انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: به چه دلیل ساچمه خوب ایرانی نداریم؟؟؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
دقیقا|" با هوس موافقم در خصوص برنو بلند دلیلشو دوستان گفتن لول بلند شتاب بیشتری به مرمی میده چون انرزی گاز هدر نمیره

و دوست عزیز mmdsniper درخصوص اینکه فرمودید عدم استفاده از شکل بولت یا مرمی در تفنگ بادی به علت جلوگیری از نفوذ در فواصل دورتره که کمپانیها هم

این رو تائید کردند چنین چیزی کاملا" غلطه انرژی یک اسلحه بادی در حدی نیست که بتونه پایداری بولت رو حفظ کنه و این باعث عدم دقت در اسلحه بادی

میشه . Khansariha (8)
سلام
دوستان عزیز من فقط سعی میکنم کاری رو که همه میگن نمیشه انجام بدم . نه به خاطر جاه طلبی یا غرور . چون بنده همیشه سراغ کارهایی میرم که تقریبا غیر ممکنن . پس دوستان از همه معذرت میخوام اگر باعث اعصاب خوردی یا ناراحتیتون شدم Khansariha (226)
اما منتظر باشید انشاءالله این نوع ساچمه رو میسازم اونوقت بهتون نمیدم و خودم حالشو میبرم(شوخی)
در کل نظر من بهبود دقت و برد تفنگهای بادی بوده و چون از ریاضیات خوشم نمیاد سعی میکنم با آزمون و خطا به جواب برسم و چون چند نمونه ساخته بودم که در حد خودشون خوب جواب داده بودند و ضمنا اونها رو با استفاده از مطالعاتم ساخته بودم این نظرات رو بیان میکردم .
اما دوستان باز هم میگم کار نشد نداره و اگر دیگران (کمپانیها) این کار رو انجام نمیدن حتما دلیلی داره که به ضررشونه نه چیز دیگه.
در پایان از تمام دوستان به خاطر نظراتشون تشکر میکنم و امیدوارم که ناراحتی از بنده به خاطر پافشاری در نظراتم نداشته باشند .
یا حقKhansariha (8)
من قبلا هم تلاشهايي براي ساختن گلوله اسپيتزر براي تفنگ بادي كرده بودم.و به اين نتيجه رسيدم كه بايد سرعت تير خيلي زياد باشه و بالتبع گردش گلوله كه كه گردش بيشتر گلوله يا با سرعت اوليه بيشتر يا با گام گوتاهتر ايجاد ميشه حتي قويترين تفنگ بادي هم نميتونه همچين كاري بكنه.باستثناي زابوت و اسلاگ(كه اونها هم گاهي سرعت 1500 فوت بر ثانيه دارن) تقريبا ميشه گفت حداقل بايد سرعت بالاي500متر بر ثانيه داشته باشيم تا بتونيم از اسپيتزر استفاده كنيم.البته اين در صورتيه كه گلوله توپر باشه مثل گلوله هاي جنگي و شكاري
در مورد اينكه تهش شوراخ باشه(مثل تير تفنگهاي بادي)اون يه مبحث جداست كه بايد با آزمون و خطا بررسي بشه
و در مورد اصطكاك بايد بگم اصطكاك يه حد اپتيمال داره كمتر از اون باعث ميشه كه نيروي كافي به پشت تير نرسه و بيشتر از اون باعث ميشه كه باعث كاهش سرعت بشه(اينهم راه حلش چرب كردن يا حلقه موم دور گلوله ست)
بهترين فرم براي نوك تير تفنگ بادي نوك نيم گرد مثل باراكودا يا گرد مثل كراسمن پريمير هست
ممد اسنایپر جان چند نکته خدمت شما بگم:
1-بدون علم ایرودینامیک و ریاضیات و فیزیک و امثالهم به هیچ وجه دنیا به جایی که الان هست نمیرسید.
2-بحث فقط بحث کمپانیها نیست،من با ادمایی خفنی در جاهای دیگه دنیا اشنا شدم که 100ها برابر ما خوره بودند و 100 ها برابر هم امکانات داشتند.
توی زمینه های خیلی پیچیده تر الکترونیک من هر وقت حس میکردم اختراعی کردم با یه سرچ میفهمیدم که قبلا اختراع شده!
3-دنبال کار نشد رفتن باید یک دلیل و انگیزه داشته باشه مثلا شما دنبال رفتن به کره ماه با دوچرخه نمیری،میری؟ پس لزوما هر کار نشدی دنبال رفتن نداره
4-مقالات متعددی توی نت به زبان انگلیسی هست که توضیح داده شکل بولت برای تفنگ بادی جواب نمیده
5-تنها نمونه بولت شکل رسمی توسط H&N به اسم رابیت مگنوم ارائه شده و هیچکس راضی نبوده،گروپش حدودا 10 برابر ساچمه های دیگه هست!
6-پافشاری روی یک نظر بد نیست به شرط اینکه همراه با پذیرفتن حرفهای منطقی دیگران باشه
7-ارادت
8-خیلی مخلصیم!
9-Khansariha (8)
سلام
آقا ما تسلیم Khansariha (8)
با سلام به همه دوستان عزيز
واقعيت امر من تجربه كافي در اين موضوع رو ندارم ولي مطمئن هستم كه فرم هاو شكل هاي بهينه تري حتما وجود دارند مثلا به عكس هاي پيوست يه نگاه بندازيد دقيقا همان مطالب دوستان رو پوشش دادن يعني شكل ساچمه تا حد زيادي به مرمي شكار نزديكه
با خالي كردن پشت ساچمه گرانيگاه و وزن رو به قسمت جلو منتقل كردن و در مورد دومي " oxnato22 " با استفاده از يك دنباله فكر مي كن سعي در ثبات حركت ساچمه در طول مسير داشته اند تا به قول دوستان ساچمه به بغل حركت نكنه ... شايد بشه از اين مدل ها استفاده كرد .

