انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار خرگوش
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
(2015-11-07 04:18 PM)talebeamoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز

شما با هر ساچمه ای میتونی خرگوش شکار کنی

بستگی به تفنگت داره ولی خوب من شنیدم با ساچمه یک تا 70 مترم زدن

با نمره 6 هم میشه ولی خوب گوشتش پر ساچمه میشه

من به نظر شخصی خودم نمره 4 خوبه واگه هوا خیلی سرد شد وزمستان بود برای شکار هر پرنده و چرنده یک شماره بزرگ تر بزنید بهتره

شاید جاش اینجا نباشه یک مثال میزنم براتون

برای غاز 3 و 4 خوبه اما تو زمستون خیلی سرد و برفی شماره 2 و 1 و چارپاره 20تایی و 28تایی

یک قاعده کلی برای همه شکارها
دوست عزیز میشه تو یه روز نه خیلی سرد در فاصله های۳۰،۴۰متری خرگوش رو درجا با فشنگ نمره ۶ استرلینگ شکار کرد و آیا تعداد ساچمه وارد شده به بدن خرگوش و نقاط حساس ش چگونه س؟

hossin

آیا سرعت خرگوش در ۳۰یا۴۰متر چقدر است و آیا باید در تیراندازی های افقی و عمودی چگونه عمل کنیم

hossin
Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.در روزهاي معمولي و نه خيلي سرد و از فاصله مناسب(هرچه نزديكتر بهتر و اين بستگي به محيط شكارگاه داره)نمره 6 استرلينگ تا فاصله 30-40متر براحتي جواب ميده(البته با چوك فول تنگ) و هرچي فاصله بيشتر بشه-احتمال زخمي شدن و فرار بيشتره.وگرنه در فاصله مناسب با فشنگ 7/5 تراپ هم ميشه خرگوش و كبك زد اما در فاصله كم.و اين بستگي به محيط شكارگاهتون و نظر شخصي خودتونه كه ميتونيد از چه فاصله اي كبك يا خرگوش رو بزنيد.بنده تا الان كبك يا خرگوش رو بيشتر از 20متر نزدم...كومه و كمين هم نميزنم و از صدا هم استفاده نميكنم اما بخاطر شرايط محيطي شكارگاه(باغي و دره مانند)بشرط استتار مناسب و عدم تابلو بازي(خخخخخخخخخخخ) و سر و صدا تا 10متري هم ميشه به كبك و خرگوش نزديك شد و با هر تفنگ و فشنگي زدشون(من فقط چوك سيلندر ميبندم) اما شايد شرايط شما متفاوت باشه و نتونيد در فاصله مناسبي كه ساچمه نمره 6يا7/5 هنوز انرژي لازم براي شوك و نفوذ رو داره حيوان رو مورد اصابت قرار دهيد.پس به شرايط خودتون بايد نگاه كنيد و حتي شرايط دمايي محيط.كلا=فاصله تا شكار-چوك مورد استفاده-دماي هوا-شدت و جهت باد يا بارندگي*بسيار دخيل هستن...اميدوارم شكارهاي خوبي داشته باشيد...Khansariha (8)Khansariha (256)
سلام آقاحسین گلKhansariha (8)
خرگوش هنگام فرار،جهش های بلندی میکنه تاسریع دورشه،وبعدازطی مسافتی،سرعتش راکم میکنه،البته عکس العمل شکارچی درسرعت خرگوش دخیله{عدم دست پاچگی وحفظ آرامش،ونترسانتدن خرگوش درهمان ابتدا}دراین هنگام که خرگوش سرعتش راکاهش داده بهترین موقع شلیکه که حدودا20الی30متری دورمیشه،فشنگ مورداستفاده هم بنظربنده شماره3و4هستش وخودم بهترین نتیجه راازش گرفتم
البته این نظرمنه،ونظردوستان قابل احترامه وبرروی چشم میذارمKhansariha (8)Khansariha (8)
یاحقKhansariha (8)Khansariha (8)
برای زدن خرگوش درحال فرار،بایدازروش پیش گیری استفاده کرد،که بسته به سرعت ومسیرحرکت خرگوش{افقی،عمودی،مورب} مقدارپیشگیری فرق میکنهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
موفق باشیدKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (48)
Khansariha (8)Khansariha (256)سلام آقا يحيا*بنده هم با فرمايش شما كاملا موافقم در مورد نمره استاندارد(3-4-5) و بهتر بگم رعايت نمره مناسب و صد در صدي و استاندارد براي هر نوع شكار.همونطور كه عرض كردم به خيلي عوامل بستگي داره ولي ميشه در شرايط و فاصله مناسب از نمره ريزتر هم استفاده كرد.اما نمره استاندارد شكار كبك و خرگوش همان فرمايش شما(3و4) است...بحث روي ميشه بود كه بنده هم عرض كردم هيچ نمره اي نشد نداره.بنده با نمره 4 هم ديدم از فاصله نزديك توي صورت گراز درشت هيكل زدن و در جا افتاده حيوان(موقع شكار كبك)...اما خب بارها گفته شده كه فقط چارپاره 9تايي و در شرايط و فاصله مناسب 12تايي و حتي با نمره 1و36و24تايي هم شليك نكنيد به گراز... و و و و و...مابقي فرمايشات شما هم روي دو چشم و بسيار عالي و صحيح.مخصوصا اينكه نبايد خودمون شرايط رو سخت و فاصله رو دورتر كنيم*با عجله و ايجاد سر و صدا و احساس ترس و تنش در حيوان...مخصوصا در مورد شكار اين دو حيوان كه بسيار باهوش هستن.Khansariha (8)Khansariha (256)
سلام آرش جانKhansariha (8)Khansariha (8)
کاملا حرف شماراقبول دارم،وحرفتون درست ومنطقیه،
چندسال پیش باتک لول پدرم به یه خرگوش شلیک کردم،که تنهایه فشنگ شماره 4به پیشانیش خورد،اونم ازفاصله ای حدودا40متری،که ثابت بودوسرشوآورده بودبالامیان برفها،که درجافریز شدوتارسیدم بالای سرش جانشوبه جان آفرین تسلیم کرده بودKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
یعنی موثرترین جای برخوردش سرخرگوشه؟

hossin
سلام حسین جانKhansariha (8)Khansariha (8)
سرنه تنهادرخرگوش بلکه درهمه جانداران جای حساس وحیاتیی است،جالب اینجاست که اگردستاش زخمی بشه،دیگه تقریبانمیتونه خوبه بدوه،واگرفردی فرزباشه احتمال داره بتونه بگیرتشKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (48)Khansariha (48)
خرگوش خیلی سفت و محکم نیست و راحت ساچمه نفوذ میکنه ولی بازم باید بهترین حالت شکار در نظر گرفت و با ساچمه درشتر زدش.
سلام چندشب پیش رفتیم تودشت های اطراف شهر گشت زدیم و دوتا خرگوش زدم.ینفرباچراق قوه تو چشماش انداخت و منم شلیک کردم......جای همگی خالی
(2015-12-13 12:15 AM)meysamhunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام چندشب پیش رفتیم تودشت های اطراف شهر گشت زدیم و دوتا خرگوش زدم.ینفرباچراق قوه تو چشماش انداخت و منم شلیک کردم.گوشتش هم خورشتی طبخ شد و خیلی خوشمزه بود.جای همگی خالی
سلام داداش با چه تفنگ و فشنگی زدی از چه فاصله محل اصابت کجا بود همونجا موند و چند ثانیه خیره شد به چراغ؟

hossin
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
لینک مرجع