انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: وایرخ 100 سلاحی برای حرفه ای ها
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
(2015-06-25 02:53 PM)taktirandaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته مایلم دوستان بگویند فشار رگولاتور را در چه فشار تنظیم کردند
حمید جان تفنگ های وایرخ 12خان درحالت دیفالت ساچمه 18گرین رو باقدرت 44 ژول میزنند ،تفنگ شما همون نتظیمات دیفالت روداره وگروپش هم عالیه.Khansariha (8)
تفنگ من رگلاتورش رو120بار تنظیم هست .یک نکته ای اینجا توضیح بدم واون اینکه شما برای تنظیم دقیق رگلاتور نیاز به گیج معتبر دارید وترجیحا دیجیتال باشه .رگلاتور وایرخ درحالت دیفالت دوربر125 بار تنظیم هست .
تعداد شات درتفنگ من با کاهش فشاررگلاتور حاصل نشده،مکانیزم چکش تغییرات داره وپرتی هوا ازبین رفته .الان با ساچمه 18 گرین 40ژول قدرت و42یا43 شات رگوله میده ،(درمجموع باکاهش قدرت از44 ژول به 40 ژول ،تنظیم فشاررگلاتوررو120باردقیق وتغییردرمکانیزم چکش باعث افزایش شات هست)
نکته مهمتری که اخیرا متوجه شدم کاهش لگد سلاح هست ،البته به ظاهر تفنگهای پی سی پی لگد ندارند ،ولی در تستهای دقت بالا ،بخصوص مسابقات بنچ رست ،این موارد اهمیت دارهست وتوجه تیراندازرو به خودش جلب میکنه ودراون شرایط توجه به لگد پیش میاد.فکرمیکنم باحذف بافلهای شرود واستفاده از شرود بعنوان ایراستریپر این مورد رو بهترکنه .Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
تشکر آقا رضا از تجربیات خوب شما
با توجه به تجربه چند ساله من با گیجها، دیجیتال بودن مهم نیست و دقت آنو کیفیت آن و مهمتر از اون کالیبره بودن آن مهم هست . من این گیجو با گیج تفنگ چک کردم اختلافی نداشت و رگولاتورو تنظیم کردم روی ۱۲۰ بار تنظیم کردم و با تنظیم مجدد چکش سرعت به ۲۷۵ رسید.
نکته مهم در تنظیم چکش اینه اگر شما چکش رو بیشتر از حد باز کنید سرعت پایین میاد و تعداد شات بالا میره ولی اتفاقی که میافته اینه که در فشارهای زیر ۱۳۰ بار دوباره سرعت بالا خواهد رفت و دقت هم کم میشه بنابراین بهتره رگولاتور رو فشار کمتر تنظیم بشه تا رفتار تفنگ درست بشه که در این صورت تعداد شات بالاتر خواهد رفت و سرعت هم در انتها پایین میاد البته منظور من باز کردن چکش تا رسیدن سرعت به ۲۵۵ یا کمتر هست. من خودم با تنظیم تا این سرعت بیشتر از ۷۰ شات مفید داشتم(نزدیک ۸۰ شات)
به هر حال وایرخ با داشتن ۲ قسمت تنظیمی خیلی دستو باز میذاره فقط حتما باید از تجهیزات مناسب استفاده بشه
نکته مهم در تنظیم چکش اینه که پس از تنظیم باید پیچ قفل کن اونو ببندید و لاک تایت بزنیدشماره ۲۴۳ خوبه. تا خود بخود باز نشه
در ضمن در جواب دوست دیگر باید بگویم ججم مخزن تفنگ من ۳۰۰ cc هست
و البته از جنس آلومینیوم و وزن مساوی مخزن فابریک و تعادل بهتر از فابریکتو چند صفحه قبل توضیح دادم در موردش
از دوستان عزیز سوالی داشتم .به نظر شما برای شکار پرنده ای مث کبک وایرخ 100 موفق تر عمل میکنه یا اسلحه پر قدرتی از خانواده اوانیکس? فرض بر این هست شرایط شکار کاملا یکسان هست و از داخل ماشین انجام میشه?
با تشکر
(2015-06-25 11:35 PM)esmaeelkia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از دوستان عزیز سوالی داشتم .به نظر شما برای شکار پرنده ای مث کبک وایرخ 100 موفق تر عمل میکنه یا اسلحه پر قدرتی از خانواده اوانیکس? فرض بر این هست شرایط شکار کاملا یکسان هست و از داخل ماشین انجام میشه?
با تشکر
دوست من وایرخ ۱۰۰ یک سلاح شکاری با دقت عالی و قدرت قابل قبول . Khansariha (8)
(2015-06-25 11:35 PM)esmaeelkia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر

