انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: اولین پی سی پی کرال (پانچر)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام .
بهترین فاصله برای صفر کردن دوربین برای کرال مگا با ساچمه 18 گرینی چقدر است؟
سایت کمپ 88 ساچمه jsb 18.13 گرینی داره 500 تایی 55هزار تومان 250 تایی 32 هزار تومان .من تا بحال از این سایت خرید نکردم با توجه به واردات ساچمه jsbتقلبی نظر دوستان چیه؟
با توجه به اینکه مختصات مگا و پرو یکی است میتونید از اطلاعاتی که بنده از نرم افزار چیرگان گرفتم استفاده کنید،بهترین فاصله برای صفر کردن با جی اس بی 18.13 فاصله 15 متری است،در این صورت از 8.57 سانت تا 49.10 سانت ساچمه توی یه کیلزون 2 سانتیمتری میشینه،در مورد ساچمه جی اس بی هم عارضم خدمتتون که یکی از دوستان بنده مستقیم تفنگ و ساچمه وارد میکنه،ایشون میگفتن که 250 تایی که توی ایران هست همه تقلبی است مگر اینکه خرید قدیم داشته باشند،خودم 6 بسته پونصدتایی از ایشون خریدم ،از روی ظاهر ساچمه تا حدودی میتونید تشخیص بدید،تقلبی ها خوش تراش نیستن،کنارشون رد ریخته گری داره،از نظر وزن هم اگر ترازوی سه صفر داشته باشید میتونید تقلبی و اصل رو تشخیص بدید
با سلام
کسی تا بحال قسمت ولوم کرال پانچر را باز کرده .اگر انجام شده چطوری ؟چند تا اورینگ داره وسایز اورینگها چیه؟
با تشکراز دوستان
تابحال باز نکردم اما بالای کوپ پشت پیچ آلن لوله یه پیچ آلن دیگه داره که بنظر میرسه مال پیچ ولوم باشه،اون رو شل کنید ببینید در میاد یا خیر
سلام به همه دوستان واساتید
امروز پیچ ولوم کرال پانچر را باز کردم واورینگ های ان را عوض کردم./بسیار ساده وراحت بود .با کمی فشار از سمتی که جای پیچ گوشتی دو سو داره ومیزان قدرت را نشون میده کل سیستم که یک تیکه به هم متصل است در میاد .وپس از تمیز کردن وتعویض اورینگها دوباره جا میره وبخاطر گاه کوچکی که در سمت دیگر دارد دچار اشتباه جازدن نمیشوید .پس از اینکه تا نیمه شافت را فرو بردید داخل محفظه شافت یک زبانه مانند زبانه های داخل قفل دارد.انرا از سوی دیگر با نوک پیچ گوشتی باریک باید بالا نگه دارید تا شافت تنظیم قدرت از ان رد شود.بسیار ساده وراحت است ولی من بهتر از این نمیتوانستم بیان کنم.لازم بگویم برای باز کردن ان نیاز به باز کردن پیچ ندارد به راحتی با اندکی فشار در امده وبا اندکی دقت جا میرود.با تشکر از دوستان
با سلام خدمت دوستان واساتید فن
میخواستم بدونم فصل زاد و ولد پرندگان از کی شروع میشه وکی تمام میشه با تشکر
در ضمن با عوض کردن دوتا اورینگ مخزن سمت والو که فکر کنم 16-2 باشه ودوتا اورینگ پیچ ولوم وسه تا اورینگ ابتدا لوله با اورینگ با سختی بالا تغیر زیادی در دقت وتعداد شات دیده میشود
درود،فصل زادآوری در پرنده ها بسته به شرایط محیطی هرمنطقه متفاوت با منطقه دیگه است و همچنین نوع پرنده هم در تعیین این فصل دخیل است،اما در کل از اواسط اسفند تا اواخر شهریور سال آینده شکار نرید،تمام حیوانات یا بچه دارند یا در شُرُف بچه دار شدن هستند،برخی از پرندگان مثل توکا و کبوتر و گنجشک دو ،سه یا حتی چهار نوبت تولید مثل دارند توی این مدت.
در خصوص تاثیر تعویض اورینگ در تعداد شات هم باید بگم هیچ تاثیری نداره مگر اینکه بواسطه خراب شدن اورینگها پیشتر هدر دهی هوا داشتید که در اون صورت چون جلوی هدر رفت رو میگیرید به تبع تعداد شات هم افزایش پیدا میکنه اما اینکه نسبت به یک تفنگ استاندارد و خشک که تازه از کمپانی اومده و همه چیزش سالم هست شات بیشتری داشته باشه خیر
سلام به همه دوستان.من تازه عضو انجمن شدم و مثل همه شما دوستان عاشق تیراندازی و ... هستم.تفنگهای فنری زیادی داشتم ولی اولین پی سی پی ام رو کرال پرو انتخاب کردم.چون با پی سی پی های دیگه تیراندازی نکردم شاید مبنای مقایسم درست نباشه اما به هر حال از پرو خیلی راضیم.فقط چندتا موضوع.اول اینکه چون دستگاه کورنو ندارم نمیدونم انرژی ساچمه چقدر هست.در مقایسه با مگنوم 350 که داشتم مشخصه که بیشتره.اما بنظرم 15 ژول تفاوت با مگنوم 350 رو نداره.یعنی 45 ژول نیست.و دیگه اینکه با دوربین 4-16-40 سنترپوینت و بدون خشاب و مخزن 150 بار وزنی در حدود 4800 گرم داره که ی مقدار زیاده
درود دوست عزیز،نخست بهت تبریک میگم بابت انتخابت،من هم پرو دارم و به معنای واقعی کلمه ازش راضی هستم،چه در هدف زنی و چه در ش.. عالی عمل میکنه،واقعا فراتر از حد تصور،در مورد میزان قدرت ،بنده هم به همین موضوع برخوردم،توی نرم افزار چیرگان و استرولاک اطلاعات ساچمه و تفنگ رو دادم،در هر دو انرژی رو 65ژول اعلام کرد ،حالا یا سرعت ساچمه نباید اونی باشه که اعلام شده یا قدرت تفنگ نباید اون باشه!!،از لحاظ مقایسه چشمی هم با توجه به میزان نفوذ خیلی زیاد واقعا نمیشه 45 ژول باشه،بنده با چوب چهار تراش 6 سانتی برای پشت سیبل یه استند درست کردم،برای احتیاط دو لایه چوب رو روی هم با میخ چسبوندم،یعنی 12 سانت چوب،در حالت ماکزیمم قدرت با دومین شات ساچمه ها از استند رد میشن و به دیوار میخورن ،پس از اون دیوار تخریب میشه که اگر دوستان دوست داشته باشن میتونم از دیوار عکس بگیرم براشون بگذارم،یا برای مثال از یک دیواره بلوک سیمانی رد میشه و توی بلوک گیر میفته،در مورد وزن هم 4800 نیست،4500 است اما همین وزن هم برای تفنگی که بیشتر برای هدف زنی طراحی شده وزن زیادی نیست،ایراد از نوع استفاده من و شماست،این تفنگ فقط برای هدف زنی است تا ش.. ،برای هدف زنی هم آدم معمولا نشسته است،از این بگذریم که وزن پی سی پی ها تقریبا در همین رنج هست،باز هم بهتون بابت تفنگ خوبتون تبریک میگم و امیدوارم ماشه اش همیشه براتون بچکه
لینک مرجع