انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از بنجامین مارادور
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
داوید جان میتونی در مورد نحوه تنظیم و کارکردش یکم اطلاعات بهم بدی؟اخه میدونی که من کرنو ندارم اضافه کردن یه پارامتر یکم کارو سخت میکنه.با شرایطی که گفتم به نظرت سفت کردنش(در خلاف جهت عقربه) میتونه مفید باشه(با این شرایط که پیچ رگلاتور 1.5 دور باز شده و فنر چکش از حالت low سه دور سفت شده)

داوید جان میتونی در مورد نحوه تنظیم و کارکردش یکم اطلاعات بهم بدی؟اخه میدونی که من کرنو ندارم اضافه کردن یه پارامتردیگه یکم کارو سخت میکنه.با شرایطی که گفتم به نظرت سفت کردنش(در خلاف جهت عقربه) میتونه مفید باشه(با این شرایط که پیچ رگلاتور 1.5 دور باز شده و فنر چکش از حالت low سه دور سفت شده)
masoudsara جان این تلمبه نرم تر هم میشه.خیلی نرم تر.به نظر من سریع یه فکر به حال چوبه روش بکن که اگه خدایی نکرده خش بیفته خیلی زده حاله
عارف جان میتونی یک مقدار فنرت را سفت کنی اما در کل احتیاج به کرنوگراف داری.اما چوب قنداق مارادور حرف نداره یعنی سخت جون است.کلا تفنگهای امریکایی را با هیچ برندی نمیشه قیاس کرد.در واقع طوری است که اینگار برای اولین بار داریم با یک تفنگ اشنا میشیم.حتی زاجکاری روی مخزن را نگاه کنید کدام کارخانه این گونه توانسته زاجکاری نماید.برای من خیلی جالب است.چون یک حس تازه میده.و پیچیدگی.همراه با سنگینی توام با ظرافت.به نظر من یک نوع هنر تک است
امروز تفنگ عارف خان روديدم .بايدبگم بزرگترين حسن مارادوركمصدايي اون هست كه فكركنم كمصداترين pcp باشه.جون ميده براشليك از توبالكن اپارتمان.اندازه خوردن قاشق به ته بشقاب صداداره
اقا محسن قابل شما رو ندارهKhansariha (8)
امروز سعادت یاری کرد به همراه داش مسیح و اقا محسن و چندی از pcp سوارا(که هزار ماشاالله تعداشون هم کم نیستKhansariha (256))واسه هدف زنی رفتیم بیرون.اقا مهرشاد هم بودند و کرنوگراف هم بود و قسمت شد که بنده اسلحه رو کرنو کنم:
pro-magnum 15.43 287m/s 42.79j
JSB Exact 15.9 278m/s 39.9j
H&N baracuda 21.14 230m/s 38.23j

فعلا یا حق
بسیار عالی عارف جان.خوب شد. تنظیم پیچها فکر کنم جوابت را داد چون معیار مارادور با این سرعت ساچمه 14 گرینی است.اما شما با 15 گرین به بالا این سرعت را الان داریی پس اگر تعداد شلیک شما هم درست است و بالای 60 تا شات داریی پس دیگر به مارادورت دست نزن. تبریک میگم.و فشار مخزنت را هم بگو روی چه فشاری به این سرعت دست یافتی.ایا مخزنت فول شارژ بود؟ اگر نبوده پس سرعتت کمی بیشتر هم میباشد
داوید جان با پرو تو فشار3000 سرعت 6 متر کمتره(280) بعد از 10 شات بالا میاد تا290 هم میره بعد به 286 میرسه(تو 2700)بعد تا 2000 تغریبا ثابت بعد از 2000 کمتر میشه تا نزدیکه 1200 به 265 میرسه در کل از 3000 تا 1000 - 60 تا شات داریم.
بسیار عالی عارف جان پس دیگر به تفنگت دست نزن چون تنظیم است.اما میتوانی 2 میلیمتر پیچ رگولاتور را باز کنی تا با فشار 200 بار هم همان سرعت را داشته باشی یعنی 290 متر در ثانیه.امیدوارم راهنمایی من کمکت کرده باشد برای تنظیم مارادورت.Khansariha (8)
دوستان. امروز یکی از دوستهای قدیمیم پیش من امد با بنجامین مارادور.ایشان یک فنر قوی تر برای چکش بنجامینش گرفته بود با تعویض فنر چکش و باز کردن پیچ دریچه رگولاتور(تنظیم رگولاتور) و کرنوگرافی بنجامین مارادور ایشان با ساچمه پرومگنوم سرعت ساچمه به .354 متر در ثانیه رسید و تعداد شلیک ان به 33 شلیک رسید.و چند عدد سام یانگ را به صورت تک تیر شلیک کردیم(چون سام یانگ در مارادور با خشاب باعث نچرخیدن خشاب میشود بعضی مواقع بنابراین به صورت تک تیر استفاده کردیم از تفنگ) که سرعت تفنگ با ساچمه سامیانگ 268.9 متر در ثانیه بود.Khansariha (8)
میشه 65 ژولKhansariha (214)داوید جان صدا تغیید کرده بود؟دقت چه طور؟
سلام .بله صدا زیاد شد. دقت خوب بود عارف جانKhansariha (8)
لینک مرجع