انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار بلدرچین
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
(2012-02-04 05:20 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کبک چیل تو کوه کرکس؟؟ مگه کوه کرکس تو استان اصفهان نیست؟؟Khansariha (226)
ما تو شهرمون یه کوه داریم اسمش کرکسه ارتفاعش زیاده و پرتگاه زیاد داره بعدشم مگه تو ایران فقط یه کوه استKhansariha (214)
دوستان از مبحث اصلی خارج نشید . Khansariha (8)
(2012-02-04 12:40 PM)foad-bonellis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آرش جان از پست مفیدتون متشکر .
اما کاکلی هیچ شباهت ظاهری و رفتاری با بلدرچین نداره . اصلا " . به نظر من هم بهترین تاپیک برای این پست ، تاپیک راهنمایی برای شکار گنجشک هستش .

فواد جان بنده نگفتم کاکلی بلدرچین هست عزیز دلم.حتی نگفتم خیلی شبیه هستن عرض کردم بی شباهت نیست.خیلی از حیوانات هستن که حتی از یک گونه مشابه نیستن ولی بواسطه محیط زندگی مشترک عادات رفتاری, غذایی و حتی رنگ مشابه دارن دوستانی که هر دوی این پرنده ها رو در محیط طبیعی رویت کردن و یا شکار کردن بهتر متوجه منظور بنده میشن.نوع پر آرایی و رنگ کاکلی به خاطر مشترک بودن محیط زندگیش با بلدرچین در خیلی از نقاط داری رنگ مشابه و کلا قدرت استتار مشابه با این پرنده هست.ولی جثه بلدرچین بزرگتر هست.و کاکلی قدرت پرواز بهتری نسبت به بلدر چین داره.و کلا از دو خانواده متفاوت هستن ولی در اکثر مواقع بخاطرهمون استتار خوبی که داره ترجیح میده مثل بلدرچین یه گوشه بشینه تا خطر رفع بشه تا اینکه فورا پرواز کنه.نمیدونم اگر به اینها تشابه رفتاری نمیگن چی میگن.البته در یک مورد حق با شماست.بلدرچین های پروشی بیشتر رنگشون سفید هست و هیچ شباهت ظاهری به کاکلی ندارن.از اونجایی که هدف تبادل اطلاعات هست و شاید بخاطر دندانگیر نبودن شکارهایی مثل کاکلی براش تاپیک ایجاد نشده ضمن عذر خواهی از دوستان مطالب رو اینجا قرار دادم.فکر کنم بهترین تاپیکی که میشد این پست رو در اون قرار داد همینجا بود.نه تاپیک شکار مرغابی یا کبک.Khansariha (8)
چشم بحث رو پایان میدیم . اما دوستمون خیلی بد نوشته . بود . من قصد توهین نداشتم دوست عزیز . ناراحت شدم به خودت چنین گفتی .
چشم از شما هم معضرت میخوامKhansariha (8) فقط یه چیز بگم و تموم پای امروله 2تا تپه و یه سراب و یه امامزاده هست اون تپه که کنار امامزاده و کنار سرابس توی اون دیدم و زدم حیف که تاحالا از شکارام عکس نگرفتم از ماه پیش پسش دارم عکس میگیرمKhansariha (367)[b]تموم
دوست عزیز امروله منطقه حفاظت شدست و شکار ممنوع چون چهار پا زیاد داره . حتی اگه با یک کارد میوه خوری ببیننت که ... چه برسه به اسلحه چون به شدت محافظت میشه.
نه مصطفی جان . فقط لفظا حفاظت شده اعلام شده . متاسفانه هیچ گونه نظارتی روش نیست . فکر می کنم پارسال هم یه بنده خدا یه کل رو با چارپار زده بود و آشنا ها ی ما پیداش کرده بودن . شکارچی گمش کرده بود. .
فواد راست میگه سالی یه بار هم کسی سر نمیزنه تو کوه به اون بزرگی چند نفر رو میخوان بذارن
(2012-02-05 04:27 PM)arash30 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-02-04 12:40 PM)foad-bonellis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اما کاکلی هیچ شباهت ظاهری و رفتاری با بلدرچین نداره . اصلا " . به نظر من هم بهترین تاپیک برای این پست ، تاپیک راهنمایی برای شکار گنجشک هستش .

