انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
اصلا فاصله پترن گیری دست خود تیراندازه ، بستگی به اون هدفی داره که شما دوست داری تو اون فاصله بدون خطا بزنی . اما 40 یارد متوسط فاصله هست و بهترین نتیجه ها رو نشون میده . حالا شما میری واسه کبک از 5 متری پرواز میکنه یه چوک انتخاب میکنی پترن میگیری تو 20 متری 76 سانت ساچمه ها پخش بشه . یا زمانی میری واسه اردک و غاز هوازنی تو فاصله 60 متر . چوکی انتخاب میکنی پترن میگیری که تو 60 متر پترن 76 سانتی بده . به خاطر همین تو 40 یارد پخش زدن و جمع زدن میتونه نشونه خوبی برای انتخاب چوک تو فاصله های کم یا زیاد باشه . تفنگ هایی هم که چوک ثابت دارن باید فشنگ مچ با تفنگشون رو پیدا کنن و یا دست پر کنن .
به این عکس دقت کنید ، پترن در فواصل مختلف با چوک فول و سیلندر
[تصویر: d8718bf3d6f0008eef5d0dddb0e513f9.jpg]

Sent from my HUAWEI MLA-L11 using Tapatalk

اگر دقت کنید ، پترن چوک سیلندر توی 30 یارد با پترن چوک فول تو 50 یارد برابره . همه چیز به شرایط ایده آل و نیاز تیرانداز بستگی داره
(2017-08-08 11:44 AM)mlg نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-08-07 10:13 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان فاصله استادارد با سیبل 40 یارد یا همون 36/5 متر هست وقطر سیب 76 *76 سانت

با استفاده از هر چوکی این فاصله متغیر میشه و قرار نیست با هر چوکی تو فاصله ۴۰ یاردی پترن گرفت

باسلام
دوست عزیز دراین باره استاندارد وجود داره هر چیزی با این استانداردسنجیده میشه . ما اگر معیار نداشته باشیم چطور میخواهیم تفنگی رو قضاوت کنیم ؟ استاندارد فاصله مون ۴۰ یارد و چوک درصداصابت هست .
ولی در فواصل مختلف باید دونست ، رفتار تفنگ و فشنگ چگونه است (همونطور که شما و دوستمون آقای شهسوار اشاره کردید ).
پس استاندارد داریم ولی بکار گرفتن چوک و سایر امکانات تفنگ و ممات ، هنر تیرانداز است
موفق باشید
(2017-08-08 11:44 AM)mlg نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-08-07 10:13 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان فاصله استادارد با سیبل 40 یارد یا همون 36/5 متر هست وقطر سیب 76 *76 سانت

با استفاده از هر چوکی این فاصله متغیر میشه و قرار نیست با هر چوکی تو فاصله ۴۰ یاردی پترن گرفت

خیر دوست عزیز نمیشه گفت با تغییر چوک فاصله تغییر میکنه ومن هم نگفتم که قرار است که با همه چوکها فقط در 40 یاردی ( 36/5 ) متری پترن گرفت
چرا که فاصله وموقعیت شکار تنها در36/5 متری نیست
بلکه
برای تست وبررسی پترن یک سلاح میشه دوجور عمل کرد یکی چوک رو دست نزنید اما فواصل سیبل رو کم وزیاد کنید
مثلا فول چوک از 1 متر تا 60 متر ( فواصل عرف شکار ) که دراین حالت رفتار چوک مورد ازمایش درقواصل مختلف رو میشه دید وبررسی کرد
واما روش دوم میشه چوک رو تغییر داد اما فاصله سیبل رو دست نزد مثلا چوک 1 خط 3 خط و 5خط رو در یک فاصله ثابت دید وبررسی کرد
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد
با سلام خدمت اساتید محترم
من با جناب کوهنورد موافقم
به نظر بنده حقیر یه استاندارد و معیار ثابتی برای این ازمون وجود داره و باید اینطور باشه تا بتونیم رفتار فشنگ و چوکهای مختلف و تفاوتهاشون رو با هم درک کنیم و در بهترین شرایط از چوک و فشنگ مورد نظر استفاده کنیم
موفق باشید
منم معیار و مبنارو قبول دارم امادانستن و مشاهده و پی بردن به رفتار پرتابه ها (ساچمه چهار پاره اسلاگ ) در فواصل مختلف لازم است چون فاصله ما تا شکار متغییر است
شاگرد اهالی انجمن (آسمان )
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد Khansariha (8)
با سلام خدمت دوستان
پترن تفنگ اکار با فشنگ دست پر
باروت یک و هفت ساچمه سی و سه گرم ود زرد نیم چاک نیکا ساچمه شماره چهار

