انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار خرگوش
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
شناخت لانه خرگوش
خرگوشها عموما لانه هایی چند حفره ای دارند تا در هنگام بروز خطر بتوانند از معابر دیگر فرار کنند این حفره ها عموما بین 5 الی 6 عدد میباشند که 2 حفره با مسیر صاف محل عبور و مرور اصلی آنهاست
[[تصویر: %D9%84%D8%A7%D9%86%D9%87_%D8%AE%D8%B1%DA...%D8%B4.bmp]
در ضمن همیشه مراقب خطر افعی ها مخصوصا با این جثه (قطر حدود 7 cm ) باشیدKhansariha (215)
[تصویر: %D8%A7%D9%81%D8%B9%DB%8C.bmp]
من که واقعا شانس آوردم چون غروب بود و هوا گرگ و میش اصلا قابل تشخیص نبود و سرش هم داخل حفره بود
(لطفا عکسهائی با سایز بزرگ رو لینک بدید تا مدیران مجبور به حذف و یا ویرایش پست نشند alinozad)
از زحمات شما کمال تشکر را دارم . شاهین آکانKhansariha (256)
دوستان گلم برای شکار خرگوش می تونید از ساعت۱۱تا۱۶اقدام کنید در این ساعت چون که دمای هوا بالا میره خرگوش برای خنک کردن خودش و استراحت می ره جایی که سایه هستش مثلا سایه تخته سنگ.من که خودم همیشه در این ساعات می رم شکارش و خیلی هم تا حالا شکار کردم.دو هفته قبل هم که آقای نظری اومده بودن تقریبا تو همین ساعات رفتیم شکار خرگوش که واقعا خرگوش زیاد بود.
چند روز پیش مامریت رفتم نقده .بعداز کار طبق معمول دنبال مغازه شکار گشتم یکی بیشتر تو شهر نبود حرف که پیش اومد فروشنده که اهل تسنن بود گفت به ما جواز شکار خرگوش میدن چون تو مذهب ما حلاله. نمیدونم راست میگفت یا شوخی میکرد. اگه دوستان میدونن اعلام کنند.
(2011-07-23 12:08 PM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چند روز پیش مامریت رفتم نقده .بعداز کار طبق معمول دنبال مغازه شکار گشتم یکی بیشتر تو شهر نبود حرف که پیش اومد فروشنده که اهل تسنن بود گفت به ما جواز شکار خرگوش میدن چون تو مذهب ما حلاله. نمیدونم راست میگفت یا شوخی میکرد. اگه دوستان میدونن اعلام کنند.

مرتضی جان
چندبار هم توی همین تا÷یک مطرح شد بازهم میگم این تاپیک مربوط به روشهای شکار این حیوان است و مطرح شدن مسائل شرعی ربطی به این تاپیک نداشته و باعث به انحراف رفتن بحث میشود خواهشا از مطرح کردن اینگونه موارد جدا خودداری کنید
با عرض سلام خدمت دوستان
با توجه به شناختی که از خرگوش دارم به حیوانه شبرو هستش , چون توی روز حیوانات شکاری (مثل عقاب یا سگ) هستش عمدع فعالیت این حیوان تو شب هستش.
من برای شکار این حیوون با ماشین بیرون میرم.
به این صورت ک یه نفر ماشینو میرونه و من تفنگمو (ویزپر همراه دوربین 40*13-3 بوشنر و لیزر و دوتا چراغ قوه قوی) میزارم روی پنجره و حرکت می کنیم.
هرجا دیدیم توقف میکنیم, هدف گیری و تقققققق...:

