انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار بلدرچین
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
آخه بلدرچین و کوه ؟
کبک چیل و همدان ؟
دست بردارید . . . . . . .
فواد جان تا اونجایی که من میدونم کبک چیل بیشتر در مناطق شمال غربی ایران یافت میشه که تا حدودی شامل همدان هم میشه و پراکندگی بلدرچین هم به پهنای کشور عزیزمون هست ولی ممکنه بعضی جاها کمتر دیده بشهKhansariha (8)
برادر من شهر من رو بخون ! همدان !
اگه شما شفاهی شنیدی همدان کبک چیل داره بنده زیر و بم شکارگاهاش رو میشناسم ! دیگه می دونم شهرم چی داره چی نداره !
شکار بلدرچین هم رفتم . تا حالا فقط 1 مورد شنیدم که بلدرچین تو کوه بوده . اونم ندیدم ، فقط شنیدم . که احتمال داره مورد تعقیب قوش ها قرار گرفته باشه به اونجا پناه برده باشه . تازه تو پایه کوه و نزدیک مزرعه بوده . شما اگه شکار بلدرچین بری متوجه میشی که از تو زمین زراعی بیرون نمیاد Khansariha (8)
در ضمن اگه دوست داشته باشی آخر تابستون در خدمتیم تشریف بیارید واسه بلدرچین . یه بار شکارش رو امتحان کنید خیلی خوشتون میاد .
دوستمون احتمالا تیهو رو با بلدرچین اشتباه گرفته که باز بعیده . چون همدان خیلی خیلی کم تیهو داره .
من عذر میخوام حق با شماستKhansariha (8)
سلام دوستان.قبل از هر چیز از دوستان بابت قرار دادن این مطالب در این تاپیک معذرت خواهی میکنم.ولی چون کاکلی (چکاوک کاکلی)از نظر شکل ظاهری و عادات رفتاری بی شباهت به بلدرچین نیست و تاپیکی هم در مورد شکارش نبود اینجا مزاحم دوستان شدم.جای شما خالی بعد از برف خوبی که خدا رو شکر در اکثر نقاط سرد سیر کشور بارید دیروز رفتم شکار کاکلی.دوستانی که به شکار کاکلی رفتن میدونن که پاییز قبل از بارش برف اکثرا داخل مزارع میشه کاکلی شکار کرد.ولی به محض بارش برف چون سطح مزارع از برف پوشیده میشه میان کنار جاده ها.البته پاییز چون خود پرنده از قدرت استتار خوبی برخوردار هست بواسطه همین استتار خوبش خیلی راحت تر میشه بهش نزدیک شد بعضا از چند متری شکارچی فرار مینه.ولی زمستون که میان کنار جاده ها چون استتار خوبی ندارن اگر زود شکارش نکنید فرار میکنه.به همین خاطر زمستونها اگر با ماشین کنار جاده حرکت کنید و از داخل ماشین شکار کنید نتیجه بخش تره. اسلحه هایی که کوتاه تر هستند و داخل ماشین راحت میشه ساچمه گذاری کرد کارایی بهتری دارن.خود من با دیانا 22 میرم.چون دست و پا گیر نیست.جاتون خالی دیروز در یک مسیر 25 کیلو متری در رفت و برگشت 48 تا کاکلی زدم.البته این پرنده ریز جثه هست ولی گوشت گرم و خوشمزه ای داره.دوستانی که در استان تهران هستند برای شکارش در پاییز ماه بهترین جایی که میتونن برن مزارع اطراف ورامین هست.و در زمستون هم کنار جاده های برف گیر و از داخل ماشین میتونن شکار خوبی داشته باشن.فقط در پاییز ماه اگر به اقدام به شکار کردید باید پیاده داخل مزارع بشید.مخصوصا مزارعی که پوشش گیاهی اونها کمتر و تنک تر هست.این نکته رو در نظرداشته باشید که اگر لباس خاکی رنگ به تن داشته باشید کمتر باعث حراس پرنده ها میشید.و بعد از اینکه پرنده رو روی زمین دیدید هرگز مستقیم به طرفش حرکت نکنید.باید بصورت غیر مستقیم و در حالیکه نگاهتون به یک طرف دیگه هست پرنده رو زیر چشمی تحت نظر بگیرید تا به موقعیت مناسب برای تیر اندازی برسید.اسلحه رو هم باید اماده تیر اندازی حمل کنید.چون اگر بعد از رسیدن به موقعیت مناسب و توقف بخواید هدف گیری و شلیک کنید بلا فاصله فرار میکنه.بعد از اینکه پرنده رو شکار کردید فورا برای برداشتنش اقدام نکنید چون اکثرا چند تایی در همون اطراف نزدیک بوته ها استتار کردن .درسته که شکار پرنده هایی با این جثه زیاد دندون گیر نیست ولی برای رفع کسالت در روز هایی که برنامه شکار درست و حسابی ندارید تاحدی ارضا کنندست.این مطلبم به عرض دوستان برسونم که اگر در طول زمستون در هفته یکی دو کاکلی بخورید احتمال سرما خوردگی در شما خیلی پایین میاد.دلیل علمیش رو نمیدونم ولی تجربه بهم ثابت کرده خوردنش ابتلا به سرما خوردگی رو خیلی کاهش میده.حتی بعد از ابتلا هم اثرات مثبت خوبی داره.پاینده باشید.Khansariha (8)
آرش جان از پست مفیدتون متشکر .
