انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تجربیات از بنجامین مارادور
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73
بنجامین مارادور با تنظیم فنر چکش و چکش و والو ساچمه پرومگنوم را با 315 متر بر ثانیه شلیک میکند که میشود 50 ژول و تعداد شلیک حدود 45عدد ساچمه یکنواخت. بدون تلمبه 1550 و 300 تومان هم تلمبه مارک بنجامین. و خیر بعد از تنظیم بهم نمیریزد به هیچ وجه. چون تمام پیچ الن است
این هم کرنوگرافی بنجامین مارادور با ساچمه 18 گرینی که دوستان میتوانند یک نواختی شلیک و قدرت را ببینند ان هم با ساچمه 18 گرینی. که 3 گرین از پرو مگنوم سنگین تر است این هم برای تجربه دوستان برای تنظیم مارادور خوب به اعداد کرنوگرافی نگاه کنید تعداد 32 شلیک ان هم با ساچمه 18.1 گرینی ایا یکنواختی این تفنگ را حس کردهاید بعد از تنظیم درست.ایا قدرت این تفنگ را دیده اید ان هم با این ساچمه 18.1 گرینی حال اگر با ساچمه پرومگنوم با این قدرت شلیک نمایید ایا سرعتتان چقدر افزایش دارد؟ و تعداد شلیک چقدر میباشد؟ خودتان قضاوت نمایید برای تنظیم درست بنجامین و یکنواخت شلیک کردن این تفنگ. [تصویر: stringvlvulajds.jpg]
(2011-11-17 12:30 AM)david نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این هم کرنوگرافی بنجامین مارادور با ساچمه 18 گرینی که دوستان میتوانند یک نواختی شلیک و قدرت را ببینند ان هم با ساچمه 18 گرینی. که 3 گرین از پرو مگنوم سنگین تر است این هم برای تجربه دوستان برای تنظیم مارادور خوب به اعداد کرنوگرافی نگاه کنید تعداد 32 شلیک ان هم با ساچمه 18.1 گرینی ایا یکنواختی این تفنگ را حس کردهاید بعد از تنظیم درست.ایا قدرت این تفنگ را دیده اید ان هم با این ساچمه 18.1 گرینی حال اگر با ساچمه پرومگنوم با این قدرت شلیک نمایید ایا سرعتتان چقدر افزایش دارد؟ و تعداد شلیک چقدر میباشد؟ خودتان قضاوت نمایید برای تنظیم درست بنجامین و یکنواخت شلیک کردن این تفنگ. [تصویر: stringvlvulajds.jpg]
ممنون پورنگ جان Khansariha (8)
این جدول بدرستی نشان میده (احتمالا مارادور تیون شده هست) که میانگین سرعت بدست آمده 276.35 متر بر ثانیه هست با توجه به ساچمه 18.1 گرینی قدرت شاتهاش میشود 44.5 ژول Khansariha (256)

