انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: به چه دلیل ساچمه خوب ایرانی نداریم؟؟؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
با تشكر از دوستان
اين مباحث به جاي خوبي داره ميرسه. خيلي جالبه ما ايراني ها وقتي تو رفاه نباشيم براي رسيدن به خواسته ها مون خودمون راهشو پيدا ميكنيم (مصداق ما ميتوانيم)Khansariha (219)
اقاي craftsman Khansariha (8)عزيز ميشه يه قالب براي تير 5.5 بديد البته نقشه اونو فكر كنم تاحالا بايد درست كرده باشيد ديگه . شما كه ماشااله هزارماشااله دست به طراحيتون خيلي خوبه . ميخوام بدم برام قالبشو درست كنن .
من تو بچه گي خيلي از اين كارا ميكردم البته باقالب گلي هم شكل هاي مختلف ميساختم هم براي تفنگ هاي سرپر دست سازمون ساچمه ولي اين نوع طراحي كه مهندسي هم باشه دست شما رو مي بوسه.
Khansariha (214)
دوستان خوبم تشکر از توجهی که دارید
ذکر چند مطلب رو لازم میدونم در مورد پروتوتایپ متاسفانه تا اینجا که من در صنعت ایران سراغ دارم متریال فلزی احتمالا در دست صنایع دفاع و خودرو سازی هست چون در بررسی هایی که در نمایشگاههای مختلف جهت مدل سازی داشتم (جهت مدلسازی طلا و جواهر) بجز رزین به چیز دیگه ای برنخوردم .در رابطه با سختی و نرمی هم عرض کردم با استفاده از آنالیز انواع ساچمه دقیقا به آلیاژ مورد نظر میرسیم دلیل براق بودن طلا بعد از ریژه ریزی گرم کردن ریژه نیست بلکه وجود روغن یا دوده باعث این فرایند میشه و دلیل گرم کردن ریژه بدلیل از بین بردن اختلاف دما بین مذاب و قالبه که جلوی پاشش مذاب رو میگیره ( 20 سال سابقه زرگری و مدلسازی دارم ) در مورد اون آقای سلط..... هم باید عرض کنم که ایشون به واقع این مدلهارو ساختند البته نه با روش ذکر شده بلکه با فورج کردن مس و سرب ولی صرفا به نمونه سازی ختم شده به یکی از دوستان با نام کاربری sniper که در یکی از سایتهای مرتبطه مدیر فنی هستند جهت تست ارایه شده ولی از چند روز پیش که در مورد این موضوع ازشون سوال کردم ( pm ) هنوز جوابی ندادند من هم نمیدونم ولی هر جا صحبت از ساچمه بشه ایشون هم پیداش میشه و میگه تا یکماهه دیگه میاد تو بازار از پارسال هم دنبال مجوز از وزارت دفاع هست نمیدونم ایشون ساچمه تفنگ بادی میخان بسازن یا کاتیوشا که مجوز میخاد ( شاید هم بخاد ) به هر حال امیدوارم هر چه زودتر مشکل اساسی ایشون حل بشه .
در رابطه با طول شاچمه و ارتباطش با گام خان هم دقیقا اطلاع دارم و حق با شماست
در آخر عرض کنم وعده ساخت نمونه اولیه رو داده بدم که زودتر از موعد شد و امروز بصورت کاملا اتفاقی مصالح جور شد و ما هم چسبوندیم البته این فقط تست فیزیکی تولید بود که با موفیت و با سیستم پرس پیچی انجام شد البته به اون گردالیه اون سر هم توجه داشته باشید یک عدد ساچمه فولادیه لطفا گیر هم ندید والا بلا این فقط تست بود

ایناهاش Khansariha (48)

[تصویر: 1310647336.jpg]

[تصویر: 1310647419.jpg]

