انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: روغن کاری در پی سی پی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
دوستان میخواستم ببینم چه روغنی برای روانکاری اجزای متحرک پی سی پی مناسبه؟
یکم گلنگدنش خشک حرکت میکنه و میخوام روغن بزنم ولی میخوام به اورینگ گلنگدن که پشت ساچمه قرار میگیره هم به توصیه کاتالوگش روغن بزنم.
نوشته روغن اسلحه استفاده کنین ولی من نمیدونم چی هست و ایا روی اورینگ اثر بد داره یا نه.
منتظر کمکهای مردمی شما هستم!
مهرشاد جان با توجه به ازمایشاتی که من روی انواع روغنهای موجود کردم و در تاپیک تعمیرات هم موجوده به نظرم برای اجتناب از هر نوع خوردگی از پارافین خوراکی استفاده کنیدکه کاملا بدون زیان هست
هر چند روغن چرخ خیاطی هم هیچ نوع خوردگی نداره
در ضمن روغن گامو هم تو بازار برای اسلحه بادی موجوده که با توجه به اینکه روغن تنظیف هست فکر میکنم نختصر خورندگی داشته باشه
مهرشاد جان علاوه بر روغنی که تلفنی با هم صحبت کردیم روغنهای به بازار امده مخصوص اتومبیل که گیاهی هستش

هم برای موتر ماشین شما که دورش زیاد بسیار مناسبه هم از اون چهار لیتر فکر کنم نیم لیتریش زیاد بیاد که برای این کار عالیه

قیمت فکر کنم 25 هزار تومن باشه .
(2011-02-15 12:29 PM)milad123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بهترین روغن برای پی سی پی ها که به اورینگ شما هم اسیب نمیرسونه اسپری روغن سیلیکون هست که حتی در کاتالوگ هاتسان هم بهش اشاره شده.من خودم همیشه از این مارک برای خودم و چندتا از دوستام استفاده کردیم و مشکلی هم نداشته.حتی وقتی میخوام اسلحه رو باد بزنم. مقداری روی قسمت طلایی رنگ تلمبه که هما ازش خارج میشه میزنم.هم روانتر میشه و هم گرد و غبار رو میگیره.
[تصویر: rudftp6dirved6fnq89.jpg]
[تصویر: 5suplye8sa084smycn9q.jpg]
ایولللللللللللللللل اقا میلاد.
دست بقیه هم درد نکنه ولی این چون توصیه خود هاتسان هست حرف نداره.
فقط میلاد جان ابزار فروشا دارن اینو ؟
بله مهرشاد جان اکثر ابزار فروشیها دارن.قیمتش هم حدود 2000 تومانه مواظب باشید سرتون کلاه نره
آقا ما كه نتو نستيم پيدا كنيم:@:@:@
با تحقيقات مختصري از اينترنت به اين نتيجه رسيدم كه اين روغن خاصيت خورندگي بر روي لاستيك نداره بلكه براش مفيد هم هست و بيشتر براي آب بندي واشرها تو بيشتر كارها ازش استفاده ميشه و حتي براي تميز و براق كردن لاستيك( تاير )ماشين و كم كردن صداي درب خودرو با آغشته كردن لاستيك دور درب به اين روغن امكانپذير هست كه هم بصورت اسپري و هم به صورت روغني
همچنين سيليكون روغني است كه پايه غير هيدروكربني داشته و بسته به درجه اون ( گريد هاي مختلف) نسبت به دماهاي بالا مقاومه و اصلا آتش نميگيره كه اين براي تفنگ مناسبه

اين هم عكسش

[تصویر: njcdmdzlxp_IMG_3184_20copy.jpg]
اقا من که نگفتم 100 درصد مارکی رو که ئمن گفتم بگیرین.اینی هم که شما عکسشو قرار دادی مثل مال منه با یه مارک دیگه.منظور همون نوع روغن هستش
داداشم یه دونه از این اسپریها با مارک سیلیکون فام از شرکت کیمیا شیمی برام گرفت.
قیافش که توپه ولی سایتش وجود نداره و شماره فکسی هم که داده روی فکس نمیره!!!!
ولی خب از فروشگاه حسابی خریده که توی کار لوازم قالب معروفه.
در ضمن 1300 تومن!!!!!
به نظر شما چه روغني براي روغن كاري تفنگ بادي مناسبه.آخه به نظر نمياد اين روغنهايي كه توي شيشه هاي كوچيك ميفروشن مناسب باشه به نظر غليظ مياد.بعضي ها هم از روغن ترمز استفاده ميكنن.
من خودم از روغن ماشين اصلاح استفاده ميكنم.جديدن هم يه نفر يه كم روغن سفيد رنگ با غلظت كم آورده برام كارش توي پست برقه ميگه اونجا استفاده ميكنيم.
خواستم نظر دوستان رو هم جويا بشم.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
لینک مرجع