دوست من شک نکن اوانیکس چون اوانیکس ها تفنگ شکاری هستند و قدرت بسیار بالایی دارن ولی وایرخ ۱۰۰ بیشتر اسلحه تارگت هست و زیاد به درد شکار تو فاصله های بالا نمیخوره و ممکنه حیوون زجر کش بشه که کار اخلاقی نیست ولی من جای شما باشم لا پول وایرخ یه سوماترا ۲۵۰۰ ۵۰۰ cc میگیرم هم ولوم قدرت داره هم تا ۱۱۰ ژول قدرت داره هم دقیقه هم خیلی خوشگل هست و شما میتونی از ۲۰ ژول تا ۱۱۰ ژول قدرت اونو کم و زیاد کنی...
سوالی بود در خدمتم. یا علی
Khansariha (256)
(2015-06-28 04:10 AM)emino نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر

دوست من شک نکن اوانیکس چون اوانیکس ها تفنگ شکاری هستند و قدرت بسیار بالایی دارن ولی وایرخ ۱۰۰ بیشتر اسلحه تارگت هست و زیاد به درد شکار تو فاصله های بالا نمیخوره و ممکنه حیوون زجر کش بشه که کار اخلاقی نیست ولی من جای شما باشم لا پول وایرخ یه سوماترا ۲۵۰۰ ۵۰۰ cc میگیرم هم ولوم قدرت داره هم تا ۱۱۰ ژول قدرت داره هم دقیقه هم خیلی خوشگل هست و شما میتونی از ۲۰ ژول تا ۱۱۰ ژول قدرت اونو کم و زیاد کنی...
Khansariha (256)

دوست عزیز چرا فکر میکنید وایرخ یه تفنگ تارگتیه و بدرد شکار نمیخوره من چند ساله وایرخ دارم و کارمم کلا شکاره و هیچ علاقه ای به زدن سیبل و درب نوشابه ندارم .. من تا فاصله 130 متری باهاش کفتر جنگلی زدم و اغلب شکارهام تو رنج 70 تا 90 متریه و تیهو ، کفتر جنگلی ،خرگوش و مرغابی متوسط باهاش زدم مگه قراره چکار بکنه که شکاری به نظر بیاد .قطعا وقتی خرگوش رو میزنه تو این فاصله کبک که چیزی نیست تیهو از کبک سگ جونتره و میندازه .. من نمیدونم چرا دوستان همچین فکری میکنن .. درسته سوماترا قویه و همچیز قدرت نیست دقت به نظر من فاکتور مهمتریه که وایرخ نیاز به تعریف و گفتن نداره ..هر کس میگه وایرخ تارگتیه با هر نوع تفنگی که دوست داره بیاد منم با وایرخم میام با هم بریم شکار .. امیدوارم صحبتهای من ناراحت نشین قصدم بی احترامی نیست فقط چیزیو که این چند ساله تجربه کردم میگم .. Khansariha (8)
(2015-06-28 04:10 AM)emino نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر

Khansariha (256)

