انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: وایرخ 100 سلاحی برای حرفه ای ها
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
سلام
بچه ها يه مطلب تكميلي درمورد وايرخ 100براتون ميزارم اميدوارم لذت ببرين
اين يه ورزن جديد ازاين تفنگه بانام hw100fsb kt
خوب حالا اين حروف بعديش يعني چه؟
fsb مخفف full shrouded bull barell هست يعني لوله سلاح ازنوع كوتاه وبدون صدا مثل يه
صداخفه كنه سراسريه چون به صورت چند لايه است صدارو جذب ميكنه

k : حرف k مخفف كارابينه كه به معني تفنگ كوچك وجمع وجورهستش البته درستش
carabine هست نميدونم چرا اينجا k اورده ولي متن روكه ترجمه كردم منظور همين بود

t : حرف t هم مخفف thumbhole هست كه همون قنداق باجاي عبور شصت دست هست

حالا يه خلاصه ترجمه شده هم براتون ميزارم(لينك سايت اصلي وپايين گذاشتم):

خلاص قسمت اول:

دردهه 80 ميلادي غوغاي تفنگهاي كارابين نقش مهمي رادرپيشرفت تفنگهاي مدرن بادي
ايفاكرد يك لوله كوتاه ترزمان هدفگيري وقفل شدن روي هدف را هرچنددرحد چندميلي ثانيه
افزايش ميدهدوقدرت مانوررادرجاهاي تنگ وفضاهاي محدود افزايش ميدهدواين سورپرايزي بود
كه بازاربااغوش باز منتظران بود
صرف نظرازتعادل كه بدون شك درتفنگهاي كوتاه بيشتر از تفنگهاي باطول لوله
بلندوتمام است اخيرا تفنگهاي كارابين نتايج باارزشتري نسبت به بقيه تفنگها
گرفته اند

خلاصه قسمت دوم:
درسالهاي اخيرتمايل به سمت تفنگهاي bull barell افزايش پيداكرده وجاهاييكه
تفنگهاي pcp موردعلاقه اندلوله هاي بيصدا وداراي روكش خودبه خود جاي بقيه را
گرفته اند بعدازمدتي كه كمپانيها مدلهاي b خودشون رو اوردن غولهاي الماني مثل
وايرخ ورژن بيصداي مدل فوق موفق hw100خودرا ثبت وهمه راشگفت زده كردند
درمدل hw100وجود خشاب 14تايي ولوله بيصداوهمچنين هوشمندانه ترين وظريف ترين
سيستم مسلح شونده از بقل قلب هربيننده اي رابه تپش وا ميدارد
تو اين قسمت از توزيع كننده وايرخ تو انگليس انتقاد كرده (شركت hull) وگفته اونها
مثل فروشندگان دوره گردميمونند وتقنگ وباكلي خش توقسمت لوله و والو تحويل دادن
توقسمت اخر ازغناي زاجكاري لوله وكيفت كلي ساخت عالي به عنوان يك اعتبار براي وايرخ
ذكر كرده.

خلاصه قسمت سوم:
كاملا بيصدا:
قبل ازاينكه من اين مدل را شليك كنم به سيستم بول بارل ديرباوروبدبين بودم
ولي باتوجه به كاهش صدابه طوروسيع تومزرعه تيراندازي كردم وتحت تاثير كم شدن
صداي توليدي قرارگرفتم
لوله نصب شده به نظرميرسه اگرمنصفانه قضاوت كنيم 12.75 اينچ باشه كه
بااحتساب محفظه جلويي حدوده14 اينچ ميشه لوله علاوه بر داشتن حالت بيصدايي
همچنين قابليت نصب صداخفه كن روهم داره
روي لوله 4تاسوراخ بافاصله مساوي قرارداره كهدرقسمت عقب واقع شدند ومازاد
هواي خارج شده اي روكه درهرشليك به عقب وداخل لوله برميگرده پراكنده ميكنه
من bullbarell هاي زيادي روازشركتهاي مختلف ديدم وتست كردم ولي وايرخ يه كم از اونها
بهتربودوبيشترمنوتحت تاثيرقراردادوبااين مدلي كه تومزرعه تست كردم صداي شليك
به طورقابل ملاحظه اي مهار شده بود

بچه ها اين تاسر filling and loading بودديگه مردم بس كه ترجمه وتايپ كردم
ايشالله بقيه اش كه بيشتردرمورد تيراندازي وخود مكانيزم تفنگ هست رو تو اولين
فرصت ميزارم

اينم لينكمطلب مرجع واصلي:

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-03-09 06:28 PM)mehrshad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خداییش وایرخ 100:
اصلا خوشگل نیست.
قوی هم که نیست.
ارزونم که نیست!
دقتشم چه قدر بیشتر از مثلا اوانیکسه؟
یه باد 5 کیلومتر در ساعت که بیاد هیچکدوم توی 50 متر دقت ندارن!
ولی خب هر کسی یه سلیقه ای داره و منم به سلیقه بر و بکس احترام میذارم.

