انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: روغن کاری در پی سی پی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
(2013-06-06 06:05 PM)kabotar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من دیروز مقداری روغن چرخ خیاتی به بدنه ی تفنگ دیانا68 زدم و بعد از یه روز متوجه شدم که رنگ سیاهی که روشه از بین رفته و سفید شده کسی از دوستان تا حالا به چنین مشکلی برخورده؟
دوست عزيز
هميشه اولويت اول براي روغنكاري اسلحه استفاده از روغن اسلحه است و در صورت نبودن گزينه هاي موجود ميشه از امثال مشابه يا روغن چرخ خياطي استفاده كرد ولي نوع معتبر و غير فله اي روغن چرخ خياطي اگر اصل و مرغوب باشه همچين مشكلي پيش نمياره چون داخل چرخ خياطي قطعات ريز و ظريفي هست كه از مال اسلحه هم حساس تره و در صورت كوچكترين خوردگي عملكردش مختل ميشه
اشاره اي كه شما كرديد مبني بر پاك شدن زاج و سفيد شدن فلز هست كه اثر قليايي ميتونه اينطور باشه چون اگر اسيدي بود علاوه بر پاك شدن زاج اثر زنگ زدگي و خوردگي فلز مشهود ميشد
و دليلش هم اينه: روغنهاي سفيد فله اي كه بنام روغن چرخ خياطي خيلي ارزون و بدون مارك ميفروشن تركيب درصد كمي رو غن سوخته و مابقي اش نفت سفيد هست كه با ماده قليايي خاصي رسوبات رو ته نشين و سپس اونرو بيرنگ ميكنند و همين قليايي بودن باعث ايجاد خورندگي در زاج ميشه و نبايد از نوع فله اي استفاده كرد
Khansariha (256)
(2013-06-06 09:50 PM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-06-06 06:05 PM)kabotar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من دیروز مقداری روغن چرخ خیاتی به بدنه ی تفنگ دیانا68 زدم و بعد از یه روز متوجه شدم که رنگ سیاهی که روشه از بین رفته و سفید شده کسی از دوستان تا حالا به چنین مشکلی برخورده؟
دوست عزيز
هميشه اولويت اول براي روغنكاري اسلحه استفاده از روغن اسلحه است و در صورت نبودن گزينه هاي موجود ميشه از امثال مشابه يا روغن چرخ خياطي استفاده كرد ولي نوع معتبر و غير فله اي روغن چرخ خياطي اگر اصل و مرغوب باشه همچين مشكلي پيش نمياره چون داخل چرخ خياطي قطعات ريز و ظريفي هست كه از مال اسلحه هم حساس تره و در صورت كوچكترين خوردگي عملكردش مختل ميشه
اشاره اي كه شما كرديد مبني بر پاك شدن زاج و سفيد شدن فلز هست كه اثر قليايي ميتونه اينطور باشه چون اگر اسيدي بود علاوه بر پاك شدن زاج اثر زنگ زدگي و خوردگي فلز مشهود ميشد
و دليلش هم اينه: روغنهاي سفيد فله اي كه بنام روغن چرخ خياطي خيلي ارزون و بدون مارك ميفروشن تركيب درصد كمي رو غن سوخته و مابقي اش نفت سفيد هست كه با ماده قليايي خاصي رسوبات رو ته نشين و سپس اونرو بيرنگ ميكنند و همين قليايي بودن باعث ايجاد خورندگي در زاج ميشه و نبايد از نوع فله اي استفاده كرد
Khansariha (256)

dagger جان
اين فرمول ساخت رو از كجا آوردي؟؟
اينهمه سال توليد كرديم (روغن چرخ خياطي) ولي اين فرمول رو نديديم.
نفت سفيد با اون پليمر كه بايد استفاده بشه نميتونه تركيب بشه.

