انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: انواع کارد ها و چاقوهای شکاری و چند کاره
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2016-11-08 07:26 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز
مدتها بود دنبال کارد باهکو میگشتم و متاسفانه تو شهرستان بهیچ وجه پیدا نمیشد
تا این که چند روز پیش به قیمت خیلی مناسب دیدم یکی از فروشگاه های اینترنتی معتبر داره عرضه میکنه سریعا خریدم و امروز به دستم رسید کیفیتش عالی و جنس کاملا اصل هست جالب اینکه من کارد لایت مای فایر هم دارم و تیغه این باهکو از لحاظ اندازه چه در طول چه در پهنا بزرگتر از لایت مای فایر هست فقط تنها موردی که احساس میشه ضخامت تیغه اس که در ابتدا اینطور القا میشه که لایت مای فایر ضخامت بیشتری داره اما کنار کم که قرار دادم ضخامت هم مشابه هم هست و اگر تفاوتی باشه خیلی خیلی جزیی هست متاسفانه کولیس دسترسم نیست که دقیق اندازه گیری کنم
تفاوتها:
تیغه باهکو پولیش خورده و کاملا براق هست اما لایت مای فایر حالتی داره که خش دیده نمیشه روش از بابتی خوبه و میشه مزیت حساب کرد
تیغه لایت بجز انحنا باریک شده لبه تیغ که حدود نیم سانت هست یک سوم نوک تیغه هم انحنا دیگه ای داره که کاربردی تر هست و البته کمی از قدرت تیغه کم میشه اما برش راحت تری ایجاد میکنه
اما باهکو باوقار تر هست و تیغه پهن تر و بزرگتری داره و من با قیمت حدود یک چهارم لایت مای فایر باهکو رو خیلی بیشتر پسندیدم و حتی اگه قیمت نزدیک بود باز هم باهکو رو انتخاب میکردم
این نکته هم لازمه گفته بشه که لایت مای فایر اتشزنه داره که باهکو فاقد اون هست اما اگه در یک جمله بخوام هر دو محصول رو تعریف کنم
باهکو مرد هست و لایت مای فایر تازه عروس
قیمت باهکو 33 تومان و لایت مای فایر 120 تومان قیمتی هست که بنده خریدم جدیدا لایت قیمتش پایینتر اومده و فکر کنم حدود 100 باشه
ببخشید پر حرفی کردم گفتم توضیحی بدم شاید دوستان استفاده کنند
فروشگاه هم نمیدونم درست هست اسمش گفته بشه یا خیر اما اگر کسی از دوستان خواست پیام کنید تا فروشگاه رو معرفی کنم هر چند با سرچ کوتاهی به این عنوان:
چاقو غلاف دار باهکو
در گوگل
فروشگاه رو پیدا میکنید
این هم عکسی که الان گرفته شد ببخشید اگه وضوح نداره
[تصویر: a4pm_bahcoo.png]
همگی موفق باشید

