انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: هاتسان اسنایپر 125
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
(2014-12-16 04:13 AM)nimastarsun نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من یه اسنایپر 125 ورتکس دارم میخواستم بدونم حالا که واشر سر پیستون رو عوض کردم که بنظرم قدرت از قبل زیادتر شده و لگدش کمتر حالا با ساچنه خوده رنجر چند ژول قدرت داره و ساچمه سامیانگ.و من که وسیله اندازه گیری ژول ندارم چجوری بفهمم که ژول چنده.ممنونم
سلام
داداش تنها راه فهمیدن قدرت تفنگ به صورت دقیق کرونوگراف هست که سرعت خروجی ساچمه رو به شما میده و میتونید قدرت تفنگ رو حساب کنید.ولی خوب قدرت اعلام شده از سوی کمپانی رو میتونید ببنید چندژول اعلام شده هرچند بیشتر سرعت های اعلام شده جنبه تبلیغاتی داره ولی حدود قدرت رو دستتون میاد.
داداش با اسنایپر ورتکس 125 میتونیم مرغابی بزنیم پیشاپیش ممنون
بله داداش با125 بزرگترش هم میشه زد . ولی لطفا حالا حالا ها شکار نزنید اونم مرغابی Khansariha (226)
سلام
دوستان الان یه ماهی میشه که من این تفنگ رو خریدم.قبلا حرفای زیادی سر این تفنگ بود که بدرد نمیخوره و اینا منم از سر فضولی رفتم خریدم.قدرت خیلی خوبی داره برعکس گفته ها که مصلح کردنش سخته و از کت کول ادمو میندازه برا من مصلح کردنش کاری نداره راحته برام البته اینم بگم من 189 قدمه 82کیلو وزنمه چند سالی هم هست همه رقم ورزشی میکنم از کشتی و بوکس گرفته تا بدنسازی (چقدر تعریف از خودم کردم همه فهمیدین ورزشکارم یا نه خخخخخ)اینو گفتم که فردا یکی اینو نخونه با 50کیلو وزن وتا حالا وزنه دست نگرفته یا یه نوجوون 15-16 ساله بره بخره فوش بده بهمون برای کسایی که از لحاظ بدنی ضعیف هستن خوب نیست اذیتشون میکنه.لگد هم که داره نه خیلی زیاد که باتوجه به قدرتش طبیعیه.اما میرسیم سر دقت. من از دقتش خیلی راضیم حتی از شادوم بیشتر البته این تفنگ ما یه نمیچه تیون شده لول فنر و واشر پبستون براش تراشیده شده همه میدونیم که هاتسان واشر افتضاحی داره که باید بلافاصله بعد از خرید عوض بشه.البته قسمتی از کار تیون مونده که بدلیل کمبود وقت و منابع تا یک ماه اینده به تعویق افتاده که با انجام این تیون به پیشنهاد یکی ازاساتید همین سایت بسیار بهتر از اینی که هست میشه.فعلا که با تعویض واشر و گریس پایه مس عالی داره کار میکنه.تا 55-60متر راحت شیشه دلستر رو باهاش میترکونم بیشتر رو جا ندارم که امتحان کنم ولی حتمی انجام میدم ونتیجه رو میگم.ساچمه هم که از اذرخش استفاده میکنم رضایت بخش هست.گروپ هم میخواستم بگیرم بزارم که باز هم کمبود وقت اجازه نداد ان شا الله وقت بشه گروپ هم میگیرم. در کل از خریدش پشیمون نشدم راضیم ازش وقت یه خورده باید تغیرات درش ایجاد بشه.
سلام خدمت دوستان.
خب همینطور که میدونین من یه اسنایپر125دارم که از یکی از دوستانم خریدم والان حدود یک سالی هست که دارمش.این تفنگ من قبلا واشرش عوض شده بودولی فرصت شد که خودم یه سری تغیرات درش ایجاد کنم.قبل از دادن توضیحات کار جا داره از استاد گرانقدر اقا کامران عزیز(کاربری کوهنورد) که با حوصله و توجه بهم راهنماییم کردن و به سوالاتم جواب دادن.تشکر ویژه بکنم که اگه راهنمایی های ایشون نبود حتی نمیتونسم تفنگ رو باز کنم خخخخ.امیدوارم کسایی که این تفنگ رو دارن یا کسانی که قصد تهیه دارن بخونن و استفاده ببرن و بهشون کمک بشه.
خب اول میریم سراغ وسایل مورد نیاز:
1-واشر خوب:همونطور که تو عکس میبینین سه تا واشر تو دست منه که بالایی واشر فابریک خود هاتسانه که وضعیتش مشخصه.واشر پایین سمت چپی واشری هست که دوستم تراشیده و رو تفنگ سوار بود که به گفته خودشون زیاد خوب از کار درنیومده و واشر ابی هم واشری هست که از اقا میثم گرفتم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