[تصویر: 1310647455.jpg]
سلام
دوست عزیز viper22 درسته که این همون نمونه اولیه یا پروتوتایپه ولی عزیز چرا ما هر چی میزنیم تو سرمون که بابا بالستیک میخواهیم و فرم دهی بهتر هی ساچمه سر تخت یا نیمگرد میبینیم .اگه به ساچمه نوک تیز در حد کالیبر 223 رمینگتون مجوز نمیدن بفرمایید تا یه فکر دیگه بکنیم والا چرا همش میرید دنبال طرحهای قدیمی .
البته دست شما واقعا درد نکنه و همین هم پشت کار و سلیقه شما رو میرسونه .اما و اما چرا دنبال یه طرح کاملا ایرودینامیک نمیرید تا مشکل برد و قدرت تفنگهای بادی حل بشه و ضمنا تعداد پرنده هایی که زخمی میشن و دور از دسترس شکارچی میفتن کم بشه.
اگه مشکل نفوذ بیش از حد این نوع ساچمه هست اونهم راه حل داره و با استفاده از پلاستیک در سر ساچمه برطرف میشه .
اینهم یه شکل ساده از اون چیزی که میخواهیم البته این شکل اندازه و ابعاد نداره و یه شکل کلی از ساچمه است.
ابعاد و اندازه واقعی رو توی اتوکد دارم ولی فعلا برنامه نصب نیست تا تبدیل به عکس کنم ولی بعدا میزارمش تو سایت
[تصویر: new_pellet_2.jpg]
یا حق و موفق باشیدKhansariha (256)
[تصویر: 1310650822.jpg]
در آخر عرض کنم وعده ساخت نمونه اولیه رو داده بدم که زودتر از موعد شد و امروز بصورت کاملا اتفاقی مصالح جور شد و ما هم چسبوندیم البته این فقط تست فیزیکی تولید بود که با موفیت و با سیستم پرس پیچی انجام شد البته به اون گردالیه اون سر هم توجه داشته باشید یک عدد ساچمه فولادیه لطفا گیر هم ندید والا بلا این فقط تست بود
سلام
خوب شد ولی اون چیزی که میخوام نیست.یکم قوس سر ساچمه زیاده . میتونی قالب اون شکلی رو که گذاشتم طراحی کنی.
یا علیKhansariha (256)
viper22 عزيز احسنت!
ميدونيد چرا گفتم قالب رو بايد گرم كنيم؟چون من با سرب گلوله هاي زيادي ساختم همه اين گلوله ها چن تاي اوليش قسمت بيرونش مثل ماسه دونه دونه ميشد وقتي قالب گرم ميشد مث آينه براق ميشد (در مورد طلا هم تصور من اين بود كه براي همين كار استفاده ميشه ببخشيد تو كار شما نظر دادمKhansariha (8))
گلوله هاي جالبي ساختيد خصوصا قسمت ته گلوله ها رو
دوستان عزيز ميبينيد كه ميتونيمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2011-07-14 05:25 PM)mmdsniper نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
خوب شد ولی اون چیزی که میخوام نیست.یکم قوس سر ساچمه زیاده . میتونی قالب اون شکلی رو که گذاشتم طراحی کنی.
یا علیKhansariha (256)
تناسب بین قطر و طول ساچمه اجازه این کار رو نمیده اگر طول قوس زیاد بشه از صافی ساچمه گرفته میشه و در اینصورت بالانس یا نقطه ثقل بهم میخره و میاد عقب و در انتهای مسیر برمیگرده طرح شما طولی در حدود 15 mm باید داشته باشد که برای کمر شکن مشکلی نداره ولی در pcp به مشکل میخوره سعی میکنم این طرح رو تغییر بدم و با موقعیت ثقلی نشونش بدم

(2011-07-14 09:27 PM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
viper22 عزيز احسنت!
ميدونيد چرا گفتم قالب رو بايد گرم كنيم؟چون من با سرب گلوله هاي زيادي ساختم همه اين گلوله ها چن تاي اوليش قسمت بيرونش مثل ماسه دونه دونه ميشد وقتي قالب گرم ميشد مث آينه براق ميشد (در مورد طلا هم تصور من اين بود كه براي همين كار استفاده ميشه ببخشيد تو كار شما نظر دادمKhansariha (8))
گلوله هاي جالبي ساختيد خصوصا قسمت ته گلوله ها رو
دوستان عزيز ميبينيد كه ميتونيمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

craftsman عزیز متشکرم
در مورد پیش گرم کردن قالب باید عرض کنم هر نوع قالب که گرم ریزی میشه به لحاض تفاوت دما حالتی مثل جوشش بوجود میاد و در این واکنش هوا توسط مذاب جذب میشه و حالت تخلخل بوجود میاد البته عوامل تخلخل به نوع راگاه قالب ، وزن مذاب ، لرزش ریژه هنگام ریخته گری ، نوع آلیاژ و ... بستگی داره
در مورد دخالت هم اختیار دارید شما بزرگوارید من معتقدم نظر و عقیده را باید گفت اگر درست باشد که تایید میشه و اگر غلط باشه یکی پیدا میشه درستش رو بگه که یاد میگیریم البته من همیشه توی کلاس اول موندم و هی رد میشم اونهم بخاطر IQ در حد جلبکمه
موفق و سر بلند باشید
سلام
دوست گرامی viper22 در مورد طول حق با شماست اما در مورد مرکز ثقل کار زیاد دشواری ندارید چون در پرتابه های زیر سرعت صوت سنگینی قسمت جلو و نوک تیز بودن بهترین عملکرد رو ارائه میده و در پرتابه های مافوق صوت قضیه برعکس است .
در پرتابه های مافوق صوت بر عکس تفکر عموم نوک تخت بهتر عمل میکند و بالستیک بهتری نشان میدهد(به علت درگ کمتر که در جلوی پرتابه ایجاد می شود)
روی طول 12 میلی متر مانور بده تا از مسئله گام خان هم فارغ بشی .
یا حق
[تصویر: 1310670791.jpg]
این چیزیه که میخاستید نشدنی نیست ولی درآوردن فرم اون سه تا ساپورت بلحاظ خالی بودن زیرش بی مشکل نیست بعد از اون هم درآوردن نری البته برای طول 15 mm
سلام
ببخشید که اینقدر پیله هستم از وقتی طرحهای شما رو دیدم همش به فکر اون چیزی هستم که مدتهاست منتظرش هستم (یه ساچمه به شکل مرمی تفنگ)ببینید در طرح آخری که دادید قسمت عقب به طول 6 میلی متر رو نمیشه کوتاهتر گرفت تا طول کلی کم بشه .
بیشترین دغدغه من عدم تثبیت در حین پرواز ساچمه است یعنی چرخش به پهلو و جهات دیگر .
در این طرح اگر ساچمه رو از وسط تقسیم کنیم بیشترین وزن در جلو قرار میگیرد. درسته یا نه
همین فرم رو با طول 11 یا 12 میلی متر امتحان کنید .
شرمندهKhansariha (226)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
لینک مرجع