انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: کمپرسور و کپسول
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
(2012-11-23 01:09 AM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-11-23 12:00 AM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
همانطور که در پست قبلی اعلام کردم عکس این کپسول رو واسه دوستان قرار می دهم
دوست عزیزKhansariha (8)
با اجازه اساتید محترم
با توجه به فشار مورد نیاز اکثر پی سی پی ها که حدود 250 بار هست کپسول شارژ رو 300 بار در نظر میگیرند که با احتساب هر 69 بار به ازای 1000 پی اس آی تو رنج 300 بار میشه 4350 پی اس ای که یکمی به جهت دما و انبساط بالاتر گرفته میشه و مشخصه کپسولهای مرغوب برای این کار هم 4500 پی اس آی هست و این کپسول اون مشخصه رو نداره که برای پی سی پی استفاده بشه ولی برای شارژ وایراخ 90 که همه اش ماکزیمم 26 بار نیاز داره مناسبه وبا توجه به نوشته روش که 138 بار هست حد اقل تا یک سومش رو میشه دوباره شارژ کرد
تعداد تفنگهای 250 باری خیلی کم هستند و بیشتر تانکهای pcp حداکثر تا 200 بار شارژ را نیاز دارند البته بعضی pcp ها نیاز کمتری دارند و مثل دیسکاوری که حداکثر فشار تانکشون 138 بار (2000psi) هست و تا 70 بار هم شلیک دارند
اما این کپسول گازش co2 هست (گاز مایع) که این کپسول میتونه برای تمامی تفنگهای co2 خور بسیار مفید باشه مثل تفنگ دیسکاوری که با گاز co2 هم کار میکنه و تنها با 75 بار گاز مایع co2 میتونه اندازه یک تانک پر از هوا کار کنه حتی خیلی بیشتر و تعداد شاتهای بیشتری هم میده Khansariha (214)
برای وایرخ 90 نیازی به کپسول نیست چون وایرخ 90 که مصرف بادی نداره و خیلی بندرت نیاز به تکمیل شارژ پمپ و پیستونش داره Khansariha (8)
جناب علی اقا با تشکر از راهنماییتونKhansariha (8)
فرمایشتون برای استفاده بعنوان کپسول مایع co2 فشارکمتری رو به کپسول وارد میکنه و براش قابل تحمله
اما یبار که یه کپسول مشابه این رو برش دادم واقعآ متعجب شدم چون جدارش خیلی نازک بود و به شخصی که تو کار کپسولهای co2 و اکسیژن و گاز های صنعتی بود نشونش دادیم گفت بدلیل یکبار مصرف بودن از آلیاژ خوب و ارزون و سبک با تکنولوژی بالا استفاده کردن و چون یکبار پر میشه وبعد دور انداخته میشه براش شوک ناشی از خستگی فلز رو در نظر نگرفتن و اگه میخواین ازش استفاده مداوم بکنید باید یک سوم فشار کاری روش حساب کنید و بیشتر مراقب باشید
بازهم تشکر از توضیحات کاملتونKhansariha (8)
بله DAGGER جان این کپسول یکبار مصرفه و بدرد تعدد شارژ و استفاده مدام نمیخوره Khansariha (8)
و اگر کسی کپسول co2 میخواد خب زیاده و ارزون (چینی و ایرانیش زیر 100 تومنه) و اونها دفعات شارژ و استفاده را دارند ولی فعلا تفنگهای pcp که از گاز co2 استفاده کنند در بین ما خیلی کمه و زیاد کاربرد برای ما نداره Khansariha (256)
دوستان یک سوال؟
یکی ازین کپسولهای اطفاء حریق دارم.روش نوشته فشار هیدرواستاتیک 250 بار.دیگه هیچی ننوشته.نتونستم بفهمم منظورش چی بوده.فشار تستش چقدره.

حالا علتشم چون تو فکر تفنگ دیسکاوری هستم و میخوام بدونم با توجه به مخزن کم این تفنگ امکان پر کردنش با این کپسول هست؟اگر هست با چه گازی منظور هوا و co2 تا چه میزان باید پر بشه.کجا میشه پر بشه.با هر بار پر کردن چند بار امکان شارژ تفنگ هست.خلاصه هر اطلاعاتی دوستان دارند دریغ نکنند.با تشکر
با سلام

من کپسول 10 لیتری نو ساخت آلمان 200 بار را از شرکتی در اصفهان خریدم 1300000 تومان
(2012-11-24 03:52 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یک سوال؟
یکی ازین کپسولهای اطفاء حریق دارم.روش نوشته فشار هیدرواستاتیک 250 بار.دیگه هیچی ننوشته.نتونستم بفهمم منظورش چی بوده.فشار تستش چقدره.

