انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: به چه دلیل ساچمه خوب ایرانی نداریم؟؟؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
دوست عزیز کم لطفی نفرمایید شما سرورید خوشهال میشم از نظرات مفیدتون استفاده کنم
در حقیقت طرح و اجرا هنوز جوان هست و محتاج تجربه ولی شعار من در کار اینه { کار نشد نداره } و آلرژی شدید هم به این مطلب دارم که در مورد کاری بگن نمیشه .
در مورد چرخش و بهم خوردن ثقل در پستهای قبلی عرض کردم ولی با این وجود نشدنی نیست با چند طرح و آنالیز اونها میشه به نتیجه رسید کافیه کمی روی زاویه قوس جلویی بیشتر مطالعه بشه و عمق حفره هم کمتر بشه البته در ورژن 15 mm در مورد 10 mm مشکل بیشتره

موفق و سر بلند باشیدKhansariha (8)
فکر نکنم طرح مرمی گلوله برای ساچمه مناسب باشه ساچه باید بعد برخورد باد حفره ی عقبش یک کم باز بشه تا بهتر با لوله در گیر بشه و د رضمن طول برخورد زیاد با ساچمه با لوله مشکلذ ایجاد میکنه و بهتره وسطش یک قوس داشته باشه به عبارت بهتر کمرش یه کم باریک تر از بقیه بشه
اگه درست نمیگم لطفا راهنمایی کنید
(2011-07-15 12:20 AM)sniperelit نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فکر نکنم طرح مرمی گلوله برای ساچمه مناسب باشه ساچه باید بعد برخورد باد حفره ی عقبش یک کم باز بشه تا بهتر با لوله در گیر بشه و د رضمن طول برخورد زیاد با ساچمه با لوله مشکلذ ایجاد میکنه و بهتره وسطش یک قوس داشته باشه به عبارت بهتر کمرش یه کم باریک تر از بقیه بشه
دوست عزیز sniperelit این ساچمه ها هم دارای حفره هستند و در مورد سطح تماس فقط اون 3 تا رینگی که میبینید درگیر میشه نه بیشترKhansariha (48)
(2011-07-15 01:08 AM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-07-15 12:20 AM)sniperelit نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز sniperelit این ساچمه ها هم دارای حفره هستند و در مورد سطح تماس فقط اون 3 تا رینگی که میبینید درگیر میشه نه بیشترKhansariha (48)

آقا من از یه احل فن شنیدم که رینگ ها رو به از ساخت ساچمه با دستگاه غلطک مانند در میارند خواستم بگم شاید براتون مفید باشه.
سلام
شرمنده میکنیدviper22 عزیز ما کجا و شما کجا . به هر حال منتظر خبرهای خوش شما هستم و امیدوارم روزی تمام بچه های این سایت ساچمه با کیفیت ایرانی رو از دست شما تحویل بگیرن.
موفق باشیدKhansariha (256)
(2011-07-15 07:44 PM)mmdsniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
شرمنده میکنیدviper22 عزیز ما کجا و شما کجا . به هر حال منتظر خبرهای خوش شما هستم و امیدوارم روزی تمام بچه های این سایت ساچمه با کیفیت ایرانی رو از دست شما تحویل بگیرن.
موفق باشیدKhansariha (256)

mmdsniper عزیز من به فکر اینم که بجای ماهی چوب ماهیگیری بدم دست دوستان دعا کن بشه
mmdsniper عزیز من به فکر اینم که بجای ماهی چوب ماهیگیری بدم دست دوستان دعا کن بشه

سلام
انشاالله که باسعی و پشت کار شما این کار شدنیه.
راستی یه تاپیک با عنوان تفنگ بادی ایرانی هم هست یه سری بزن.
یاحقKhansariha (256)
(2011-07-24 12:47 AM)hornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
viper22 عزیز :

من همونطور که گفتم تا جایی که از دستم بر بیاد پاسخگوی مسایل هستم و از طرفداران سرسخت این قضیه هستم .ولی چون در روند فعالیت و تجربیات هرلحظه شما راجب این موضوع نیستم نمیتونم نکته به نکته چیزی نقل کنم .

بزارید من اول طرح شما رو توضیح بدم :

[تصویر: 1310647419.jpg]

خوب اولین چیزی که این نمونه رو ضعیف میکنه شکست هست .هرجا که مرمی یا ساچمه زاویه پیدا کنه و با شکست از قسمتی به قسمت دیگه بره شدیدا ضریب آیرودینامیکی ساچمه رو خراب میکنه .دقت کنید در بعضی مواقع این شکست لازم هست .مثل قسمت تماس با خان که مال شما کار نشده !

در مرمی ها سیستم Hollow-point که سر مرمی گود میشه هم این شکست رو ایجاد میکنه البه با انحنای ظریف ! اون شکست هم روی مرمی تاثیر منفی داره ولی بخاطر تخریب بالایی که روی شکار داره خیرش به شرش میچربه .

نکته دوم سطح مقطعی هست که ساچمه با خان درگیر میشه .این سطح مقطع برای تفنگهای با قدرت بادی خیلی خیلی باید ظریف و لطیف باشه .در حدی که سرعت ساچمه رو نگیره در عین حال چرخش هم ایجاد کنه .سطح مقطع استوانه ای در کار شما یک نوع گیرپاژ در خان ایجاد میکنه .