البته شاید بشود با شیوه های باز قدرت را بیشتر کرد که به 50 ژول برسه البته امیدوارم این شیوه ها از استانداردهای مجاز تنظیم که براش تعبیه شده خارج نباشه Khansariha (214)
راستی پورنگ جان یک مطلبی هم تو تاپیک (مشاوره خرید سلاح بادی) دیدم که بهتر دونستم اینجا بهش جوابی بدم .
(2011-11-17 02:30 AM)david نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عارف جان حتما برایت لینکش را پیدا میکنم. اما من با تنظیم عادی راحت به سرعت 315 متر بر ثانیه میرسم و رسیدم با ساچمه پرومگنوم. ساچمه پرومگنوم دقیقا 1 گرم وزن دارد سرعت 315 متر بر ثانیه میشود چند ژول؟ میشود49.6342 ژول پس چیز عجیبی نیست و در تاپیک بنجامین مارادور هم تمام مستنداتش از روز اول موجود است. ادامه بحث در تاپیک بنجامین مارادور ممنون
آقا پورنگ شما فرمودید به این سرعت رسیدید ؟!
بله منم قبول دارم با روش متداول شما (چرب کردن ساچمه) بدون دستکاری میشه به این مقدار ژول (حدود 50) هم رسید Khansariha (256)
ولی یک اشکال ساچمه های چرب تلرانس بالائی دارند و میتونند تا 10 ژول بااختلاف و متفاوت ظاهر شوند پس تعداد شات یکسان در این حالت منتفی هست . Khansariha (214)
ممنون علی جان من ساچمه را در مارادور چرب نمیکنم به خاطر اینکه درپوش تلقی ان که شمارنده ان حساب میشود کدر شده و بعد از مدتی خراب میگردد. با تنظیم فنر چکش و چکش و پیچ رگولاتور به راحتی به 315 متر بر ثانیه میرسد با ساچمه پرومگنوم.. که میشود 50 ژول در حالت فابریک مارادور بین 270 تا 280 متر بر ثانیه شلیک میکند که با تنظیم کردن اجزا اضافه شدن 30 متر و یا 40 متر بر ثانیه مسله بسیار عادی میباشد. و چیز شگفت انگیزی نیست. کار شگفت انگیز بنظرم این است که سرعت 240 متر بر ثانیه مگنوم را به 340 متر بر ثانیه رساندن است و یا رساندن سرعت 290 متر گامو کالیبر 4.5 به سرعت 400 متر بر ثانیه که خدا را شکر تمام عکس انها را در تاپیکهای مربوطه قرار دادم و علی جان شما هم خودتان از نزدیک شاهد کرنوگرافی مگنوم 350 بودید چه با ساچمه خودم چه با ساچمه خودتان که 10 متر بر ثانیه اختلاف سرعت داشتند. ممنونم از شما.
پوررنگ جان ما که ساچمه باراکودا فقط دم دست داریم باید چکار کنیم آیا میشه این تفنگ را برای باراکودا تنظیم کرد ؟ 20 تا تیر هم با باراکودا یکنواخت و دقیق بزنه عالیه.

راستی یه چیز دیگه اون مدل دیسکاوری هم نمیشه باهاش ساچمه باراکودا زد ؟
من دیسکاوری را تست عملی نکردم هنوز. اما توصیه کارخانه برای بنجامینها استفاده از ساچمه 14.30 گرینی میباشد. و در هر تفنگی هر ساچمه به نوعی جواب میدهد باراکودا در مارادور گروپ خوب نمیدهد
دوستان عزیز منم میتونم نظرم را راجع به این اسلحه بگم؟؟

اینجا همش دارن تعریف میکنن یکم هم انتقاد کنیم خخخخKhansariha (214)Khansariha (8)
با اجازه دوستان خصوصا اقا پورنگ عزیز.

در کیفیت این اسلحه شکی نیست همچنین دقتش اما به نظر من پرداخت مبلغ 1.800 هزار تومان برای این اسلحه با این قدرت یکم دور از ذهنه به طور مثال وقتی من نوعی میتونم با 1.300 یا 1.400 یه اسلحه با کیفیت مثل ایوانیکس با حداقل 2 برابر قدرت و همون دقت وهمون کیفیت تهیه کنم یا اسلحه مثل سوماترا با 3 برابر قدرت و همون دقت تهیه کنم چه لزومی داره که 1.800 بابت خرید یه اسلحه با نهایت 30 ژول قدرت پرداخت کنم.
اگر بنا به دقت باشه با دیانا 52 هم میشه همون چیزایی را زد توی 50 متری که با مارادور میشه زد.و اگر بنا به کیفیت باشه که کیفیت ایوانیکس اگر نگیم بالاتر هست حداقل کمتر نیست.همه ما هم خوب میدونیم که مهمترین عامل در ماندگاری اسلحه نگهداری اون هست.مثلا خیلی ها این ادعا را دارند که هاتسان از کیفیت لازم برخوردار نیست اما من بعد از گذشت نزدیک به 17 ماه تا به الان هیچ مشکلی با این اسلحه نداشتم شاید علتش نگهداری من از اسلحه باشه.!!
شاید تنها مزیت این اسلحه استفاده از رگلاتور باشه که قدرت را توی یه رنج مشخص نگه میداره که این مزیت در والتر 1250 با دوبرابر قدرت و کیفیت ساخت آلمان موجوده.

در هر صورت به نظرم خرید اینجور اسلحه ها بیشتر سلیقه ای است ولی من خودم به شخصه وقتی قرار شد تا 1.5 میلیون برای یه اسلحه هزینه کنم تر جیح میدم اسلحه ای بخرم که تفاوت شلیک را احساس کنم و حداقل از قدرت و دقت بالایی برخوردار باشه.