حالا علتشم چون تو فکر تفنگ دیسکاوری هستم و میخوام بدونم با توجه به مخزن کم این تفنگ امکان پر کردنش با این کپسول هست؟اگر هست با چه گازی منظور هوا و co2 تا چه میزان باید پر بشه.کجا میشه پر بشه.با هر بار پر کردن چند بار امکان شارژ تفنگ هست.خلاصه هر اطلاعاتی دوستان دارند دریغ نکنند.با تشکر
دوست عزیز شما با یه کپسول 300 بار 8 لیتری میتونی 10تا 12 بار اصلحه ای که مخزنش 200 بار نیاز داشته باشرو پر کنی.من نمیدونم شما کدوم شهر هستی باید سوال کنی ببینی آتشنشانی های شهرتون کجا کپسولاشونو هوای فشورده میزنن.
منظورم (((کپسولای هوای تنفسی که به پشتشون میندازن و میرن تو مکانهای بدون هوای سالم)))
باید هوای فشرده پر بشه.
بدرود.
ببخشید شایدم تکراری باشه سوالم

آیا میشه از کپسولهای هوا گاز که قد بلندند مال جوش کاریه استفاده کرد
یا کپسول سی ان جی ماشین
یا همین کپسولهای پرسی گاز؟
(2012-11-24 08:04 PM)yaserfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-11-24 03:52 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یک سوال؟

دوست عزیز شما با یه کپسول 300 بار 8 لیتری میتونی 10تا 12 بار اصلحه ای که مخزنش 200 بار نیاز داشته باشرو پر کنی.من نمیدونم شما کدوم شهر هستی باید سوال کنی ببینی آتشنشانی های شهرتون کجا کپسولاشونو هوای فشورده میزنن.
منظورم (((کپسولای هوای تنفسی که به پشتشون میندازن و میرن تو مکانهای بدون هوای سالم)))
باید هوای فشرده پر بشه.
بدرود.

دوست عزیز تشکر از جوابت.فقط اگر کمی بیشتر به سوالم دقت میکردی شاید بهتر متوجه منظورم میشدید
دوستان یک سوال؟

سلام علی جان.
تا اونجایی که من اطلاع دارم کپسول هایآتش نشانی نهایتا 40 بار فشار تحمل میکنند.البته شاید مدل ها متفاوت باشه.
ولی اگر شما کپسول CO2 پیدا کردید که تا 250 بار فشار تحمل میکنه حتما میشه با اون دیسکاوری شارژ کنی.مهم اینه که فشار کپسول از فشار مخزن اسلحه بیشتر باشه حالا خواه هوا باشه خواه Co2.
من خودم والتر 850 دارم که سی او 2 استفاده میکنه با یه مخزن 88 گرمی با فشار 60 بار تقریبا 150 شلیک یکنواخت با قدرت بین 16 تا 13 ژول میده و تا 200 شلیک خوب هم میتونی باهاش داشته باشی و برای هاتسان هم که از هوا استفاده میده و با توجه به تناسب قدرتش که قدرتی نزدیک به 3 برابر یعنی چیزی حدود 45 ژول داره با یه کسپول از فشار 200 تا 130 تقریبا 40 تا شلیک خوب دارم.
حالا خودت زحمت تناسبش بکش.
تا اونجایی که تجربه داشتم گفتم.
ببخشید اگه ناقص بودKhansariha (8)

یا علی
(2012-11-24 09:20 PM)mster نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشید شایدم تکراری باشه سوالم

آیا میشه از کپسولهای هوا گاز که قد بلندند مال جوش کاریه استفاده کرد
یا کپسول سی ان جی ماشین
یا همین کپسولهای پرسی گاز؟

فقط کسپول سی ان جی میشه که اونم با توجه به بزرگیش و ایمنی نسبتا کمی که در برابر فشار بالای 200 بار داره توصیه نمیشه و صد البته دنگ و فنگ های فراوان جهت تبدیل.

کپسول های هوا و پرسی گاز فشار مخزنشون خیلی خیلی کمه و به درد پی سی پی های پر قدرت نمیخوره.
یا علی
ایا مکانهایی که کپسول هوا گاز پر میکنن میتونن واسم کپسول 300 باری شارژ کنن؟

آخه شهر ما از اون آتشنشانیا نداره فقط قراره یکی از همین مکان های شارژ اکسیژن ساخته بشه

اگه جوابگو نباشه مجبورم از سی پی صرف نظر کنم
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
لینک مرجع