انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: اولین پی سی پی کرال (پانچر)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام.Khansariha (8)
دیشب در مورد تلمبه گفتین یادم رفت اون قسمت از سوالتون رو جواب بدم.
به شخصه اگه تلمبه مفت هم بهم بدن دیگه از تلمبه استفاده نمیکنم.بقدری منو اذیت کرد و اخرش هم مخزن رو نتوستم باهاش پرکنم که مرجوعش کردم.دیگه سمت تلمبه نمیرم.
پنج دقیقه با تلمبه کارکردم تا دو روز کمر , زانو و کتفم درد میکرد.Khansariha (367)
کسول با اینکه گرون تره سنگین تره خطرناک تره و هزینه شارژ داره ولی واقعا ادم راحت میشه.با پنجاه تومن شارژ کپسول حداقل 700 شلیک میتونین داشته باشین که برای من حداقل سه ماه شاید تا یک سال هم بره که واقعا خوبه.
موقعی که تلمبه بود اصلا رقبت نمیکردم سمت تفنگ برم و بخوام پرش کنم و باهاش تیر اندازی کنم.تا امد پنج دقیقه باهاش کارکردم و گذاشتمش تو جعبه که مرجوعش کنم.
(2021-10-27 10:28 AM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.Khansariha (8)
دیشب در مورد تلمبه گفتین یادم رفت اون قسمت از سوالتون رو جواب بدم.
به شخصه اگه تلمبه مفت هم بهم بدن دیگه از تلمبه استفاده نمیکنم.بقدری منو اذیت کرد و اخرش هم مخزن رو نتوستم باهاش پرکنم که مرجوعش کردم.دیگه سمت تلمبه نمیرم.
پنج دقیقه با تلمبه کارکردم تا دو روز کمر , زانو و کتفم درد میکرد.Khansariha (367)
کسول با اینکه گرون تره سنگین تره خطرناک تره و هزینه شارژ داره ولی واقعا ادم راحت میشه.با پنجاه تومن شارژ کپسول حداقل 700 شلیک میتونین داشته باشین که برای من حداقل سه ماه شاید تا یک سال هم بره که واقعا خوبه.
موقعی که تلمبه بود اصلا رقبت نمیکردم سمت تفنگ برم و بخوام پرش کنم و باهاش تیر اندازی کنم.تا امد پنج دقیقه باهاش کارکردم و گذاشتمش تو جعبه که مرجوعش کنم.

سلام.
حق دارید چون منم یه pcp دست ساز ابتدایی با لوله درست کردم ( عکسش توی تاپیک تفنگ بادی ایرانی هست )
البته چون این تاپیک کرال مگاست نمیشه بیش از این راجبش توضیح داد.
بیشتر از ۲ تا تیر نمیتونستم باهاش بزنم چون برای هر ۱ شلیک باید ۶۰ - ۷۰ بار تلنبه میزدم که خیلی اعصاب خورد کنه.
انشا الله این کپسول رو میخرید و از اسلحه تون لذت کامل میبرید.
برای حل مشکل خش دار شدن چوب قنداق هم میتونید از باند استتار استفاده کنید دقت کنید که باند باشه چون چسب استتار هم هست و بعد از استفاده اسلحه چسبناک میشه.
موفق و پیروز باشید.
شلیک های موفقی داشتا باشید
تا بعد.
سلام.
حق دارید چون منم یه pcp دست ساز ابتدایی با لوله درست کردم ( عکسش توی تاپیک تفنگ بادی ایرانی هست )
بیشتر از ۲ تا تیر نمیتونستم باهاش بزنم چون برای هر ۱ شلیک باید ۶۰ - ۷۰ بار تلنبه میزدم که خیلی اعصاب خورد کنه.
برای حل مشکل خش دار شدن چوب قنداق هم میتونید از باند استتار استفاده کنید دقت کنید که باند باشه چون چسب استتار هم هست و بعد از استفاده اسلحه چسبناک میشه.
موفق و پیروز باشید.
تا بعد.
[/quote]

سلام.Khansariha (8)
خوشبختانه امروز صبح رفتم یه کپسول 300 بار فولادی سال ساخت 2015 خیلی تمیز همراه برگه تست و کیت شارژ به قیمت 3600 گرفتم و فروشنده جلو رو خودم برام تفنگم رو فول شارژ کرد و تحویلم داد.واقعا لذت بردم.
موقعی که تلمبه رو گرفتم واقعا میترسیدم با تفنگ تیر بزنم چون همش به فکر این بودم که چطور باز مخزن رو پر کنم.ولی کپسول واقعا راحته.تازه پنجاه تومن پول شارژ کپسول فکر کنم از هزینه سرویس تلمبه (توسط تعمیرکار) هم کمتر باشه.
(2021-10-27 01:48 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
موفق و پیروز باشید.
تا بعد.

