انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2019-10-08 12:21 PM)kaveshooka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به خاطر این پرسیدم چون 5 تیر من خیلی دقیق میزنه . مگسک فلزی کوچیک داره . مگسکش رو عوض کردم فسفری گذاشتم دیگه دقیق نمیزد . دوباره فابریک خودش رو بستم . البته پترن اسلحه شما خیلی خوبه به نظرم .
اون اندازه گیری که توی تاپیک قنداق گذاشته بودید . واسه شما چقدره ؟ کسی اندازه گیری کرد . کنجکاو شدم ببینم نتیجه چی میشه . ممنون

وقتی ته قنداق کامل به زمین چسبیده و کپ به دیوار که البته تو این حالت فقط یک قسمت از بالای کپ به دیوار میچسبه چون ته پد قنداق کلا روی زمین هستش تو این حالت فاصله دیوار تا لوله ۱۴ سانت هستش ...البته من فقط موقع پترن گیری به مگسک نگاه کردم هنگام شکار فقط به پرنده نگاه میکنم و با مگسک ریب لوله کاری ندارم از روی لوله با ۲ چشم باز پرنده رو میزنم
البته در مورد پایین زدن چوک ۲ با یکی از دوستان حرفه ای صحبت کردم گفت چون با چوک ۳ درست زده امکانش هست چوکی که استفاده کردم مشکل داشته حالا با یه چوک دیگه شماره ۲ قراره امتحان کنم نتیجه کار اعلام میکنم
سلام دوستان ،بعد از دوسال استفاده از پنج تیر کرال کله اردک ، لول 78 سانت ،سال ساخت 2012 اقدام به گرفتن چند تا پترن کردم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فاصله 36.5 متر (دقیقاً از نوک لول تا سیبل با متر اندازه گیری شده).
قطر دایره بزرگ 70 سانتیمتر و قطر دایره کوچک 10 سانتیمتر .
چوکهای مورد استفاده فول و نیم داخلی ،ساپرت چهارپایه و بالش.
نحوه نشانه گیری : کف شکاف درجه به نوک مگسک به مرکز هدف
دما 15 درجه باد نسبتآ ملایم از چپ به راست.لباس قطور پوشیده بودم .
تقریباً دو شلیک از هر نوع فشنگ (5 شاهین 2017 ،F5 عقاب 2014 ، 7 دستپر 32 گرم سرب +1.6 باروت از نوع 200 گرمی قوطی زرد سهمیه پارسال و ود نارنجی نیکا).
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد از چند شلیک متوجه شدم ساچمه ها حدوداً از 2 متری سیبل به زمین برخورد کرده و تقریباً انتهای توده ساچمه به سیبل برخورد می کند. وبا شلیک به هدفی داخل آب پترن به شکل زیر شد:

و با کمی اصلاح در نشانه گیری پترن زیر گرفته شد:

من که خیلی نا امید شدم .دوستان راه حل پایین زدن رو بیزحمت اعلام کنند.

[/quote]

سلام دوست عزیز

چرا نا امید

خب موع تیراندازی یه کم بالا تر نشونه میگیری چیز خاصی نیست
این جمله تون رو هم با شکل توضیح بدین متوجه نشدم

نکته ای که تو پترن تون جلب توجه میکنه پخش زدن تفنگتونه
شما یه زحمت بکش با کولیس چوک فول اسلحه تون رو اندازه بزنید ببینید چنده اندازه ش
و برا جمع تر زدن تفنگتون باروت رو یک و پنجاه و پنج پرکنید ببینید بهتر نمیشه
(2020-01-27 09:30 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان ،بعد از دوسال استفاده از پنج تیر کرال کله اردک ، لول 78 سانت ،سال ساخت 2012 اقدام به گرفتن چند تا پترن کردم.

فاصله 36.5 متر (دقیقاً از نوک لول تا سیبل با متر اندازه گیری شده).
قطر دایره بزرگ 70 سانتیمتر و قطر دایره کوچک 10 سانتیمتر .
چوکهای مورد استفاده فول و نیم داخلی ،ساپرت چهارپایه و بالش.
دما 15 درجه باد نسبتآ ملایم از چپ به راست.لباس قطور پوشیده بودم .
تقریباً دو شلیک از هر نوع فشنگ (5 شاهین 2017 ،F5 عقاب 2014 ، 7 دستپر 32 گرم سرب +1.6 باروت از نوع 200 گرمی قوطی زرد سهمیه پارسال و ود نارنجی نیکا).

