انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: کمپرسور و کپسول
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
سلام دوستان.کپسول سه لیتری و شش لیتری هر کدوم چند بار میتونن مخزن رین استورم رو تا 200بار پر کنن؟و کپسول کامپوزیت بهتره یا فولادی؟ ممنونKhansariha (8)
دوست عزیز تفاوتی بین فولادی و کامپوزیت نیست اما کامپوزیت به علت زن سبک تر ارجخیت داره و فولادی به علت قیمت کمتر
از لحاظ تی.ری 6 لیتری 30 دفعه میتونه تفنگ شما رو شارژ کامل کنه
دوستان چه مدل کپسول ۶ لیتری پیشنهاد میدید که تو بازار موجود باشه و چه کیتی خوب هست لطفا اگر قیمت هم ذکر کنید ممنون میشم و وایرخ رو با کپسول ۶ لیتری چند بار میشه پر کرد Khansariha (8)
دوست عزیز 6 لیتری اکبند فقط اسپاسیانی هست و اکبند دیگه فقط چینی هست مقرون به صرفه ترین موارد فولادی های اروپایی کار کرده هست به شرطی که اصل باشد و دستکاری نشده باشه
در خصوص کیت بهترین جنس بازار همین موردی هست که در سایت خودمون هم برای فروش موجود هست و اکثر فروشگاهها از طزیق سایت تهیه میکنند و به قیمت خیلی بالاتر میفروشند
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
(2015-07-21 08:53 PM)smoker نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز کیت شارژ من اون قسمتیکه روغن توشه یه درپوش داره که رفته داخل کیت و نمیدونم چطوری باید بازش کنم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متصورم منظورتون این بوده که رفته داخل مانومتر دیگه! به ساختار داخلی مانومتر اشنایی ندارم،برای همین نمیدانم دقیقا مانومتر چه جوری دچار خرابی میشه،ولی اگه شد درش بیارین(در فکر باز کردن مانومتر هم نباشین)و بعدش یک درپوشی برای ان قسمت درست بکنید.
(2015-07-21 11:58 PM)smoker نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دارم کپسولو پس میدم ولی شیر کپسول 312 باره و فردا میخوام ببرم پیش کسی کپسولو نشون بدم حالا کیت شارژ ایتطوری خطر نداره که؟چون از مانومتر تفنگ باید دید.و درباره کپسول اگرم 200بار باشه امکان خطر وجود نداره این فولاده مگه الکیه شما خودت قطر مخزن تفنگتو حساب بکن با فشار 300بار هیچی نمیشه بعد کپسول فولادی میترکه .من با بنفر صحبت کردم که 7 سال تو کاره کپسول و گفتم میترکه و ترکش پرت میشه خندید و گفت اون کپسول اکسیژن و گفت شیر کپسولت 300باره ولی خود کپسولتو باید از نزدیک ببینم و گفت بیا اینجا من کپسولتو تا 460بار پر میکنم اگر ترکید 2تومن بهد میدم گفت تازه کاری نداره ببر واسه تست هیدرواستاتیک معلوم میشه و گفت کپسول دراگر ترکش نداره نهایتش اینکه مثل بادکنک بخوره به دیوار که خطرناکه و ور ضمن اگر بخواد چیزی بشه موقیه پرکردن میشه نه اینکه بیاری تو خونه یهو بترکه خداییش منطقی میگفت و گفت خود من 1بار کپسول 150 باری جلوی من داشتم پر میکردم ترکید ولی نه اینکه ترکش پرتاب بشه حالت پارگی بوجود میاد درباره رنگ خوردنم گفت چه ربطی داره به ابنکه چون رنگ خورده یعنی 200باره حتی من عکسشو به یه شخصی که نابغست نشون دادم تاره 5تا عکس گفت باید ببینم حالا من 1عگس گذاشتم اینجا همه میگن ت200باره آخه بر چه اساسی این حرفو میزنین خیالتون راحت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فشار تست شیر 312 بار هست و فشار کاریش همون 200 بار میشه.و خیلی محترمانه بخواهم بگم،با این شیر جونتون را به خطر میندازین تا چیز دیگه ای،و برای این کار مفت نمیارزهKhansariha (367)
برای مانومتر کیت شارژ هم متصورم فقط خود مانومتر خراب بشه و به بقیه قسمت ها اسیبی نرسه.