2-فنر:بازم همونطور که تو عکس میبینین دوتا و خورده ای فنر هست فنر سمت چپی فنر فابریک و ضمخت خود هاتسان هست که 46حلقه داره و فنر سمت راستی فنر 350مگنوم که 39حلقه داره و اون خورده ای فنر هم بازم فنر 350مگنوم هست که از یه فنر دیگه 7حلقه بریدم که کمبود جبران بشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

3-لول فنر:بازم همونطور که میبینین دوتا لول فنر داریم که لول فنر سیاهه فابریکی هست و اون سفیده که بلندتره تراشیده شده هست ارتعاش فنر رو خوب میگیره.

4-گریس پایه مس:گریس پایه مس هم که برای فنر استفاده میشه و همه باهاش اشنا هستن.

5-گریس مس کربن:این گریس رو اقا میثم لطف کردن در حق بنده و همراه واشر برام فرستادن این گریس دور واشر و پیستون زده میشه برای کم کردن اصطکاک.

خب برای اینکه مطلب طولانی نشه و خاننده خسته بشه تو چندتا پست براتون توضیح میدم.فعلا تا اینجا رو داشته باشین.
(2014-12-16 04:13 AM)nimastarsun نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من یه اسنایپر 125 ورتکس دارم میخواستم بدونم حالا که واشر سر پیستون رو عوض کردم که بنظرم قدرت از قبل زیادتر شده و لگدش کمتر حالا با ساچنه خوده رنجر چند ژول قدرت داره و ساچمه سامیانگ.و من که وسیله اندازه گیری ژول ندارم چجوری بفهمم که ژول چنده.ممنونم