نکته سوم :

در مورد مسایلی که راجب مرکزسقل و غیره گفتید اینها همه بعد از پرواز ساچمه مشخص میشه .چون ساچمه همیشه یک حالت ترمز رو به جلو داره .اینرسی حرکتی مرکز سقل رو همیشه به جلو میکشه و خیلی نباید نگران این موضوع باشید .

نکته چهارم :

هواخور ساچمه خیلی اهمیتی نداره و روش خیلی وقت نزارید که شکل خاصی بگیره .در همین حد که یک محفظه بالانس و متقارن داشته باشه کافیه و به هیچ وجه شکل اون تاثیر جدی روی کار نداره .

در کل طرحی که به این شکل ارایه شده بهترین نمونه هست که در نوع خودش تقلیدی از مدلهای دیگر هم نیست و نوآوری داره .دقت کنید که طول ساچمه ماکسیموم 1 سانت باشه و 1.5 برای بادی مناسب نیست .بازهم دقت کنید سر ساچمه نباید به اندازه مرمی تیز باشه چون ساچمه دوران لازم برای سر تیز رو نداره و اشکال ایجاد میکنه .

[تصویر: new_pellet_2.jpg]

این یک طراحی مطلوب هست که با اندکی دقت متوجه میشید که سطح تماس با خان هم با ظرافت محدود شده .

[تصویر: Wasp_Magnum_022_Upside.jpg]

با تشکر از شما لطفا این موضوع ( ساخت نمونه اولیه ) را از ابتدا با دقت مطالعه نمایید چون این نمونه فقط جهت تست فیزیک فرمینگ ساخته شده اونهم با قطر 8 میلیمتر و اصلا مهم نیست بلکه فرآیند ساخت اصل میباشد ولی در روند تولید اولین شکل بهمین صورت خواهد بود مثالی بزنم تا دیگر دوستان دچار این اشتباه نشوند این شکل مثل تخم مرغ بوده و تا نیمرو شدن هنوز چند مرحله باقی مونده بنابر این لطفا پیشاپیش تحلیل نفرمایید
دوستان عزیز توجه داشته باشند.Khansariha (8)
اطلاعاتی که در یک تاپیک داده میشود اگر در رابطه با موضوع تاپیک میباشد، طبق قوانین فروم مجاز میباشد.
اطلاعاتی که در رابطه خطاب به شخص خاصی در فروم صورت میگیرد بعنوان اطلاعاتی عمومی محسوب میشود. بدین صورت دیگران میتوانند از ان بهرمند شوند.
اطلاعاتی که مورد انتقاد قرار نگیرند معمولا مورد پذیرش اکثر عموم واقع میشود. پس انتقاد، سوال و تحلیل از اصلهای اولیه یک فروم میباشد.

Hornet عزیزKhansariha (8)
از اینکه وقت گذاشتید و تحلیلی کردید بسیار سپاسگذارم!
در اخر بغیر از مشکل وزن میتواند توضیح دهید که چرا طول ساچمه نمیبایستی بیش از یک و نیم سانتیمتر باشد؟
منظور شما ازجمله ( سر ساچمه نباید به اندازه مرمی تیز باشه چون ساچمه دوران لازم برای سر تیز رو نداره و اشکال ایجاد میکنه) چیست؟
اگر هم باشد چه مشکلی بوجود میاورد؟
سلام
دوستان به این دلیل نمیشه طول ساچمه رو از یک سانت بالاتر گرفت چون گام خان تعریف شده برای تفنگهای بادی قابلیت پذیرش ساچمه با طول حداکثر یک سانت رو داره .
اگر طول ساچمه بیشتر باشه نیاز به گام خان کوتاهتر و چرخش بیشتر ساچمه برای تثبیت در حین پرواز داریم.
شکل ساچمه هم تفاوتی نداره اما دلیل طراحی به این شکل های موجود استفاده در فواصل کم و جلوگیری از نفوذ بیش از حده.
نوک تیز بودن ساچمه و یا کاملا به شکل مرمی جنگی بودن هیچ تاثیری در ثبات و پرواز ساچمه نداره بلکه باعث برد و قدرت بیشتر در حین برخورد به هدف میشه چون مقاومت هوا در برابر ساچمه به کمترین میزان رسیده و تمام نیروی فنر صرف به جلو راندن ساچمه میشه.
وقتی طول از یک سانت بالاتر نره و کالیبر هم که تغییری نمیکنه پس افزایش وزن هم نداریم . در این صورت فقط ساچمه ای داریم که با وزن مناسب ضریب بالستیک عالی خواهد داشت.
در مورد سوراخ پشت ساچمه یا همون هواخور باید بگم که خیلی مهمه چون تاثیر بسزایی در بالانس ساچمه داره (در گلوله های زیر سرعت صوت سنگینی جلوی گلوله بهتر و باعث ثبات پروازی بهتر میشه) و اگر با دقت شکل نگیره باعث لنگ زدن ساچمه میشه.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
لینک مرجع