سلام ، من واقعا کاردی به خوبی باهکو سوئد ندیدم . البته من اونو 35 خریدم. خیلی تیزه و دیر کند میشه.
از هر نظر عالیه. فقط برای بریدن اندازه های با ضخامت بیشتر نیاز به کارد بزرگتری دارد که چاقوهای زنجان خیلی خوبند.
با سلام خدمت عزیزان سایت و دوستانی که به چاقو و کارد علاقه دارند
خب بعد از مدتها یه چاقو متفاوت و با کیفیت و البته وطنی خریدم که انقدر این چاقو خوب هست که دلم نیومد معرفی نکنم
یه چاقو ساده و ارزون قیمت که البته تمام معیارهای یه کارد خوب رو داره
ضخامت عالی سه میلیمتر و طرح خیلی مناسب تیغه و از همه مهمتر این چاقو فوق العاده تیز میشه بطوری که واقعا از چاقوی ویکتورینوکس تیزتر میشه دو تا عکس الان گرفتم که البته بخاطر نور کم اونطور که باید نیست جلای تیغه فوق العاده اس که تو عکس کمتر دیده میشه
من چاقو تیزکن گربر دارم که البته به شما هم پیشنهاد میکنم اگه پیدا کردید حتما بخرید یه چاقو تیز کن ساده و عالی که با همون خیلی راحت این چاقو تیز شد به شکلی که واقعا حیرت کردم
چاقو حیدری هست و البته روی تیغه نوع فولاد رو نوشته 5cr steel که من زیاد اطلاعی در موردش ندارم سختی تیغه رو اطلاع ندارم که چقدر هست اگه دوستان اطلاعی در مورد این آلیاژ دارند ممنون میشم بنده رو هم مطلع کنند
من زیاد به چاقو های وطنی اعتقادی نداشتم اما این چاقو نظر بنده رو عوض کرد درضمن استنلس هم هست و نگرانی بابت زنگ زدن نداره
قیمت چاقو هم 25 تومان هست که فکر میکنم واقعا مفت باشه

[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشید
سلام.من يه چاقوساختم.چطوري بايدعكسشوبذارم.
سلام

دوستان الیاژ کروم وانادیوم (80Cr V2)واسه ساخت چاقو چطوریه ؟
تجربه ساخت داشتین؟
الیاژه بدردبخوریه؟
و ارزش خرید/‌ساخت داره .?
این الیاژ وارداتیه یااینجا هم زد؟
(2017-06-05 10:24 PM)Chia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

دوستان الیاژ کروم وانادیوم (80Cr V2)واسه ساخت چاقو چطوریه ؟
تجربه ساخت داشتین؟
الیاژه بدردبخوریه؟
و ارزش خرید/‌ساخت داره .?
این الیاژ وارداتیه یااینجا هم زد؟
با سلام، این نوع فولاد به فولاد فنر معروف هست که اکثر چاقو سازهای سنتی از آن استفاده میکنند دارای کروم و وانادیوم پایینی هست و برای ساخت تیغه های ارزان قیمت میتوان از آن استفاده کرد مطمئنا برای رده قیمتی و کیفیتی خودش آلیاژ بدرد بخوریه، با توجه به اینکه این نوع فولاد در صنایع خودرو سازی هم استفاده میشه احتمال ساختش در کشور زیاد هست ضمنا این نوع فولاد به جهت کروم پایین ضد زنگ نیست.
ارداتمند دوستان گرانقدر
ممنون

دوستای دیگه تجربه کار با این الیاژو نداره .
بکار کار بقا و طبیعت کردی میخوره ؟
آیا تیز شدن یه چاقو به جنس چاقو ربط داره یا نوع چاقو تیز کن؟
فیلم یه چاقو دیدم که خشک خشک موهای پای طرف رو میزد.
(2017-06-14 06:39 PM)unique نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آیا تیز شدن یه چاقو به جنس چاقو ربط داره یا نوع چاقو تیز کن؟
فیلم یه چاقو دیدم که خشک خشک موهای پای طرف رو میزد.

سلام
به هر دو این موارد ربط داره
جنس تیغه باید خوب باشه که به اون حد تیزی برسه
و یه چاقو تیز کن خوب میتونه تیغه رو بارها براتون به همون شکل تیز کنه
چیز غیر عادی نیست خودم و دوستان به این حد تیزی راحت میرسیم
حالا یه چاقو تیزکن خوب معرفی بفرمایید.
سلامKhansariha (8)،من چاقو رو دادم به ابزار تیز کنی با چند تا سنگ فرز مختلف تیز کرد،الان موء دسترو میزنه،نه به خوبیه تیغه اصلاح ، اما میزنه.واسه منی که فقط برای شکار پرنده میخوام ،سالی یک بار اینجور تیز کردن کفایت میکنه.Khansariha (256)
لینک مرجع