انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
ازتمامی دوستانی که بنده رو متوجه اشتباه درمحاسباتم کردند متشکرم ( دم اهالی انجمن همیشه گرم باد )
دوستان سلام.میخواستم بپرسم برای پترن گیری با چوک های 3 خط و 4 خط بادولول آکار در چه فاصله ای باید شلیک کرد و قطر دایره چقدر باید باشد؟
(2015-09-12 12:55 PM)shekari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام.میخواستم بپرسم برای پترن گیری با چوک های 3 خط و 4 خط بادولول آکار در چه فاصله ای باید شلیک کرد و قطر دایره چقدر باید باشد؟
سلام
داخل همین تاپیک بود اگر اشتباه نکنم فاصله 40 یارد که میشه تقریبا 36 یا 37 متر و قطر دایره هم 76 سانتی متر .
مرسی دوست عزیز.منظور من بیشتر این بود که چون از چوک باز تر استفاده میکنم فاصله از 36 متر نباید کمتر باشه؟
نه دیگه وقتی شما بخواید بر اساس تنگی چوک فاصله تونو با سیبل تغییر بدید دیگه نمیشه نتیجه گیری مطلوبی گرفت ودیگه نمیدونید چی به چیه واین فاصله 40 یارد =36.5 متر وقطر دایره 76 سانتیمتر تعیین شده و برای تست همه چوکهاست /
اگه توجه کرده باشید رفتار چوک سیلندر در 30 یاردی با رفتارچوک فول در 50 یاردی یکیه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اولا فاصله باید 36 متر باشه.دوما فشنگ پترن گیری باید نمره 5 باشه.سوما چوک باید فول باشه نه سه خط.چهارما چوک فول رو لول پایین هم ببندید و پترن بگیرید.پنجما یه شلیک باید به سیبل داشته باشی نه 2 تا.پرنده که وای نمیسه تا شما دو تا تیر بش بندازی تا درجا بیفته.ششما تشکرKhansariha (8)Khansariha (8)
ممنون از نظرات شما میرلوحی عزیز!راستش میخواستم چوک فول ببندم که یه تعمیرکار اسلحه به من گفت اصلا چوک فول استفاده نکن چون به تفنگت فشار میاره بخاطر همین استفاده نکردم.در رابطه با تعداد شلیک به سیبل چون قلق اسلحه دستم نبود و سیبل کم درست کرده بودم مجبور شدم 2 شلیک انجام بدم.
هدف از تهیه پترن :آشکار شدن رفتار سلاح و فشنگ مورد نظر برای شکار یا زدن هر هدفی در فاصله معین و چوک مورد نظر.میزان فاصله استاندارد رو قبول دارم ولی اینکه فشنگ حتما 5 باشه (مثلا برای شکار غاز که از ساچمه درشت با چوک تنگ استفاده میشود ویا برای هدفی مثل بلدرچین که فشنگی با سایز ریز ساچمه و چوک بازتر استفاده میشه باز هم باید با 5 پترن گرفت ؟؟؟),چوک حتما فلان یا لول فلان رو نه!از قضا باید قبل از پترن گیری چندتا از فشنگهای مورد استفاده باز بشه و تعداد متوسط ساچمه بدست بیاد.بعدا با شلیک مثلا 3 تیر به هدف و تقسیم مجموع ساچمه ها اصابت کرده به تعداد شلیکها نتیجه قابل استنادی بدست آورد.
در ضمن ایشون(تعمیرکار) خیلی کارشناس بوده اند حتما!!!!!!
جناب 300WSM عزیز با فرمایش شما که باید با چند شماره ساچمه و حتی چند نمونه چوک آزمایش کرد تا به اصطلاح قلق تفنگ مورد نظرمون دستمون بیاد کاملا موافقم اما با این فرمایش جناب میر لوحی هم موافقم که اگر چند بار به هدف شلیک کنیم دیگر نقاط کوری که ساچمه به آن اصابت نمی کند را متوجه نمی شویم.Khansariha (8)
دوستان عزیز ممنون از نظراتتون.خودم به این نتیجه رسیدم که چون شرایط جوی اصلا خوب نبود و قلق اسلحه هم دستم نبود این پترن گیری قابل استناد نیست.بخاطر همین پستم رو حذف کردم تا باعث اشتباه دیگر اعضا نشه.بزودی یک پترن گیری اصولی میگیرم همینجا قرار میدم.یا علی
لینک مرجع