انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: به چه دلیل ساچمه خوب ایرانی نداریم؟؟؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
سلام
دست همه دوستان عزیز درد نکنه که اینقدر دقیق و مو شکافانه مسایل رو بررسی میکنید و حرفه ای به مسئله نگاه میکنند اما در بین این مطالب من ندیدم کسی از ساچمه های دست ساز خودش حرفی زده باشه و به فکر ساختن یه تیر مطابق با نوع شکار و ضریب بالستیک و برد و امثالهم باشه . میدونید چرا این حرف رو میزنم . چون توی اینترنت خیلی جمله home made pellet رو دیدم (ساچمه های خانگی یا همان دست ساز) چرا با صرف یک هزینه مثلا 200 هزار تومن قالبی با مشخصات مورد نیاز برای خودمان تولید نکنیم و تا مدتها هم از دست تیرهای بی کیفیت ایرانی و هم تیرهای گران قیمت خارجی راحت نشویم .
اگه یه حساب سر انگشتی بکنید در سال چند جعبه تیر خریداری میکنید حالا همین هزینه رو صرف تهیه یه قالب با فرم دلخواه کنید ایا به صرفه نیست . رسیدن به بالستیک مورد نظر و قدرت و کشندگی یه خفیف(منظورم تیرهایی کاملا نوک تیز مثل گلوله تفنگ که هم وزن تیرهای مورد استفاده قرار میگیرن)
اگر طالبید طرح قالب و فرم با من . یا علیKhansariha (256)
كسي اطلاع داره اين دستگاههاي ساخت ساچمه كه به روش دايكاست ( اگه اشتباه نكنم اسمشو) توليد ميكنه رو قيمتش چنده و ايا ميشه وارد ايران كرد و اطلاعاتي تو اين مايه ها كسي داره من چند روزيه تو فكر اين دستگاهها هستم ولي يه طرح توجيح ميخام تا بتونم روش بهتر فكر كنم. با چند نفر هم كه اين دستگاهها رو تواينترنت ميفروشن ميل زدم كه اصلا انگار نه انگار.
Khansariha (214)
دوستان عزیز
mmdsniper و ahp2009 عزیز یکی از دلایل اصلی من در ایجاد این تاپیک دقیقا رسیدن به این مرحله بود که نیاز نوع تولید رو مشخص کنه که در حال حاظر رسیدیم به تولید توسط مصرف کننده یعنی مصرف کننده بدون وابستگی به تعداد تحمیلی نیاز خود را برآورده کند در مورد تولید ساچمه توسط مصرف کننده نیازی به دستگاه دایکاست نیست بدلیل قیمت بالا حجم زیاد اپراتور متخصص میزان تولید محدود و.....در هر صورت باز هم اگر اطلاعات بیشتری خواسته باشید دور از دسترس نیست اما در مورد صحبت mmdsniper عزیز باید عرض کنم کاملا حق با شماست و تخمین قیمت شما هم با تقریب بسیار نزدیک به واقعیت بوده و سیستم تولید ساچمه بدون در نظر گرفتن مواد اولیه تولید در همین حدود خواهد بود با تفاوت بین مدلهای مختلف از قبیل پیچی ،هیدرولیک دستی یا برقی البته در این رابطه قصد ایجاد تاپیک جدیدی داشتم که متاسفانه تغییرات اخیر انجام شد .
یکی از موارد اصلی این نوع تولید آلیاژ مورد نیاز بصورت مفتول میباشد چون سرب بصورت مفتولی تا جایی که من پیگیر شدم در ایران وجود ندارد بنابر این یا تولید کننده خود باید تولید کند یا به نوعی دیگر تهیه نماید که البته در صورت مصرف قابل توجه میتوان سفارش داد ولی در وحله اول میزان استقبال از این طرح مهمترین مطلب است البته طراحی مقدماتی این وسیله توسط بنده انجام شده و امیدوارم طی 15 روز آینده اولین نمونه آنرا تست کنم

سربلند و موفق باشید
[تصویر: pellet.jpg]
گرین 32
viper22 عزیز!

مشکل اصلی شما ساخت یک ساچمه در درجه اول میباشد(پروتوتیپ). خودتان را متمرکز یک نوع ساچمه کنید.
موضوع بعدی نوع الیاژی که بکار خواهید برد مهم است. (برای شروع میتوانید از ساچمه های مصرف شده استفاده کرد)
قسمت بعد کیفیت ساچمه مهم است. این قسمت میتواند وقت گیر و سخت باشد ولی با همفکری و کمک به همدیگر، شدنی است.