تركيب خيلي كم روغن سوخته هم باعث زردي روغن ميشه و استفاده نميشه
majid1234 عزیز Khansariha (8)
شما که تولید کننده هستید بفرمایید فرمول ساخت یا تولیدش به چه شکل هست
یا سایتی که بشه مطالعه کرد
حداقل توان علمی خودم (نمیگم کسی دیگه) رو بالا ببرم Khansariha (8)
چون بنده هم فرق بین روغن های چرخ خیاطی رو دیدم
یکی می خری دوفاز میشه و دومی که رنگش خیلی کم رو به زدی می بره
یکدست و یکسان می مونه Khansariha (8)
یکی روی قطعه ماندگاری داره و دومی خیر
یکی از بهترین روغن هایی که میتونین برای اسلحتون استفاده کنین و قیمت مناسبی هم داره روغن وینچستره که یه قوطی 50 میل رو 3000 تومان میتونین خریداری کنین . البته یه سری اسپری روغنی هم هست که خیلی خوب جواب میدن و قیمتش حدود 9000 تومان به بالاست ( بستگی به سایزش داره ) .
با سلام
از دوستان تا بحال کسی از این اسپری استفاده کرده؟
یکی از دوستام داره میخوام ازش برای روغن کاری تلمبه و at44 استفاده کنم .جواب میده؟؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-03 10:53 PM)OSAGAFAR نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
از دوستان تا بحال کسی از این اسپری استفاده کرده؟
یکی از دوستام داره میخوام ازش برای روغن کاری تلمبه و at44 استفاده کنم .جواب میده؟؟

این اسپری زد زنگ چینی و از روی wd40 اصل کپی شده و به هیچ عنوان برای روغنکاری تلمبه استفاده نکنید .
برای تفنگ هم فقط برای جاهایی که اورینگ به کار نرفته میشه استفاده کرد ، کلا این نوع اسپری روغن دشمن اورینگ .
برای روغنکاری و گریسکاری تلمبه طبق توصیه شرکت فقط از اسپری روغن و گریس سیلیکون استفاده کنید .
در مورد اسپری روغن در همین تاپیک توضیح داده شده.

در مورد گریس سیلیکون من تا حالا توی بازار ندیدم و فقط یک نمونه آلمانی و خیلی با کیفیت اون را یه جای خاص و غیر عمومی دیدم ولی احتمال داره که توی بازار هم پیدا بشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

علی جان این گیریس کجا بوده؟ روش نوشته المان غربی عتیقست !!! یا خدا Khansariha (8)
(2013-07-04 12:51 AM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی جان این گیریس کجا بوده؟ روش نوشته المان غربی عتیقست !!! یا خدا Khansariha (8)

سلام مسیح جان . کجایی دادا . دلمون واست تنگیده بود خخخ .

گفتم که مال یه جای خاص خخخخ. اونجا همه جنسا مال 20 تا 35 سال قبل . حالا یه روز دیدمت واست میگم .
ولی در کل من واسه اورینگ ها استفاده کردم خوب بوده و البته به دوستانی که به گریس سیلیکون دسترسی ندارند توصیه میکنم از اسپری روغن سیلیکون استفاده کنند و اگه به اون هم دسترسی ندارند من وازلین هم امتحان کردم و مشکلی نداشت ،
مخلصیم دادا دل به دل راه داره میدونی که درگیر بودم ! علی جان خلاصه دست دوستانرو هم بگیر دادا . ولی واقعا" لذت بردم . Khansariha (8)
دوستان اون گریس نیست ماده مخصوص عایق سازی ضد آب برای از بین بردن گپ هوا و عدم نفوذ رصوبت برای کانکتور های های ولتاژ هست و بیشترین استفاده را برای عایق سازی سرکابل های ولتاژ دستگاهای اشعه ایکس (رادیولوژی)که بین 40000تا 150000 ولت هستند , دارند.
در ضمن کارخانه کاچیران یه اسپری روغن کاری چرخ خیاطی تو بازار داده که تا تقلبی نشده تهیه کنیدKhansariha (214)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
لینک مرجع