انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار کبوتر جنگلی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
(2013-08-15 11:21 AM)greenaref نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قمری خاوری چیه?میشه عکسشو بزارین.Khansariha (8)

[تصویر: tourterelle.des.bois.phpu.1g.jpg]
(2013-08-15 11:21 AM)greenaref نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
قمری خاوری چیه?میشه عکسشو بزارین.Khansariha (8)

قمری خاوری
شبیه قمری معمولی هست با این تفاوت که جسه بزرگتری دارد وزن بیشتری دارد و طول آن حدود 30 سانت است.
در جنگل های باز نزدیک کشتزارها زندگی میکند و نقاط مرطوب را میپسندد.
پرواز آن سنگین و مستقیم و با پیچ و تاب کمتر است.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

همون طور که توی تصاویر معلومه یکی از نشانه های آن دایره آبی رنگ روی گردن است که روی آن خطوط مشکی نقش بسته.
مدتها بود كه از اين پرنده نديده بودم
ولي پارسال در حوالي مهر ماه موقع گردش تو دشتهاي باز حاشيه شاليزار يه دسته حدودا 12 تايي شون رو ديدم
ما بهشون ميگيم قمري دشتي , نر خيلي زيبا تر هست و ماده خاكي رنگ تر و خط و خال كمتري داره
نزديكتر از حدود 70 متري نميشه رفت بسيار زبرك هستن و تواين فاصله در مرحله اول شروع به راه رفتن ميكنن بعد هم اگر احساس خطر بيشتري بكنن سريع ميپرند اينها بندرت روي درخت ميشينن يعني رو هر درختي نميشينن و فقط درختهايي رو كه فبلا شناسايي كردن رو همون ميشينن و اين يكي از اشتباهاتشون هست!
اتفاقا قمری خاوری مناطق گرمسیر و خشک رو می پسنده. تو فصل گرم از شرق کشور به مناطق گرمسیر مهاجرت می کنه. منظور از مناطق مرطوب جاییه که آب روون داشته باشه.کانالی ، رودخونه ای. گردنش کشیده تر از قمریه و وقتی می بینیش بیشتر پرهای بال متفاوتش از قمری جلب توجه می کنه. گوشتش بهتر از قمری معمولیه و یکم صورتی رنگ تره ولی اونهایی که من دیدم همگی کوچیک تر از قمری معمولی و یاکریم یا هم اندازه بودند.
دوستان کبوتر جنگلی همان طور که ازاسم اوپیداست وابسته به جنگل است این پرنده در ایلام به وفور یافت می شود.ایلام پوشیده از درختان بلوط است که یکی از غذاهای اصلی این پرنده در زمستا ن بلوط است .وهر وقط که میرم شکار کمتر از ده تا نمیشه.به هرحال هروقت مسیر دوستان به این عروس زاگرست افتاد اسلحه بادی فراموش نشه
جنگل های بلوط اطارف شیراز هم خیلی زیاده....در اطراف روستای کهمره سرخی...ولی من اصلا هیچ پرنده ای اونجا ندیدم...چه برسه به کبوتر...آیا زمان خاصی داره زندگیشون در جنگل های بلوط؟؟؟

جنگل های بلوط اون نواحی خیلی انبوه نیستند و تراکمشون مثل سمت ایلام نیست ولی گستردگی زیادی دارند
(2013-08-15 07:32 PM)foolad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اتفاقا قمری خاوری مناطق گرمسیر و خشک رو می پسنده. تو فصل گرم از شرق کشور به مناطق گرمسیر مهاجرت می کنه. منظور از مناطق مرطوب جاییه که آب روون داشته باشه.کانالی ، رودخونه ای. گردنش کشیده تر از قمریه و وقتی می بینیش بیشتر پرهای بال متفاوتش از قمری جلب توجه می کنه. گوشتش بهتر از قمری معمولیه و یکم صورتی رنگ تره ولی اونهایی که من دیدم همگی کوچیک تر از قمری معمولی و یاکریم یا هم اندازه بودند.
درود
این پرنده در تابستان بوفور در خوزستان(بیشه های حفاظت شده دز و کرخه)یافت میشه.
از قمری قدری کوچکتره و نسبت به بقیه کبوترهای وحشی ساکن منطقه اهلی تر هستش.(متاسفانه همین عامل مرگشون میشه).
تو منطقه ما بهش میگن زرهی چون خط و خالش مثل یک نوع کبوتر خانگی هستش.
راستی خدمت دوستان گل عرض کنم که هنوز فصل تولید مثل کبوتر جنگلی تمام نشده و بنوعی با کاشت ذرت و لوبیا(در منطقه ما)اوج هم گرفته.
پس لطفا فعلا شکارشون نکنید.
دوستان کسی لینک دانلود صدای کبوتر جنگلی سراغ داره اینجا بزاره ممنون میشم Khansariha (8)
(2013-09-04 04:52 PM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان کسی لینک دانلود صدای کبوتر جنگلی سراغ داره اینجا بزاره ممنون میشم Khansariha (8)

خدمت شما دوست عزیزم
ببخشید یه سوال در باره کبوتر چاههی دارم اما فکر نکنم ارزش باز کردن تاپیک جدید رو داشته باشه با اجازه همین جا میپرسمش
من تویه کمینگاه (پرس های سفال رو چیندم دور تا دور و میرم میشینم داخل) منتظر کبوتر چاهی هایی میشم که میان گندم های توی زمین کشاورزی رو میخورن من میخوام با یه چیزی جذبشون کنم که نزدیکتر بشن
Khansariha (8) کسی میتونه بگه خوراکی که دوست داشته باشن و جذبشون کنه چیه
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
لینک مرجع