انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار خرگوش
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
(2015-01-05 03:56 PM)مهدى١٣٦١ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب FMJ نشد !!!!!!!!! نشد دوست محترم !!!!!!!! اين ٢ تا مطلب كه شما فرمودين هيچ ربطى بهم نداره ، شما در جمله اول پست جديد تون قبول كردين كه من دارم حرف درست ميزنم ، يوزپلنگ در پارك ملى يا مناطق حفاظت شده زندگى ميكنه و بسيار بسيار زير ذره بين هست ، پارك ملى كوير كه به هيچ عنوان رؤستا داخل يا اطرافش نيست ، مگه پاسگاه مباركيه كه زمين هاى كشاورزى ورامين اطرافش ميخوره ولى به هيچ عنوان به پارك دسترسى ندارن ، پارك خارتوران كه انقدر بزرگ و وسيع هست كه بين چندتا استان ميافته ، روستا داخلش هست ولى اونم شديدا محافظت ميشه ، اگه شما دنبال نجات حيات وحش زمين و ايران و ساير مسائل زيست محيطى هستين لطفا شكار خرگوش رو صرفا بهانه نكنيد و روش مانور ندين ، جاده هاى پر تردد ماشين مثل جاده داخل پارك ملى گلستان و جاده منطقه حفاظت شده نايبندان طبس رو جمع كنن ١٠٠برابر بيشتر به جمعيت پلنگ و يوز پلنگ كمك ميشه ، همينطور جلوى چراى غيرقانوى در پارك ها و مناطق حفاظت شده گرفته بشه ، شما يك حرفى مطرح كردى با هدف درست ولى در جاى غلط ، منم بدرستى با دليل و منطق جواب شما رو دادم خود شما هم درك كردى و قبول كردى ، بعد با مطرح كردن زيست بوم و چه و چه و چه مى خواهى درستى نزدن خرگوش رو اثبات كنى !!!!!! به نظر من درست نيست ، ميتونستم الانم اين پست رو نزنم ولى واقعا ديدم نميشه ، شما جمله و حرفت معلوم هست و ثبت هست ، بله شكار خرگوش و أهو وجبير در منطقه ايى كه يوز هست بسيار كار نادرستى هست ( يوزم نباشه درست نيست ولى هيج ربط و دخلى به حرف شما نداره ، شما دغدقه و مسئلت الان يوزه ) ماهم گفتيم درست ، ولى جايى كه الان يوز هست پارك مليه و ١٠٠تا صاحب و مأمور داره ، ادم عاقل كه جاى خود ، ادم خل هم نميره پارك ملى خرگوش بزنه ، شما اگه جايى سراغ دارى كه يوز داره و مأمور نداره و مردم دارن خرگوش ميزنن اعلام كن اطلاع رسانى بشه ، من خودم زنگ ميزنم به جناب ظهرابى مدير كل حفاظت محيط زيست استان سمنان تا شخصا رسيدگى بشه ، حالا الودگى اب رودخانه ها ، الودگى هوا ، تورم و غيره همش بد ، ولى ربطى به موضوع الان ما نداره ، با كمال تشكر و احترام

سلام.با عرض ارادت نسبت به هر دو دوست و برادر گرانقدرم...بعنوان برادر کوچکتون:آقا مهدی بزرگوار...افراط و تفریط جفتش بد است...برداشت من رو ولش کن اما گمان کنم نکته ای که در خاطره دوستمون آقایFMJبود اینه که:انسان به هر قیمتی و با پافشاری بیجا نباید بدنبال یک کار حتی شکارکردن باشه...حالا یک وقتی خب شما داری یک جایی میری برای تفنن هم شده یک تفنگی میبری*تیر میندازی...یک خرگوش هم میبینی*هوس گوشت خرگوش میکنی...با دقت و اطمینانی که زخمی و زجرکش نمیشه...شکار میکنی...اما اگه شما بیای و توی این مسئله هم زیاده روی کنی...این افراط است و اشتباه و باعث صدمه به طبیعت...ضمنا من و شما به نوبه خودمون میتونیم تاثیرگذار باشیم...در حفاظت از منابع طبیعی و زیست محیطی...