انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از بنجامین مارادور
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73
اتفاقا این نکته که شما فرمودین من توی یه تاپیک دیگه بهش پرداختم که مگر چند نفر قبل از خرید به اینترنت سر می زنن؟؟
در مورد اون بحث قدیمی هم بهتره از فکرش بیای بیرون .
من میدونم که موضوع از چه قرار بود و در سفر تهران که اتفاقا شما هم حصور داشتین کل ماجرا را گرفتم.
Khansariha (8)
اقای عباسی تمامشون میشه با تلمبه شارژ کرد اما باید برای بعضی هاشون رابط بگیری یا بسازی اما اکثرا خودشون دارند و با توجه به گسترده شدن مقوله پی سی پی این انکانات راحت رت در اختیار کاربران قرار می گیره
جلال جان (امکانات راحت هست اما دردسر و دوندگی و وقت و کسی که بسازه .... این مهمه ) من یه مارادور دارم و یک تلمبه (شارژ کردن با تلمبه برا کسی که میخواد بره شکار و این حرفا اصلا سختی نداره ) کل هزینه من میشه یه دوربین خوب . (1900 اسلحه و تلمبه + 300 دوربین + ساچمه 28= 2128 هزینه )

اما حالا اگه بخوام یه اوانیکس بخرم چطوری میشه ؟
یه اوانیکس قیمت 1.300 با یه تلمبه هیل یا گان پاور میشه 300 با یه دوربین 150 تومانی و یه بسته ساچمه سر جمع میشه 1800.البته اوانیکس مدل های متفاوتی داره و از 1.200 شروع میشه تا 2.200.
رابط برای اوانیکس به راحتی در دسترس هست و از شرکت زوبین هنگام خرید میتونید تهیه کنید.
پس میشه 1300اسلحه + دوربین 300 + 350 تلمبه + رابط با مانومتر 150 + صداشو کم کنیم سایلنسر 100 + ساچمه 28 = 2228 هزینه

حالا به نظر شما کدوم دردسرش کم تره ؟؟

بدون داشتن تعصب و غیره ................ مارادور دردسر کمتری داره تا برند های دیگه
نظرتون چیه ؟

(((((((( قیمت های 5 شنبه 5 آبان اوانیکس AR6 : 1.800 تومان اوانیکس WindyCity : 1.500 تومان ))))))))
اقای عباسی من اینطور حساب نمی کنم .
حساب کتاب من برای خرید یه پی سی پی اونم برای شکار و هدف زنی تا فاصله 80 و 90 متر به این شکله.
یه هاتسان با تلمبه 750 +یه سایلنسر 30 هزار تومان +یه دوربین که جواب کارم را بده به قیمت 150 +یه بسته باراکودا 20 تومان =950 هزار تومان.تا فاصله 90 متری هر چیزی که بخوام بزنم باهاش میزنم.یک میلیون دیگش هم میزارم تو جیبم.
البته این حساب کتاب منه.

راستی رابط تلمبه اوانیکس چون من اوانیکس ندارم نمی دونم قیمتش چنده اما بعید می دونم 150 هزار تومان باشه اون برای زمانی هست که شما میخواید از کپسول استفاده کنید.شما با خرید یه تلمبه هیل به راحتی میتوندی اوانیکس باد کنید.
و این نکته هم بگم.
من هیچ تعصبی نسبت به هیچ برندی ندارم.فقط دنبال اینم که ببینم چی کارم راه می ندازه.نه پسر خالم رئیس اوانیکسه نه من وارد کننده و فروشنده مارادور و ...
در ضمن اقای عباسی من گفتم خرید اینجور اسلحه ها کاملا سلیقه ای هست.
باز اگر با حساب کتاب شما پیش بریم در اخر با توجه به سر به سر شدن قیمت ها من اوانیکس انتخاب میکنم چون از نظر من زیبا تره و پر قدرت تر.
پس بر میگردیم سر خونه اول و همون سلیقه هست.
جلال جان پیرو صحبتهای شما دوست بسیاز عزیزم...
بنده خودم به شخصه یکی از مهمترین دلایلی که مارادور رو انتخاب کردم...این بود که جنس آمریکائی رو ترجیح می دهم به هر جنس دیگری......حتی اگر اگر هم تحت لیسانس باشد ......بدون هیچگونه تعصبی عرض می کنم........و نه قصد محکوم کردن برند دیگری را دارم.......و همچنین تنظیمات و داشتن شاتهای یکنواخت......
مورد دوم اینکه من ترجیح می دهم در خصوص خرید تفنگ....مثلا در پایه قدرتی 40 ژول ..بهترین رو بخرم....بعد برای خرید یک تفنگ با ژول بالاتر ...خرید دیگری را داشته باشم....چون همه ما که همیشه نمی خواهیم یک پرنده را قدرت 80 ژول بزینم که چیزی هم ازش نماند........ولی شاید در پاره از مواقع بخواهیم با لاترین قدرت شلیک کنیم و حتی موفق به شکار غاز هم بشویم..
باز می گویم این موضوعی که عرض کردم سلیقه ای است......من نظرم این بود..ممکنه با نظر خیلی از دوستان همسو باشه و بر خلاف نظر برخی دیگر باشه.....
ولی در کل با خرید هاتسان در اون رنج قیمتی که شما گفتید کاملا موافقم.....چون در این رنج به نظرم بهترین انتخاب است

