انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار بلدرچین
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
سلام دوست عزیز
ممنون از اینکه تجارب خود را برای ما به اشتراک گذاشتید. در اینترنت از روش های مختلفی فیلم وجود دارد اما اگر از روش خودتان هم عکس یا فیلم می گذاشتید خوب می شد.
در ترکیه و پاکستان این پرنده را با روش های مختلف شکار می کنند. زیبا ترین روش استفاده از قرقی تعلیم دیده است. گرفتن آن قرقی و تعلیمش هم داستان مفصلی دارد. در یکی از کانال های یوتیوب ابتدا تا انتهای کار به صورت چند کلیپ ویدئویی نمایش داده شده که توصیه میکنم دوستان علاقمند حتما نگاه کنند.
موفق باشید
سلام
این هم لینک مورد نظر
فقط باید با ف شکن باز کنید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشید
شکاربلدرچین با تور
توصیه می کنم حتماً امتحان کنید هرگز پشیمون نمیشید
تور بلدرچین
[تصویر: ff-1-.jpg]
دستگاه تقلید صدای بلدرچین ماده
[تصویر: ff-2-.jpg]
روش شکار بلدرچین با تور
بهترین ماه برای شکار این پرنده ماه مرداد و شهریور است دم ودستگاه را بردارید به مزرعه های گندم و یونجه بروید بهترین ساعت از 6 صبح الی 9صبح است البته می توان در تمام ساعات شکار کرد اما این ساعات تمام بلدرچین ها می خوانند دستگاه را بردارید و صدای بلدرچین را 3تا5 اواز دربیاورید(برای استفاده از دستگاه باید حرفه ای باشید)اگر دستگاه ندارید می توانید صدای بلدرچین را با گوشی خود ضبط کنیدباید صدای بلدرچین ماده باشد در غیر این صورت تمام تشکیلات هیچ است بعد از ایجاد صدای بلدرچین ماده کمی صبرکنید تا بلدرچین های نر آواز را شروع کنند و بعد از شناسایی مکان بلدرچین به 100متری آن رفته زیاد نزدیک نشوید بعد صدای بلدرچین را ایجاد کنید و اگر دیدید صدا نزدیک تر شد یا دیدید که تا چند دقیقه صدایی وجود ندارد خیلی زود تور را با حوصله پهن کنید و خیلی آروم بشینید باید طوری بشینید که طور جلویتان باشد و بلدرچین جلوی تور حال سکوت را طوری رعایت کنید انگار هیچ کس در ان مکان نیست و وقتی تور را پهن کردید و نشستید صدای بلدرچین را ایجاد کنید فقط کمی با افاده برای آواز بلدرچین نر که تقریباً 6 آواز خواهد بود یک اواز ایجاد کنید و طوری بشینید که با سرتان روی مزرعه را تحت نظر بگیرید بلدرچین بعد از مدتی به یک متری شما می آید شما باید دست پاچه نشوید اگر بلدرچین در زیر تور نباشد از جایتان بلند نشوید بلدرچین به استقبال شما می آید شما باید بفهمید از کجا می آید اگر دیر فهمیده باشید بلدرچین در رفته حال بلدرچین زیر تور است بلند شوید و تور را با پاهایتان جمع کند و به طرف بلدرچین حرکت کنید روی تور پایتان را نگزارید که ممکن است تور پاره شود بلدرچین را گرفته و اگر دیدید بلدرچین دیگری در راه نیست تور را بسته و دنبال بلدرچین دیگری باشید در بعضی وقت ها که من برای شکار بلدرچین می روم به جای یک بلدرچین سه دو تا بلدرچین می ایند که صبر می کنم همشون که زیر تور اومدم بلند می شوم وبلدرچین ها که می خواهند پرواز کنند به تور گیر کرده و می افتند و دوباره پرواز می کنند و گیر می کنند شما باید زود همشون رو جمع کنید من دیروز رفته بودم بلدرچین بگیرم نشسته بودم دیدم از پشتم یه بلدرچین اومد منو نگاه کرد و خجالت کشید و زود پرواز کرد و افتاد جلوم و صدایی ایجاد کردم و اونو هم گرفتم