با تشکر از همه دوستان خصوصا آقا پورنگ به جهت معرفی این اسلحه.
دقیقا جلال جان من هم اصلا دوست ندارم قیمت این اسلحه بالا برود. زیرا واقعا به ان علاقه دارم با این که از 10 مدل پی سی پی 8 مدل ان را دارم. (به طور مثال) . من مخالف صد در صد گرانی این تفنگ هستم اما جلال جان در حالت عادی این تفنگ 40 تا 45 ژول است. هر چند تفنگ بادی 500 ژول هم باشد در کالیبر 4.5 یا 5.5 باز هم بادی است و نهایت میخواهیم کبوتر و کلاغ بزنیم . و هدف گیری کنیم. زیرا با کالیبر 4.5 یا 5.5 مثلا اگر 500 ژول هم باشد نمیتونیم بریم شکار قوچ و کرگدن. چون برای اینکار نیست. ساچمه سرب نرم است نه مرمی محکم. به هر حال تفنگ بادی همیشه بادی میباشد. اما متاسفانه این ژول هم در جوانان شده ذوق و شوق. که در بادی زیادی ان بدرد نمیخورد. شما فکر کن با بادی 90 ژؤلی بروند شکار کبوتر و گنجشک. فقط گوشت حیوان حرام میشود.و از بین میرود. این تجربه من با بادی قوی بوده. اما خیلی ها هم علاقه به داشتن کلکسیون تفنگ بادی دارند. و دوست دارن همیشه جنسهای تک و زیبا و برند معروف داشته باشند و مثل یک بچه از انها مراقبت میکنند . تعصب دارند. مثل من. فقط همین. وگرنه ببخشید جون به جونش کنی تفنگ بادی است. همین. ممنون از دوستان
یکی دیگر از مشکلات هم واحد ژول میباشد که دوستان نمیدانند یعنی هر ژول چه مقدار نیرو. که اگر بر حسب مثلا کیلو گرم بود دوستان متوجه ژول راحت تر میشدند. مثلا بگی 90 ژول برابر با ایکس کیلو گرم نیرو در هر متر میباشد. برای دوستان بیشتر قابل لمس بود. که بعدا توضیح خواهم داد. و من بشخصه یک سری مسایل را کودکانه میبینم ان هم حساسیت داشتن روی موضوع سرعت تفنگها میباشد که باعث تنش بین دوستان شده است و من دارم کناره گیری از این موضوع میکنم. مثل تریل ان پی چی شد؟ هیچی. حالا بیاییم بگیم من یک تفنگ بادی دارم 10000 متر سرعت ان است چی میشود هیچی فقط باعث تنش در سایت و خراب شدن دوستی ها پس من از این به بعد راجب این موضوعات دیگر سخن نمیگویم. دوستانی هم که علاقه مند هستند میلیونها سایت وجود دارد و میتوانند در گوگل سرچ کنند و خود تجربه کسب نمایند. حیف است دوستیها بر سر تفنگ بادی دچار تنش شود. حالم از هر چی تفنگ بادی است کم کم داره بهم میخوره. با اجازه دوستان. و ممنون
دقیقا موافقم.
من خودم بهترین رنج قدرت برای یه تفنگ بادی 40 تا 50 ژول میدنم .
اما بحث من سر ژول نبود بیشتر سر قیمت و برتری ها و تفاوت ها بود.Khansariha (8)
آقا مگه با pcp تو 50 متری شکار میکنید ؟؟ .... اگه قرار به 50 متری باشه که نهایت هزینه 300 هزار تومنه نه 1400 یا 2000 تا ..........
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اساتید اگه میشه درباره هزینه نگهداری مارادور هم کمی اطلاعات بدین ممنون میشم .
مثلا برخی از pcp ها باید با کپسول شارژ بشه و واسه تلمبه تبدیل باید بخری ... همین کپسول خودش کلی هزینه هست ..
که باز شارژ کردن خودش کلی دنگ و فنگ داره .. برا صداشون باید از صداخفه کن استفاده کنی و یه چیزایی مثل این ..
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73
لینک مرجع