انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: به چه دلیل ساچمه خوب ایرانی نداریم؟؟؟
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
(2012-01-18 04:49 PM)said نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام . shooter جان به ظاهر اين طرح خوبه تا در عمل چطور باشه ولي همونطور هم كه قبلا گفته شد چون پارامترهاي زيادي براي ساچمه بايد در نظر گرفته بشه مثل وزن . جنس . سايز . شكل آيروديناميكي ووو تازه براي چه تفنگي و با چه كاليبري و چه قدرتي . اينه كه من فكر نمي كنم اين براي وزن و كاليبر پايين اونم براي تفنگهاي كمتر از 25 ژول مناسب باشه و احتمالا پرت ميزنه ولي براي ساچمه هاي سنگين و تفنگهاي پر قدرت شايد . تا نظر اساتيد چي باشه .

مرسی دوست عزیز....من سعی کردم هم مثل ساچمه های معمولی وسط بدنش کونیک داشته باشه و هم تا حد امکان به شکل مرمی نزدیک باشه
بنظر من در ساچمه های معمولی داشتن کونیک باعث میشه تا هم سطح تماس خیلی کم بشه و هم به دو قسمت تقسیم بشه یکی در سر ساچمه و یکی در ته ساچمه که این باعث میشه ساچمه هنگام چرخیدن کمتر لنگ بزنه و تعادل بیشتری داشته باشه نسبت به مرمی شکل....من فکر میکنم ساچمه هم باید کونیک داشته باشه و هم تا حد امکان مرمی شکل...برای حل مشکل وزنش هم میشه تا حد امکان داخل ساچمه رو خالی کرد اما در کل بنظر من این شکل ساچمه برای تفنگهای قویتر مناسبه
اینم یه طرح دیگه....
[تصویر: pellet.png]
بازم سلام shooter جان اين طرح فكر كنم بهتر باشه اما دو مورد يكي اينكه وزنهاي بالاي 1 گرم بايد ساخته بشه و دوم اينكه تا چندتا نمونه ساخته نشه و تست نگيري نميشه نظر قطعي داد و بعد هم بايد روي تفنگهاي 40 ژول به بالا تست بشه . موفق باشي
شکل و طرح یکطرف قضیه هست و کارایی طرف دیگه شما بر اساس انتظاری که در عملکرد ساچمه داری باید طراحی کنی اینکه بگیم میخوایم این شکلی باشه که نمیشه چون باید محدودیت های ساخت رو هم در نظر داشته باشیم که اونهم در طراحی فرم ساچمه مواثر هست و باید حتما در نظر گرفته بشه
تقارن و مرکز ثقل از مطالبی هست که باید رعایت کنید یعنی طرحی که میزنید باید ثقل رو جوری طراحی کنید که به سر ساچمه نزدیک باشه یعنی تقسیم وزن باید باعث این فرایند بشه که جلو سنگین تر از عقب باشه

موفق و سربلند باشید
Khansariha (7)Khansariha (7)Khansariha (7)Khansariha (7)Khansariha (7)Khansariha (7)میبینم که همه جا رو خاک گرفته به نظر من به این دلیل ایران ساچمه خوب نداره . چون که ایران وسایل لازم و شرکتاش رو نداره و همچنین هیچ پشتیبانی ای از این شرکتا نمیشه و تو ایران اکثر شرکتا فقط دنبال سود بیشترن......
کلا تو دنیا و توی امریکا و اروپا هم چند تا شرکت معتبر وجود دارن که میشه رو ساچمه هاشون حساب کرد واینجوری نیست که همشون خوب یاشن . بهترین شرکتها رو میشه کراسمن امریکا . جی اس بی چک .h&nوrws دونست .کلا در طراحی ساچمه غیر از شکل ظاهری و نداشتن پلیسه مباحثی از قبیل اصول سینماتیک و ایرودینامیک هم دخیله
ولی اگه کشوری بخواد که ساچمه ی خوب تولید کنه میتونه. مگه ما چیمون از چک کمتره؟Khansariha (226)Khansariha (226)
ما چندتا چیزمون کمتره
1 . مواد اولیه خوب نداریم ( حتی ظروف پلاستیکی هم بعضی مواد اولیه اون باید از خارج کشور وارد بشه و خارج کشور هم الان برای ما فقط چینه وارد جزئیاتش نمیشم هر کسی تو صنف خودش اینو میدونه)
2 . دستگاهای پیشرفته نداریم
3 . کسی نیست جای سود به فکر کیفیت باشه
4 . باید تمرکز کرد تو یه صنعت تا پشرفت کنه ولی ما همه چیزو با هم میخوایم ( آلمان با این صنعتش الان گوشی موبایل نمیزنه و چیزای دیگه چون تمام تلاششو واسه صنعتش گذاشته البته نه که اصلا تولید نمیکنه تولید چشمگیری نداره که بخواد به رخ بکشه )
5 . تولید هم بشه پشتوانه مالی نداره چون بیشتر ایرانی ها مارک واجناس خارجی رو بیشتر قبول دارن و میخرن ( بهترین کفش ها با چرم در ایران تولید میشه ولی بیشتر از کفش های مارک دار خارجی استفاده میکنن)
بخوای دلیل زیاده ولی
Khansariha (8)
بطور کلی بزرگترین مشکل و کمبود در صنایع ایران عدم استفاده از بخش تحقیقات در ساخت و فروش هست و دلیل اونهم وجود بخش های کوچک تولیدی و قیر تخصصی هست مثلا در صنعت ساخت ساچمه در ایران اگر خوب توجه کنید 80 درصد تولید کنندگان به نوعی با هم مرتبط بودن حالا یا از طریق خیشاوندی و یا همکاری که با توجه به کسب تجربیات یکنواخت با انشعاب از همدیگه دست به تولید ساچمه زدن و 20 درصد بقیه با کپی کاری و تجربه شخصی اقدام به این کار کردن بنابر این با توجه به بازار پر مصرف جنس ارزون هیچکدوم هیچ سعی برای بهبود محصول ندارن چون هزینه بر هست و تا موقعی که مصرف کننده داخلی انتظاری غیر از این نداره متاسفانه نمیشه کاری کرد
عموم مصرف کننده ما حد فاصل تیراندازیش 20 متر بیشتر نیست و اگر بشه 30 متر دیگه شاهکار به حساب میاد خب ساچمه ایرانی هم که برای این فواصل مشکلی نداره
برای صادرات هم که همین عراق و افغانستان کافیه دیگه اونها هم مثل مصرف کننده عام ما فکر میکنه حالا اگر تولید کننده ایرانی بیاد و هزینه کنه و کیفیت رو بالا ببره باید هر بسته ساچمه 250 تایی رو بفروشه 40 تومن آیا کسی میخره ؟ البته در مقیاس انبوه در نظر بگیرید نه 2 یا 3 هزار بسته در سال
به نظر من فقط باید ساچمه خارجی و مرغوب خرید
دیروز یه بسته ساچمه5.5 (دنیا) خریدم هزار و پانصد اما نصف بیشتر ساچمه ها به تفنگ نخوردند و بزرگتربودندKhansariha (290)Khansariha (172)
به نظر من اگه یه ساچمه خوب ایرانی تولید بشه هیچ کس دیگه خارجی استفاده نمیکنه
(البته اگه از خارجی گرونتر نباشه)
فکر نمیکنم کار مشکلی باشه ونیاز به تکنولوژی خاصی داشته باشه که ایران نتونه درست کنهKhansariha (256)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
لینک مرجع