پترن لول بالا چوک یک فاصله سی و هفت متر
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

چون یک کارتن داشتم مجبور شدم پشت و رو پهلوی هم تیراندازی کنم
واسه مشخص شدن ساچمه ها تو تصویر دوم محل برخورد رو قرمز کردم
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

و این هم پترن لول پایین با چوک دو فاصله سی و هفت متر

[/img]

اینم همون عکس ولی نقاط برخورد رو قرمز کردم بهتر مشخص بشه
[/img]

نکته جالب اینکه لول پایین با چوک دو جمع تر از لول بالا با چوک یک زده
ولی پراکندگی لول بالا منظم تره
درست ترش این بود که یه دایره به قطر هفتادو شیش سانت بکشم که به علت نبود امکانات نشد
ابعاد کارتون هم نود سانت در یک متر و خوردی بود که دوتا تیر پهلوی هم پشت و رو زدم
سلام جناب حکم آبادی
خسته نباشید. امیدوارم شلیک های ایمن و لذت بخشی داشته باشید. فشنگ هایتان کریمپ مقوایی بودند یا ستاره ای؟ داخل پترن حفره های کوچکی هست. مخصوصا در مرکز. در کل پراکندگی ساچمه در صفحه خوب بوده.
موفق باشیدKhansariha (8)
سلام جناب اقا شکار عزیز
سلامت باشید
ممنون
فشنگ هام کریمپ ستاره ای بودن
خودم اول فکر کردم بخار ود وسط پترن لول پایین خالی ولی بعد شلیک با لول بالا دیدم اشتباه میکردم
این رو هم در نظر بگیرید که با فشنگ شماره چهار زدم و فشنگ چهار حدود سی چهل تا ساچمه کمتر داره نست به فشنگ شماره پنج
اگه ساچمه پنج میریختم همون فضاهای کم هم نبود تو پترن
ولی نتیجه ای که گرفتم اینه که یک پرده کمتر باروت بریزم و اینکه دقیقا دیده میشه که ود نیم چاک حتی از ود بسته هم جمع زن تره
سلام جناب حکم آبادی
بی شک شما خود استادید. من هم قبلا نتایج مشابهی گرفتم. چاکدار یا بدون چاک بودن ود نسبت به شکل چوک اثر کمتری در باز شدن پترن دارد. مقدار باروت هم با فصل سرما و گرما تا حدود دو دهم گرم باید کم و زیاد شود. برای تابستان حدود 1.6 و فصل سرد تا 1.85. البته این نتایجی بود که من با شرایط اسلحه و فشنگ خودم گرفتم.
موفق باشیدKhansariha (8)
سلام جناب اقاشکار عزیز
شما به بنده لطف دارید
من هنوز شاگردم
دقیقا با حرف شما موافقم که تاثیر چوک خیلی بیشتر از ود هست ولی تو همه ی ود هایی که امتحان کردم با چوک فول این ود جمع زن تر هست
و خیلی کیپ به لول میچسبه و هدر رفت گاز باروتش خیی کمه
متاسفانه تنوع ود تو بازار نداریم و چند مدل ود بیشتر تو بازار نیست
لینک مرجع