شما شروع کنید ما هم تا انجا که کمکی از دستمان بر اید کمک خواهیم کرد.

آفرین بر شما!
سلام
VIPER22 عزیز وزنی که برای ساچمه تعیین کردی کمی سنگین نیست.اگه به فکر تفنگهای زیر 30 ژول هم باشی بد نیست ضمنا به فکر برد بیشتر هم باش با سر تخت این ساچمه فکر کنم بالستیک خوبی نداشته باشه ناسلامتی بچه ها همه تک تیر اندازن به فکر یه ساچمه با فرم گلوله جنگی باش .
نظر من تو ماده بکار رفته استفاده از آلومینیوم و سرب با همه تا در صورت بزرگتر شدن طول (در اندازه مناسب) اضافه وزن نداشته باشیم و نحوه استفاده هم مغزی آلومینیومی با زه سربی
روش فکر کن.یا حقKhansariha (256)
(2011-07-13 09:06 PM)Potra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
viper22 عزیز!

مشکل اصلی شما ساخت یک ساچمه در درجه اول میباشد(پروتوتیپ). خودتان را متمرکز یک نوع ساچمه کنید.
موضوع بعدی نوع الیاژی که بکار خواهید برد مهم است. (برای شروع میتوانید از ساچمه های مصرف شده استفاده کرد)
قسمت بعد کیفیت ساچمه مهم است. این قسمت میتواند وقت گیر و سخت باشد ولی با همفکری و کمک به همدیگر، شدنی است.

شما شروع کنید ما هم تا انجا که کمکی از دستمان بر اید کمک خواهیم کرد.

آفرین بر شما!

دوست عزیز درمورد واژه بکار رفته از طرف شما ( پروتوتیپ ) احتمالا پروتوتایپ منظورتون باشه که نوعی مدلسازی 3D هست ولی مشکل این نوع مدلسازی در ایران این هست که متریال بدست آمده از رزین بوده نه فلز در مورد تمرکز روی یک ساچمه هم زیاد موافق نیستم در طرح من روش ساخت یکجوره ولی در فرم و تیپ متمایز
در مورد آلیاژ هم بهترین روش آنالیز هست
کیفیت هم هیچوقت با نمونه های اولیه بدست نمیاد و جزو بزرگترین مشکلات خواهد بود
از لطف و حمایت شما واقعا متشکرم

(2011-07-13 10:35 PM)mmdsniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
VIPER22 عزیز وزنی که برای ساچمه تعیین کردی کمی سنگین نیست.اگه به فکر تفنگهای زیر 30 ژول هم باشی بد نیست ضمنا به فکر برد بیشتر هم باش با سر تخت این ساچمه فکر کنم بالستیک خوبی نداشته باشه ناسلامتی بچه ها همه تک تیر اندازن به فکر یه ساچمه با فرم گلوله جنگی باش .
نظر من تو ماده بکار رفته استفاده از آلومینیوم و سرب با همه تا در صورت بزرگتر شدن طول (در اندازه مناسب) اضافه وزن نداشته باشیم و نحوه استفاده هم مغزی آلومینیومی با زه سربی
روش فکر کن.یا حقKhansariha (256)

mmdsniper عزیز سلام
در مورد وزن ساچمه ای که دیدید بالاترین رنج طراحی شده در طول 9.5 mm بوده و صرفا جهت pcp طراحی شده ولی بهیچ وجه قصد ندارم منحصر به تولید یک نوع ساچمه باشم و قصد دارم تا گرین 15 رو طراحی کنم اصول کار من هم بر مبنی فورج و رولینگ برای فرم و سایز برقراره
در مورد طول بیشتر نمیدونم منظورتون تا چه اندازه ایه ولی اگر از حفره داخلی استفاده کنم مشکل وزن باید حل بشه ولی ایده خوبیه (مغزی آلومینیوم )

از توجه شما بسیار متشکرم
دوست عزیز!
با عرض معذرت که من اسم را نادانسته به سوئدی و المانی (پروتوتیپ) اعلام کردم که همان با انگلیسی پروتوتایپ درست است.

پروتوتایپ اولین نمونه تولید شده یک قطعه میباشد ( با همان اندازه و متریال) که در دست بررسیهای اولیه قرار دارد. معمولا برای راحت و ارزان کردن تولیدات بزرگ و اجسام گران از ابعاد و جنسهای دیگر استفاده میکنند. (پروتوتایپ مدل سازی و متریال قسمتی از این نمونه هستند) اولین تولید ساچمه شما همان پرتوتایپ میباشد.

