انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2012-10-14 05:52 PM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز ميشه بگيد تفنگ شما چند ساله كه داره كار ميكنه ؟؟؟

اين پترن شما زياد زياد استاندارد نيست ولي ميزان برخورد ساچمه با دايره اونم براي يه تفنگ فول چوك كم هست
والا چند سالشو نمی دونم اما یک سالی هست که دست خودم هست و یه کم پایین می زنه اما با توجه به اینکه فشنگم ساچمه 1 هست و تفنگم یه کم پایین میزنه فکر نمی کنم بدی هم باشه.
دوست عزيز پايين زدنش احتمالا از قنداق تفنگ باشه كه مناسب شما نيست و شايد باهاش راحت نباشيد

اما دوست عزيز در فشنگ نمره 1 تقريبا 80 ساچمه وجود داره و برخورد 30 ساچمه به درون دايره زياد خوب نيست

و اين پايين زدن هم كم نيست و بهتره برطرف بشه
والا این طوری که شما می گید اقای رویال منو کاملا از تفنگم نا امید کردید.خوب چطور می شه برطرفش کرد.
با سلام .دوستان یه پترن دیگه از تفنگم گرفتند که اگر دوستان لطف کنند نظرشون رو اعلام کنند ممنون میشم.
اسلحه:تک لول ترک
فشنگ:مهام شماره 5
تعداد شلیک:1
قطر دایره:70
فاصله:32 متر دقیق
نوع چوک:فول چوک
حالت تیراندازی:ایستاده و بدون ساپورت
وضعیت جوی:بسیار عالی
تعداد ساچمه هایی که به داخل دایره خورده:189
میانگین ساچمه ها:متاسفانه اطلاع ندارم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان به خاطر اینکه عکس بد افتاده معزرت می خوام شما به بزگی خودتون ببخشید اخه دوربین موبایل بی کیفیت هست.
سلام
ممنون دادا بخاطر گرفتن پترن جدید
با توجه به اینکه میانگین ساچمه در هر فشنگ حدود 233 عدد هست پس حدود 81 درصد به دایره اسابت کردن اما کاش چند نکترو مد نظر داشتین اول فاصله کاش 36 متر میشد تا دقیق باشه
دوم تعداد یک شلیک مناسب نیست و شما حد اقل باید 3 شلیک انجام میدادید
اما در کل پترن خیلی خوبیه و کاملا رضایت بخش
من نمیدونم تفنگ شما ساخت کدوم کارخونه ترکیست اما اگه دو عقاب باشه تفنگ بسیار الیه و اخ نمیگه
مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)
من یه فشنگ شماره 5 مهام را باز کردم و 213 عدد ساچمه داخلش بود ، البته وزنن ساچمه ها به جای 32 گرم 36 گرم بود ، خلاصه اینکه یک فشنگ مهام استاندارد با 32 گرم ساچمه باید 200 تا ساچمه داخلش باشه ، با این حساب بیشتر از 90 درصد ساچمه ها به داخل دایره برخورد کرده !!!!!!!!!!!!! حالا اگه اون 4 متر هم اضافه کنید که بشه 36 متر باز هم درصد برخورد کمتر از 80 نمیشه و همونطوری که گفتم حتی از تفنگ آکار با چوک فول هم جمعتر میزنه

البته هنوز هم پایین می زنه ولی خیلی بد نیست که نشه کاریش کرد ، خلاصه همونطوری که گفتم تفنگ شما فوق العاده جمع زنه ، کلا اکثر تفنگهای تک لول 2 عقاب قدیمی که ساخت کارخونه هوگلو هستند این خاصیت را دارند و میشه گفت که جمع زدن بیش از حد اونها صاحبش را برای هوازنی به دردسر میندازه ولی همونطور که گفتم با تمرین و بعد از اینکه قلق تفنگ دستتون بیاد میتونید هوازنی هم داشته باشید.
فعلا این پترن شما چیزی را که نشون میده اینه که شما تا میتونید باید از فشنگ ریز مثل 5 واسه هوازنی استفاده کنید.

راستی محسن جان تفنگ ایشون همون چیزیه که شما گفتید ، تک لول 2 عقاب ساخت کارخانه هوگلو ترکیه و جون میده واسه شلیک 4 پاره و اسلاگ.
(2012-10-17 04:42 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ممنون دادا بخاطر گرفتن پترن جدید
با توجه به اینکه میانگین ساچمه در هر فشنگ حدود 233 عدد هست پس حدود 81 درصد به دایره اسابت کردن اما کاش چند نکترو مد نظر داشتین اول فاصله کاش 36 متر میشد تا دقیق باشه
دوم تعداد یک شلیک مناسب نیست و شما حد اقل باید 3 شلیک انجام میدادید
اما در کل پترن خیلی خوبیه و کاملا رضایت بخش
من نمیدونم تفنگ شما ساخت کدوم کارخونه ترکیست اما اگه دو عقاب باشه تفنگ بسیار الیه و اخ نمیگه
مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)
ممنون از هردو دوست عزیز.اما همین طور که از عکس پیدا هست یه کم تفنگم پایین میزنه.اینشالله فردا یه پترن دیگه از فاصله 36 متری با همین ساچمه می گیرم تا ببینم نتیجه چی میشه.ما نوکر همتون هستیم.
اسماعيل جان واقعا خوشحال شدم كه اين پترن گيري تازه تونو ديدم

اين بار واقعا پترن خوبي از اب در اومده و همونطور كه دوستان گفتن اي كاش حدااقل 3 بار شليك ميكرديد كه بهتر مشخص بشه ولي بهتره كه اينبار محل برخورد ساچمه ها رو هاشور بزنيد تا دقيقا نحوه برخورد مشخص بشه

