انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: روغن کاری در پی سی پی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
آقا بهنام عزيز
پارافين مايع رو از داروخونه ها يا فروشگاههاي لوازم آرايشي ميتونيد تهيه كنيد قيمتشم خيلي ارزونه ميتونيد حتي قسمتهاي بيروني لوله و سيلندر تفنگتونو باهاش روغنكاري كنيد و برق بندازيد خورندگي هم نداره اگه مقداري روي قسمتهاي سيلر كيلر شده قنداق ريخت مشكلي پيش نمياد فقط يادتون باشه قسمتهايي از قنداق كه سيلر كيلر نداره به هيچ وجه هيچ روغني بهش نماليد چون بسرعت به بافت چوب نفوذ ميكنهو باعث ضعيف شدن و تخريب بافت چوب ميشه
با سلام به همه دوستان گرامي
از دوستان كسي تا بحال از روغن گامو استفاده كرده عكسش توي اين سايت هست
من ماه قبل به قيمت 6000 تومان از فردوسي خريدم
رنگ روغن كاملا سفيد و بدون رنگ يا جامدات اضافي مي باشد
ويسكوزيته تقريبا پايين داره و از روغن هاي معمولي روانتر هستش
درمورد سوختن هنگام شليك هم هنوز تست نكردم به محض تست ارسال ميكنم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-06-14 02:19 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در خصوص روغنها قبلا توي اين تاپيك مطالبي نوشته بودم كه به اينجا منتقل ميكنم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خوب دوستان :)
از اونجا که میگند اختراع زاییده احتیاجه و چون ما به روغن مخصوص داخل پیستون تفنگ بادی دسترسی نداریم
من امشب برای یافتن جواب در خصوص روغنهای مناسی برای داخل پیستون با استفاده از روغنهای در دسترس یک سری آزمایش انجام دادم:idea:
البته انجام این آزمایش رو در داخل خونه به کسی توصیه نمیکنم چون حسابی خونه پر از دود روغن میشه:exclamation:
روغنهای تست شده
1-روغن مایع مخصوص سرخ کردنی
2-روغن موتور خودرو مارک بهران پیشتاز
3-روغن دنده(واسکازین)
4-گریس سفید نسوز مرغوب مارک sunoco اصل ، ساخت بلژیک
5-پارافین خوراکی
6-روغن مخصوص چرخ خیاطی
7-گریس نسوز معمولی قرمز
روش آزمایش
یه ظرف فلزی رو روی اجاق گذاشتم وتا حدود 700 درجه بهش حرارت دادم(نکته حرارت در نوک شعله اجاق تا 1000 درجه میتونه برسه--فقط در نوک شعله)
وقتی که ظرف کامل داغ شد یک قطره از هرکدوم از روغنها رو به نوبت داخلش چکوندم
ونتایج رو با هم مقایسه کردم
نتایج بر حسب مناسب تر بودن به شرح ذیل است
رتبه 1-روغن مایع سرخ کردنی :
فاصله زمانی از ریختن تا شروع به سوختن 5 ثانیه
زمان سوختن کامل بیش از 10 ثانیه
میزان دود اندک--رسوب به جا مانده به مقدار کم و شیری رنگ
رتبه 2-پارافین خوراکی
:فاصله زمانی از ریختن تا شروع به سوختن حدود4ثانیه**زمان سوختن کامل 7 ثانیه
میزان دودبیش از متوسط--رسوب به جا مانده به مقدار کم و قهوهای کم رنگ-نکته در انتهای زمان ازمایش پارافین آتش گرفت
رتبه 3-گریس نسوز sunoco :
زمان سوختن کامل 7 ثانیه
میزان دود متوسط--رسوب به جا مانده به مقدار زیاد وقهوهای تیره
نکته رسوب این روغن از تمامی روغنها نرمتر بوده وبراحتی از ظرف پاک شد

رتبه 4-روغن مخصوص چرخ خیاطی:
فاصله زمانی از ریختن تا شروع به سوختن 3 ثانیه
زمان سوختن کامل 6 ثانیه
میزان دود زیاد--رسوب به جا مانده به مقدار کم و تیره رنگ

رتبه 5-گریس نسوز معمولی قرمز رنگ :
فاصله زمانی از ریختن تا شروع به سوختن 3ثانیه
زمان سوختن کامل 6 ثانیه
میزان دود بسیار زیاد--رسوب به جا مانده به مقدار زیاد و به رنگ قهوه ای سوخته

رتبه 6-روغن موتور بهران :
زمان سوختن کامل 5 ثانیه
میزان دود بسیار زیاد--رسوب به جا مانده به مقدار زیاد و سیاه رنگ

رتبه 7-روغن واسکازین :
فاصله زمانی از ریختن تا شروع به سوختن 3 ثانیه
زمان سوختن کامل 7 ثانیه
میزان دود بسیار زیاد و غیرقابل تنفس و سمی--رسوب به جا مانده به مقدار بسیار زیادبه رنگ سیاه