سلام.Khansariha (8)
خوشبختانه امروز صبح رفتم یه کپسول 300 بار فولادی سال ساخت 2015 خیلی تمیز همراه برگه تست و کیت شارژ به قیمت 3600 گرفتم و فروشنده جلو رو خودم برام تفنگم رو فول شارژ کرد و تحویلم داد.واقعا لذت بردم.
موقعی که تلمبه رو گرفتم واقعا میترسیدم با تفنگ تیر بزنم چون همش به فکر این بودم که چطور باز مخزن رو پر کنم.ولی کپسول واقعا راحته.تازه پنجاه تومن پول شارژ کپسول فکر کنم از هزینه سرویس تلمبه (توسط تعمیرکار) هم کمتر باشه.

[/quote]

سلام.
خیلی هم عالی ؛ مبارکتون باشهKhansariha (8) انشا الله یک میلیون بار اسلحه تون رو باهاش باد کنید.
پس فکر می کنم دیگه متعلقات اسلحه تون کامل شده باشه.
موفق باشید.
فعلا خداحافظ.
سلام دوستان.Khansariha (8)
امروز به یه مورد عجیب برخوردم.
خواستم دوربین تفنگ رو تنظیم کنم.تارگت رو روی یه تخته ام دی اف نصب کردم.
تارگتم این بود.تو فاصله حدودا بیست متری
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

از خود تارگت که بهش شلیک داشتم نشد که عکس بگیرم.
خلاصه یک بار بالا میزد یکبار پایین میزد یکبار چپ میزد یکبار راست میزد.از یک سانت به چند سانت هم میرسید.بعضی وقتا هم دقیق میزد باز نشانه کناریشو که هدف میگرفتم دوباره خطا میزد.
هرچی تنظیم میکردم میدیدم بازم همون اش و کاسه هست.
ولی درب قوطی نوشابه که میذاشتم همه تیرا بهش میخورد.
ساپورت هم چندتا بالشت بود بود که تفنگ رو روشون گذاشتم.
ممنون میشم راهنمایی کنین مشکل از کجا بوده.بعدم اگه روش دقیق تنظیم دوربین رو بیان کنین واقعا ازتون ممنون میشم.تفنگ که کرال مگا هست.دوربین هم بوشنل 3.9.40eg
با سپاس.Khansariha (8)
(2021-12-01 07:03 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز به یه مورد عجیب برخوردم.
خواستم دوربین تفنگ رو تنظیم کنم.تارگت رو روی یه تخته ام دی اف نصب کردم.
تارگتم این بود.تو فاصله حدودا بیست متری
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

از خود تارگت که بهش شلیک داشتم نشد که عکس بگیرم.
خلاصه یک بار بالا میزد یکبار پایین میزد یکبار چپ میزد یکبار راست میزد.از یک سانت به چند سانت هم میرسید.بعضی وقتا هم دقیق میزد باز نشانه کناریشو که هدف میگرفتم دوباره خطا میزد.
هرچی تنظیم میکردم میدیدم بازم همون اش و کاسه هست.
ولی درب قوطی نوشابه که میذاشتم همه تیرا بهش میخورد.
ساپورت هم چندتا بالشت بود بود که تفنگ رو روشون گذاشتم.
ممنون میشم راهنمایی کنین مشکل از کجا بوده.بعدم اگه روش دقیق تنظیم دوربین رو بیان کنین واقعا ازتون ممنون میشم.تفنگ که کرال مگا هست.دوربین هم بوشنل 3.9.40eg
با سپاس.Khansariha (8)