آقا مهرشاد آخرشو خوب اومدی و بنده دقیقا روی همین مسئله ( شرایط جوی) حساس هستم و اگه قرار تفنگ برای شکار استفاده بشه باید این المانها هم در نظر گرفته بشه و بهتره تفنگی رو انتخاب کنیم که با این بادها نلرزه

این رو حساب کنید بخاطر تقویت روحیه آقا مسیح عرض کردم تا شاید بتونه تا خریدن وایرخ 100 تحمل کنه - مخلص آقا مسیح
آقا محسن ممنون از مطلبتون
حرف كيK در اسلحه هاي خصوصا انواع آلماني اختصاري كلمه KURTZ هست كه به معني كوتاهه (آقا سالامين بهتر از همه آلماني بلده)اين حرف در موزر57*8 هم به تفنگهاي باصطلاح برنو كوتاه گفته ميشه حتي بنظرم به بعضي پوكه هاي فشنگها هم گفته ميشه
(2011-03-12 09:36 AM)Saeed-AT44-Long نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-03-09 06:28 PM)mehrshad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خداییش وایرخ 100:
اصلا خوشگل نیست.
قوی هم که نیست.
ارزونم که نیست!
دقتشم چه قدر بیشتر از مثلا اوانیکسه؟
یه باد 5 کیلومتر در ساعت که بیاد هیچکدوم توی 50 متر دقت ندارن!
ولی خب هر کسی یه سلیقه ای داره و منم به سلیقه بر و بکس احترام میذارم.

آقا مهرشاد آخرشو خوب اومدی و بنده دقیقا روی همین مسئله ( شرایط جوی) حساس هستم و اگه قرار تفنگ برای شکار استفاده بشه باید این المانها هم در نظر گرفته بشه و بهتره تفنگی رو انتخاب کنیم که با این بادها نلرزه

این رو حساب کنید بخاطر تقویت روحیه آقا مسیح عرض کردم تا شاید بتونه تا خریدن وایرخ 100 تحمل کنه - مخلص آقا مسیح

دوستان تمامی سلاحها به شرایط جوی و باد حساس هستند چه تفنگ های گلوله زنی و چه بادی منتها اندازه و تاثیرش و مسافت متفاوته مثلا یه باد باد با سرعت 25 کیلو متر در ساعت ممکنه ساچه تفنگ بادی شمارو در 50 متری 10 سانت انحراف بده و یه گلوله سنگین 7.62 رو در چهار صد متری 2 متر منحرف کنه ( مثال) پس به نظر من لذت تیر ادازی به اینه که این مسائل رو تجربه کنیم و در مواقع تیر اندازی بتونیم مسیر گلوله (سچامه مون ) تصحیح کنیم اون وقت میشه گفت تیر اندازی حرفه ای کردیم ( مطمئن هستم تعدادی از دوستان به طور تجربی این مطلب رو یاد گرفتن )
ببخشید زیاد حرف زدم به خصوص در حضور اساتید Khansariha (8)
خدا نکنه اقا محسنKhansariha (8)
در مورد عشق اقا مسیحم باید بگم هر کسی با هر تفنگی حال میکنه.مثلا من اگه 10تا pcp داشته باشم هیچکدوم جای 54 رو برام پر نمیکنه.در حالی که روشنه تفنگ های بهتری هم از 54 وجود داره.اقا مسیحم همین احساسو نسبت به 52 و وایرخ 100 دارن.و هیچ لذتی بالاتر از این نیست که ادم با عشقش تیر اندازی کنهKhansariha (214)
آره اون کلیپ رو دیدم واقعا وسوسه کنندس ولی من شیراز hw100 ندیدم تهران هست؟ کسی قیمت روز داره؟
سلام دوستان تو اصفهان اوانیکس هست(1600)ولی واقعا اوانیکس و وایرخ hw100 با هم قابل مقایسه نیستند.
میدونید شبیه چی میمونه مثل اینه که یه 350 مگنوم داری لگد نداره دقیق میزنه کیفیت ساختش بهتره سرعتعملش زیاده نیازی نداره هی ساچمه بزاری توش و.... از این بهتر چی میتونه باشه؟؟؟تازه نیازی هم نداری مثل بقیه پی سی پی ها هی شارژش کنی قدرتشم کافی بیشتر از این باشه ساچمه پیدا نمیشه و کلی مشکلات دیگه... در کل به نظر من 30 ژول مناسبترین قدرت برای یه بادی میتونه باشه...
خیلی حال کردم با وایرخ 100 واقعا میتونه از پرفروشترین پی سی پی ها باشه....Khansariha (219)
تا اونجای که خبر دارم دیگه وایروخ 100 تولید نمیشه و داره ورژن جدیدترش میاد به بازار
ببینید بچه ها در تیرنودازی اونم با یه ساچمه تنها چیزی که خیلی مهمه ثبات هیتسش.منظورم از ثبات همه عوامل رو شامل میشه از تیرنداز و شرایط روحی روانی اون بگیر تا ساچمه مورد استفاده.یکی از معایب اوانیکس نداشتن ریگلاتور هستش(یکی از عوامل قیمت بالای پی سی پی ها بخاطر رگلاتور های فشار قوی اونها هستش) عدم نداشتن فشار یکسان(تقریبی) باعث خطاس شدید و گمراهی تیرنداز میشه(برای تیرندازی باید کلی عامل از فاصله و سرعت ساچمه و صفر دوربین و .... گرفته رو محاسبه کنی دیگه نداشتن فشار یکسان قابل تحمل نیست) که به نظر من در اوانیکس یک عیب بزرگه(80 ژول گرفتن هنر نیست 35 ژول یکسان گرفتن هنره چون میتونی با تیرندازی دقدیق هد شات کنی)به همین دلیل من وایرخ 100 رو اصلا قابل مقایسه با اوانیکس نمی دونم.وایرخ بدلیل تولید فشار تقریبی یکسان(در کورنوی اون معلومه)دارای شاتهای یکسانی هیتش که میتونه یکی از عوامل دقت بالای این اسلحه باشه.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
لینک مرجع