حالا اگه یکنفر رعایت نمیکنه*توجیحی در رفع مسئولیت از من وشما نیست...پس هم شکار کنیم و هم بگذاریم دیگران هم حیوانی باشد*تا شکار کنند...حالا آن دیگران میتونه:نسل بعدی ما یا حتی جانوری مثل عقاب و یوز و غیره باشد...چون بالاخره خرگوش غذای فقط یوز نیست و طبیعت هم فقط مال بنده و شما...شما در طبیعت یک سنگ رو جابجا کنی تاثیرداره*اون وقت کم و زیاد شدن یا حذف یک گونه تاثیر نداشته باشه...پس دوستان(نه افراط و نه تفریط)(شکارچی:عضوی از طبیعت است*نه خدای ناکرده***)...یاحق Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
حالا در مورد شکار خرگوش هم بنظر من:بهترین روش را البته اگر زدن خرگوش به هر قیمتی و خرگوش کشی نباشه و قصد شکار باشه...دو موضوع مطرح است:یا شما به منطقه و مسیر و نواحی تمرکز لانه ها و نواحی تمرکز شکار (معمولا اطراف لانه ها) و محل آب*آشنا هستید یا نه...اگه آشنایی داری*در محل های تمرکز لانه های خرگوش و در مسیر منتهی به آب در یک جای مسلط به مسیر و در عین حال کمی (مثلا یکی دو متر )بالاتر از سطح عبور حیوان باید پناه بگیرید که هم به مسیر مسلط باشید و ضمنا از دید حیوان محفوظ تر*و مطمئنا به تعداد کافی شکار خواهید کرد...اما اگه به منطقه اشراف و آشنایی ندارید:...باید به روش ردزنی محل عبور اصلی(پر عبور ترین و پر جای پا ترین نقطه)رو مشخص کرد به روش قبلی مستقر شوید...ساعات شکار در روز را هم که دوستان گفتن...این روش توی شب هم در کنار روش چراغ کشی جواب میده...به همون روش باید به محض مشاهده حیوان...چراغ رو روی خرگوش زوم*روشن کرده (که در اکثر مواقع حیوان رو دوپا میایسته و به نور خیره میشه)و شلیک کنید...تا الان برای من جواب داده...مخصوصا دم صبح و دم غروب...که مستقر میشم و کمین میزارم...(ضمنا محل تردد اصلی خرگوش معمولا محلهای جوی مانند و پر از بوته های کوتاه و برگ است*بدلیل استتار*)*این روش و نظر شخصی است و شاید همیشه صدق نکنه*...یاحقKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
سلام دوستان پستای جالبی بود و استفاده کردم....

یه سوال دارم: من بارها طعم لذیذ خرگوش رو شنیده بودم از خیلی ها و یه بار به یه عزیزی گفتم برام یدونه زنده گرفت از این صحرایی ها.. خیلی باحال بود همش جیغ میزد مثل بچه!‌Khansariha (226) بعد که خب ضبح یه زبه یا ظبح! خخ شد یعنی بریدنش ،گوشتش رو پختم دیدم طعم مضخرفی داره انگار یه حیوون ابزی بود!! طعم جوب و گل و لای میداد! انگار داری ماهی میخوری که از تو جوب گرفتی! میخواستم بدونم چرا علتش چی بوده؟ همیشهخ اینطوری یا روشی خاص برای پخت داره و یا نکته ای که اطلاع نداشتم ازش!؟
الان دیدم میگن حرامه! خوب شد همش یه گاز بود :D خخخ - اونم یک سال و نیم پیش. واقعا اگر اینطوریه پس چرا شکار میکنن و این همه میکن خوبه خوبه خدا لعنتشون کنه بخوردم منم دادن گرچه بدم امد جز یه تیکه نخوردم!
سلام Khansariha (8)
شاید با مزاج شما سازگار نبوده!!!!!!!! Khansariha (214)
توی حرام بودن گوشت خرگوش که شکی نیست!!!!!!!! حالا بعضی ها میخورن چی بهشون بگی نمیدونم Khansariha (290) بستگی به طرف داره دیگه یکی رعایت میکنه یکی نه.
