انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام
دوستان باد در پترن هم می تونه تاثیر داشته باشه ؟ یعنی پترن رو مثلا به طور محسوسی به چپ و یا راست ببرد؟
(2015-06-03 03:54 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان بالاخره امروز ظهر فرصت شد که یک پترن بگیرم:
می خواستم نظر اساتید رو درباره ی پترن بدونم؟
سلاح:نخجیر 1
فشنگ:نمره پنج شاهین
فاصله:42 متر تقریبا
قطر دایره بیرونی 60 سانت و دایره داخلی 10 سانتی متر
تعداد ساچمه های داخل دایره 60 سانتی :170 عدد
داخل دایره 10 سانتی : 10 عدد
چون دفعه اولم هم بود با سلاح تیراندازی می کردم سلاح قلق نبود و پایین زد.
از دوستان هم عذر می خوام که شرایط استاندارد نیست ان شاا... دفعه بعدی یک پترن بهتر می ذارم چون امروز خیلی هوا گرم بود و هشت تا تیر هم بیشتر نتونستیم بزنیم.
[img][url=http://www.iran-airrifle.com/uploadcenter/][img]http://www.iran-airrifle.com/uploadcenter/uploads/14
در ضمن به صورت سردست من پترن گرفتم.
صد البته وزش باد به میزان جهت -درجه و شدتش تاثیر گذاره / یکی از مهمترین فاکتورهایی که یه یک تیر انداز بخصوص یک تک تیر انداز باید درکارش لحاض کنه وضعیت جویه ( ارتفاع از سطح دریا - دمای هوا - جهت وسرعت وزش باد وغیره)
ترجمه جدول نتیجه گیری پترن در صفحه قبل
ازراست به چپ
1برد موثربه(یارد) 2برد موثر به (متر)3 اخرین حد پراکندگی وپوشش ساچمه ها در37 متری به قطر(اینچ) 4اخرین حد پراکندگی وپوشش ساچمه ها در37 متری به قطر(سانتیمتر) 5 درصد اثابت ساچمه ها در37متری به دایره به قطر 76 سانتی متری 6 نام چوکها ودرجه بندی به روش امریکایی 7 میزان تنگ شدگی نوک لول {چوک} نسبت به سیلندر براساس (اینچ) 8 میزان تنگ شدگی نوک لول {چوک} نسبت به سیلندر براساس میلیمتر///
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

40 اینچ پراکندگی وگسترش ساچمه ها در فواصل مختلف برای چوکهای مختلف /به ترتیب در حدود 25-30-35و 40 یاردی
باسلام جناب MIK نخجیر 1 کلا قنداقش مشگل داره شما باید قنداق رو به تناسب هیکل خودتون اصلاح کنید اونوقت پترن دلخواهتون بدست میاد
این پرو کردن قنداق واقعا تاثیر گذاره. من برا تفنگ فقط کمی بلنودتر کردم و نتیجه در حد بالایی عوض شد پس دوستان از این مسیله راحت و بی دقت رد نشن. یه بار بکارید و سالها درو کنید.
من هم با اضافه کردن یک سانت به قنداق به نتیجه دلخواه رسیدم وپترن کاملا بهتر شد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بررسی ومقایسه درصد برخورد ساچمه ها به دایره به قطر 30اینچ =76سانتی با فول چوک وچوک سیلندر درفواصل مختلف
اولین باریه که میبینم یه نخجیر دولول عالی میزنه.برا نخجیر یه همچین پترنی بسیار یکنواخت و قابل قبوله.البته ناگفته نماند بنده با تفنگ آقا محمد MAZ که دولول نخجیره تا حالا پترن گرفتم کمتر از تفنگ شما نیست.با دستپر که دیگه محشر بود.تبریک میگم.واقعا برام ثابت شد که تولیدات نخجیر شانسی خوب از آب در بیاد.Khansariha (8)
باسلام Khansariha (8)
این پترن راچندروزپیش گرفتم
نخجیر2لول راست
وضعیت ایستاده
تعدادشلیک2شلیک

تعدادبرخوردبه دایره کوچک.4ساچمه
تعدادبرخوردبه دایره بزرگ49ساچمه
تعدادبرخوردبه مربع112
جمعا165
درصدبرخورد51درصد
[تصویر: 4445555.png]
[img]http:// دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
سلام دوست عزیزخسته نباشید بابت پترن.
چند نکته به ذهنم میرسه بگم خدمتتون بد نیست اول اینکه برا ی پترن خوب و قابل استاد باید سعی کرد استاندارد هارو رعایت کرد فاصله 36 متر و دایره به قطر 76 سانت و استفاده از تکیه ها حدالمقدور و قرار گرفتن سیبل و تیرانداز در یک تراز.
نکته دوم فشنگ و فاصله رو نفرمودید.
در ضمن اسلحه خیلی به چپ و بالا زده چند مورد هست بلند بودن قنداق برای شما و یا درست نشانه ترفتن نحوه نشانه روی بسیار مهمه و مهم تر از همه ایراد قنداق البته بنظرم میرسه لگد اسلحه رو هم نتونستید مهار کنید.
د
لینک مرجع