اما هنوز هم تفنگ كمي پايين ميزنه كه قابل حله Khansariha (8)
(2012-10-17 06:29 PM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسماعيل جان واقعا خوشحال شدم كه اين پترن گيري تازه تونو ديدم

اين بار واقعا پترن خوبي از اب در اومده و همونطور كه دوستان گفتن اي كاش حدااقل 3 بار شليك ميكرديد كه بهتر مشخص بشه ولي بهتره كه اينبار محل برخورد ساچمه ها رو هاشور بزنيد تا دقيقا نحوه برخورد مشخص بشه

اما هنوز هم تفنگ كمي پايين ميزنه كه قابل حله Khansariha (8)
باشه اقا به روی چشم دفعه بعدی سعی می کنم بهتر از این عمل کنم.
با سلام خدمت همه دوستان
جمعه گذشته به اتفاق چند نفر از دوستان رفتیم واسه پترن گیری ، من قبلا از تفنگ خودم پترن گرفته بودم ولی چون آقا کیوان تازه تفنگشون را گرفته بودند مشتاق بودیم که ببینیم پترن تفنگ آکار ایشون به چه شکلیه.
متاسفانه باد شدیدی از سمت راست به چپ میوزید(وقتی ما به طرف سیبل ایستاده بودیم باد از سمت راست ما میوزید) .
- فاصله های ذکر شده همگی با خطای زیر 70 سانتیمتر با رنج فایندر اندازی گیری شده.
- سیبل یک مقوای 100*70 سانتیمتر که یک دایره به قطر 70 سانتیمتر روی اون رسم شده و یک دایره کوچک سیاه رنگ به قطر 5 سانتی متر در مرکز مقوا و دایره بزرگ کشیده شده.
[/color]- در تمام پترن ها هدف خال سیاه وسط سیبل بوده.
پترن اول :
شلیک یک چهار پاره 9 تایی استرلینگ از فاصله 65 متری و یک اسلاگ کالیبر 16 دستساز از فاصله 45 متری.
تیرانداز : aghajoon
حالت: ایستاده و بدون ساپورت برای 4 پاره و نشسته و بدون ساپورت برای اسلاگ
لوله بالای تفنگ آکار aghajoon با چوک شماره 6 (سیلندر ).

[تصویر: 13508838331.jpg]

اون سوراخ بزرگ نزدیک خال سیاه که تقربا به فاصله 12 سانتی از مرکز خال سیاه برخورد کرده مربوط به اسلاگ و اون 3 سوراخ که با دایره قرمز مشخص شده مربوط به بر خورد 3 تا از چهارپاره ها به سیبل میشه.
اون سوراخهای ریز مربوط به پترن گیری از تفنگ کیوان که تیرانداز هم خودشون بودند، با فول چک و فشنگ شماره 5 شاهین که چون کیوان با هر 2 لوله به سیبل شلیک کردند قابل بررسی دقیق نیست.
ولی باید بگم که شلیک اول ایشون با لوله بالا و با تفنگ خودشون، بالا و سمت چپ سیبل را زد و با لوله پایین و همون تفنگ و همون چک وسط و متمایل به چپ سیبل را زد !!!
4 پاره استرلینگ ، قبل و بعد از شلیک

[تصویر: 13508844382.jpg]

اسلاگ دستساز کالیبر 16 :

[تصویر: 13508844384.jpg]
[تصویر: 13508844385.jpg]

پترن دوم:
حالت: ایستاده بدون ساپورت
فاصله:36 متر
لوله بالای تفنگ آکار کیوان با چوک 1 (فول چوک)
فشنگ شماره 5 شاهین
تعداد ساچمه داخل دایره=163 یا 81 درصد

[تصویر: 13508838332.jpg]

پترن سوم:
لوله پایین تفنگ آکار کیوان با چوک 1 (فول چوک)
فشنگ شماره 5 شاهین
تعداد ساچمه داخل دایره=140 یا 70 درصد

[تصویر: 13508838343.jpg]

پترن چهارم:
تیرانداز : کیوان
لوله پایین تفنگ آکار aghajoon با چوک 1 (فول چوک)
فشنگ شماره 5 شاهین
تعداد ساچمه داخل دایره=150 یا 75 درصد

[تصویر: 13508838344.jpg]

پترن پنجم:
تیرانداز : کیوان
لوله بالای تفنگ آکار aghajoon با چوک 1 (فول چوک)
فشنگ شماره 5 شاهین
تعداد ساچمه داخل دایره=102 یا 50 درصد
اون دایره های قرمز بزرگ مربوط به پترن 4 پاره 9 تایی پاکستانی میشه که در ادامه توضیح میدم.

[تصویر: 13508844381.jpg]

پترن ششم:[color=#000000]
فاصله:71 متر
لوله بالای تفنگ آکار aghajoon با چوک 6 (سیلندر)
بعد از اتمام پترن گیری با فشنگ شماره 5 و فول چک،برای آزمایش یک شلیک از فاصله 71 متری با 4 پاره پاکستانی 9 تایی و با چوک سیلندر به سیبل داشتم.

[تصویر: 13508838345.jpg]

دایره های قرمز رنگ بزرگ نشان دهنده محل برخورد 4 پاره است ، همونطور که میبینید 4 تا از 9 تا چهارپاره به سیبل برخورد کرده که یکی از اونها دقیقا وسط خال سیاه خورده.

مقایسه 4 پاره استرلینگ و پاکستانی.

[تصویر: 13508844383.jpg]
لینک مرجع