سلام برادر.کاش عکس گروپ تیر رو هم میزاشتید که بشه نظر داد.
تا جایی من میدونم کرال مگا دقت بالایی داره تو تولیدات کرال.
خب مهمه که باد زیادی نباشه حالا تو بیست متر نمیدونم ولی تو 50 متر باد میتونه حدود 4 تا 5 سانت اختلاف بده اونم باد ملایم نه زیاد.
ماشه کشی خیلی مهمه که بعضا دقت نمیکنیم و چپ و راست زدن میتونه یک دلیلش ماشه کشی نادرست باشه
سعی کنید همیشه محل قرار گیری گونه روی قنداق و فاصله چشم با دوربین یک حالت باشه و همیشه در یک راستا حتما قبل از تیراندازی به تراز بودن تفنگ هم یه نگاه بندازید.
ساپورت بالشت خوبه به نظرم.
مشکل از دوربین نیست معمولا دوربین رو پی سی پی مشکلی ایجاد نمیکنه.تنظیمش هم کار خاصی نیست ولی خب مهمه که سه تا تیر رو سیبل جمع بخوره و بعد تنظیم کنید تا موقع که تیر ها جمع نخوره و هر تیر یجا بزنه تنظیم دیگه معنی نداره.
این مورد که عرض میکنم مطمین نیستم ولی برا خودم پیش اومد که تو انجمن عنوان کردم که بعضی از دوستان میگفتند لزوما این مورد ایراد نیست در پی سی پی.تفنگ من با اینکه نو بود ولی تفنگ داخل قنداق جابجا میشد و بخاطر اینکه با یک پیچ تفنگ به قنداق فیکس میشد همون نقطه بلند بود و تفنگ داخل قنداق حالا الاکلنگ داشت که خب متوجه شدم و فیکسش کردم شما هم این مورد رو دقت کنید شاید چنین موردی رو دقت تاثیر بزاره.
از همه مهمتر ساچمه اس که حتما ساچمه با کیفیت و خوب تست کنید.حد الامکان اگه مقدور بود برند ساچمه دیگه تست بگیرید.من شنیده ام میگفتند جی اس بی تقلبی هم اومده حتما این مورد رو هم چک کنید.بیژن دیگه تقلبی نداره اونم یه تست بگیرید.
از اینها که بگذره دیگه باید کرنو بگیرید ببینید تلرانس شلیک ها تو محدوده 200 تا 140 بار چقدر هست تا مشخص بشه مشکل از کجاست.ولی به اینجا نمیکشه و احتمال زیاد ساچمه و ماشه کشی درست میتونه گروپ خوب بده بهتون.
موفق باشید
سلام دوستان و اقای سامانی عزیزKhansariha (8)
امروز فرصتی شد که دوباره برم واسه تنظیم تفنگ.
بازم هرکاری کردم همون اش و کاسه بود.
تارگت همون تارگت بود که تو پست قبلیم عکشو فرستاده بودم.مثلا تارگت شماره 12 رو هدف میگرفتم.بالاش تو مرز تارگت 11 میخورد.کلیک ها رو یه چندتا نرم میچرخوندم که که مثلا تنظیم شه.باز هدف میزدم میدیدم بین مرز تارگت 12 و 13 میخوره.مثلا میخواستم جهت بالا پایین رو تنظیم کنم چپ و راست هم بهم میخورد.یا چپ و راست رو تنظیم کنم بالا و پایین هم بهم میخورد.خیلی عجیب بود.اعصابمو بهم ریخت.
هرکی از دوستان اطلاع داره مشکل از چیه خواهشا راهنمایی کنه.Khansariha (8)
(2021-12-02 10:53 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان و اقای سامانی عزیزKhansariha (8)
امروز فرصتی شد که دوباره برم واسه تنظیم تفنگ.
بازم هرکاری کردم همون اش و کاسه بود.
تارگت همون تارگت بود که تو پست قبلیم عکشو فرستاده بودم.مثلا تارگت شماره 12 رو هدف میگرفتم.بالاش تو مرز تارگت 11 میخورد.کلیک ها رو یه چندتا نرم میچرخوندم که که مثلا تنظیم شه.باز هدف میزدم میدیدم بین مرز تارگت 12 و 13 میخوره.مثلا میخواستم جهت بالا پایین رو تنظیم کنم چپ و راست هم بهم میخورد.یا چپ و راست رو تنظیم کنم بالا و پایین هم بهم میخورد.خیلی عجیب بود.اعصابمو بهم ریخت.
هرکی از دوستان اطلاع داره مشکل از چیه خواهشا راهنمایی کنه.Khansariha (8)

سلام
والا منم به این مشکل برخوردم خیلی عجیبه نمیدونم جاش هست یا نه که اینجا بگم حالا میگم با تفنگ چینی ۶۲ خودم اصلا نمیشه گروپ گرفت اصلا یه جوریه هر کدومش یه جا میخوره ولی راحت میشه در بطری رو زد خیلی عجیبه.
قبلا گفته بودم تفنگم نشتی داره.
خدارشکر خود به خود برطرف شده و فکر کنم کامل درست شه و یا اونقدری نیست که به چشم بیاد و تقریبا یک هفته ای هست که فشار حدود 150 هست و تغییر چشم گیری نکرده.در صورتی که قبلا روزی حدود 10 با فشار کم میکرد.
سلام fkh جان.
خب خدارو شکر مشکلتون حل شد. Khansariha (8)راستی برای جلو گیری از خط افتادن روی قنداق کاری نکردید ؟
و یه چیز دیگه ؛ میشه روی این اسلحه بند نصب کرد منظورم اینه که جای خوبی داره برای اینکار ؟
لینک مرجع