در چنین مواقعی باید مثل مجسمه خشک بشید وحتی پلک هم نزنیدواصلاً اصلاً تکان نخورید در بعضی وقت ها بعضی از بلدرچین ها به جای این که از زمین بیایند پرواز می کنند و بالای تور می افتند اگر مشکلی داشتید در خدمتون هستم موفق باشید
سلام خسته نباشی ساخت تور نصب تور رو نگفتی فقط خاطرات شکار بلدرچین نوشتی
تور رو باید از بازار بگیری شما تور روبگیر بقیه اش کاری نداره اندازه تور8 متر و12 متر
روش پهنش هم باید تور رو مثل طناب یک از انتهاش بگیره یکی هم از ابتداش یکی باید سر جاش وایسه ویکی تور رو با خودش ببره بعد تور رو به عرض بکشن روی مزرعه شاید نفهمی اما این هفته برای شکار بلدرچین میریم از روش کار عکس می گیرم میزارم
اگر تور پیدا نکردی برای دوسه بار رفتن می تونی تور ماهیگیری از اونایی که پلاستیک هستند 15 متر بگیر [تصویر: SAM-0489.jpg]
بسیار حوصله و مهارت میبره. شاید در اول کار ساده باشه ولی تجربه میخواد. زدن با تفنگم با حاله فقط باید سریع و فرز بتونی بزنی ؛اونم تو پر. با ساچمه ریز (8_7) هم راحت میشه زد. یاد ایام وفور این پرنده بخیرKhansariha (226)Khansariha (226)
شما تور رو پهن میکنی رویه مزرعه یعنی روی گندم یا یه چی تویه همین مایه ها بعد پرنده رفت زیر تور پرنده رو میترسونی ومیپره به سمت اسمون گیر میکنه به تور درسته
دوست عزیز تور رو باید بر روی گیاهان خشک مثل خوار پهن نکنید چون پاره میشه اگه بتونی فقط گندم تر ویونجه الان گندم هارو برداشت می کنند و فقط یونجه می مونه بله درست می گویید وقتی می خواهد پرواز کند به تور گیر کرده و بعضی وقت ها گیر کرده وخیلی زود می افتد ودوباره پرواز کرده وگیر می کند البته باید بلدرچین زیر تور باشد هر چقدر به شما نزدیک باشد شانس شما برای صید خیلی خیلی زیاد است و بلدرچین تو ینجه وگندم خیلی زیاده چون داخل اونا شانس دیده شدنش خیلی کمه وقتی هم که داره میاد متوجه می شود یه چیزی مثل مار یونجه رو کنار میزنه ومیاد بعضی ها خیلی آروم میان وبعضی ها خیلی سریع تو یه چشم به هم زدن رسیدن پیشتون
اگه سوال دیگه ای داشتی پست کن جواب میدم وتا فردا شب صبر کن از مراحل پهن تور و... عکس می گیرم ودر سایت قرار می دهم یاحق
(2016-07-26 11:32 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بسیار حوصله و مهارت میبره. شاید در اول کار ساده باشه ولی تجربه میخواد. زدن با تفنگم با حاله فقط باید سریع و فرز بتونی بزنی ؛اونم تو پر. با ساچمه ریز (8_7) هم راحت میشه زد. یاد ایام وفور این پرنده بخیرKhansariha (226)Khansariha (226)

واقعا یادش بخیر،انصافا اینجا که ما هستیم ده سالی میشه که واسه بلدرچین نه تور نه تیر نمیندازن اما چیزی که این پرنده رو فراری داده شکار نیست،بلکه عاملش کود شیمیایی وسمی که به مزارع میزننه.طوری شده اگه جلومون بپره ذوق میکنیم و میگیم بلدرچییین؟؟ . ؟
دوستان گیلانی اماده باشین با فرا رسیدن باد و بارون از دیشب بلدرچین هم رسید فشنگ شماره ۸ و چوک ۵ خط همراه با یه توله خوب
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
لینک مرجع