انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبوتر جنگلی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
(2013-09-07 06:56 PM)mehrdadjan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
40متر که خیلی خوبهKhansariha (219) جایی که من میرم زیر60 الی 70 ببینتد در رفتهKhansariha (367)
یا کافیه یکم صدا کنی دیگه تمام خیلی باهوشنKhansariha (8)

والا این اولین باره اینها رو تو اون منطقه میبینم

اونطرفش درخت های بلند هست اون روز که دیدم وسط کوه نشسته بودن

باهوش بودن خوبه ولی دوباره بر میگشتن همون جا که نشسته بودن اینجا استتار خوب نیازه
دوستان دکوی pigeon decoyکبوتر جنگلی از کجا میشه پیدا کرد. اگه کسی از دوستان جای دیده یه ندای به ما بده لطفا !
(2013-09-09 12:03 AM)ilamfalconry نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان دکوی pigeon decoyکبوتر جنگلی از کجا میشه پیدا کرد. اگه کسی از دوستان جای دیده یه ندای به ما بده لطفا !

روی زمین نمیشینن که بخوای واسشون دکوی بزاری
مثل چاهیی هم دسته ای و به دنبال گروه نباید باشن
ظاهرا جفت جفت زندگی میکنن
(2013-09-09 12:20 PM)mster نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-09-09 12:03 AM)ilamfalconry نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام Khansariha (8)
من یک مدل دکوی دیدم مخصوص روی درخت بود ، میبستیش و یک بند هم داشت از دور میکشیدیدش بال بال میزد و توجه بقیه کبوتر جنگلی هارا جمع میکرد ،حالا چقدر موثر باشه را نمیدونم پارسال دیدم قیمت بالایی هم میگفت چیزی حدود 120هزار اگه اشتباه نکنم ، اگر بازهم رفتم عکسش را میگیرم
(2013-09-09 12:20 PM)mster نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دادا
شکار کبوتر جنگلی با دکو یکی از متداولترین روش های شکار اون درجهانه
این کبوتر برای تغذیه مجبوره که روی زمین بشینه برای همین محل نصب دکو باید نزدیکترین محل تغذیه اونها انتخاب بشه مثل زمین کشت ذرت یا گندم یا جو
یک کومه یا مخفی گاه در فاصله تیر رس حتما بسازید
در این فصل که بچه هاشون پریدند دسته ای پرواز میکنند و خیلی هم غذا میخورند چون دارن اماده کوچ میشن
من همین چندروز گله های 50 تایی زیادی دیدم
اینم بگم اصولا استفاده از دکو برای هوازنیه تا بادی امابا حفظ استتار و سکوت میشه با بادی هم موفق بود
سلام دوستان.فقط میخواستم بگم که کبوتر جنگلی واسه تغذیه اصلا مجبور نیست که روی زمین بشینه و در خیلی مواقع روی همون درختهای بلوط میشینن و بلوط میخورن.به نظر من در مواقعی مجبورن بشینن روی زمین که میخان اب بخورن دکو هم فکر نکنم در همه مناطق جواب بده از جمله شمال چون واسه شکار این پرنده ما به منطقه انبوه جنگلی بلوط میریم انقدر درخت داره که از بالا زمین معلوم نیست چه برسه به دکو.بهترین روش هم اینجا کمین کردن زیر درختهاییه که از قبل شناسایی میشه و میدونم که کفتر میاد.ولی خوب دکو در مناطقی که پوشش گیاهی و درخت کمتری داره بسیار کار امده.یا حقKhansariha (8)
دادا گرجی محله درسته نوع تغذیه پرنده نسبت به محل زندگی تغییر میکنه فاخته در منطقه ما بیشتر ذرت میخوره چون جنگل بلوط نداریم و بیشتر روی درخت گردو یا سرو لونه میسازه زمین برای تغذیه زیاده من بارها از دکو استفاده کردم ونتیجه گرفتم
اگه دکوی برای بادی میخواید که بیفایده است,چونکه اصلا نمیشینند ولی اگه بخوای باساچمه ای بزنید که با یونولیت هم درست کنید جواب میده.
اشکان.من یک مدل دکوی دیدم مخصوص روی درخت بود ، میبستیش و یک بند هم داشت از دور میکشیدیدش بال بال میزد و توجه بقیه کبوتر جنگلی هارا جمع میکرد ،حالا چقدر موثر باشه را نمیدونم پارسال دیدم قیمت بالایی هم میگفت چیزی حدود 120هزار اگه اشتباه نکنم ، اگر بازهم رفتم عکسش را میگیرم

سلام اقا اشکان ممنون بابت زحمات شما در سایت وهمچنین جواب به من. اگه لطف کنی در مورد همن دکوی یک اماری بگیری ممنون می شم .البته من از یک پرنده ای که از گذشته شکار کردم و اون را در یخچال و هر وقت به شکار میرم روی نوک درخت با سیم میبندم   وخوب هم جواب گرفتم حال اگر دکو ی کبوتر یاتاکسیدرمیش داشته باشم چه بهتر البته منتقه ما به وفر دارد .به هر حال ممنون بااحترام
دوستان تجربه من از شکار این پرنده بیشتر به سید محمد نزدیکه چون منم کنار درختایی که بیشتر میان اونجا کمین میکنم و بعدش بنگ اما یادتون باشه حتما لباس مناسب بپوشید و مخصوصا به حرکت خیلی حساسن من هر وقت میرم شکارشون صبح قبل طلوع افتاب میرم تو کمین گاه میشینم و بیشتر کبوتر جنگلی طرفای ما برای اب خوردن پایین میان تا غذا خورد چون درخت تای بلوط خیلی فراونه

در ضمن برای بادی راحت میشه از دکو استفاده کرد و میشنه رو زمین اما باید مکانش مناسب باشه
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
لینک مرجع