انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2016-12-09 09:55 AM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش کاربخش منم با این اسلحه ترک جدید تا حالا خیلی آبروم رفتهKhansariha (367) یه کولیس گذاشتم سر لول 17.4 بود بی حساب تنگه و پخش میکنه(قابل توجه دوستانی که اکسترا فول دوست دارن)
هر لولی با یه ساچمه عالی جواب میده.تفنگ منم با 3 عالی میزنه به عبارتی یه جورایی جمع تر از 5 میزنه.6 هم خیلی خوب تیر میده.Khansariha (8)

درود بر دوستان
جناب میرلوحی لطفا یه کم بیشتر توضیح بدین یعنی منظورتون اینه که چون بیش از حد چوک تنگ هست ساچمه پخش میشه ؟
سلام.والا این تک لولای ترک جدید ما هم یکیشونو داریم.مارک معروف نیست.اسمش vezirhan هست.نیم چوکه.خیلی جمع نمیزنه اما الگوی پخش منظمی داره.تقریبا هر یک تیر یک شکار.اما برای اردک و غاز اصلا خوب جواب نداده هرچقدر روی فشنگ مانور دادم تا پترن جمع بده تو فاصله ی دور فایده نداشت.البته تا حدودی جمع تر میشد با ود بدون چاک ولی برای اردک و غاز کارساز نبود.فقط یکی تونستم بزنم اونم ساچمه تو بالش گرفته بود و شکسته بود.اما در مورد پترن ،پترن خوبی میده.دراج و کبوترجنگلی و بسیاری شکارها با همین زدم .همیشه برای اولین بار که با اسلحه ای کار میکنید حتما پترن فراموش نشه چون زدن دو سه فشنگ برای پترن، بهتر از هدر دادن ۲۰_۳۰فشنگه.البته اینا رو خود اساتید انجمن به ما
یاد دادن.جسارت نکردیم ان شاالله.
عمری باقی بود یه پترن استاندارد در اولین فرصت ازش میذارم.Khansariha (256)
تفاوت پترن چوک تنگ و چوک معمولی به روایت تصویر.کلا اگه ود سر لول یا به قول دوستان تو چوک خفت بیوفته عقل سالم و صریح میگه که ساچمه پخش میشه.من اینو در عمل دیدم نه فقط در تفنگ خودم بلکه تو چنتا تفنگ دیگه هم همینطور.اگه چوک زیاد تنگ باشه یه دفعه ساچمه جمع میشه درنتیجه برا بیرون راندن ود زور بیشتری وارد میشه و علاوه بر اینکه ساچمه پخش میشه زهرش هم گرفته میشه.

تو هیچ یک از کمپانی های معروف دنیا از جمله برتا و کریکهف و هالند و ویلیام سون و بلازر و ... برا جمع تر زدن همچین راه حلی وجود نداره
[تصویر: back-bored-illu.gif]
[تصویر: cq5dam-web-1200-1200.jpeg]
درود بر دوستان
از دوستان کسی پترن از اسلحه سر پر دیده یا عکسی ازش داره یا اگه اطلاعی داره لطفا از چند و چون خیر بده
(2016-12-10 09:48 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تفاوت پترن چوک تنگ و چوک معمولی به روایت تصویر.کلا اگه ود سر لول یا به قول دوستان تو چوک خفت بیوفته عقل سالم و صریح میگه که ساچمه پخش میشه.من اینو در عمل دیدم نه فقط در تفنگ خودم بلکه تو چنتا تفنگ دیگه هم همینطور.اگه چوک زیاد تنگ باشه یه دفعه ساچمه جمع میشه درنتیجه برا بیرون راندن ود زور بیشتری وارد میشه و علاوه بر اینکه ساچمه پخش میشه زهرش هم گرفته میشه.

