انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: پروانه شكار
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان عزيز اگر مايل هستيد در اين تاپيك در خصوص پروانه شكار و كليه مباحث مربوطه بحث و اطلاع رساني شود.به اميد روزي كه با اتخاذ تدابير درست شاهد شكار بدون پروانه و بي رويه نباشيم.
از دوستان گرامي به خصوص آقا هادي و بهنام عزيز و ديگر اساتيد گل هم خواهشمندم تاپيك را با مطالب خوب خود رونق دهند.
ضمنا هر يك از دوستان در هر گوشه ايران اگر از صدور پروانه در منطقه خودشون مطلع شدند لطفا اطلاع رساني كنند كه بقيه اگر امكانش رو دارند بتونن استفاده كنند.
ممنون.Khansariha (8)
یکی از دوستان میگه اداره محیط زیست کرمانشاه صدور پروانه شکار رو آغاز کرده ولی تفاوتش اینه که باید از طریق پست اقدام کنی و مجوز هم به آدرست پست میشه مبلغش هم 40000 تومانه ( برای پرنده)
ايشان تلفنی جریان رو از محیط زیست پرسیده گفتن که امسال پستی شده ولی با توجه به مشکلاتش احتمالا برداشته بشه و مثل قبل توی خود اداره صادر و تحویل بشه. اگه دوستان از سایر استان ها اطلاعی دارن لطفا اطلاع بدن
ما که اینجا بصورت سنتی شکار میکنیم و پروانه نمیگیریم و خودمون میدونیم کی باید بریم شکار چی بزنیم و چند تا یزنیم .. که مشکلی برای شکارهای منطقه مون پیش نیاد .. اما بازم میرم برای پروانه شکار سوال میکنم و اینجا قرار میدم
با سلام
خوب پروانه شکار داشتن به نظر من کلاس اجتماعی شمارو بالا میبره البته این فقط شامل دوستانی میشه که تفنگهای شکاری دارند و از اسلحه ساچمه زنی یا گلوله زنی استفاده میکنن و شامل تفنگ های خفیفم نمیشه
اینجا اکثر دوستای ما تفنگهای بادی و گازی دارند و ممکنه مطالب اینچنینی به کارشون نیاد یا احساس کنن بهش احتیاجی ندارند
کسی که با مجوز شکار اقدام به شکار میکنه از حمایت قانون برخورداره و اگه طرفدارای احساسی حیات وحش و عوام از روی دلرحمی و نه خدای ناکرده غرض، جلوی شما رو تو شکار گاه بگیرن و باعث دردسرتون بشن شما به راحتی سرتو بالا میگیری و از کار خودت دفاع میکنی
ما شکارچی ها که همین جوریش در مظان اتهام هستیم و اگه کار غیر قانونی هم بکنیم که دیگه فبها....
در حال حاضر پروانه شکار در ایران صادر میشه و میتونید با مراجعه به ادارات کل حفاظت محیط زیست در هر شهری با شرایط دریافت و کلیات قانونیش آشنا بشین، پیشنهاد میکنم همه دوستان با ادارت محیط زیست ارتباط نزدیک داشته باشن و در هر شهری که هستن خودشون محیط بان و محیط یار همون جا باشن
به امید اینکه همه شکارچی ها، شکارچی ورزشی و قانونمند باشن نه شکارکش قانون گریز
دوستان توی استان سمنان هم برای تهیه جواز باید از طریق اداره پست اقدام کنید و مبلغ 80000 ریال علاوه بر مبلغ 400000 ریال مجوز برای هزینه پست و غیره پرداخت کنین و تاریخ واگذاری پروانه هم از 1/7 شروع میشه که داریم نزدیک میشیم!Khansariha (290)Khansariha (8)
سلام .
ممنون از ا توضیحات عزیزان و تشکر ویژه از کاربر عزیز و بزرگوارمون جناب هانتر 50 که این تاپیک رو راه اندازی کردند.
من توصیه می کنم که دوستان حتما حتما حتی برای تفنگ بادی پروانه شکار بگیرند و بدون پروانه به شکار نرن.
متاسفانه در منطقه فارس به دلیل خشکسالی چندین ساله ،چند سالی هست که پروانه شکار برای ساچمه زنی و گلوله زنی صادر نمیشه.تا چند روز پیش پیگیر بودم که متاسفانه هنوز خبری نبود.اگر دوست خوبمون جناب شکار گر اطلاعات جدیدی در جهت صدور پروانه شکار در فارس دارند مشتاقانه منتظر خوندن اونا هستم.
دوستان عزیز توجه کنند برای گرفتن پروانه شکار عزیزان باید اول دفترچه محیط زیست تهیه کنند که فکر کنم هزنش چیزی بالغ بر 5 یا 6 هزار تومان میشه و بعد با در دست داشتن دفترچه اقدام به گرفتن پروانه شکار کنند.
یه نکته هم خدمت عزیزان یاد اوری کنم که:در صورتی که عزیزان چه با تفنگ بادی و چه با تفنگ شکاری اقدام به شکار کردند و محیط زیست به قول معروف به اونا گیر داد ،از نظر قانونی ماموران محیط زیست میتونن اسلحه شما رو ضبط و شما رو برای جریمه به مراجع ذی صلاح معرفی کنند.
خیلی از عزیزان مجوز حمل سلاح رو با پروانه شکار اشتباه میگیرن.

به امید موفقیه همه عزیزان
سلام و درود خدمت تمامی دوستان
من پارسال با فاکتور خرید pcp5.5 پروانه گرفتم تو تهران به مبلغ 25 هزار تومان .با محیط زیست هم تماس گرفتم گفت هنوز خبری نیستKhansariha (290)
دوستان اگر خبری از صدور پروانه در تهران بدست آوردید اینجا اعلام کنید...به من که گفتن آخر شهریور تماس بگیرید
سلام به همه دوستان عزيز
يه سوال داشتم مجوز شكار در هر استان فقط مربوط به همون استان ميشه يا مثلا ميشه با مجوز استان تهران در استان خوزستان هم يا استانهاي شمالي هم شكار كرد

درودKhansariha (8)
پروانه شكار استانيه يعني شما اگه ميخوايد از يكي از شهرهاي مازندران پروانه بگيريد فقط توي استان و مناطق مجازش ميتونيد شكار كنيد پارسال بعد از 4-5 سال پروانه شكار كبك و پرنده هاي خشكي زي رو براي اطراف مرزن آباد صادر كردن امسال هم به احتمال زياد ميدن البته هنوز خودم نرفتم سر بزنم
craftsman عزيز متشكرم از جوابي كه دادين
پس اگه كسي بخواد استانهاي مختلف شكار كنه مثل خيلي از شكارچيا چكار بايد كنه

درود Khansariha (8)
لینک مرجع