انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: آموزش،سوال در باره شکار اردک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
چنگر موقع پریدن روی اب چند قدمی راه میره بعد میپره ولی این موقع فکر نمیکنم چنگر و مرغابی اومده باشه امکانش هست غره غاز باشه که خوردنی نیست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عکس چنگر که خودم شکار کردم میتونید مقایسه کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر اشتباه نکنم قره غاز باریک و کشیده تر از چنگره،گردنه درازش مشخصه.زمان استراحت عاشقه درخت یا دکل های بلنده.تو دریا حدودا 50 متر زیر ابی میره.
منم از هر کی پرسیدم گفتن خوردنی نیست و حرام و حتی تلخه. اما قدیما یکبار دیدم جلوم خوردن ،با چی ؟بماند.منم جوون تر بودم و تو جمعشون غریب و یه گوشه مودب نگاه میکردم.ماهیگیر بودن و صیدشون رو ندیدم اما گفتن با دام زنده گیری کردن.اما اصلا ندیدم کسی براشون تیر بندازه.
این پرنده ابزی که جناب کاربخش فرمودن تو اون منطقه دیدن مبدا و مقصدشون کجاست؟
این اقا سینا هم خودش میگه من کم تجربم،اما استاده پرندگان ابزیه.دیدم که میگم.
سلام جناب کومانKhansariha (8)
من با تمام فرمایشات شما موافق هستم. پرنده قره غاز دارای گردن گشیده و همونطوری که گفتین بر روی ارتفاعاتی مثل دکل برق یا درختان بلند استراحت میکنه. درمورد خوردن گوشتش هم فک نکنم مشکلی باشه چون یکی از دوستان بنده که عرب بود میگفتم ما اینا را به صورت خورشتی مصرف میکنیم و خیلی سال پیش خودم گوشتش را به صورت خورشتی مصرف کردم و گوشت پر خاصیتی داره ولی متاسفانه تلخ مانند هستش و اگه راهی باشه که بشه تلخیشو گرفت بهتر هم میشه. در رابطه با شکار این پرنده هم بگم که پرنده ضعیفی هستش و با ساچمه ریز کبوتر زنی هم به راحت قابل شکار شدنه و پرنده جون سختی نیست.
در ژاپن هم گلوی قره غاز را با نخ میبندن و یه نخ به پاش و ازش در ماهیگیری استفاده میکنن که با قایق به محل مورد نظر میرن و اونو در آب رها میکنن و به قدری شناگر و ماهیگیر ماهری هست که زیر یک دقیقه یه ماهی نسبتا بزرگ صید میکنه که بعد از صید میخاد ماهی رو بخوره ولی در گلوش گیر میکنه و دلیلش هم همون نخی هست که به گلوش میبندن و بعد از آن که صیاد قره غاز را از آب درمیاره منقارش را با دست باز میکنه و ماهی را به راحتی از دهان پرنده خارج میکنه و دوباره اونو به آب میندازه وتکرار مراحل.
دوست عزیز مطمئنی قره غاز ضعیفه؟
برعکس خیلی بد تیره
(2016-09-25 11:25 AM)mohammad4917 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برعکس خیلی بد تیره
اگه ساچمه وارد بدنش بشه و رد کنه راحت میفته. تنها قسمت بالهاش هست که سفته و ساچمه بد ازش رد میشه. کلا با ساچمه زن به راحتی قابل شکاره. یکی از دوستان با تک لول ترک کالیبر ۱۶ ساچمه نمره ۶ بود که شکار میزد. تعدادشون هم یکی نبود حدود ۵ تا زد همشونم درجا افتادن.Khansariha (8)
تا جایی که فرصت دیدنش بود قره غاز نبودن ولی 80% چنگر چون با مشخصات داده شده برابری میکرد. حالا که نشد تا بعد (چند وقت بشه خدا داند) ممنون از راهنمایی دوستان Khansariha (8)
قره غاز یا باکلان یا دارغاز
اسامی مختلف این پرندستcormorant اسم انگلیسیشه
بسیار بد تیره مخصوصا زمستون که هوا خیلی سرده باید باچار پاره زد
اوایل فصل با ساچمه 4 از نزدیک میشه زد به شرطی که دو سه تا ساچمه به جای حساس بخوره
در مورد درست کردنش هم با من
شما که انشا ا... زدی بهت میگم چیکارش کنی که خوش مزه بشه
در مورد حلال و حرام عرض کنم که تا همین چند سال پیش حرام نبود تو بازار میارن میفروشن زمستونا
الان چند ساله میشنوم حرامش کردن....
جالبه برام
تو قرآن نوشته هرگز حلال خدا رو حرام نکنید و برعکسش هم همینطور
من زیاد تمایلی به ادامه این بحث حرام و..... ندارم
معتقدم حلاله شما خود دانی هر جور راحتین.
به اعتقاد همه احترام میزارم
ولی اونی که شما دیدین دوست عزیز فکر کنم یا چنگر بود یا یه پرنده دیگه که ما مبگیم او کرک ( او یعنی آب و کرک هم یعنی مرغ یعنی مرغ آبی) این دوتا خیلی شبیه همن فقط چنگر دو برابر اوکرک هستش.
ببخشید من بی ادبی کردم باید در حضور اساتید ساکت بشینم گوش کنم
(2016-09-25 11:47 AM)climber7043 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-09-25 11:25 AM)mohammad4917 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برعکس خیلی بد تیره
اگه ساچمه وارد بدنش بشه و رد کنه راحت میفته. تنها قسمت بالهاش هست که سفته و ساچمه بد ازش رد میشه. کلا با ساچمه زن به راحتی قابل شکاره. یکی از دوستان با تک لول ترک کالیبر ۱۶ ساچمه نمره ۶ بود که شکار میزد. تعدادشون هم یکی نبود حدود ۵ تا زد همشونم درجا افتادن.Khansariha (8)

با نمره 6 5 تا در جا زد قره غاز ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تا اونجای کهمنمیدونم پرهاش مثل سپر ضد گلوله عمل میکنه به همین سادگی تر ازش ردنمیشه ؟
چقدر موقعیت داشتم بزنم اما دوستام گفتن تلخه زهر ماره نزن.(مثلا اگر تیر مینداختم میزدم)Khansariha (290).بیشتر امتداد خط ساحل پرواز میکنن.
ابتدای شهر متل قو یه درخت بزرگ کنار جاده هست که تو یه زمین دولتی قرار داره،هر سال زمستون مثل برگ درخت روش نشستن.میشینن گردنشون رو جمع میکنن و گاهی پرواز میکنن اونور خیابون داخل دریا و برعکس.
ضمنا اقا طالب لطفا اگر وقت کردی تو تاپیک اشپزی یه اموزشی در موردش بده شاید روزی قسمت شد.تشکرKhansariha (8)
کار همه دوستان درسته و ممنون بابت همراهیتون. Khansariha (8)Khansariha (8) از حلال و حرامش رد بشیم که جز دردسر چیزی توش نیست.بازم ممنونم.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
لینک مرجع