تو هیچ یک از کمپانی های معروف دنیا از جمله برتا و کریکهف و هالند و ویلیام سون و بلازر و ... برا جمع تر زدن همچین راه حلی وجود نداره

درود دوستان
طبق عکسی که میرلوحی عزیز فرستادن آیا میشه گفت توی فول چوک ها اگه از فشنگ بدون ود استفاده کنیم الگوی بهتری خواهیم داشت؟
(2016-12-10 09:48 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

درود دوستان
طبق عکسی که میرلوحی عزیز فرستادن آیا میشه گفت توی فول چوک ها اگه از فشنگ بدون ود استفاده کنیم الگوی بهتری خواهیم داشت؟
با سلام :
من معمولا دوست ندارم با کسی مخالفت کنم ولی بحث علمی رو دوست دارم چون معمولا چیز یاد میگیرم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
ای کاش میرلوحی عزیز رفرنس این عکسها رو مشخص میکرد تا اقلا میرفتیم میخوندیم ببینیم بحث راجع به چیه . این عکسهایی که من دارم میبینم ( در بالایی ) تفاوت بین پترن ساچمه درشت bb در لوله بک بور با چوک باز -- و ساچمه ای ( اگر std مخفف استاندارد standard باشه خودش معماست !!! ساچمه استاندارد چیه !!!خخخخخ) که از چوک بسته ( ولی چه لوله ای ؟؟ )شلیک شده . مقایسه این چنینی ما را به هیچ جا نمیرساند برای همین میگم اگر اصل صفحه یا مقاله در دسترس باشه با مطالعه میشه فهمید راجع به چی دارن صحبت میکنند اینکه پیچ دنده ریز نمره 6 بهتر است از پیچ دنده درشت نمره 8 بنظر بنده معنا نداره هر کدوم یک مورد مصرفی دارند . اگر چوک فول و اکسترا فول خوب بود همه کارخانه ها لوله های این چنینی بیرون میدادند و اگر چوک سیلندر خوب بود بالعکس ... ........ ولی نمیتوان بدلایل شخصی و اینکه من از چیزی خوشم میاید چیزی را رد کرد یا تبلیغ کرد . اگر بدلایل عقل سالم و صریح که شما میفرمایید چوک تنگ باعث پخش ساچمه ها میشد هیچوقت اکسترا فول برای شکار بوقلمون ساخته نمیشد .( از همه عزیزانی که دسترسی به یوتیوب دارند خواهش دارم پترنهای فول اکسترا را مشاهد کرده و خود قضاوت کنند )
ولی اینکه هرچیزی را بجای خود بکار ببریم را شدیدا قبول دارم . این تنگ افتادن سر لول خصوصا در مورد چارپاره های 9 تایی را سالهاست به دوستان هشدار داده ام چوک باز دقیقا در همین جا معنا پیدا میکند ولی باز یک عده از دوستان معتقدند ما با فول زدیم و هیچی نشد !!!!
بگذریم صحبت بسیار است ولی حوصله ؟؟؟ نمیدانم ...........
با سلام .
دو عکس بالا با توجه به سواد ناقص ما اولیش مربوط میشه به استفاده فشنگ نا مناسب بر روی خزانه تفنگ که باعث پراکندگی الگوی پخش میشه به عبارت ساده تر از فشنگی که طول پوکه زیادتری از طول خزانه داره استفاده بشه. مثل فشنگ مگنوم در خزانه معمولی الگوی پخش نامناسبی میده و بحث بعدی هم میزان قطر داخلی سیلندر اصلی لوله هست
تصویر دوم هم بررسی میکنه میزان شیبی که پرتابه از خزانه به داخل سیلندر اصلی لوله میشه که هر چه شیب کمتر و ملایم تر و طول بیشتر نتیجه بهتری داره و با مبحث چوک هنوز یک 70-80 سانتی فاطله داره
به نظر من میشه نتیجه گیری کرد با فشن دارای طول x با خزانه y از چوک z استفاده بشه نتیجه بهتری داره
این جمله ما یا پدرمون سالی صد تا چهارپاره زده و هیچی نشده کلا غلطه. واقعا هم چیزی نشده ولی چه نتیجه ای گرفته شده؟؟!! از تولیدات دم دستی و بی دنباله رد بشیم ولی برندهای روز دنیا بدون تحقیق و ازمون هیچ تولیدی نمیکنن و این در مورد فول چوک هم صادقه. هر چوکی برا فاصله خودش و ساچمه معلومی تعریف شده اما ماها بخاطر مشکلات و کمبودها(بی تجربه بودن و نداشتن سواد لازمه؛خودم گفتم)مجبوریم همه را با ی چوب برونیم. گاهی مجبوریم بیستا فشنگ ببریم ولی هر کدوم از یه برند و یه ساچمه برا یه مدل شکار.!!!!الگو با شاهین میگریم و شکار با عقاب و استرلینگ میزنیم ؛چاره ای هم نداریم. هر چوکی در جای خودش و برا کار مورد نظر خودش عالی جواب میده.
تو عکسها در مورد اندازه خزانه و اتصال لول به کپ تفنگ که در الگو تاثیر داره چیزهایی معلومه. البته بنده سواد کاملش ندارم
سلام.
همون طور که استاد عزیز جناب کوهنورد اشاره کردن اون تصویر هایی که آقای میرلوحی گذاشتن اصلا مربوط به چوک نیست.مربوط به روش تری بور و بک بور در محل اتصال لول به خزانه ست که در روش بک بور پترن منظم تری ایجاد میشه و این تکنیک رو کارخانه برونینگ بکار میبره.دقیقا درسته اگر تنگی سر لوله باعث پخش شدن میشد که چوک اکسترا فول رو برای فواصل دور نمیساختن.اگر دوستان پترن های اکسترا فول رو تو نت سرچ کنن و ببینن واضحه که تو فاصله های دور ۵۰متر و حتی بیشتر پترن نسبتا متراکمی میدن و برای turkey hunt (همون شکار بوقلمون)استفاده میشه.هر چوک برای فاصله ی معینی ساخته شده و معمولا چوک تنگ با ساچمه ی درشت برای فاصله ی دور(چون اینطور هم ساچمه ها انرژی لازم رو دارن و هم ساچمه ها به هم نزدیک تر بوده و احتمال برخورد بالاتره نسبت به زمانی که از چوک باز استفاده میشه) و چوک باز و ساچمه ی ریز تر برای فاصله نزدیک.که البته این وسط ما نسبت جثه ی شکار رو هم در نظر میگیریم.جسارت بنده رو اساتید ببخشن و اصلاح کنن.
(2016-12-10 10:09 PM)samer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان
از دوستان کسی پترن از اسلحه سر پر دیده یا عکسی ازش داره یا اگه اطلاعی داره لطفا از چند و چون خیر بده