فقط با کرنوگراف میشه مقدار دقیق ژول رو محاسبه کرد.من باشم برای هیچ تفنگ فنری ساچمه سنگین تر از18 گرین استفاده نمیکنم حالا ساچمه سامیانگ که خیییلی سنگینه و برای pcpهای 60ژول به بالا استفاده میشه حالا خیلی بخوای سنگین استفاده کنی 20 گرین آخرشه.
سلام
خب ادامه ماجرا...
خب اول بگم که باز کردن این اسنایپر خودش یه هفت خان برا خودش باید کل سیستم ماشه باز بشه و ... این عکس قطعات باز شده تفنگ.
[تصویر: -باز-تفنگ.jpg]
بعد از باز کردن واشر رو با یه پیچ گوشتی دو سو خارج کردم و واشر جدید رو جا زدم که اسونتر از اون چیزی بود که فک میکردم خیلی راحت خارج شد وخیلی راحتم سوار شد.
[تصویر: -با-واشر.jpg]
برای فنر خب یه فنر کامل 350 مگنوم یه تکه 7حلقه ای هم از یه فنر دیگه با سنگ فرز بریدم و صاف کردم فنر بریده شده رو داخل پیستون قرار میدیم جوری که طرف بریده شده انتهای پیستون قرار بگیره و طرف صاف فنر روی فنر کامل قرار بگیره چون پیستون هاتسان اون میله مرکزی که تو دیاناها هست رو نداره مشکلی ایجاد نمیکنه.خب بعد نوبت به گریس کاری رسید گریس مس کربن رو به دور تا دوریستون و واشر زدم و دوتا فنر و لول فنر رو هم گریس پایه مس زدم
[تصویر: -زدن-پیستون.jpg]
[تصویر: -فنر.jpg]
[تصویر: -کاری.jpg]
و تفنگ رو روهم کردم.فقط بگم که جمع کردن فنرش خیلی کار سختی بود به خصوص که فنر جمع کن هم نداشتم ولی به هر بدبختی بود با کمک برادرم جاش زدیم خخخ
مصیبت سر هم کردن ماشه و تفنگ بود که اگر کسی قصد باز کردن داشت و بلد نبود میتونه بیاد تو خصوصی براش توضیح بدم با عکس چون اینجا بخام بزارم طولانی میشه.اگرم شد بعدا همینجا نحوه باز و بستن رو میزارم برای کسانی که بلد نیستن.
خب نتیجه کار تا اینجا:تفنگ به طرز عجیبی نرم شده و دیگه خبری از لگد سنگین نیست.لگد تفنگ به طور چشمگیری کم شده همینطور صدای تفنگ.قدرت عالی شده.مسلح کردن تفنگ خیلی اسون شده و به نرمی مسلح میشه. در کل بسار عالی شده اگر وقت بشه حتمی یه گروپ هم ازش میزارم.ساچمه هم از مارشال 22گرین استفاده میکنم به قدری قدرت داره که اجر رو قشنگ میترکونه.به نظر من دیگه نیازی به صرف هزینه های ملیونی برای خرید تفنگ فنری نیست و با صرف یه هزینه اندک میشه به نتیجه دلخاه رسید حتی یه چیزی هم فراتر از انتظار.به نظر من الان با انجام این تغیرات چیزی از تفنگای میلیونی کم نداره شاید بهترم هم شده باشه.
به این میگن بهره وری یعنی بهترین استفاده از کمترین منابع.
زنده باد تیون.
با سلام:
اول از همه باید به آقا ناصر گل تبریک بگم بابت این کار اساسی Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
بعدش هم باید اضافه کنم بنده کاری نکردم و همش زحمت و همت خودتون بوده
بعد از اینها باید تشکر کنم از این ریویوی خوبی که تهیه کردید و میتونه به بقیه دوستان کمک کنه تا تفنگشو ن رو بهینه سازی کنند . تا آدم با 125 تیون شده تیراندازی نکنه اصلا نمیتونه تصور کنه چطور این همه تغییر ایجاد میشه ، و یک تفنگ کاملا مردود از نظر عده ای از کاربران چطور احیا میشه و حتی با برند های معروف میتونه رقابت کنه .
من این تجربه رو داشتم - اقا میثم هم این تجربه رو داشتند - آقا ناصر که زحمت گزارش رو کشیدند ................
فکر نکنید که من از برند هاتسان دفاع میکنم -خیر هیچ برندی برای من به خودی خود دارای ارزش نیست ارزش از زمانی بوجود میاد که یک کاربر سعی در بهینه سازی یک وسیله داره یا کاربریه حرفه ای باهاش پیدا میکنه . همین کار رو میشه با سایر تفنگها از جمله خانواده نخجیر یا سایر وسایل مثل خودرو و ..... انجام داد .
راستی ناصر جان اگر تونستید عکسهای باز کردن ماشه این تفنگ رو هم همراه با توضیحات بگذارید که باعث غنی تر شدن این تاپیک میشه و اینکه باز کردن ماشه این تفنگ خیلی سخته اگر کسی خواست این راه رو بره بتونه از تجربه شما استفاده کنه . متشکرم

پس زنده باد تیون و تیونکار Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)
سلام
اقا کامران متاسفانه موقع باز کردن ماشه اصلا یادم نبود عکس بگیرم ولی عکس از بستن ماشه دارم اونو میزارم و برای سوار کردن ماشه عکس کلی ماشه رو میزارم وروی عکس توضیحات رو میدم فقط یاید فرصت پیش بیاد و وقت داشته باشم.ولی تو همین چند روز این کارو انجام میدم
مخلص همگیKhansariha (8)
ناصر جان خسته نباشی داداش.عرض به حضورت که:
وضع دیزلینگ؟ البته با توجه به گریس مصرفیت فاعدتا دیزلینگ نباید داشته باشی ولی بازم برای اطمینان می پرسم.
منتظر گروپ با این کار جدیدت هستم ببینم عملکرد دقتیش چطور شده.
و اما یه پیشنهاد: اگه باز و بسته کردن خود سیستم ماشه این تفنگ دردسر نداره بد نیست قسمتهایی که با هم درگیر هستن یه پولیش کاری ملایم بشن تا ماشه نرمتر و سبکتر بشه.اینجوری دقت هم کلی بهتر می شه.Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
لینک مرجع