انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: کمپرسور و کپسول
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
البته چون کمپرسور بیشتر برای پر کردن کپسول میباشد چون تو بیابان برق نیست برای پی سی پی هم فقط کپسول 300 بار جواب میده با 200 بار با 4 بار باد کردن فشار میاد روی 160 بار پس عملا بدرد نمیخوره. برای همین باید طوری باشد که 300 بار را بتواند پاسخگو باشد
سلام دوستان
دیود عزیز کاملا درست میگه زیر 300 بار بدرد نمی خوره Khansariha (214)
(2011-09-15 11:30 PM)baqeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-09-15 08:11 PM)tmr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز
لطفا برای شارژ کپسول منو راهنمایی کنید
امروز زنگ زدم آتش نشانی همون واحدی کپسول شارژ میکنن گفت ما فقط با ازت و co2 شارژ میکنیم هوا نمیتونیم بزنیم.
سراغ یه شرکت که کپسولهای صنعتی رو شارژ میکنه رو گرفتم اونم گفت 130 بار بیشتر نمیتونه شارژ کنه چون کمپرسورش قدرت لازمو نداره.
درباره تلمبه زدن هم که شنیدم خیلی سخته حالا چجوری باید کپسول رو شارژ کرد؟
اگه نشه باید کلا قید pcp رو بزنم دیگه؟!!!!Khansariha (367)
لطفا راهنمایی کنید
ممنونKhansariha (8)

سلام دوست عزیز
کدوم شهر زندگی میکنی؟

قزوین
جناب searcher سوپاپ ته سیلندر برعکس نمایش داده شده یعنی با این شکل هوا از سیلندر خارج نمیشود و ورودی سیلیکا ژل نیز باید در انتهای سیلندر باشد تا در هنگام مکش رطوبت هوای ورودی را بگیرد.
(2011-09-16 07:30 PM)tmr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-09-15 11:30 PM)baqeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-09-15 08:11 PM)tmr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز
لطفا برای شارژ کپسول منو راهنمایی کنید
امروز زنگ زدم آتش نشانی همون واحدی کپسول شارژ میکنن گفت ما فقط با ازت و co2 شارژ میکنیم هوا نمیتونیم بزنیم.
سراغ یه شرکت که کپسولهای صنعتی رو شارژ میکنه رو گرفتم اونم گفت 130 بار بیشتر نمیتونه شارژ کنه چون کمپرسورش قدرت لازمو نداره.
درباره تلمبه زدن هم که شنیدم خیلی سخته حالا چجوری باید کپسول رو شارژ کرد؟
اگه نشه باید کلا قید pcp رو بزنم دیگه؟!!!!Khansariha (367)
لطفا راهنمایی کنید
ممنونKhansariha (8)

سلام دوست عزیز
کدوم شهر زندگی میکنی؟

قزوین

دوست عزیز یه مرکز آتش نشانی تو قزوین هست که دستگاه کمپرسور داره و کپسول رو شارژ میکنه .البته ازت هم همون کاررو میکنه .شما باید کپسولت استاندارد باشه و تحمل 300 باررو داشته باشه .
من آدرس دقیق اون مرکز رو تو قزوین میپرسم و برات مینویسم
آقای باقری عزیز ممنون از راهنماییتونKhansariha (8)
من با اون مرکز تماس گرفتم گفتن فقط با co2 و ازت شارژ میکنن حالا اگه می فرمایید ازت جواب میده میتونم بدم با ازت شارژ کنن
درضمن گفتن آتشناشانهاشون کپسول هوا دارن و فقط برای خودشون شارژ میکنن ولی معرفی نکرد
برای کپسول هم آنطور که تحقیق کردم کپسولهای cng تا 400 بار تست شدن و جوابگو هستند نظر شما چیه ؟ ازت در صورت انفجار خطری نداره؟
راستی شما ساکن قزوین هستید؟
دوستان از اونجایی که اساس کار پمپهای فشار قوی به شکل پیستونی هست پمپهای پیستونی آب با فشار کاری تا 400 بار قیمت بسیار ارزانتری به نسبت پمپهای هوا با فشا بالا دارن
نظر شما در مورد اینکه از پمپ آب پیستونی به جای پمپ هوا چیه ؟ البته باید تغییراتی در اون اعمال بشه
این پمپها از لحاض آب بندی در حد بسیار بالایی هستند . فقط باید دید میشه با یکسری تغییرات اونرو برای هوا استفاده کرد یا نه ؟
ضمنا کارواشهای خانگی و مشابه آن از همین نوع پمپها میباشند ، دوستانی که دارند میتونن امتحان کنن و نتیجه رو بگن

