انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار بلدرچین
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
[تصویر: 14191535951.jpg]
[تصویر: 14191535952.jpg]
[تصویر: 14191535953.jpg]
دوستان میشه صداشونو بزارین البته بگید کدام نره کدام ماده خیالتونم راحت دورورما بلدرچین ندارهKhansariha (48)
تو منطقه ما (دشت مغان)خیلی پیدا میشن من و دوستم هم با تقلید صدا و تور هر سال حدود 20 الی 30 تا میگیریم.گرفتنشون خیلی جالب و شیرینه واسه خود من.
با سلام :
شکار بلدرچین با تور و تیپچه واقعا هنره . از اون سخت تر ساختن تیپچه اش هست که من قدیما دیده بودم یه تیکه پوست سر مرغابی هم میکشیدن روش یعنی ارتعاش اون پوسته بود که صدا میداد . الان نه دیگه بلدرچین هست نه دیگه از اون آدمها ، یادش بخیر
با سلام .
ساخت تیبچه هنر و لم خاص خودشو میخواد استادشم دوستان افغان هستند
با بال غاز و سر کله سبز چوب و موم
سفارش کردم برام بیار از افغانستان دستم رسید عکس هم میزارم
جالب اینکه یکی دو تا قبلا برام اورند از پوست گوسفند
افاغنه استاد این کارن و کارشون تحسین برانگیزه.
(2014-12-09 12:14 AM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. ی سوال: اطراف کرمان این پرنده هست یا نه؟ کسی از دوستان دیده یا نه؟خودم ندیدم شایدم نیست!!!!!!! یعنی فکر کنم نباشه وگر نه ی بار باید میدیدم. ممنونKhansariha (8)

سلام جناب کاربخش
ببخشید خیلی دیر جواب میدم داشتم تاپیک رو نگاه می کردم که به این پست شما برخوردم.
بله هست بنده خودم گاهی اوقات که برای شکار به روستاهای اطراف گلزار(قریه العرب) میرم به دفعات زیاد برخورد کردم دقیق تر خواستید داخل خصوصی آدرسشو میدم .
اقا سلام و ممنون. کم پیدا تو انجمن نیستین یا ما سعادت نداریم. Khansariha (8)Khansariha (8) حتما اگر ادرس محبت کنید ممنون میشم. یاد اون دوران که رودخونه قریه العرب غوغا میکرد بخیر.
سلام
ظاهرا نقش بلدرچین نر فقط تعیین قلمرو و تصاحب ماده های بیشتر است و بعد از جفتگیری ماده را رها می کند و می رود. بنابراین روش تور و تیبچه بهترین روش شکار آن است چون معمولا نرها را فرا می خواند و به زیر تور می آورد. اینطور ماده ها آسیب نمی بینند. البته عامل اصلی کاهش نسل بلدرچین در ایران یکی استفاده از سم و کود شیمیایی است و دیگری کشته شدن در تیغه های دروگر یونجه. دوستی شکارچی که زمینهای وسیع یونجه دارند می گفت بارها پر و بال بلدرچین های کشته شده بعد از برداشت یونجه را دیده ام. در سایت یوتیوب روش های مختلفی از صید بلدرچین توسط پاکستانی ها هست. اما یکی از زیباترین روش ها شکار آن با قرقی تعلیم دیده است که ترک ها و پاکستانی ها از این روش استفاده می کنند. در ایران که همه چیز ممنوع استKhansariha (256)
اما دوستان شمالی چند روش شکار بلدرچین دارند. مثل شکار با لاردام و چوبپره. اگر کسی هست که تجربه عملی این کار را دارد خوشحال می شویم خاطراتش را بخوانیم.
موفق باشید
ارادتمند اقایی
(2016-05-05 08:35 AM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ظاهرا نقش بلدرچین نر فقط تعیین قلمرو و تصاحب ماده های بیشتر است و بعد از جفتگیری ماده را رها می کند و می رود. بنابراین روش تور و تیبچه بهترین روش شکار آن است چون معمولا نرها را فرا می خواند و به زیر تور می آورد. اینطور ماده ها آسیب نمی بینند. البته عامل اصلی کاهش نسل بلدرچین در ایران یکی استفاده از سم و کود شیمیایی است و دیگری کشته شدن در تیغه های دروگر یونجه. دوستی شکارچی که زمینهای وسیع یونجه دارند می گفت بارها پر و بال بلدرچین های کشته شده بعد از برداشت یونجه را دیده ام. در سایت یوتیوب روش های مختلفی از صید بلدرچین توسط پاکستانی ها هست. اما یکی از زیباترین روش ها شکار آن با قرقی تعلیم دیده است که ترک ها و پاکستانی ها از این روش استفاده می کنند. در ایران که همه چیز ممنوع استKhansariha (256)
اما دوستان شمالی چند روش شکار بلدرچین دارند. مثل شکار با لاردام و چوبپره. اگر کسی هست که تجربه عملی این کار را دارد خوشحال می شویم خاطراتش را بخوانیم.
موفق باشید
ارادتمند اقایی

با سلام یه لینک فیلم میزارم گرفتن بلدرچین با تور و صدای ماده(ما به دستگاهه میگیم دیل ولی فارسیش نمیدونم چی میشه :))) یه دوستی هم داریم با چوب مخصوص رو هوا میزنه ولی نزاشت فیلمش رو بگیرم تو این سفر 6 ساعته که رفته بودیم 13 تا بلدرچین گرفتیم. تو منطقه ما بخاطر خوبی اب و هوا و کشاورزی بودن منطقه خیلی زیا یافت میشه.(روش شکار با چوب هم اینجوریه که یه توله میفرستن داخل زمین و با هیپنوتیزم پرنده رو زمین گیر میکنه بعد با دراوردن یه صدای بلند توله رو میترسونن تا طلسمه شکسته بشه بعد بلدرچین پرواز میکنه وطرف با چوب مخصوص رو هوا میزنه( البته کار هرکس نیست اینجوری زدن خیلی سخته این دوست ما هم از بچگی اینجوری زده حالا تو فاصله 10 متری ردخور نداره هر چی بپره میزنه کارش خیلی عالیه)
دوستانی که علاقمند هستن از سال بعد میتونن مهمون شهر ما (گرمی مغان) باشند برا شکار بلدرچین من خودم هم میزبانیتون رو میکنم. اگه از اون دستگاه دیل ( دستگاه تقلید صدای ماده بلدرچین) احتیاج دارین تو شهر ما بفروش میرسه 15 تومن قیمتشه(البته معمولی هاش وگرنه منبت شده ها و چرم خوب دارا بالای 100 تومنه)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
لینک مرجع