بعد از چند شلیک متوجه شدم ساچمه ها حدوداً از 2 متری سیبل به زمین برخورد کرده و تقریباً انتهای توده ساچمه به سیبل برخورد می کند. وبا شلیک به هدفی داخل آب پترن به شکل زیر شد:

و با کمی اصلاح در نشانه گیری پترن زیر گرفته

نا امید چرا دوست عزیز .....بنظر من شما باید هدفتون از گرفتن پترن مشخص کنید که ایا نحوه پخش میخوایین داشته باشین یا پایین بالا زدن ...قسمت پخش که مشخصه ولی برای اینکه ببینین چطور و کجارو میزنید باید بگم که نحوه کارتون درست نیست چون شما با تفنگ گلوله زنی شلیک نمیکنید و ساچمه زنی هستش و در ساچمه زنی نشونه به این معنی که مگسک با کپ جور کنید درست نیست شما باید با دو چشم باز تفنگ بصورت خیلی راحت مثل اینکه میخواهید پرنده رو رو هوا بزنید به شونه بکشید مگسک بزاری روی هدف و شلیک کنی با انتهای کپ هم کاری نداشته باش اون موقع مشخص میشه که تفنگ با شما جور هستش یا نه که اگه اونموقع پایین زد باید قنداق اصلاح کنید که اولین کار در این حالت بریدن ته قنداق هستش
تو شلیک دوم فشنگ دستپر همین کار رو کردم یعنی طوری نشونه رفتم که کل مگسک رو میدیدم و دایره کوچک سیبل افتاده بود پشت مگسک و دیدیه نمیشد ولی تغییر محسوسی دیده نشد .برای این زیاد پایین زدن باید قنداق رو کوتاه کرد؟
(2020-01-27 01:45 PM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تو شلیک دوم فشنگ دستپر همین کار رو کردم یعنی طوری نشونه رفتم که کل مگسک رو میدیدم و دایره کوچک سیبل افتاده بود پشت مگسک و دیدیه نمیشد ولی تغییر محسوسی دیده نشد .برای این زیاد پایین زدن باید قنداق رو کوتاه کرد؟
بله اگه جا داره و قنداقت خیلی کوتاه نمیشه بطوری که اذیت بشی بابت کوتاه کنی تا گونت بیاد جلوتر و کمی بالاتر قرار بگیره با این روش مرکز ساچمه ها میاد بالاتر و یا میتونی از کفشت قنداق استفاده کنی اونم میتونه تا حدودی موثر باشه
بله اگه جا داره و قنداقت خیلی کوتاه نمیشه بطوری که اذیت بشی بابت کوتاه کنی تا گونت بیاد جلوتر و کمی بالاتر قرار بگیره با این روش مرکز ساچمه ها میاد بالاتر و یا میتونی از کفشت قنداق استفاده کنی اونم میتونه تا حدودی موثر باشه

سلام مجدد خدمت دوستان دیروز قطر سر و ته چوک ها رو با کولیس اندازه گرفتم.
چوک ، قطر ته ، قطر سر
فول (یک خط ) ، 18.54 ، 17.58
نیم (سه خط) ، 18.50 ، 17.90
سیلندر (پنج خط) ، 18.70 ، 18.45
درخصوص استفاده از کفشک که طول قنداق بیشتر میشه؟ ولی شما نظرتون اینه که قنداق باید کوتاه بشه.
(2020-01-28 09:15 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چوک قطر ته قطر سر
فول (یک خط ) 18.54 17.58
نیم (سه خط) 18.50 17.90
سیلندر (پنج خط) 18.70 18.45
درخصوص استفاده از کفشک که طول قنداق بیشتر میشه؟ ولی شما نظرتون اینه که قنداق باید کوتاه بشه.
سلام جناب میر هاشمی
حدس بنده درست بود
شما موقع پر کردن یکی دو دهم گرم کمتر باروت بریز تا تراکم ساچمه تون بیشتر باشه

منظور دوستمون جای گونه بود بعضی کفش قنداقها هستند که جای گونه رو بالا تر میارن
به نظر من اصلا به اندازه قنداق دست نزنید
چون موقع فروش به مشکل میخورید
(2020-01-28 09:15 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چوک ، قطر ته ، قطر سر
فول (یک خط ) ، 18.54 ، 17.58
نیم (سه خط) ، 18.50 ، 17.90
سیلندر (پنج خط) ، 18.70 ، 18.45

من کفشک بخاطر بلندی طول قنداق نگفتم منظورم اینه که روی قنداق جایی که گونه رو میزاری رو میاره بالاتر و شما قسمت بیشتری از مگسک و ریب روی تفنگ میبینی و این خودش بالا میزنه
در خصوص پخش زدن و خطی ریختن ساچمه ها نظرتون چی هست؟
لینک مرجع