ضمنا من با تحقیقی که کردم کپسولهای تفنگ پینت بال رو هم میشه استفاده کرد . به عنوان یه کپسول کمکی و سبک با حجم کم چیز خوبیه ! کپسولهای زیر رو هم پیدا کردم ببینید بد نیست . فقط نمی دونم کپسولهای هوای فشرده با کپسولهای غواصی از لحاظ اتصالات شیر و مانومتر با هم فرق دارند یا نه ؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوستان
خدمت آقا مرتضی عزیز عرض کنم این طرحی که گذاشتم طرح اولیه بود اما کاملا درست کار میکنه
اولا قرار دادن مخزن سیلیکاژل در ورودی هوا به تلمبه به این دلیل است که هوای خشک وارد تلمبه بشود و لطفا به اون سوراخ که در پشت مخزن سیلیکاژل روی دیواره سیلندر قرار دارد توجه کنید(برای مکش ساخته شده)
دوما اون سوپاپ که در انتهای تلمبه قرار داره مکانیزم عملکردش اینطوریه:
وقتی پیستون به انتهای مسیر میرسه (دقیقا تا ته ته باید بره) به دو طرف سوپاپ (انتهای سیلندر) برخورد میکنه و چون ته سوپاپ روی یک تکیه گاه ثابت قرار داره با ادامه مسیر پیستون ، سوپاپ رو حدود یک میلیمتر باز میکنه.
توجه کن دوست من فقط یک میلیمتر
یعنی پیستون سیلندر رو یک میلیمتر هل میده پایین و سوپاپ باز میشه
تمام 320 بار فشار ساخته شده فقط در همون یک میلیمتر آخر سیلندر ساخته میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
لابد میپرسی چجوری؟؟؟؟
خب محاسبات ساده اش بدون در نظر گرفتن مشکلات بزرگی مثل تغییر دما و نشت گاز از آب بندی پستون (بدون مشتق و انتگرال)به این صورته:
P1 x V1 = P2 x V2
P1 فشار برای وقتیه که پیستون بالاست که برابر فشار محیطه(حدود 860 میلی بار در تهران) و V1 حجم اولیه یعنی وقتی پیستون کاملا بالاست(توی طرح اولیه 200 سانتیمتر مکعب)هست
حالا برای P2 حدود 320 بار فشار در وقتیه که پیستون تا انتها پایینه و شما حجم V2 رو در این فشار حسابش کن!!
میبینی که حدود نیم سانتیمتر مکعبه!!!!!!!!!!!!!!
و این یعنی اگه آب بندی 100 درصد باشه پیستون باید تا حدود یک میلیمتری انتهای سیلندر بره تا فشار پشتش به این 320 بار برسه
برای فشار 320 بار این نوع سوپاپ بهترین آب بندی رو داره چون موقعی که فشار پشتشه خودش به آب بندی کمک میکنه و در ضمن فنرش هم راحت ساخته میشه چون فنر این فشار رو تحمل نمیکنه بلکه فقط به آب بندی کمک میکنه
خب دوست من می بینید که کار خیلی سخته
اما اگر شما و بقیه دوستان کمک فکری بکنید مطمئن باش امکان پذیره
من مشکلات طرح رو بررسی کردم لااقل 20 تا مشکل عمده داریم که هرکدومش غولیه برا خودش
از مشکلات ساخت قطعات و آب بندی بگیر تا دما و افت فشار و اندازه گیری و حفاظت و ...
البته باید بگم که طرحو عوض کردم و طرح جدید دو تا سیلندر داره یعنی دو مرحله ای و مرحله اول هوا رو تا فشار 30 بار کمپرس میکنه و مرحله دوم تا فشار 320 بار
اون فاصله پشت پیستون در انتهای کورس از یک میلیمتر در طرح اول به حدود 12 میلیمتر در طرح دوم میرسه که کلی از مشکلات رو کم میکنه

از کلیه دوستان تقاضا میکنم هرگونه نظر ، پیشنهاد ، نقشه ، عکس ، فیلم ، PDF و هر چیز بدرد بخوری دارن دریغ نکنن
منم سعی میکنم تا جایی که فرصت کنم زود به زود مراحل پیشرفت کار رو در سایت قرار بدم
فعلا سیلندر مرحله یک (30 بار)رو تهیه کردم و دنبال محاسبه و ساخت سیلندر و پیستون مرحله 320 بار هستم
ببخشید طولانی شد
یا علی مدد
Khansariha (256)

ضمنا دوستان اگر بنده رو شهاب بنامید راحت تر هستیدKhansariha (8)
دوباره سلام
دوستان یه طرح جدید کمپرسور از نت یافتم براتون میذارم اگه حال داشتید بسازید حالشو ببرید
یه کمپرسور خیلی کوچیک به نام "جعبه کفش" چون تقریبا به اندازه جعبه کفشه
این کمپرسور باید با یه کمپرسور معمولی مثل کمپرسور آپاراتی تغذیه بشه و حدود 80 تا 85 PSI فشار ورودی لازم داره
و فشار خروجی حدود 310 بار هست که باهاش میشه کپسول رو شارژ کرد
اینم عکساش:
[تصویر: open%20viewz_lrg.jpg]
دوستان عکسارو تا حد ممکن کوچک کردم
بیشتر از این نمیشد چون دیگه خوانا نبود
[تصویر: retracted.jpg]
اینم فایل انیمیشن گیفش ، روش کلیک کنید

دوستان اگر سایز اصلی نقشه انفجاری و راهنمای دستگاه رو میخوان از لینکای زیر دانلود کنن

ضمنا دوستان فیلماشم توی اینترنت هستش
با جستجو پیدا میشه
یا علی مدد
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان سایت اصلیشو پیدا کردم

همه مطالب بالا هم توش مفصلا هستش
searcher عزیز اگر این را بشود ساخت من در حد المپیک تمام امادگی لازم را دارم. روی من میتوانید حساب کنید. Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
لینک مرجع