فواد جان بنده نگفتم کاکلی بلدرچین هست عزیز دلم.حتی نگفتم خیلی شبیه هستن عرض کردم بی شباهت نیست.خیلی از حیوانات هستن که حتی از یک گونه مشابه نیستن ولی بواسطه محیط زندگی مشترک عادات رفتاری, غذایی و حتی رنگ مشابه دارن دوستانی که هر دوی این پرنده ها رو در محیط طبیعی رویت کردن و یا شکار کردن بهتر متوجه منظور بنده میشن.نوع پر آرایی و رنگ کاکلی به خاطر مشترک بودن محیط زندگیش با بلدرچین در خیلی از نقاط داری رنگ مشابه و کلا قدرت استتار مشابه با این پرنده هست.ولی جثه بلدرچین بزرگتر هست.و کاکلی قدرت پرواز بهتری نسبت به بلدر چین داره.و کلا از دو خانواده متفاوت هستن ولی در اکثر مواقع بخاطرهمون استتار خوبی که داره ترجیح میده مثل بلدرچین یه گوشه بشینه تا خطر رفع بشه تا اینکه فورا پرواز کنه.نمیدونم اگر به اینها تشابه رفتاری نمیگن چی میگن.البته در یک مورد حق با شماست.بلدرچین های پروشی بیشتر رنگشون سفید هست و هیچ شباهت ظاهری به کاکلی ندارن.از اونجایی که هدف تبادل اطلاعات هست و شاید بخاطر دندانگیر نبودن شکارهایی مثل کاکلی براش تاپیک ایجاد نشده ضمن عذر خواهی از دوستان مطالب رو اینجا قرار دادم.فکر کنم بهترین تاپیکی که میشد این پست رو در اون قرار داد همینجا بود.نه تاپیک شکار مرغابی یا کبک.Khansariha (8)

آرش جان واقعا ممنون من رو روشن کردید . من فکر میکردم بلدرچین سفید و بنفشه و منظور شما از کاکلی مرغ و خروس کاکلیه . واقعا متشکرم . با این حساب که تشخیص بلدرچین از کاکلی واقعا مشکله و باید حتما یه پرنده شناس تفاوتشون رو تشخیص بده . در ضمن بنده نوشته بودم گنجشک که ظاهرا شما به اشتباه فکر کردید نوشتم کبک و مرغابی .
در ضمن درست فرمودید . دوستانی که دیدن بهتر متوجه منظور شما میشن . ماکه فعلا بد جوری دنبال شکار کاکلی هستیم اما متاسفانه شکارش خیلی مشکله و کار مانیستKhansariha (8)
(2012-02-05 07:44 PM)foad-bonellis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-02-05 04:27 PM)arash30 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آرش جان واقعا ممنون من رو روشن کردید . من فکر میکردم بلدرچین سفید و بنفشه و منظور شما از کاکلی مرغ و خروس کاکلیه . واقعا متشکرم . با این حساب که تشخیص بلدرچین از کاکلی واقعا مشکله و باید حتما یه پرنده شناس تفاوتشون رو تشخیص بده . در ضمن بنده نوشته بودم گنجشک که ظاهرا شما به اشتباه فکر کردید نوشتم کبک و مرغابی .
در ضمن درست فرمودید . دوستانی که دیدن بهتر متوجه منظور شما میشن . ماکه فعلا بد جوری دنبال شکار کاکلی هستیم اما متاسفانه شکارش خیلی مشکله و کار مانیستKhansariha (8)

والا فواد جان این طور که به نظر میاد شما کلا در تشخیص خیلی چیزها مشکل دارید.از درک معنی کلمه تشابه گرفته تا مرغ و خروس کاکلی و گنجشک و الی آخر...پس بهتره به گفته خودتون عمل کرده و حتما در همه موارد از کارشناس استفاده کنید.احتمالا بخاطر همین هم هست که بجای انتقال تجربیاتتون فقط از مطالب دیگران خرده گیری میکنید.و قلبا قصد چنین کاری و به حاشیه کشوندن تاپیک رو ندارید.در مورد مشکلی هم که در شکار کاکلی باهاش مواجه هستید.انشا الله بعد از اینکه کار شناس مربوطه کاکلی بودن پرنده مورد نظر رو به اثبات رسوندن اطلاع بدید همه تلاش خودم میکنم تا تجربیاتم رو بهتون منتقل کنم.تا دیگه این قدر دنبالش نگردید.در مورد وجود داشتن کبک چیل و دری در استان همدان بنده اطلاعی ندارم.ولی در مورد تیهو با وجود اینکه همدانی نیستم با فرمایش شما دال بر کمیاب بودنش در استان شما موافق نیستم.اتفاقا طبق آخرین گزارش های آماری محیط زیست و سازمان گردشگری همدان.تنها پرنده ای که در تمام مناطق همدان وجود داره همین تیهو هست.Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
لینک مرجع