نتیجه
از بین تمام روغنها من روغن مخصوص سرخ کردنی رو پسندیدم
هم دیر سوز بود و هم برای قطعات چرمی و پلاستیکی قابل استفاده است
در پایان
باید گفت این آزمایش صرفا یک بررسی تجربی بوده ونتایج قطعی نیست و در صورتی که روغنهای بهتر وبیشتری در دسترس باشه به صورت دقیق تری قابل انجامه
------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------
امیدوارم مفید بوده باشه:)
با سپاس سهیل

سلام
آفرین به اینهمه جسارت
آزمایش جالبی انجام دادی
اما به نظرم آزمایشت بدرد یه کار دیگه هم میخوره!!!
من مدتی روی ترکیبات روغن خوراکی یا همون سرخ کردنی کار کردم
چون فکر میکردم اگر همه این روغن گیاهی باشد باید قیمتش خیلی بالاتر باشه
حتی اگر از گیاه های پر روغن مثل کلزا و آفتابگردان باشه یه لیترش باید حدود 5000 تومن بشه
اما میبینید که در بازار حدود 3000 تومنه
از تحقیقاتم توی کارخونه های روغن کشی به این نتیجه رسیدم که حدود %60 روغنهای بازاری از نوعی پارافین که از مشتقات نفتیه تشکیل شده و بقیه روغن گیاهیه البته با کیفیت خیلی پایین
دوستان با اینکه این سایت جاش نیست اما هر چی میتونید روغن مایع سرخ کردنی کمتر بخورید و به جای اون از روغن کنجد که دمای 350 درجه رو تحمل میکنه استفاده کنید
ببخشید زیاد نوشتم
ارادتمند همه
(2011-06-14 09:36 AM)unique نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر شما چه روغني براي روغن كاري تفنگ بادي مناسبه.آخه به نظر نمياد اين روغنهايي كه توي شيشه هاي كوچيك ميفروشن مناسب باشه به نظر غليظ مياد.بعضي ها هم از روغن ترمز استفاده ميكنن.
من خودم از روغن ماشين اصلاح استفاده ميكنم.جديدن هم يه نفر يه كم روغن سفيد رنگ با غلظت كم آورده برام كارش توي پست برقه ميگه اونجا استفاده ميكنيم.
خواستم نظر دوستان رو هم جويا بشم.

بستگی به سوال مورد نظر شما میباشد.

روغن کاری تقنگ بادی را به 4 قسمت عمده میشود تقسیم کرد.

1- روغن کاری روی فلز تقنگ ( این روغن کاری صرفا برای جلوگیری از زنگ زدگی فلز صورت میکیرد.)

2- روغن کاری در قسمت مفسل و زانوهای تفنگ ( این روغن کاری بزای کم کردن استکاک و روانی کار مابین دو قسمت فلزی صورت میگیرد)

3- روغن کاری در قسمت واشر پیستون و سیلندر تفنگ ( این روغن کاری برای جلوگیری از نشت میکروسکپی سوراخ، شیارها و روانی بهتر کار، صورت میگیرد)

4- روغن کاری روی قنداق تفنگ ( این روغن کاری برای محافظت، زیبای و جلوگیری از نفوذ رتوبت در چوب صورت میگیرد.)

برای هر کدام میتوان از مواد جدا گانه و یا مشترک استفاده کرد.
دوستان میتوانید نظر دهید که چه روغنی کجا مناسب است؟Khansariha (8)
سهیل جان مطمعنی شعله اجاق گاز میتونه تا 1000 درجه گرما تولید کنه اگه اینطور بود ظروف مسی والمینیومی اب میشدن

اجاق گاز بیشتر 400 درجه نمیتونه گرما تولید کنه Khansariha (214)
ببخشيد بچه ها اينقدر سوال ميكنم
من توي اون قسمتي كه ساچمه ميزاريم چون خيلي سفت شده بود پاكش كردم كاملا تميز كردم و بعد حد ود 3 تا 4 قطره روغن چرخ خياطي ريختم مشكلي پيش نمياد
فقط اونجا بود كه ريختم
مسعود جان اگه وارد سوراخ منتهی به پیستون و واشر نشه نه مشکلی پیش نمی آد ولی بهتره لوله رو بعد از اینکه روغن توش ریختی با یه تیکه پارچه یا نخ ضخیم یا پنبه خوب تمیز وخشک کنی تا دیزلینگ و دود ایجاد نشه.اگر هم وارد پیستونت شده با یه تیکه از همینهای که گفتم یه فتیله بساز وتا حد امکان روغن رو بگیر.Khansariha (48)اگه هم منظورت اون جاست که لوله خم میشه وحالت لولا داره که هیچ موردی پیش نمی آد.
نه دوست خوب هیچ مشکلی برای تفنگت پیش نمیادKhansariha (8)
روغن مخصوص تفنگ از کجا می تونم گیر بیارم؟
اگه منظورتون روغن اسلحه است در فردوسی مغازه های اسلحه فروشی دارند
اما اگه منظور روغنی است که برای تفنگ مناسب باشه هرکدوم از روغن های نام برده در این تاپیک بسته به تفنگ و نوع استفاده میتونید از مغازه های مختلف تهیه کنید
اما برای عموم سلاحها روغنهای سبکب مثل روغن چرخ خیاطی تصفیه شده و یا پارافین کارایی مناسب دارند
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
لینک مرجع