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تازه يادم رفت بگم كه در اين مدل " oxnato22 " جهت كاهش درگيري ساچمه با لوله و خان دوتا رينگ بسيار نازك استفاده كردن ..

""" معذرت چون امكان ويرايش نداشتم جداگانه ارسال كردم """
فقط دوستان يه نكته ديگه هم رو بايد اضافه كنم اونم اينكه در مورد مرمي هاي شكاري موقعي كه سرعت بالامي ره جهت افزايش دقت و حفظ بيشتر انرژي قسمت انتهاي مرمي باريكتر مي شه ، دوستان در ارسال هاي قبلي گفتن كه تنها مدل شبيه مرمي شكاري در ساچمه هاي بادي تنها رابيت مگنوم آن هم به صورت تقريبي هستش -- شايد در اين نوع و يا در نوعي كه دوستان ساخته اند هم مي بايست قسمت انتهايي را كمي باريكتر ساخت ... تا نظر دوستان چي باشه -- لطفا راهنمايي كنيد
دوستان نظرتون درباره ساخت همچين تيري چيه؟هو اصطكاك كمي داره هم نوك گرد هم دامن با اصطكاك مناسب تغيير در وزنش هم خيلي آسونه ضمنا نسبت به بقيه تيرها ضريب آيرو ديناميك خوبي هم بايد داشته باشه
اون قسمت كه با خاكستري كمرنگ كشيدم حفره انتهاي تيره
ساختش خيلي پيچيده نيست نوكش كه يه ساچمه گرد قرار ميگيره [تصویر: untitled.jpg]
سلام
آقا ما دوباره وارد شدیم
این شکل ساچمه که از مرمی الگو برداری شده چیزیه که من نظرم روش بوده . لطفا با دقت بهش نگاه کنید .
با ایجاد هواخور نسبتا بزرگ از وزن ساچمه کم میشه که این باعث رفع مشکل وزنه.
شیارهایی که توی شکل مشخص کردم هم از درگیری بیش از حد با لوله کم میکنه و احتمال جام کردن رو از بین میبره .
اگر توجه کنید با ایجاد هواخور وزن به جلو انتقال پیدا میکنه و این در پرتابه های زیر سرعت صوت برعکس تفکر عموم باعث ثبات میشه نه لنگ زدن.
به دلیل اینکه سطح تماس طولی ساچمه بیشتره و شیارها هم از قفل شدن جلوگیری میکنن ساچمه بهتر در محور لوله قرار میگیره و واقعا میچرخه .
فرم نوک ساچمه هم که تیزه و ایرودینامیک که این خود باعث به دست آوردن بالستیک بهتر میشه .
[تصویر: new_pellet_2.png]
دوستان از اینکه با دلیل و جداول سعی در راهنمایی دارید ممنونم .
لطفا در مورد ساخت این ساچمه راهنمایی کنید نه کلا ساخت اون رو غیر ممکن اعلام کنید.Khansariha (8)
craftsman عزیز در مورد طرح شما باید عرض کنم قسمت بادخور درگیری زیادی بلحاظ طول قسمت تختی با لوله در هنگام ورود پیدا میکنه و از بابت سایز هم به مشکل میخوره چون بادخور حدود 0.2 mm از کالیبر بزرگتره و حالت قیفی داره تا هنگام شلیک باز بشه و داخل خان فروبره که هم باعث چرخش میشه و هم با لوله سیل میشه مورد دیگه اینه که احتمالا به دلیل نقطه ثقلی خیلی جلو بعد از طی مسافتی و کم شدن انرژی دچار چرخش بشه و روی هدف سوراخ کلید ایجاد کنه در ضمن شکل استوانه وسطی هم با برگشت هوا از سر درگیر میشه و از سرعت کم میکنه در ساچمه های استوانه رینگهائی روی بدنه ایجاد میشه که فاصله های متفاوتی با همدیگه دارند که باعث انتقال بهتر هوا از سر به ته میشه
این قسمت باید یا بالاتر باشه یا قوس دار بشهKhansariha (8)Khansariha (256)
من فکر میکنم هواخوری با اون عمق همه چیز را به هم بریزه من جمله دقت و بالستیک.
شما میتونین ته یه رابیت مگنوم را دریل بزنین و یک ازمایش دقت بکنین.
در ضمن جناب وایپر هم کاملا درست میگن، دامن ساچمه باید قابلیت باز شدن و درگیری با خان را داشته باشه.
در ضمن نکته دیگه که مثلا توی ساچمه سام یانگ هم مشهوده وجود دامن برای مستقیم رفتنه.
این ساچمه بولت شکل در جایی که انرژیش کم بشه سریعا از بالانس خارج میشه چون تفاوت درگش در حالات مختلف قابل اغماض میشه.
من فکر کنم این اشکال در کالیبر 9 و امثالهم و انرژیهای بالاتر خوب جواب میده ولی توی 5.5 نه.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
لینک مرجع