مزیت این روش نسبت به پیاده رفتن به شکار
اولا :خستگی خیلی کمتره
دومن :چون سرعت ماشین چند برابره پیادست احتمال دیدن شکار چند برابر می شه
سومن : یه تکیه گاه خیلی خوب مثل شیشه ماشین دارین که هم می تونین بدون لغزش شلیک کنین هم سرعن هدف گیری بیشتر می شه
یک راه دیگه برای زدن خرگوش در روز :
به محض اینکه خرگوش را دیدید اگه تونستید بزنیدش که هیچ (چون پیچ و خم میزنه یه کم سخته )
اگه نشد سعی کنید فقط بپائیدش با توجه به اینکه موقع فرارش چپ و راست میره اما در طول, معلومه که انحراف کلی به چپ داره یا به راست . تا تشخیص دادید که به کدام سمت منحرف شده سریع از همان طرف نه از پشت سرش به یه فاصله 50 متری منحرف بشید و یه 70 08 متر جلو بریدسریع(چون پیچ میزنید و اون پشت سرشو میپاد شمارو کمتر میبینه ) و اسلحه آماده باشه یه کم اطرافو جستجو کنید حتما میبینیدش اونوقت راحتر از بار اول میشه زدش . . .
(2011-07-23 12:08 PM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دقیقا راست میگفته منم اهل تسننم و هم چوله ( تشی) و هم خرگوش تو مذهب ما حلال گوشت محسوب میشه و همچنین جواز برا شکار این دو حیوان هم میدن من خودم چند بار گرفتم
در ضمن جسارتا شما از کجایید
بهترین راهی که برا شکار خرگوش هستش همون استفاده از پرژکتور ( نور افکن ) و ماشین و اسلحه ساچمه زنی که من از این روش استفاده کردم و کاملا جواب داده
(استاد مسیح قبلا توضیح داده بودن فقط برا تاکید گفتم)
(2011-10-13 03:16 AM)whisperman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-10-03 08:57 PM)ckerico نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک راه دیگه برای زدن خرگوش در روز :
به محض اینکه خرگوش را دیدید اگه تونستید بزنیدش که هیچ (چون پیچ و خم میزنه یه کم سخته )
اگه نشد سعی کنید فقط بپائیدش با توجه به اینکه موقع فرارش چپ و راست میره اما در طول, معلومه که انحراف کلی به چپ داره یا به راست . تا تشخیص دادید که به کدام سمت منحرف شده سریع از همان طرف نه از پشت سرش به یه فاصله 50 متری منحرف بشید و یه 70 08 متر جلو بریدسریع(چون پیچ میزنید و اون پشت سرشو میپاد شمارو کمتر میبینه ) و اسلحه آماده باشه یه کم اطرافو جستجو کنید حتما میبینیدش اونوقت راحتر از بار اول میشه زدش . . .

شما خودت اینطوری تاحالا زدی؟
من خیلی تلاش کردم دنبالشون کنم ولی نتونستم بهشون برسم , حتی با ماشین
آخه بدجور سرعتشون زیاده و خیلی سری تغییر جهت می دن
به نظر من اگه دنبال یه خرگوش دیگه بری بهتره

شاید من چون فقط توی باغ دنبال خرگوش می رم اینزوری فکر می کنم و نمی تونم بهشون برسمKhansariha (266)

این چه سوالیه که پرسیدی !
این یه تجربه هستش اگه نزده بودم که نمیگفتم این راه خوبیه. بحث ماشین هم که به کلی جدا از این نوع شکار خرگوش است .
خرگوش که تا آخر دنیا نمیدوه که! یه 70 80 متری میدوه با طریقه ای که گفتم بعد هم وای میسه بر میگرده پشت سرشو پاک میکنه . شما اگه انحراف بزنید بهتر میتونید از چشمش خودتونو پنهان کنید . همونطوری که گفتم البته برا جاهایی که درخت یا بوته بزرگ وجود داره بهتر جواب میده . و احتمال شکارتون خیلی بالا میره .
خرگوش بیشتر اوقات هنگام فراربه پشت سرش نگاه میندازه و به اصطلاح پاک سازی میکنه در صورت دیدن شکارچی مجددا فرار میکنه و اگر هم نبینه آهسته مسیرشو ادامه میده
اگر هم خطر نزدیکش باشه تا میتونه میدوه و دیگه دنبالشو نگاه نمیکنه تا به جایه امن برسه Khansariha (214)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
لینک مرجع