در پناه حق باشید
جلال جان ممنون ولی 1- من حرفی از فاصله نزدم .......... وگرنه دیانا 52.350 و وایراخ 80 و ... هم 80.90 متری رو میزنن
2- وقتی بنز و با مثلا فراری مقایسه میکنی حرف از پیکان نباید بزنی
3- قیمتشو از airgun.ir برداشتم
4- کار راه اندازی بخوای چینی کار هممونو راه میندازه شک نکن .
دوستان
بحث بین پورنگ عزیز و سایر دوستان
کملا حرفهای و مودبانه در جریان هست
لطفا کسانی که ذینفع در بحث نیستند و از ورود به بحث و توهین به دیگران جدا خود داری کنند
با سپاس
اقای عباسی عزیز.
1:منظورم از فاصله این بود که با این تفنگ ها و کلا تفنگ های بادی بیشتر از این فاصله برای من و شما کاربردی نداره.پس چه ای تی 44 چه مارادور چه ایر آرمز همش یه کار میکنه و به قول اقا پورنگ همشون تفنگ بادی هستند.
2:بله بنز نمیشه با پیکان مقایسه کرد اما هیوندا و هوندا و کیا اپیروس و تویوتا و خیلی از ماشین های دیگه اتفاقا خیلی خوب میشه با بنز و بی ام و مقایسه کرد و مطمئنا خیلی هاشون از بنز بهتر هستند .بهتره بگیم تفنگ چینی فنری زیر تاشو نمیشه با دیانا مقایسه کرد .نه اینکه دو تفنگ از یک خانواده با تشابهات بسیار نزدیک چه از لحاظ قدرت و چه از لحاظ دقت .
در مورد گزینه 4:اینم به نظرم از اون حرف ها بود.شما با کدوم تفنگ بادی فنری چینی (احتمالا منظور شما از چینی b1 بوده چون در عرف وقتی میگی چینی ذهن به اون سمت میره)میتونید توی 60 متری یه سکه 100 تومانی بزنید؟اگر سراغ دارید معرفی کنید مطمئن باشین من اولین نفری هستم که میخرم.

دوستان عزیز من یک انتقاد کاملا ساده و صد البته محترمانه راجع به یه اسلحه کردم اما واقعا میگم اصلا انتظار نداشتم بعضی از دوستان اینگونه متعصبانه با قضیه برخورد کنند ولی بازم ناراحت که نیستم هیچ بلکه خوشحال هم هستم چون معتقدم این بحث ها باعث شکوفایی سایت و دید بازدیدکنندگان میشه و اتفاقا همیشه از همین بحث های پر شور و منطقی هست که نتایج خوب حاصل میشه اما بعضی اوقات یه افرادی خواسته یا ناخواسته قصد بهره برداری یا سوء استفاده بر میان و مباحث را به حاشیه میکشونند.
مثلا من کجا گفتم دیانا 52 و مارادور مثل هم هستند ؟
جمله من این بود:اگر بنا به دقت باشه با دیانا 52 هم میشه همون چیزایی را زد توی 50 متری که با مارادور میشه زد.
ایا این خلاف واقع هست؟که عزیزی میاد و این جمله بنده را اینجور برداشت میکنه و بهش جواب میده:بهبه چه چیزیای جالبی تو این تاپیک مشاهده میکنیم دیانا 52 هم سطح با مارادور قرار میگیره .. برم فردا دنبال 52 که ممکنه مغازه دارها بیان این تاپیک رو بخونند و قیمت بره بالا .
دوستان من همیشه اعتقاد داشتم ما باید اول جنبه خودمون بالا ببریم بعد انتقاد پذیری خودمون و بعد هم با منطق بحث کنیم ،حالا در خلال این بحث ممکنه گاهی اوقات فراز و فرود هایی داشته باشیم که کاملا طبیعی هست و مهمتر از همه از جناح بندی های متعصبانه و کور کورانه هم باید پرهیز کرد.
در آخر از همه عزیزان خصوصا اقا پورنگ عزیز و اقای عباسی عزیز و سایر دوستان تشکر میکنم و میخوام از دوستان که اگر حرفی زدم که باعث دلخوری اونها شده بنده حقیر را به بزرگواری خودشون ببخشندKhansariha (8)
جلال جان چاکرتیم
درمورد چینی که فرمودین البته مربوط به 7-8 سال پیش میشه و الان ندارمش و اون موقع هم از اسلحه هیچی سر در نمیاوردم
یه دوربین نمیدونم چی چیک روش نصب کرده بودم و در فاصله دورو بر 40 متر (دوتا تیربرق چقدر میشه ؟) با بچه ها همیشه کل مینداختیم و بطری شیشه ای نوشابه میزدیم (اینم بگم که یکی از دوستان در همون دوران با مگسک با من کل مینداخت و منم همیشه پیشش کم میاوردم الان هم با 270 گلوله زنی از 300 متری بدون دوربین گروپ در حد 20-25 سانت میگیره. کارش خیلی درسته ) . این از چینی .. البته جنس قدیم کجا و این اجناس حال کجا ...

منی که اومدم و pcp گرفتم انتظار دارم در فاصله بالای 100متر هدف بزنم (به قول معروف عشق تک تیراندازی دارم ) وگرنه در حد 50-60 متر باشه بالاتر از 400 به نظر من ارزش هزینه نداره .
درمورد این هم که همه اینها تفنگ بادی هستند درسته همه با فشار هوا کار میکنن ولی ولی ولی تکنولوژی ساخت و کشور و کیفیت و هزار تا چیز دیگه هست که شما میای به جای چینی ، دیانا یا به جای هاتسان ، ایوانیکس انتخاب میکنی و یه کارخونه پیشرفت میکنه و یکی ورشکسته میشه .
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73
لینک مرجع