انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبوتر جنگلی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
درود
از تمامی دوستانی که در شکار این پرنده بسیار باهوش(شایدم ترسو)تجربه دارند،دعوت میکنم که بیان و تجربیاتمون رو به اشتراک بگزاریم.
اینم عکسش چون دیدم که تو شهرا های مختلف به اسمهای متفاوتی میشناسن این نوع کبوتر رو.
[تصویر: columba_palumbus_6843.jpg]
چه فرقی با کبوتر های دیگه داره؟
این کبوتر سمت شمال فراون تره . سمت ما این کبوتر ها آخرای پاییز سر و کلشون پیدا میشه و بیشتر تو جنگل روی درخت بلوط مشغول خوردن بلوط هستن. خیلی هم باهوش هستن . اکثرا" با ساچمه زنی شکارشون میکنن تا تفنگ بادی . و از همه نژاد های کبوتر درشت هیکل تر هستن. Khansariha (256)
من یه بار یکیشونو با بادی زدم خیلی حال داد! داشت کنار کانال آب می خورد.همین عکس پایین
چند روز پیش یکیشونو روی یه درختی دیدم .فقط سرش رو هدف گرفتم نخورد بش. ترسیدم بخوره به بدنش در بره تلف بشه .اغراق نکنم یک برابر و نیم چاهی بود . دو سه برابر قمری.نشست روی تخت.شاخه اش همین طوری لنگر مینداخت بس که سنگین بود
هم تپلن و هم تر و فرز
یا باید با از فاصله دور (بالای 60 متر) نقطه حساسشون رو بزنی یا باید محل غذا خوردنشون رو پیدا کنی کمین کنی براشون وگرنه ماشین هم ببینن پرواز می کنن
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
این پرنده بسیار بزرگتر از کبوترهای قمری و یا کریم هستش.
بدون پر تا 500گرم میرسه البته بدون محتویات شکمی.
راستی از کبک بزرگ تر هستش منتها مزه گوشتش به اون خوبی نیست!
تو منطقه ما به وفور تو باغها و بیشه زارها یافت میشه.
بهترین روش شکار این پرنده هم کمین زدنه چون بهیچوجه با دنبال کردنش نمیتونید شکارش کنید.
بيشتر ميشه گفت زرنگ تا ترسو.
يه نكته اي كه من بهش دقت كردم اينه كه هنگام تاريكي هم نورگير نميشن و به راحتي پرواز ميكنند(البته شب تست كردم ولي شكار نكردم)
با ساچمه زن راحت ميشه شكارشون كرد و واقعا" پرنده سنگيني هستش.
این پرنده خیلی زیرک هست و اگه کوچک ترین خطایی از شما زمان شکار سر بزنه موفق به شکارش نمیشد و کلی هم وقت و انژی تلف میکنید.
(2013-03-09 11:18 PM)majid1234 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بيشتر ميشه گفت زرنگ تا ترسو.
يه نكته اي كه من بهش دقت كردم اينه كه هنگام تاريكي هم نورگير نميشن و به راحتي پرواز ميكنند(البته شب تست كردم ولي شكار نكردم)
با ساچمه زن راحت ميشه شكارشون كرد و واقعا" پرنده سنگيني هستش.
آره خیلی زرنگ هستش،میشه گفت واسه همینه که اینقدر تونسته ناشناخته باقی بمونه(البته نه برای من خخخخ)
توصیه میکنم بفکر شکار شب نباشید که کلا ضایع میشید برمیگردید خونه.از 30چهل متریه درخت(که معمولا هم کنار یا همان صدر هستش)میپرن و اعصاب و روان آدم رو بهم میریزه.
جدا بعضی وقتها فک میکنم بوی آدمو میفهمن!
با ساچمه ای هم زیاد ساده نیست.
من تا حالا 5 تایی ازشون زدم با bt65 اما تا فهمیدم چه کار باید بکنم کلی سختی کشیدم
طرفای ما بهش میگن فاخته که از کبوتر بزرگتره ، گردنش هم یه حلقه سفید داره بیشتر تو پاییز دیده میشه و فصل سرما کوچ میکنه . لا مصب خیلی هم خوشمزه تره . رنگش هم با کبوتر فرق داره. بیشتر تو درخت زندگی میکنه . تا حالا سه چهرتایی زدم.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
لینک مرجع