انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار خرگوش
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
با سلام خدمت همه ی عزیزان:)
خوب حالا چرا این تاپیکو ایجاد کردم؟
دوستان عزیز مدتی هست که من به اتفاق عده ای از رفقا برای شکار و هدف زنی طرفای شمال اصفهان میریم.و من تقریبا هر دفعه با یه خرگوش روبرو میشم.دفعات قبل تا خرگوشو میدیدیم با سرعت زیاد دورمیشد:-/
امروز و قتی خرگوشو دیدم قصد زدنشو داشتم ولی پدرسوخته میدوید و من و یکی از دوستان با 6 کیلو تفنگ دنبالش:D:exclamation:
بعد از حدود 1کیلومتر دوندگی هیچی نسیبمون نشد:(
حالا یا این دوستانی که خرگوش میزنن خیلی زرنگن یا من خیلی دست و پا چلفتیم:D
دوستان عزیز اگر راهی برای شکار این حیوون بازیگوش دارن بیان کنند.
البته میدونم که فصل شکار دیگه تمومه.
دوست عزیز وقتی من می رم شکار خرگوش به محظ این که خرگوش من رو می بینه شروع به فرار می کنه ولی شما نباید دونبالش کنید بلکه باید خیلی زود وقتی که خرگوش رو دیدید بی حرکت بمونید و یا بهترین راه این که بشیند وقتی شما این کارو کردید خرگوش بعد این که ۳۰الی۴۰متری دوید وامیسه و به شما نگاه می کنه که شما باید زود شکارش کنید(تجربه شخصی خود)
بهترین راه شکار خرگوش در شب هستش و با پرژکتور اگه رفتم حتما" امین جان میبرمت غصه نخور

خرگوش توی شب چشماش با تمام حیوانت دیگه فرق داره وقتی نور پرژکتور به چشمش میخوره نور رو با رنگ قرمز منعکس

میکنه توی شب وقتی حیون رو دیدی در حدود 10 ثانیه فرصت شلیک داری وگرنه حیون میدوه و دوباره بعد ازطی مسافتی در حدود

50 متر دوباره می ایسته و دوباره فرصت رو به شما برای شکارش میده در کل حیونی هستش که ساچمه خورش ملسه :D
امین خان من هم یه خورده تجربه دارم (امید وارم واسه شما هم عمل کنه)
روش من فرق میکنه من از روش رد زنی استفاده میکنم یعنی اجازه میدم که خرگوش اولش فرار کنه تا خیالش راحت بشه بعد با توجه به مسیرش دنبالش میکنم جوری که دیده نشم اما نکاتی که باید دقت داشت
مسیر حرکتتون مخالف جهت وزش باد باشه
از عوامل محیطی برایه یافتن خرگوش استفاده کنید یعنی رد پا و فضولات و غیره
در مسیر تعقیب هرگز به خرگوش استرس وارد نکنین و در صورت دیدن شما مسیرتون رو تغییر بدین
کلا خرگوش یک مسیر مشخص و بی خطر رو برایه رفت وآمدش انتخاب میکنه مهم اینه که شما اون مسیر رو یاد بگیرین نحوه شناختن مسیر اون هم به این صورته که اگه شما خرگوشی رو دیدید که در مسیر حرکتش (بدون اینکه شمارو ببینه)کمتر بایسته واطرافشو نگاه بکنه این مسیر اصلیشه و اینکه مسیر اصلی خرگوش از رویه رد پاش کاملا مشخصه چون مرتبا از همون مسیر رفت و آمد میکنه(البته در شرایط عادی )
ودر کل اگه این مسیر خرگوش رو پیدا کنید میتونی با کمین راحت شکارش کنید
فقط یه آدم پر صبر میخواد داداش
شاید باور نکنین اما من با همین روش تجربیه خودم و استتارتا 10متری خرگوش رفتم Khansariha (48)
من یه بار به صورت کاملا اتفاقی یه خرگوش زنده گرفتم.
شب داشتیم از جایی بر میگشتیم یه دفعه دیدم یه چیزی از جلوی ماشین رد شد .چون سرعتم خیلی کم بود و تو خاکی بودم سریع فرمون رو در جهت رد شدن حیوان چرخوندم نور که افتاد تو چشماش پریدم پایین و بدون معطلی شرجه زدم رو خرگوشKhansariha (115)
تا بقیه از ماشین پیاده بشن من خرگوش رو گرفته بودم.Khansariha (72)
خیلی فاز داد.این اولین باری بود که خرگوش وحشی می گرفتم.بعد از چند دقیقه هم ولش کردم رفت فکر میکنم ضربان قلبش روی 800 یا 900 بودKhansariha (32)
ولی این خرگوش هایی که تو یوتیوب شکار میشن خیلی خل هستن.طرف توی 3 دقیقه 10 تاش رو می زنه.Khansariha (367)
فعلا.
یا علی
فراموش کردم بگم دوستان بعد از شکار این حیوان باید حیوان

رو با گوش بگیرید و از ناحیه گردن تا تا انتهای ران حیوان دستی محکم بکشید تا حیوان ادرار کند تا ادرار به بافتها نفوذ نکند

البته موضوع برای کسانی صدق میکند که از گوشت این حیوان استفاده میکنند.حدالمقدور از گوشت ماده این

حیوان استفاده نکنید .
بله میشه زد تا فاصله 30 متر میتونید بزنیدش خرگوش به دلیل اینکه پوستش کلفت نیست و از خز هستش نفوذ ساچمه به این حیون خوبه .
آقا ما اگه واسه پوستش بزنیم چجوری پوستشو جداکنیم.تاپیکی هست در این زمینه؟
شرمنده از باغالی کاری
یه تجربه شبانه هم در مورد زدن خرگوش اینه که تا نور افتاد روش یه لحظه نور را خاموش کنید یه مقداری جلو برید و آماده شلیک باشید . تا نور رو روشن کردید بزنیدش چون نور که خاموش میشه در جا وایمیسه .
اگه بار اول نتونستید بزنیدش بازم این کارو بکنید خیلی راحت میشه زدنش .
البته با ساچمه زنی گوشتشو خراب میکنه چون هر دون ساچمه که بهش میخوره کلی از اطرافشو خونمردگی میکنه خیلی بیشتر از بقیه حیوانات .
همینطری که مسیح جان گفتند پوست ظریفی داره و کسی بتونه یه مقدار سر ساچمه زنیشو بالاتر از هدفش بگیره که فقط ساچمه ها بخوره تو سرش دیگه گوشتش خراب نمیشه.
موفق
من از 60 متر(متر کردم) با یه دیانا 68 که طبق کرنوگرافی دوستان فقط 10 ژول انرژِی داره و با ساچمه پرومگنوم یه خرگوش بزرگ زدم که ساچمه راحت ازش عبور کرد(اتفاقا به قلبش خورده بود) حالا واسه 27 که حدود 8 ژول انرژی داره تا 40 متر و با پرومگنوم راحت میشه زد، فقط سعی کن 2 سانت بالی کتفشو بگیری تا به قلب یا شش بخوره و با یه ساچمه از پا در بیاد.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
لینک مرجع