اما کاکلی هیچ شباهت ظاهری و رفتاری با بلدرچین نداره . اصلا " . به نظر من هم بهترین تاپیک برای این پست ، تاپیک راهنمایی برای شکار گنجشک هستش .
با سلام خدمت دوستان گرامي يكي ديگر از روشهاي صيد بلدرچين تور و تيپچه هست كه بهترين تيپچه ساخت افغانستانه و در فصل بهار و درست موقعي كه بدبده ها مست ميشن انجام ميشه بدين صورت كه تور سبز رنگ را روي گندم ويا يونجه پهن ميكنند ( فصل مستي بلدرچين نر براي پيدا كردن جفت خيلي اواز ميخونه)بعد از اون صياد در جايي مخفي ميشه و با تيپچه شروع به تقليد صداي بلدرچين ميكنه بدبده با شنيدن صدا يواش يواش به صياد نزديك ميشه ميشه در اين موقع شكارچي با تجربه اي كه داره ميفهمه كه شكار درست تا زير تور اومده و در اون موقع شكارچي توسط ريسماني كه يكسر به تور و سر ديگر در دست خودشه يك كشش در تور ايجاد ميكنه در اين موقع پرنده موقع بلند شدن در تور گرفتار ميشه-بايد به عرض دوستي كه پرسيده بودند كه در تهران يافت ميشه يا نه برسونم كه بهار بدبده ها به اطراف تهران خصوصا ورامين ميان ولي اون موقع شكار با اسلحه ممنوعه ولي اواسط شهريور ميشه اونارو در زمينهاي گندم و افتاب گردان البته بعد از درو و برداشت محصول پيدا كرد خصوصا جاهايي كه افتابگردانهاي با دانه هاي ريز جهت روغن كشي ميكارن پيدا كرد و شما تا نهايتا قبل از سرد شدن هوا فرصت شكار داريد چون بعد از اولين بارندگي ها از اون منطقه كوچ مي كنند-در همان فصول ما بين دماوند تا فيروزكوه هم در ديمزارهاي گندم ميشه پيداشون كرد در ضمن اون دوستمون كه نوشته بودند تو كوه بلدرچين ديده بودند با ايشان موافقم چون بنده هم چندين بار در مناطق كوهستاني موفق به شكار اين پرنده شده ام البته در كوههاي خاكي حاشييه ديمزارها نه كوههايي كه بيشتر سنگي هستند.دوستان من كوچيك همتون هستم به نظرات همديگر احترام بگذاريم نديدن يك نوع پرنده در يك منطقه خاص دليل بر نبودش نيست گذشت زمان و تجربه همه چيزو روشن ميكنه.موفق باشيد[/size]
تو منطقه شمال هم بلدرچین یا همون وشم بعد از درو به وفور تو شالیزارها دیده می شه من تا حالا جای دیگه ندیدمش.اونجا از سگهای تربیت شده مخصوص که جای بلدرچین رو پیدا می کنن و تورهای بزرگ برای شکار استفاده می شه.
(2012-02-03 07:28 PM)foad-bonellis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آخه بلدرچین و کوه ؟
کبک چیل و همدان ؟
دست بردارید . . . . . . .
داداش اگه درست خونده باشی گفتم یه بار اونم اتفاقی توی شهرستان اسدآباد پایه های کوه امروله تا حالا هم بغیر از اون یه دف بلدرچین ندیدم خونگی داشتم ولی وحشی رو فقط یه بار دیدم کبک چیل هم تو کوه کرکس که دیروز بهمن اومده بود2نفرو کشته بود پره کبک تازه یه بار که تا بالاهاش رفته بودیم کبک دری هم بود ولی از فاصله ی دور فرار میکرد که فقط با تفنگ ساچمه زنی رو هوا بابام یکیشو زد که خیلی کت و کلفت بود چه برسه کبک چیل یا کبک معمولیKhansariha (214)
کبک چیل تو کوه کرکس؟؟ مگه کوه کرکس تو استان اصفهان نیست؟؟Khansariha (226)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
لینک مرجع