انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: روغن کاری در پی سی پی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
(2016-02-06 08:49 PM)RAK نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ا سلام .
یک سوالی داشتم از دوستانی که در رابطه با سلاح BSA R10 اطلاعات کافی دارند چون من زیاد تجربه ندارم در بحث پنوماتیک
این سلاح نیاز به روغن کاری داره یا نه
اگر داره چه قسمتی از سلاح و چه نوع روغنی
ایا تماس روغن با اورینگها مشکل به وجود نمیاره
ممنون از پاسخ دوستان
با سلام .
این همه عضو با این همه تجربه یکی نیست جواب ما را بده
به قول دوستان همه چیز را همه کس دانند
با سلام :
دوست عزیز ، آقای راک (که ما اسم کوچک شما رو تا این لحظه نمیدونیم !!!!خخخخخ)
اولا کم پیدایی یک امتیاز ازت کم میکنه - دوما در بخش ریلودینگ گلوله زنی نمیایی ، دو امتیاز - سوم اینکه قبلا ها یه گروپی ، چیزی میگذاشتی که الان هیچی ..... سه امتیاز خلاصه همینطور پیش بریم کلی امتیاز کم میاریم !!!!خخخخخخ
والا این جواب رو بنده نباید بدم ، دوستان بسیاری هستند که خیلی -خیلی از بنده وارد تر هستند ولی بطور کلی همه پی-سی-پی ها در قسمت های مکانیکی نیاز به نظافت و روغنکاری دارند ، البته نه در فواصل زمانی کوتاه . شاید نوع استفاده هم تعیین کننده است مثلا کسی که در بیابان تیراندازی میکنه قطعا تفنگش زود تر کثیف میشود تا کسی که فقط در باشگاه تیراندازی میکند .
در هر صورت روغن برای قسمتهای مکانیکال لازم است ولی برای اورینگها روغن بشدت مضر است و نابود کننده و فقط از اسپری سلیکون استفاده شود . اگر سوال دیگری بود بنده در خدمتم
سلام به همه اساتید. یه سوای ذهنمو درگیر کرده:Khansariha (48)
فنر تفنگ بادی رو باید بعد از هر چند مدت یا چند شلیک روغن کاری کرد یا نه؟
یه عده میگن روغن کاری فنر اصلی باعث شکسته شده فنر میشه (که به نظر خیلی هم علمی و منطقی نمیاد) ولی تو دفترچه همه تفنگ بادی ها نوشته بعد از 1000 تا 1500 شلیک فنر رو به مقدار کم روغن کاری کنید.
به نظرتون کار درست کدومه؟
سلام

ببینید دوست گامی ,‌ من بالاخره نوعی گریس تو بازار پیدا کردم که نمیدونم اسمش چیه خخخخخ اما رنگ سفیدی داره . سیلیکونی هستش . خورندگی اصلا نداره !
غلیظ هست و تا دمای 180 درجه هم مقاومت حرارتی داره و صد گرمشو خریدم 6000 تومن !

اول فنر رو پاک کنید . گریس سیلیکون رو بزنید و بعد خود گریس رو هم از روی فنر پاک کنید . میخوام بگم فقط مقدار بسیار کمی گریس روی فنر بمونه . یه روانکاری جزعی .
منم همین کار رو برای تمام اجزای pcp و یا تفنگ فنری انجام میدم . هم روانکاری میشه و هم گریس اینقدر پایداره که در گرما و سرما , خودشو پخش نمیکنه و قوام مناسبی داره.

بگردی میتونی از مغازه های روغن ماشین فروشی , پیدا کنی . نشانه هاشو برات گفتم . متاسفانه وقتی تو مغازه , خودم خریدم یادم رفت اسمشو بپرسم . اومدم خونه تست کردم و دیدم عالیه . ضمنا بدرد روانکاری در جاهای دیگه هم میخوره . سفید رنگه و بدون بو . کثیف هم نیست .

Khansariha (8)
(2016-03-01 09:42 AM)joseffist نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

ببینید دوست گامی ,‌ من بالاخره نوعی گریس تو بازار پیدا کردم که نمیدونم اسمش چیه خخخخخ اما رنگ سفیدی داره . سیلیکونی هستش . خورندگی اصلا نداره !
غلیظ هست و تا دمای 180 درجه هم مقاومت حرارتی داره و صد گرمشو خریدم 6000 تومن !

اول فنر رو پاک کنید . گریس سیلیکون رو بزنید و بعد خود گریس رو هم از روی فنر پاک کنید . میخوام بگم فقط مقدار بسیار کمی گریس روی فنر بمونه . یه روانکاری جزعی .
منم همین کار رو برای تمام اجزای pcp و یا تفنگ فنری انجام میدم . هم روانکاری میشه و هم گریس اینقدر پایداره که در گرما و سرما , خودشو پخش نمیکنه و قوام مناسبی داره.

بگردی میتونی از مغازه های روغن ماشین فروشی , پیدا کنی . نشانه هاشو برات گفتم . متاسفانه وقتی تو مغازه , خودم خریدم یادم رفت اسمشو بپرسم . اومدم خونه تست کردم و دیدم عالیه . ضمنا بدرد روانکاری در جاهای دیگه هم میخوره . سفید رنگه و بدون بو . کثیف هم نیست .

