انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: وایرخ 100 سلاحی برای حرفه ای ها
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
(2015-05-21 12:34 PM)farzadam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و عرض ادب و ارادت خدمت بزرگواران گروه امیدوارم بنده ناچیز را در کلوب وایرخ 100 بپذیرید مشکلی داشتم درخواست کمک دارم من به همراه اسلحه دوربین هاک 50*12-3 تهیه کردم همراه با پایه متاسفانه گویا پایه سنتر نیست و مشکل با شیم گذاری هم حل نشد گلوله سمت رات و پایین هدف میخور در فاصله 50 متر که قصد صفر کردن دارم حدود 80 سانت پایین میزنه به نظرتون با اضافه کردن قطعه کوچک به پایه که روی تفک فیکس میشه دوربین رو به سمت چپ متمایل کنم بهتره یا کلا پایه رو بیخیال بشم ممنونمKhansariha (172)

فاصله ی 50 متر برای تست و صفر کردن اولیه ی دوربین مناسب نیست
سیبل رو در فاصله ی 25 متر قرار بدید و مجددا تست کنید
اگر ساچمه بیشتر از 10 سانت پایین برخورد کرد زیر پایه ی عقبی دوربین در حد چند لایه فویل الومینیوم یا قوطی رانی یا .... قرار بدید و مجدد تست کنید
اگر خطای عرضی دوربین هم در حد 5 سانته بازم مشکل نداره ولی خطای عرضی دوربین رو نمیشه با شیم گذاری و ... رفع کرد اگر دیدید مشکل داره عوضش کنید
اما اگر خطاش در 25 متر بیشتر از این حرفاس باید پایه دوتیکه با کیفیت تر تهیه کنید و مجدد تست کنید
Khansariha (8)
ساچمه ی مصرفی هم در این مرحله خیلی مهم نیست ولی بهتره از جی اس بی 18 استفاده کنید
Khansariha (8)
ممنونم

Sent from my iPhone using Tapatalk
رضا جان ممنون بابت به اشتراک گذاری تجارب خودتون ، بخصوص تفنگ وایرخ متعلق به شما که قرار بود مسابقه بنچ رست اسفندماه کمی ازش متعجب بشیم که خوب خیری بود و افتخار خدمتگزاری به شما رو نداشتیم (به جاش من و حمید یه عرض اندامی در نبود دوستان با تجربه ای مثل شما کردیم خخخخ )
امروز ، پیرو تماس تلفنی یکی از دوستان که موضوع پست شما رو مطرح کردند (خودشون هم کاربر وایرخ 100 هستند) که آیا وایرخ می تونه 40 شات رگوله بده؟! من قبلش فکر کردم تفنگ مربوط به حمید رضایی هست که با افزایش حجم مخزن وایرخ خودش تونسته بود تعداد شات حدود دو برابری ازش بگیره! که اوقتی انجمن رو چک کردم پست آخر مربوط به ارسال کاربری شما بود! این تعداد شات و با این تلورانس بین شاتی و البته مصرف هوای پایین برام جالب بود! تا جایی که یادمه و اخرین بار باهم چک کردیم به این صورت نبود !

نمودار شات استرینگ از کرنوگرافی اخیر شما :
[تصویر: 14330089481.jpg]

در حال حاضر از حالت دیفالت TM1000 من هم بهتره !