یک ضریب ایمنی هست که برای حد انفجار کپسول در نظر گرفته شده و اون ضریب 3 هست.با یک بار پر کردن بیش از فشار کاریش(به احتمال زیاد) منفجر نمیشه،اما بر اثر مرور زمان و خستگی فلز این مورد رخ خواهد داد.پارامتر های طراحی کپسول فقط قطر بدنه مخزن نیست،بلکه فشار تسلیم متریال+شعاع داخلی کپسول هم دخیله.و قطر داخل مخزن با فشار کپسول(در جنس و ضخامت بدنه یکسان)رابطه عکس داره.
خرابی در کپسول ها چند مدل هست که ان هم بسته به جنس کپسول هست:
1-کپسول های فولادی که شکاف بر میدارن و هوا خالی میشه.
2-کپسول های کامپوزیتی که به قول معروف پنچر میشن خخ
3-کپسول های الومینیومی هست که بدنه اش ترکش میشه(این خطرناک هست)
-----
ان شخص هم متصورم فقط بر اساس تجربه داره صحبت میکنه،چون یک تست هیدرواستاتیکی خالی نیست.و ان ضریب 3 ای که برای اطمینان در نظر گرفتن باعث میشه کپسول نترکه،و هیچ ربطی به فشار کاری کپسول نداره.یادمه 2 تا 3 سال پیش یک خدا نشناسی امد کپسول های 150 بار کاری را تست 450 انجام داد و چپوند تو پاچه ملت!
و از طرفی چه ربطی به مارک کپسول داره اخه[تصویر: 102.gif][تصویر: 102.gif][تصویر: 102.gif]مثلا فنزی ترکش داره و دراگر نداره[تصویر: 39.gif]
ان به در و دیوار خوردن هم در اثر خروج هوا هست،که متصورم بیشترین احتمال ایجاد شدنش نابودی شیر باشه(به عنوان مثال در جا کنده بشه و یا با گیوتین بزننش)که ان هم در نسل جدید شیر ها هوا با سرعت بسیار کمی خارج میشه و این هم یک ایتم ایمنی دیگه هست،که باعث میشه خطر بازم بیاد پایینKhansariha (399)
البته این قسمتی که رنگ خوردن ربطی به فشار کاری نداره را درست گفته بنده خدا خخخKhansariha (266)
کپسول باید از نزدیک رویت بشه تا بتوان نظر داد و خودمم این که از روی یک عکس بشه هر کپسولی(بدون شناخت قبلی) را رد و یا مردود کرد قبول ندارم،اما یک مورد خاصی هم میتوانه باشه:
شخصی کپسول را بشناسه و پیشینه مالک کپسول و تمام موارد خود کپسول را بدانه(قبلا به یقین رسیده باشه که کپسول ایراد داره،که ان هم باز باید کپسول را دیده باشه)تا بتوانه بگه کپسول چه جوری هست.
البته باز پیشنهاد میکنم اگر میخواهید اطلاعات بیشتری به دست بیارین،حتما مزاحم اقا سهیل SOHEIL-GUNSMITH بشوید.چون ایشون اطلاعاتشون واقعا کامل هست و میتوانند کمکتون بکنند.Khansariha (256)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دوستان با سمباته رنگ رو بردم خودتون نگاه کنید . دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عکس ها صحنه ی دلخراشی رو نشون میدن.....Khansariha (226)
اگر وقت و حوصله دارید ازشون شکایت کنید تا شاید به عامل اصلی این کار ها رسیدید......
(2015-07-24 11:06 PM)saheb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عکس ها صحنه ی دلخراشی رو نشون میدن.....Khansariha (226)
اگر وقت و حوصله دارید ازشون شکایت کنید تا شاید به عامل اصلی این کار ها رسیدید......

واقعا این مورد و این اتفاق جای تامل بیشتری داره.نمیدونم اون کسی که این کپسول رو به شما فروخته چطور میخواد شب سرشو راحت زمین بزاره.به هر حال....
اما چیزی که منو بیشتر ناراحت کرد این لینک بود

واقعا نمیدونم چی بگم یا چی باید گفت.اصلا حرفی برای موندن میمونه!!!!!!!!!!!!!!!!
امان از کار های بعضی از ما آدم ها که اگه خودمون گول خوردیم سعی میکنیم با گول زدن بقیه ضرر خودمونو جبران کنیم Khansariha (367)
وای وایKhansariha (367)
چقد بی وجدان هستن این بی ناموسا.با جون مردم بازی میکنن بخاطر پول
یه سوال ازدوستان باتجربه تر ازوزن کپسول میشه 300 باربودنشو فهمید یانه چون من یه کپسول 6لیتر ی داشتم وزنش حدود10/5کیلو بود چون براباربری وزنش کردم دقیق میدونم یا وزن ملاک خوبی نیست
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
لینک مرجع