Khansariha (8)

دوست عزیز فنر پی سی پی نیاز به گیرس کاری نداره ضمن اینکه سلیکون حالت چسبندگی هم داره
(2016-02-08 12:06 AM)RAK نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-02-06 08:49 PM)RAK نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ا سلام .
یک سوالی داشتم از دوستانی که در رابطه با سلاح BSA R10 اطلاعات کافی دارند چون من زیاد تجربه ندارم در بحث پنوماتیک
این سلاح نیاز به روغن کاری داره یا نه
اگر داره چه قسمتی از سلاح و چه نوع روغنی
ایا تماس روغن با اورینگها مشکل به وجود نمیاره
ممنون از پاسخ دوستان
با سلام .
این همه عضو با این همه تجربه یکی نیست جواب ما را بده
به قول دوستان همه چیز را همه کس دانند

دوست عزیز هیچ یک از قستمهای سلاح پی سی پی نیاز به روغن کاری نداره فقط قسمت ماشه که ان هم توسط کمپانی سازنده گریس کاری شده و نیاز به گریسکاری و روغن کاری مجدد نداره و از روغنکاری قسمتهای دیگر سلاح خصوصا پی سی پی خودداری کنید Khansariha (8)
دلیل استفاده نکردن گریس یا روغن به قسمت های متحرک اینست که با تغییر اب و هوا گریس یا روغن سفت میشه و در دقت تاثیر میگذاره و به قسمت های پلاستیکی و اورنگ ها اسیب میرسانه
در مورد گریسکاری فنر هم باید فنر خشک باشه تا حالت ارتجاعی رو به نحو احسنت انجام بده و هیچ فنری نیاز به گریس کاری و روغن کاری نداره Khansariha (8)
قطعا pcp هم نیاز به روغن کاری داره ولی بدیل ساختار مکانیکی سادش این نیاز به حداقل رسیده . قسمت متحرک سوزن چون در ارتباط با اورینگه باید از روغنی استفاده شه اورینگو خشک نکنه و خاصیت لاستیکیشو خراب نکنه . روغن سیلیکون مناسب این کاره . چون مصارف این مدل روغن کمه معمولا کم پیدا میشه . خوشبختانه روغنی که به نوار نقاله تردمیل میزنن همون روغن سیلیکنه .میتونین از جاهایی که تردمیل میفروشن تهیه کنین .
واسه تلنبه pcp هم روغن سیلیکون استفاده میکنم خوب جواب داده
سلام به همه ي اساتيد. ميشه بگيد براي لوله تفنگ پي سي پي و سوزن كه با اورينگ درگير هست از پارافين خوراكي براي روغن كاري استفاده كرد يا نه؟ ممنون
(2016-12-11 08:46 AM)omidajloo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه ي اساتيد. ميشه بگيد براي لوله تفنگ پي سي پي و سوزن كه با اورينگ درگير هست از پارافين خوراكي براي روغن كاري استفاده كرد يا نه؟ ممنون
سلام دوست عزیز
تا اونجا که اطلاع دارم روغن های نفتی باعث خوردگی و دیزلینگ میشه
بهترین روغن و گریس برای پی سی پی غیر نفتی ها و مقاوم ها از پایه سلیکون میباشد که سه خصوصیت زد خوردگی .مقاومت در برابر رطوبت و انتقال حرارت و خنثی بودن ph رو داره
هم به صورت روغن هم گریس و اسپری موجود هست
ولی پیدا کردنش کمی سخت وتخصصی هست
موفق باشید Khansariha (214)
با سلام و خسته نباشید.
برای روغن کاری تفنگ باید به چند نکته توجه کرد:
۱- روغن هر قسمت از تفنگ با قسمتی دیگه فرق داره:
A روغن هایی که به عنوان جلا دهنده ی چوب به کار میره.
B روغن هایی که به عنوان جلا دهنده ی اهن به کار میره و روی قسمت های فلزی بیرونی میخوره.
C روغن هایی که به عنوان روان کننده استفاده میشه.
۲- استفاده از روغن نامناسب فقط باعث خراب کاری میشود.
۳-بعد هر بار روغن کاری به عنوان روان کننده یا بعد از هر ۱۰۰ تا ۲۰۰ تیر برای تفنگ های فنری یا نیترو پیستون - ۵۰۰ تیر برای انواع پی سی پی ها - ۱۰۰۰ تیر برای خوانواده ی اف ایکس با تمیر کننده ی لوله ی تفنگ (اگر نبود تمیز کننده ی سخت افزار)لوله ی تفنگ رو تمیز کنید.
برای افرادی که pcp دارن روغن کاری تلمبه فراموش نشه (هر ده بار استفاده).
برای قنداق بنا به توصیه دوستی که منبت کار بوده فقط و فقط از روغن زیتون اصل استفاده کنید،بنده استفاده کردم،واقعا چوب رو زیبا و خوشرنگ میکنه،از نظر دوام هم باید به این امر توجه داشت که هرچیزی طبیعیش بهتره و چوب مطمئنا با روغن زیتون طبیعی سازگاری بیشتری داره،برای بخشها فلزی هم حتی میشهاز همون روغن استفاده کرد اما چون هم گرونه و هم گرانرویش بالاست زیاد مناسب نیست و استفاده از روغنهای پایه گیاهی برای تنظیف و روغنکاری بخشهای فلزی بهتر به نظر میرسد
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
لینک مرجع