البته که میتوانید ساچمه نوک تخت، تیز، گرد و نوک سوراخ اول تولید و بعد تست کرد. تمرکز من روی یک ساچمه بدلیل صرف جوی در وقت و هزینه برای شما بود.

مشتاقانه منتظر دیدن اولین نمونه تولیدی شما هستیم.Khansariha (8)
دوستان عزيز" كار نشد نداره"
ساخت ساچمه اونقدرها كه فكرشو ميكنيد سخت نيست!!
در مورد جنس تير بايد عرض كنم تير تفنگ بادي مارك جي اس بي و كراسمن پريمير كه ديدم خيلي خشكه برعكس تير بيژن ايراني كه فقط نگاش كني له ميشه!!!اين سرب خشك رو بايد از وزنه هاي بالانس رينگ خودرو تهيه كرد با تركيب اين سرب خشك و تركيبهاي مختلفش با سرب ايراني نرم به آلياژ مورد نظر برسيم.مثلا 100 گرم سرب خشك با 50 گرم سرب نرم يا برعكس يا هر نسبت ديگه اي ميشه با آزمون و خطا به اون نتيجه دلخواه رسيد.
نكته بسيار مهم ديگه در ساخت تير گرم كردن قالب تيره شايد خيلي بنظر مهم نرسه ولي راز تميز بودن تير همينه!قالب شمشهاي طلا رو اگه ديده باشيد با شعله گاز استيلن حسابي گرم ميكنن وقتي شمش رو بيرون ميارن عين آينه براقه اين فوت كوزه گري تير سازيه!جنس قالب هم ميتونه از آلومينيوم خشك باشه كه هم زود سرد ميشه هم زود گرم ميشه و فرم دهي به قالب هم سخت نيست جنس اكثر قالبهايي كه گلوله سربي براي تفنگهاي شكاري ميسازن آلومينومه
يه بنده خدايي بود كه تو سايت قبلي ادعاش ميشد تير ساخته درحد المپيك منتظر مجوز وزارت دفاعه!!!!البته ديگه تو اون سايت نرفتم كه بخوام جوابشو بدم.تيرش رو هم كه نيازي به توضيح نداره يه مته گرفته زده تو شمش شرب داغ كرده ريخته توش!يا سيم مسي رو گرفته سوهان كشيده نوكشو تيز كرده ميگه تير ساختم!
دوستان من گلوله سربي كاليبر4.5-5.5- 7-9 -9.5- 10.5--16.5 ميليمتري رو ساختم خيلي كار سختي نيست فقط هرچه تير كوچيكتر باشه نياز به دقت بيشتري هست
روش دايكاست و ساخت تير با استفاده از پودر فلز مقرون به صرفه نيست مگر در تعداد زياد و خريدار كافي كه بتونه قيمت بالايي براي تير هزينه كنه كه مورد آخريشو يكم مشكل داريم!
سلام
virper22 بزرگوار
طول یک پرتابه(گلوله.ساچمه و...)در سلاحهای خان دار محدودیت دارد یعنی بسته به گام خان طول گلوله هم متفاوت است. به این ترتیب که برای شلیک گلولهای بلندتر به گام خان کوتاهتر و چرخش بیشتر نیاز داریم تا گلوله ثبات لازم در حین پرواز رو داشته باشه و از مسیر منحرف نشه و هر چه گام خان بلندتر باشه مرمی کوتاهتری رو میشه از اون لوله شلیک کرد
مثال در m16a1 گام خان بین 18 تا 20 اینچ است به خاطر اینکه اولین مرمی که برای این سلاح تهیه شد کوتاه قامت بود اما به علت سبک بودن مرمی در فواصل بالای 400 متر دچار انحراف توسط باد میشد . برای رفع این مشکل مرمی بلندتر و سنگین تری تهیه شد که برای تثبیت حرکت این مرمی لوله سلاح مورد بازبینی قرار گرفت که در نتیجه گام خان به 14 اینچ کاهش پیدا کرد(در مدلهای m16a2 تاm16a4 )
برای تفنگ بادی هم افزایش طول گلوله همین مصداق را داراست و باید این نکته رو هم مورد توجه قرار دهید. اما فکر میکنم افزایش تا طول 12 میلی متر تاثیر چندانی در پرواز گلوله نداشته باشه(یک نمونه با این طول امتحان کردم اما به دلیل مشکل قالب دیگه ادامه ندادم)
موفق و پیروز باشیدKhansariha (256)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
لینک مرجع