انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار بلدرچین
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
اقا سینا چالوس چند ساله بلدرچین نیست،گیلان سال های قبل تک و توک دیدم،به نظرت برای شکار بلدرچین ساعت یا شرایط خاصی هست که شانس رو بالاتر ببره.؟تشکر
برای شکارباتور صبح زود تا ساعت 9 و هنگام غروب آفتاب و بعد از باریدن باران که هوا سرد میشه به نظر من شما الان فقط با سگ شکاری می تونید شکارکنید سگ پیدا کنه شما شکار کنی و تو مزرعه یونجه و...بگردی وبه شانست یکی دوتا پرواز کنه بزنیشون به نظرم یکم دیر کردی شما باید ماه مرداد یه دستگاه تقلید صدای بلدرچین ماده پیدا می کردی با صدا بلدرچین های نر رو می آوردی کنار خودت بعد می زدی
(2016-09-03 05:41 PM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا سینا چالوس چند ساله بلدرچین نیست،گیلان سال های قبل تک و توک دیدم،به نظرت برای شکار بلدرچین ساعت یا شرایط خاصی هست که شانس رو بالاتر ببره.؟تشکر

اقا کومان عزیز بیچاره بلدرچین چیکار کنه تو روستا های اطراف شهر تو هر خونه ۴ ۵ تا تفنگ هستش بلدرچین که میاد استارا میرسه در عرض ۲ ۳ روز همه میافتن به جون مزرعه ها و بزن بزن بیچاره بلدرچین از استارا نمیتونه رد بشه بیاد شهر شما خخخخ برای شکارشم البته با سگ شکاری از سپیده صبح تا غروب میشه زد ولی حتما ۲ ۳ تا سگ خوب میخواد چون بدون سگ نمیشه پروند اول سگ بخرین بد تفنگ یادتون باشه
اینجا دوستان سگ دارن ،بلدرچین نیست.
گیلان بلدرچین هست ،سگ ندارم.
سلام
بعداز ظهر بود. از شانس بدم مزرعه شلوغ بود. کارگران با تراکتور داشتند سیب زمینی می کاشتند. شیرهای آبیاری بارانی در یونجه زار بالا باز بودند. باد هم شروع شد. دیگر صدا به هیچ جا نمی رسید. نظرها به سمتم جلب شده بود. باز گفتم بیخیال. به گوشه یونجه زار پایین دست رفتم. تور را بیرون اوردم و روی گوشه یونجه ها کشیدم. آرام کنار یونجه زار نشستم و صدای بلدرچین را برپا کردم. هیچ جوابی نمی آمد. گفتم لابد دورند. باید کمی بهشان فرصت بدهم. چند دقیقه گذشت. از شانس بدم دیدم تراکتور و کارگرها دقیق از آنجایی که هستم رد می شوند. نزدیک شدند. خواستم تور را جمع کنم. یک لحظه احساس کردم صدای آرامی از نزدیک تور امد. شک داشتم. باد و سر و صدا نمیگذاشت درست تشخیص بدهم. گفتم بیخیال. رفتم با کارگرها حال و احوالی کردم و خسته نباشیدی گفتم و برگشتم. دیدم درست از نیم متری داخل یونجه ها و نزدیک لبه تور پرنده نر جواب میدهد. بد بده. بد بده. بدبده. بدجایی بود. درست حاشیه تور. آرام عقب رفتم و به طرف دیگر تور متمایل شدم. چند بار صدا کردم ولی از بیرون تور جواب میداد. صدا را قطع کردم. باد شدید بود و یونجه ها را تکان میداد. نمیشد از حرکتش جایش را تشخیص داد. یک لحظه احساس کردم از زیر تور و نیم متری من بین یونجه ها جلو می آید. سریع دستم را به طرفش بردم. پرید و در تور گیر افتاد. بلدرچین نر بسیار زیبایی بود.
موفق باشیدKhansariha (8)
[تصویر: belDSC05208.jpg]
دوست عزیز من هم با تور بلدرچین میگیرم ولی طرفای ما هنوز وقتش نرسیده باید یکم صبر کنم
سلام
من اولین تجربه هایم بود. تا کنون از این روش استفاده نکرده بودم. احساس میکنم اینجا هم هنوز زمانش نرسیده باشد. تعداد پرنده ها بسیار کم است و به ندرت آواز می خوانند. اینجا هنوز گندم ها خوشه نکرده اند. به نظرم وقتی گندمها خوشه می کنند بهترین زمان صید بلدرچین باشد.
موفق باشیدKhansariha (8)
سلام
بهترین زمان صید بلدرچین مرداد ماه و وسط های شهریور هست البته تو مرداد ماه خیلی خوب آواز میخونن
تو این ماه اگه صبح ساعت 8 تو طبیعت باشی دست خالی خونه برنمیگردی صبح هنگام بلدرچین انقدر میخونه که آدم میمونه اینو بگیره یا اونو من بیشتر تو این مواقع به سراغ بلدرچینی میرم که خوش آواز باشه و در ضمن تو این مواقع بیشتر دو سه تا میان زیر تور که باید طوری کنار تور بشینی که بتونی همشونو بگیری من یه بار با یه تور چهارتا هم زمان بلدرچین گرفتم باید تور رو تو حاشیه مزرعه پهن کنی و تور روی مرز مزرعه باشه و وقتی بلدرچین به تور افتاد اونو زود برداری و یکم صبر کنی که اگه بلدرچین دیگه ای هم باشه فرار نکنه
عزیزان تو این فصل شکار بلدرچین و هر پرنده دیگه ای مناسب نیستش چون الان یا تخم دارن یا جوجه یخورده تحمل کنید مرداد ماه بریم با هر روش که دوست دارین شکار کنین
(2017-05-02 06:53 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عزیزان تو این فصل شکار بلدرچین و هر پرنده دیگه ای مناسب نیستش چون الان یا تخم دارن یا جوجه یخورده تحمل کنید مرداد ماه بریم با هر روش که دوست دارین شکار کنین

فرمایش آقا سینا کاملاً صحیح هست مرداد ماه بهترین فصل صید بلدرچین هست یکم صبر کنید چاره دیگه ای نیست
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
لینک مرجع