درود دوستان

درود دوستان

من با حرف جناب ميرلوحي موافقم
مثالش هم مثل وقتي كه جلوي شلينگ اب انگشتمون رو ميذاريم با تنگ كردن دهانه ي خروجي اب بيشتر و جمع تر پرتاب ميشه ولي اين تنگ كردن دهانه ي خروجي از يه حدي بيشتر بشه اب به صورت اسپري در مياد و خيلي پخش ميشه

حالا دوستان نيان بگن اب سياله و ساچمه جامد
مثال عيني تر مال وقتي كه با چوك فول چهار پاره ميندازيم كه از سيلند پخش تر ميشه

اين موضوع تو اسلحه هاي چوك خور صدق ميكنه كه در كمتر از ده سانت لول تنگ ميشه ولي تفنگ هايي كه چوك ثابت دارن تنگ شدن لول تو قسمت بيشتري از لول انجام ميشه و اين مشكل رو نداره
مثال واقعي ش هم زدن چهار پاره با تك نخجير پترن جمع تري رو نسبت به فول چوك اكار ميده
در صورتي كه هردو فول چوك هستند

البته اضافه كنم كه اين عكس ها مربوط به پله ي داخل خزانه ي تفنگه

در جواب دوستمون هم بگم ك حرف جناب ميرلوحي درسته ولي اينم در نظر بگير كه فشنگ اه ود نداشته باشه نمد بايد داشته باشه و نمد باعث پخش تر زدن فشنگ ميشه
سلام
دوست عزیز تفنگ های جدید (چه نخجیر و چه ترک و‌...)طول چوک شون حدود ۶سانت هست.حالا کمتر و بیشتر.و این یعنی اینکه طول چوک در چوک متغیرها و چوک ثابت ها تقریبا برابره.دقت کنید در مورد تفنگ های جدید صحبت میکنیم و نه تفنگ های قدیمی که به تعبیر استاد کوهنورد حالا کله قندی داشتن و چوک در قسمت زیادی از لوله بود.به سایت ajaمراجعه کنید و تو قسمت مشخصات اسلحه های نخجیر ۱و۲و آرش میبینید که طول چوک رو ۶/۵سانتی متر ذکر کرده که گواه این هست که طول چوک خیلی طولانی نیست.
لینک مرجع