دوست من میشه توضیح بدید که چرا فکر میکنید وایرخ ۱۰۰ یک سلاح تارگت هست Khansariha (8)
اگر سایت پیرامید را بعنوان رفرنس قرار بدیم تفنگهایی مثله وایرخ ۱۰۰ پی هزار هاتسانها ایرارمز اس۵۱۰ مارادور ادیسکاوری ز جمله تفنگهای تفریحو بازی و شکار کوچک هستند،
تفنگهای مثله بی اس ای ۱۰ کومتا لینکس، اس۲۰۰ ، بی اس ای اسکورپیون ، ایرفورس تالون، بانسر از جمله تفنگهای تارگتینگ و شکار کوچک هست،
تفنگهایی مثله اوانیکسها سوماترا کندر مخصوصه شکار هستند،
هرکسی باید رویه تفنگش حساسیت داشته باشه و فکر کنه که با بقیه تفنگها فرق میکنه تا باهاش ارتباط برقرار کنه، ولی جایه تعصب توی این سایت نیست چون عزیزانی که تازه قصد خرید دارند گمراه نشند و انتخاب درستی بکنند،
در ضمن فاصله رو تو شکار با بادی رعایت کنید اگه صدتا شکار تو صد متری بزنی و فقط یه دونش زخمی بشه و بره به شما شکارچی نمیگن و اسمه دیگه ای خواهید داشت، فاصله شکار با قویترین بادی همون ۵۰ متر هست، رعایت کنید
(2015-06-28 08:39 AM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگر سایت پیرامید را بعنوان رفرنس قرار بدیم تفنگهایی مثله وایرخ ۱۰۰ پی هزار هاتسانها ایرارمز اس۵۱۰ مارادور ادیسکاوری ز جمله تفنگهای تفریحو بازی و شکار کوچک هستند،
تفنگهای مثله بی اس ای ۱۰ کومتا لینکس، اس۲۰۰ ، بی اس ای اسکورپیون ، ایرفورس تالون، بانسر از جمله تفنگهای تارگتینگ و شکار کوچک هست،
تفنگهایی مثله اوانیکسها سوماترا کندر مخصوصه شکار هستند،
هرکسی باید رویه تفنگش حساسیت داشته باشه و فکر کنه که با بقیه تفنگها فرق میکنه تا باهاش ارتباط برقرار کنه، ولی جایه تعصب توی این سایت نیست چون عزیزانی که تازه قصد خرید دارند گمراه نشند و انتخاب درستی بکنند،
در ضمن فاصله رو تو شکار با بادی رعایت کنید اگه صدتا شکار تو صد متری بزنی و فقط یه دونش زخمی بشه و بره به شما شکارچی نمیگن و اسمه دیگه ای خواهید داشت، فاصله شکار با قویترین بادی همون ۵۰ متر هست، رعایت کنید

صحبتهای شما دسته دوست عزیز و قابل احترام .... دقیقا صحبتهای من بخاطر همون انتخاب درستیه که شما میفرمایید و همونطور که گفتم تا حالا یک مورد هم نشده که با وایرخ به هدف بزنم و بره و به نظر من برای وایرخ تا فواصل 100 متر هم برای شکار دور از انتظار نیست و شکار موفقی خواهید داشت که بارها خودم تجربه کردم 50 متر برای وایرخ و سلاحهایی که دقیق هستند فاصله عادی هست همونطور که میگید ، واگه طرف بخواد تا 50 متر شکار کنه به نظرم هزینه وایرخ و اوانیکس نباید بده همون هاتسان هم کفایت میکنهKhansariha (8)
(2015-06-25 09:27 PM)taktirandaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با توجه به تجربه چند ساله من با گیجها، دیجیتال بودن مهم نیست و دقت آنو کیفیت آن و مهمتر از اون کالیبره بودن آن مهم هست . من این گیجو با گیج تفنگ چک کردم اختلافی نداشت .
حمیدجان اصل حرف دقیق نمایش دادن هست ودقیق اندازه گرفتن رو من بطورضمنی فرض گرفتم .مثلا گیج وایرخ دقیق اندازه گیری میکنه ولی دقیق نمایش نمیده ،چون عقربه نمایش دهنده ضخیم هست واعداد بصورت 10تایی مدرج شدند ،اعداد بین شاخها رو نمیشه دقیق خوند،ترجیح گیج دیجیتال ،با فرض برند معتبر ،برای دقت نمایش وبه تبع دقت در تنظیم فشار رگلاتور مطرح شدKhansariha (8)

با تشکر
اگردوستان صلاح میدونند بحث شکار با اسلحه بادی رو توخصوصی پیگیری کنند ،شکاربا هررنج قدرت اسلحه بادی نمیتونه شامل حالتی بشه که شکار زجر نکشه وعمل شکارجوانمردانه باشه .Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
لینک مرجع