من به شخصه شنیدم طرف دوتاه کوه دنبال یه روباه بخت برگشته گذاشته تا بکشه بخوره!!!!!!!!!!!! Khansariha (290)
یا دیدم خیلی ها گوشت گراز رو به گوشت گوسفند ترجیح میدن!!!!!!!!!!!!!!! Khansariha (367)
اینا همش بستگی به طرف داره دیگهKhansariha (226)
ولی در مورد مزه گوشتش باید بگم معمولا مزه گوشت حیوانات برمیگرده به محل زندگی،نژاد،نوع تغذیه،فصلی که شکار شده و... خلاصه کلی دلیل میتونه داشته باشه اما معمولا مهمترین هاش همیناست (البته تا اونجایی که من میدونم)
شما اگه دسترسی به روستا داشته باشید میبینید که شیر گاو هم توی فصل بهار خیلی خیلی خیلی بهتر از شیر همون گاو در فصل پاییز و زمستانه.همشم برمیگرده به نوع تغذیه
موفق باشید Khansariha (256)
(2015-05-16 09:33 PM)Rasivell نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان پستای جالبی بود و استفاده کردم....

یه سوال دارم: من بارها طعم لذیذ خرگوش رو شنیده بودم از خیلی ها و یه بار به یه عزیزی گفتم برام یدونه زنده گرفت از این صحرایی ها.. خیلی باحال بود همش جیغ میزد مثل بچه!‌Khansariha (226) بعد که خب ضبح یه زبه یا ظبح! خخ شد یعنی بریدنش ،گوشتش رو پختم دیدم طعم مضخرفی داره انگار یه حیوون ابزی بود!! طعم جوب و گل و لای میداد! انگار داری ماهی میخوری که از تو جوب گرفتی! میخواستم بدونم چرا علتش چی بوده؟ همیشهخ اینطوری یا روشی خاص برای پخت داره و یا نکته ای که اطلاع نداشتم ازش!؟
الان دیدم میگن حرامه! خوب شد همش یه گاز بود :D خخخ - اونم یک سال و نیم پیش. واقعا اگر اینطوریه پس چرا شکار میکنن و این همه میکن خوبه خوبه خدا لعنتشون کنه بخوردم منم دادن گرچه بدم امد جز یه تیکه نخوردم!
با سلام :
دوست عزیز ، آقای رازی ول
از شما که تقریبا یکسال یا یکسالو خورده ای هست که عضو این انجمن هستید ، تعجب میکنم Khansariha (226)
میشه بفرمایید کدام عزیز براتون زنده گیری کرد که چیزی از این حیوون نمیدونسته ؟
برادر من ،اینکه جیغ میزد باحال بود ؟؟؟ زجر کشیدن و اضطراب حیوان باحال بود ؟؟ اگر من و شما را هم اسیر کنند و خطر مرگ رو حس کنیم ، شما آهنگ لوکا لوکا ی شکیرا رو میخونی یا جیغ میکشی ؟؟ از شما چنین گفتار و رفتاری انتظار نمیره
به حلال و حروم کاری ندارم ولی شما یا اون عزیز که خرگوش گرفته راجع به چیزی که دارید میخورید هیچ تحقیقی ندارید ؟ بعد الان خوشحالید که زیاد نخوردید !!!
