انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: روغن کاری در پی سی پی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
سلام
با توجه به این نکته که اکثرا در روغنکاری سلاح مشکل داريم لازم دیدم چند نکته رو با توجه تجربیاتم در ضمینه تعمیر دستگاههای الکترو مکانیکی یاد اور بشم احتمال زیاد بدرد خودم هم خواهد خورد !
در روغنکاری (مخصوصا سلاح) همیشه باید موارد زیر را مد نظر داشت و با توجه به آن روغن مناسب را انتخاب کرد چون روغنهای موجود در بازار هر کدام برای مورد خاصی دارای افزودنیهای مناسب همان کار میباشند.
1- کاهش اصطکاک و فرسایش قطعاط
2- خنک نمودن قطعه
3- کاهش تاثیرات ضربات در حرکات مکانیکی
4- مقاومت در مقابل زنگ زدگی
5- اب بندی قسمتها و قطعات با حرکتهای پیستونی

در ادامه لازم است با چند اصطلاح در این ضمینه آشنایی داشته باشیم دوستان حتما دراین مورد پا
ویسکوزیته (گرانروی) : مقاومت در مقابل جاری شدن
نقطه ریزش : پایین ترین دمایی که در ان روغن هنوز سیال است (قابل توجه دوستان در مناطق سردسیر )
نقطه اشتعال : پایین ترین دمایی که در آنروغن به بخار تبدیل میشود (دود کردن تفنگ بادی یا بقول خودمون دیزلینگ احتمالا)
نقطه احتراق : 15 درجه بالا تر از نقطه اشتعال
و برای بالا بردن کیفیت روغنها بسته نوع کاربرد مواد افزودنی به انها اضافه میشود مثل:

1- پاک کنندها :نکته مهم در مورد پاک کنندها اگر پاککندها کم باشد روغن دیرتر سیاه میشود ولی رسوب در دستگاه بالا میرود که گاهی باعث چسبندگی قطعات پیستونی میشود.
2- مواد انتی اکسیدان : مقامت در مقابل اکسید شدن در اثر حرارت پیستون
3- مواد ضد ساییدگی
4- مواد ضد خوردگی (اثر بر روی واشر بندیها و قطعات پلاستیکی کم )
5- و000
خاصیت و افزودنیهای چند مورد از روغنهای موجود در بازار
1- روغن موتور: روانکاری قطعات –پاک کنندگی – بهبود دهنده ویسکوزیته- پایین اورنده نقطه ریزش – ضد زنگ ضد اکسید اسیون و ضد کف
2- روغن هیدرولیک : ضد اکسید اسیون – ضد هیدرولیز – ضد زنگ – ضد سایش و ضد خوردگی – ضد کف – زایش الودگی – مقاوت در مقابل نیروهای برشی –سازگاری با اب بندی ها و قطعات غیر فلزی – طول عمر بالا
3- روغن دنده (واسکازین) : کاهش اصطکاک انتقال قدرت راحت – جدا نگه داشتن سطوح فلزی درگیر با ایجاد لایه نازک بر روی انها -

حالا با توجه به بعضي خواص روغنها امروز ميخوام با روغن هيدروليك تفنگو روغنكاري كنم!!!!
(2012-10-22 08:22 AM)mohammadghorbani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان این اسپری سیلیکن رو از کجا میشه خرید؟چه مغازه هایی دارن؟
قیمتش چنده؟
فروشگاهای لوازم ترد میل دارن به شکل اسپری هستش
(2012-10-22 11:49 AM)poya 2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-10-22 08:22 AM)mohammadghorbani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان این اسپری سیلیکن رو از کجا میشه خرید؟چه مغازه هایی دارن؟
قیمتش چنده؟
فروشگاهای لوازم ترد میل دارن به شکل اسپری هستش

ممنون پویا جان
این اسپریو یه تعمیر کار به اسلحه من زده بود و کلی پول گرفت ازم
قیمت اسپری چنده؟
و دقیقا در کجای اسلحه ازش استفاده میشه برای چه کاری؟
جناب کولی در گزینه هیدرولیک روانکاری نبود ؛لذا دلیل روغن کاری با این فراورده چی هست؟
پویا تو خیابان امیر کبیر (راسته لوازم ماشین) مغازه هایی هستند که انواع روغن وچسب وگریس میفروشند .قیمتش هم حدود 12 هزار تومن هست
سلام
آقا مرتضي عزيز با توجه به طرز كار پمپ هيدروليك و فشار بالا و كوچيكي پيستونهاي آن لازم است روغن آن روانكاري خوبي هم داشته باشد بيشتر من تحمل حرارت بالا در تماس بودن با O رينگهاي پلاستيكي و رواني (گرانروي پايين ) آن و خاصيت نشت پذيري بيشتر مورد توجه من هست در كل امروز با روغن TOTAL LHM PLUS مخصوص هيدروليك زانتيا امتحان ميكنم
آخه شما نگفتید کجای اسلحه را میخواهید روغن کاری کنید .
یکی از مهمترین خواصWD40 نفوذ و خاصیت پاککنندگی و روانکاری در حد جزئی است ,(بعلت ترکیببات مواد فرار)که بعد از مدت کوتاهی خاصیت روانکاری را از دست میدهد ولی چون مواد زاید را پاک کرده حالت نرمی تا کثیفی مجدد باقی میماند . من اکثرا برای باز کردن پیچهای زنگ زده یا شفتهای کیرپاژ کرده از این اسپری و بسته به نوع فشار وارده به قطعه از روغن چرخ خیاطی تا گریس برای حفاظت و روانکاری استفاده میکنم. در ضمن اگر درست بگم گازوئیل روان ترین روغن هست ولی بعلت مواد فرار دوام خوبی ندارد.Khansariha (256)
بنظرتون ،اسپری WD40 روی زاج لوله تاثیر میذاره ؟ همونطور که آقا مرتضی گفتند برای باز کردن و تمیز کردن پیچهای زنگ زده از این اسپری استفاده میکنم ، حالا میخام داخل لوله شات گان را باهاش تمیز کنم ،ولی میترسم یه مقدارش به لوله بریزه و زاج لوله از بین بره
نه علیرضا جان
اصلا روی زاج تاثیر نداره
من بارها لوله رو باهاش تمیز کردم
حتی گاهی زنگ زدگی هیای کوچک روی لول رو باهاش تمیز میکنم
و بعد با یک پارچه خشک لول رو خشک میکنم
من اسپری گریس سیلیکون رو امروز توی یه مغازه عمده فروشی روغن و پیتلر دیدم .
قیمتش هم 17000 بود الته مارکش هم خارجی .
فرق بين پارافين و وازلين چيه؟
دستكشهاي چرم رو با كدومشون روغنكاري كنم؟Khansariha (98)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
لینک مرجع