انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: آموزش،سوال در باره شکار اردک
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
سال قبل انقدر زدید ازشون که دیگه چیزی نمونده که بیانKhansariha (266)Khansariha (266)
از شوخی گذشته هوا هنوز اونقدر سرد نشده که پرنده ها به پایین دست مهاجرت کنند،امسال اگر دقت کرده باشید فصلها تقریبا یک ماه جابجا شدند،الان در مازندران هوای اواخر شهریور رو داریم،احتمالا اواسط آبان هوای اوایل پاییز،پس در نتیجه باید یک ماهی دیرتر منتظر پرندگان مهاجر بودKhansariha (8)
سلام،در مورد چگونگی چیدمان دکو در شکار اردک تجربه خیلی کمی دارم ،باتحقیق در نت متوجه نکات جالب دیگری هم شدم که
مختصرا بیان میکنم ،شاید به کار دوستان به خصوص اونها که با روش دکو و استتار شکار میکنن بیاد.
1.توجه به مسیر باد ،اردکها رو به باد پرواز و فرود میان.حتی در باد شدید زمانی که روی آب مشغول غذا خوردن باشند هم رو به باد قرار میگیرن.
2.استفاده از 8الی 15 دکو اصولا نتیجه کافی رو داره مگر در اطراف شما شکارچی با دکوهای فراوان یا گله های چند ده تایی اردک وجود داشته باشه.
3.چیدمان دکوها باید به صورت v یا u یا همون عدد هفت خودمون باشه بطوریکه حتما زاویه موجود پشت به باد قرار بگیره و
ما بین دو ضلع زاویه به عنوان فضای فرود اردک باید خالی از دکو باشه.
4.اگر از اردک بال زن استفاده میکنید باید رو به باد و در قسمتهای دور از راس زاویه v قرار بگیره.
5.شکارچی حدالامکان باید پشت به باد قرار بگیره تا هم دید خوب نسبت به مسیر اردکها داشته باشه و هم رو به باد شلیک نکنه.
6.فاصله شکارچی از اولین دکو (راس) حدودا 10-20متر و طول هر ضلع حدودا 30 متر باشه.
اگر امکان قرار گیری پشت به باد برای شکاچی وجود نداشت،بدون بر هم زدن چیدمان دکوها ،شکارچی کنار یکی از اضلاع قرار میگیره.
7.دکوها از نظر نر و ماده بودن پیرو نظم جفت جفت ،نباشند.
در مورد سوت اردک هم تجربه خودم که با کمک اردکهای پروازی دست آموزی که اطراف ما برای شکار استفاده میکن (من مخالف این روش هستم) به دست اوردم،باید عرض کنم اردکها نسبت به بلندی صدا دقت دارن،مثلا وقتی اردکی با سوت شما ارتفاع کم میکنه شما باید به نسبت با صدای آروم تری سوت بزنید.
شاد و سلامت باشید
(2019-07-03 01:40 PM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام،در مورد چگونگی چیدمان دکو در شکار اردک تجربه خیلی کمی دارم ،باتحقیق در نت متوجه نکات جالب دیگری هم شدم که
مختصرا بیان میکنم ،شاید به کار دوستان به خصوص اونها که با روش دکو و استتار شکار میکنن بیاد.
1.توجه به مسیر باد ،اردکها رو به باد پرواز و فرود میان.حتی در باد شدید زمانی که روی آب مشغول غذا خوردن باشند هم رو به باد قرار میگیرن.
2.استفاده از 8الی 15 دکو اصولا نتیجه کافی رو داره مگر در اطراف شما شکارچی با دکوهای فراوان یا گله های چند ده تایی اردک وجود داشته باشه.
3.چیدمان دکوها باید به صورت v یا u یا همون عدد هفت خودمون باشه بطوریکه حتما زاویه موجود پشت به باد قرار بگیره و
ما بین دو ضلع زاویه به عنوان فضای فرود اردک باید خالی از دکو باشه.
4.اگر از اردک بال زن استفاده میکنید باید رو به باد و در قسمتهای دور از راس زاویه v قرار بگیره.
5.شکارچی حدالامکان باید پشت به باد قرار بگیره تا هم دید خوب نسبت به مسیر اردکها داشته باشه و هم رو به باد شلیک نکنه.
6.فاصله شکارچی از اولین دکو (راس) حدودا 10-20متر و طول هر ضلع حدودا 30 متر باشه.
اگر امکان قرار گیری پشت به باد برای شکاچی وجود نداشت،بدون بر هم زدن چیدمان دکوها ،شکارچی کنار یکی از اضلاع قرار میگیره.
7.دکوها از نظر نر و ماده بودن پیرو نظم جفت جفت ،نباشند.
در مورد سوت اردک هم تجربه خودم که با کمک اردکهای پروازی دست آموزی که اطراف ما برای شکار استفاده میکن (من مخالف این روش هستم) به دست اوردم،باید عرض کنم اردکها نسبت به بلندی صدا دقت دارن،مثلا وقتی اردکی با سوت شما ارتفاع کم میکنه شما باید به نسبت با صدای آروم تری سوت بزنید.
شاد و سلامت باشید

سلام کومان جان
شکسته نفسی نکن شما استادی
احسنت نکته ی پشت به باد بودن خیلی مهمه چون سرعت پرواز رو کم میکنه و تیر اول و دوم رو خوب میشه زد
سلام بر دوستان Khansariha (8)
کانالی،پیجی،آدرسی که سوت مخصوص شکار غاز داشته باشه سراغ دارید؟
لطفا به بنده حقیر اطلاع بدید که عاجز و نیازمندم.
(2019-10-22 10:08 PM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بر دوستان Khansariha (8)
کانالی،پیجی،آدرسی که سوت مخصوص شکار غاز داشته باشه سراغ دارید؟
لطفا به بنده حقیر اطلاع بدید که عاجز و نیازمندم.
سلام کومان جان
غاااز؟؟
خیلی خوشبحالت
التماس دعا داریم
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام حمید عزیز،فعلا سوت میزنیم،کانال @huntiran سوت تولید ایران مخصوص غاز،اردک،خوتکا داره،فعلا سفارش دادم.به دستم برسه از کیفیتش مطلعتون میکنم.
(2019-10-23 03:06 PM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام حمید عزیز،فعلا سوت میزنیم،کانال @huntiran سوت تولید ایران مخصوص غاز،اردک،خوتکا داره،فعلا سفارش دادم.به دستم برسه از کیفیتش مطلعتون میکنم.

از همین سوت ها شروع میشه
منم یه زمانی تیرکمون داشتم Khansariha (6)Khansariha (6)
سلامKhansariha (8)،خبر آمد خبری در راه استKhansariha (256)
چند روزیه که اولین دسته های کوچک خوتکا اطراف ما پدیدار شدن.Khansariha (219)
انشالا بعد از برداشت برنج از فاصله نزدیکتر میتونیم رویتشون کنیم.
سلام کومان عزیز
تبریکات ویژه ما را بپذیرید.Khansariha (8)
(2020-06-28 07:40 PM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامKhansariha (8)،خبر آمد خبری در راه استKhansariha (256)
چند روزیه که اولین دسته های کوچک خوتکا اطراف ما پدیدار شدن.Khansariha (219)
انشالا بعد از برداشت برنج از فاصله نزدیکتر میتونیم رویتشون کنیم.

حواصت به شیوع کرونای حاد پرندگان باش کومان عزیز
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
لینک مرجع