گوشت خرگوش در فصول گرم سال ، که هنگام زاد آوری حیوانات است ، بوی خوبی ندارد ( بدلیل بالا رفتن میزان هورمون و خصوصا اسید اوریک ) شکارچیان ( البته شکارچیان نه کسانیکه هر جنبنده ای را به گلوله میبندند) از صید در خارج فصل بشدت خودداری کرده حتی برای فراری دادن خرگوش از باغات و مزارع از روشهای دیگری مانند بستن سگ در نقاط مختلف باغ جهت بوگرفتن منطقه و ....... استفاده میکنند . از شما خواهش میکنم برای کسانیکه در خارج از این انجمن و انجمنهای مشابه هستند با رفتار های درست و جوانمردانه خصوصا با پشتوانه علمی ،الگو باشید
با تشکر
Khansariha (8)سلام.1-بعد از شکار یا حالا سر بریدن خرگوش حتما باید ادرارش رو خارج کنید(شیوه داخل تایپک هست)تا جذب گوشت حیوان نشود و گوشتش بد طعم نشه.2-به هیچ وجه حیوان رو در هنگام شکار یا سر بریدن اذیت نکنید و نترسونید و از تعقیب و گریزهای بی مورد پرهیز کنید(جدا از معصیتش=گوشتش بد طعم میشه).3-خرگوش ماده رو ترجیحا سعی کنید*اصلا شکار نکنید(فصل جفتگیری و بچه داری حیوانات =فصل شکار ممنوع رو رعایت کنید).4-خوردن گوشت گراز و خرگوش بنابر استفتاء اکثر و غالب مراجع =مکروه یا گاها حتی بدون اشکال(حلال و جایز)است...من جایی نخوندم حرام باشه.اما گوشت سگسانان و گربه سانان حرام است(کلا حیوانات شکارچی و گوشتخوار).البته طبق نظر دوستمون:تغذیه و منطقه و فصل هم بسیار تاثیرگذار است.Khansariha (8)Khansariha (256)
می خوام برم کوه شکار خرگوش
تفنگ من کو کامران جان تفنگ من کوش
خخخخخخخخخ
Khansariha (8)Khansariha (256)ایول به کامران گرامی*حرف حقیقت رو میزنیدKhansariha (8)Khansariha (256)
(2015-05-16 11:39 PM)arashkian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (8)سلام.1-بعد از شکار یا حالا سر بریدن خرگوش حتما باید ادرارش رو خارج کنید(شیوه داخل تایپک هست)تا جذب گوشت حیوان نشود و گوشتش بد طعم نشه.2-به هیچ وجه حیوان رو در هنگام شکار یا سر بریدن اذیت نکنید و نترسونید و از تعقیب و گریزهای بی مورد پرهیز کنید(جدا از معصیتش=گوشتش بد طعم میشه).3-خرگوش ماده رو ترجیحا سعی کنید*اصلا شکار نکنید(فصل جفتگیری و بچه داری حیوانات =فصل شکار ممنوع رو رعایت کنید).4-خوردن گوشت گراز و خرگوش بنابر استفتاء اکثر و غالب مراجع =مکروه یا گاها حتی بدون اشکال(حلال و جایز)است...من جایی نخوندم حرام باشه.اما گوشت سگسانان و گربه سانان حرام است(کلا حیوانات شکارچی و گوشتخوار).البته طبق نظر دوستمون:تغذیه و منطقه و فصل هم بسیار تاثیرگذار است.Khansariha (8)Khansariha (256)

سلام دوست عزیزKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)این اکثر غالب مراجع کدامند ؟؟؟که خوردن گوشت گراز !!!!گراز ؟؟؟وخرگوش؟؟؟ را مکروه یا گاها حلال وجایز می دانند؟؟؟؟من خودم رساله چندین مرجع بزرگ مثل حضرت امام خمینی وحضرت امام خامنه ای را خواننده ام که هم خرگوش وهم خوک وگرازحرام است!!! خرگوش چون پنچه دارد حرام است !! !!!Khansariha (8)Khansariha (8)باتشکر
با سلام خدمت دوستان عزیز
یک تذکر:
قبلا هم بطور کلی یادآوری و تذکر دادیم که سئوالات شرعی و احکام را بهتره در تاپیک خودش اونم با استنادات مطرح و پیگیری کنیم تا خدائی ناکرده به خطا نقلی از جانب ما بوجود نیامده باشد
نکته دوم اینکه برای این دست از حیوانات حرام گوشت یا به قولی مورد خاص مثل خرگوش ، تشی ، گراز و غیره هم فقط در باب شکار گفتیم صحبت شود و از تعاریف مزه و پخت پز نیز خودداری گردد . متشکرم Khansariha (8)
(2015-05-17 02:32 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز
یک تذکر:
قبلا هم بطور کلی یادآوری و تذکر دادیم که سئوالات شرعی و احکام را بهتره در تاپیک خودش اونم با استنادات مطرح و پیگیری کنیم تا خدائی ناکرده به خطا نقلی از جانب ما بوجود نیامده باشد
نکته دوم اینکه برای این دست از حیوانات حرام گوشت یا به قولی مورد خاص مثل خرگوش ، تشی ، گراز و غیره هم فقط در باب شکار گفتیم صحبت شود و از تعاریف مزه و پخت پز نیز خودداری گردد . متشکرم Khansariha (8)

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.درست میفرمایید*کاملا حق با شما است.من معذرت میخوام.Khansariha (8)Khansariha (256)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
لینک مرجع