انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: آموزش،سوال در باره شکار اردک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
اردک رو نمیدونم اما صوتش توی فردوسی تهران هست
دوستان من به این نتیجه رسیدم که مرغابی هم مثل بعضی از حیوانات یک منطقه رو واسه زندگی انتخواب می کنن
منظورم اینکه هر روز به قسمتی از رودخونه میان که روز های قبل میومدن چون من خودم بیش از 10ها بار مشاهده کردم .پس این می تونه واسه شکارشون به ما کمک کنهKhansariha (219)
شما واسه شکارشون می تونید صبح زود بیاید در اون قسمت از منطقه کمین واستتار کنید یا اینکه هر موقع واسه شکارشون رفتید به اون منطقه که رسیدید می تونید خیلی اهسته بهشون نزدیک بشید و شکارشون کنید
و یه نکته این که اکثر مواقع مرغابی ها تو حاشیه رودخونه شنا می کنن پس بیشتر به حاشیه ها نگاه کنید و کمتر به وسط رودخونه(تجربه ی شخصی من)
یه روز من و آقای نظری رفتیم اردک شکار کنیم . وای .... وای .... وای ......
چشمتون روز بد نبینه . کلی پوکه رو زمین پیدا کردیم که باعث امیدواری شد . با خودمون گفتیم اینجا اردک داره . ولی وقتی به فاصله ی 200 یا 250 متری شون میرسیدیم مثل اژدر می رفتن زیر آب و بعضی هاشون هم فرار می کردن . خلاصه شکار اردک شد گل پیمایی .تا زانو گلی شدیم.
(2011-07-08 01:28 PM)amin35190 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان تو بعضی از این مستند ها تو کمین از اردک مصنوعی استفاده می کنن و سوت مخصوصی دارن کسی سراغ داره تو ایران واسه فروش هست این اردکه یا نه
بله تو اکثر تو فروشگاهای شکار میتونی پیدا کنی که اردک مصنوعی دو نوع هستش که یه نوعش پلاستیکیه و نوع دیگش مثل تیوب باد میشه.و به نظر من بهترین روش همینه که این اردکا رو بندازی تو آب بعد یه جای نزدیک استتار کنی و منتظر بمونی و با صوت صدای اردک در بیاری من خودم با این روش(فقط با صوت) موفق شدم بهشون نزدیک بشم و از داخل نیزارها بیرنشون بیارم برای چند بار متوالی منو دیدن رفتن بین نیزارا یا تو آب بعد 10 دقیقه با صدای صوت دوباره میومدن بیرون.
دوستان کسی نزدیک تهران جائی رو میشناسه واسه شکار اردک؟
دوستانی که تجربه شکار رو دارن بگن که بهترین ساعات برای شکار این حیوان چیه؟Khansariha (214)
[size=medium]دست همه دوستان درد نکنه.چه اطلاعات جامع و کاملی در مورد پیدا کردن علی اقا ارایه کردن.در شمال کشور کنار مزارع برنج که محصولش بر داشت شده با خار و خاشاک کومه های جالبی درست میکنن.و علاوه بر اینکه در صورت نیاز ازداخل کومه به مرغابی ها و غازها تیر اندازی میکنن.از مرغابیهای وحشی که تربیت شده هستند استفاده میکنن.مرغابیهای تربیت شده تا فواصل دور پرواز میکنند و مرغابیهای وحشی رو همراه خودشون به داخل دامهایی که توی مزارع گسترده شده هدایت میکنن.یک نفر مسئول کشیدن طناب دام برای گرفتار شدن مرغابیها و چند نفر دیگه هم اسلحه بدست مسئول تیر اندازی به مرغابیهایی هستن که از دام فرار میکنن.اینطور که من شنیدم.هر کدوم از این دامها در فصل شکار بالغ بر 3 میلیون تومن مرغابی و غاز شکار میکنن.اگر ازدوستان شمالی مخصوصا گیلانی کسی هست که اطلاعات بیشتری در مورد این کمین گاه ها داره در اختیار بنده و دیگر دوستان قرار بده ممنون میشم.
خدمت magnum460 عزیز هم عرض کنم بله.در شهرستان ورامین و در باقر اباد.استخرهایی درست کردن که از یکی دو هفته دیگه اونها رو اب گیری میکنن.اگر اواخر مهر ماه اونجا باشی حتما کله سبز اب چلیک و خودکا می بینید.لازم به ذکره که حتما با سلاح بادی قوی باید شکار کنید.چون اهالی با شنیدن صدای اسلحه گرم بلا فاصله باهاتون بر خورد خواهند کرد.یه پرنده دیگه ای هم هست که سیاه رنگه و کاکل باریک و بلند و بالهای پهنی داره.تقربا از کبوتر چاهی یکم بزرگتر.زمانی که شمال دانشجو بودم اونجا با لحجه محلی بهش گیز گیز میگفتن.اسم علمیشو نمیدونم چیه.Khansariha (8)
دوستان وقتی می رید شکار مرغابی سعی کنید در حاشیه رو دخانه حرکت کنید اصلا سرو صدا هم نکنید
مرغابی ها اکثرا در اب های کم عمق و گل و لایی هستن
جاهایی که نی زیاد داره مرغابی ها درون نی ها در حال استراحت یا مخفی شدن هستن پس سعی کنید وقتی از کنار این طور جاهایی رد می شید چند تا سنگ بندازید داخل نی ها و اماده شلیک باشید
وقتی شما با بادی می رید شکار هنگامی که یک مرغابی زدید زود نپرید هوا و خوشحالی کنید کمی در جای خود بی حرکت بمانید چون به احتمال زیاد جفت همان مرغابی که زدید باز می اید کنارش تا ببینه این بدبخت چرا نیومده یا این که سر دسته گروه میاد(تجربه شخصی)و بعد می تونید یکی دیگه هم بزنید
صبح زود و هنگام غروب افتاب بهترین زمان برای شکار مرغابی هستش
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دوست عزیزarash30 این پرنده احتمالا باید همون خروس کولی باشه که تو شمال فراوون بود البته الان کمتر شده.البته اون کاملا سیاه رنگ نیست و قسمتهایی از بدنش خاکستری وسفیده.Khansariha (8)
در مورد شکار اردک فرمودید بله متاسفانه(از نظر من که یک شمالی هستم)این شیوه رواج داره و کاملا در راستای ریشه کن کردن نسل پرندگان مهاجر موفق بوده.بنده با تیراندازی وشکار با تفنگ مشکلی ندارم اما با این روش که اکثر اوقات هم در شب انجام می شه و دامهای بزرگ وبلندی در مزارع برنج که در پاییز و زمستان آبگیر هستن قرار می دن و مرغابی های وحشی در هنگام فرود اومدن به هوای همنوع اهلی شده خودشون در اونها گرفتار می شن خب من فکر می کنم این روش خیلی جوانمردانه نیست وخوشبختانه خودم هیچوقت در این کار سهیم نبودم. کافیه اهل اون منطقه باشین تا کم شدن این پرنده ها رو به طور محسوس مشاهده کنین.Khansariha (226)
شما كه همه از تفنگ هاي بادي استفاده مي كنيد چرا از تفنگهاي ساچمه زني استفاده نميكنيد
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
لینک مرجع