برای گروپ گیری هم آخر هفته مزاحمت میشم Khansariha (8)
(2015-05-30 10:49 PM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون صادق جان ،من درخدمت هستم Khansariha (8)
وایرخ100 درحالت دیفالت 43یا44 ژول قدرت داره باساچمه جی اس بی 18 گرین ،باکاهش قدرت به 40ژول چندشات مختصر به تعداد شاتها افزوده میشه ،حدود 3یا4 شات ،البته من دربررسی هایی که کردم درقدرتهای پایین تر تعداد شات خیلی بالامیره ودقت هم تا 50متر خیلی عالی میشه ،فقط بحث نظافت لوله باتوجه به سرعت کمترساچمه خیلی اهمیت پیدا میکنه.(مثلا در 30زول درحالت دیفالت چکش 56 شات رگوله میده).
سوالی که شاید برای دوستان بوجود بیاد اینکه سلاحی مثل وایرخ یا حتی تی ام پرتی داره؟
مکانیزم عملکرد سلاح های پی سی پی رو اکثردوستان میدونند ،با مسلح کردن سلاح فنرچکش جمع میشه وبا فشاردادن ماشه انرژی این فنر ،چکش رو به والو میزنه وهوا ازادشده وساچمه شلیک میشه ،،،دقیقا درهمین زمان هست که پرتی بوجود میاد ،باتوجه به خاصیت ارتجاعی فنر ونیروی کشسانی بوجوداومده دراثر مسلح کردن ،بعداز ضربه اصلی که باعث شلیک میشه ،تازمان میرا شدن فنر،ضربات خیلی اهسته به والو برخورد میکنه ،این ضربات اهسته دروایرخ حدود 6تا7 هست که بغیرازشات اصلی 1الی2شات توانایی پرت خیلی جزیی دارند که درمجموع حدود 30شات که وایرخ درحالت دیفالت داره میتونه تا 7الی8 شات پرتی ایجاد کنه .این موضوع درسلاح تی ام با گذاشتن فنری دردرون فنر اصلی تا مقدارزیادی رفع شده وغیرشات اصلی 2ضربه دیگه به والومیخوره وپرتی خیلی خیلی ناچیزهست چون این دوضربه خیلی اهسته هست.دربعضی برندها مثل بنجامین مارادور ست تیون چکش تولیدشده ودر ریویی جناب تد روش نصب ومیزان تاثیر درتعدادشات وتلرانس شات ودقت رو بررسی میکنه
نکته دیگه که دروایرخ درحالت دیفالت وجود داره اینه که رگلاتور سلاح دقیقارو 120بار تنظیم نشده وسلاح ها بین 125تا128بار تنظیم شدند ،نظرشخصی من این هست که این موضوع عامدانه توسط مهندسین المانی انجام شده تا با بالارفتن فشاررگلاتور ودرنتیجه اون افزایش توان دربرابر ضربات بعدی چکش برای میراشدن فنر ،پرتی رو کمترکنند .دوستان با تنظیم دقیق فشاررگلاتور رو 120بار که نیاز به ابزار وتخصص مربوطه هست نزدیک به 40ژول میشن وچندشات مختصر زیاد میشه ،البته من درکاهش قدرت شل کردن فنرچکش رو ترجیح میدم ..البته این داستان سردراز داره که درتوان وتخصص من نیست Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

درود بر رضای عزیز
مدتی کم پیدا بودی،
به هر حال از کورنو گرافی ممنون ، در خصوص پرتی چکش که گفنی باید بگم تو ای تی 44 به این موضوع توجه شده و با مکانیسم ساده ای این موضوع رو حل کردن به شکلی که بعد از شلیک و برخورد چکش به والو چکش قفل میشه ، در کل اشاره به این نکته رو گرچه ربطی به وایرخ نداره ولی تو اینجا و بعد پست شما چون به سیستم های دیگه اشاره شد خالی از لطف ندونستم.

ارادت
ممنون آقای دانشور ؛
وایرخ 100 در این زمینه جز بهترین هاست حتی در حالت دیفالتش ، منظور شما از اشاره به سیستم چکش و ضربه آن به ولو در مدل AT44 نشدم!!! یعنی تنها یک ضربه به ولو توسط چکش ایجاد میشه !؟
در این زمینه دوستان حتی در مورد ضربه های چکش وایرخ دست به تست هایی بسیار دقیق همراه با فیلمبرداری هم زده بودند ! چیزی که مورد توجه رضا هم قرار گرفته و در پست قبلی خود به آن اشاره ای هم کرده بودند.
(2015-05-31 10:38 AM)صادق قرنجیکی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون آقای دانشور ؛
وایرخ 100 در این زمینه جز بهترین هاست حتی در حالت دیفالتش ، منظور شما از اشاره به سیستم چکش و ضربه آن به ولو در مدل AT44 نشدم!!! یعنی تنها یک ضربه به ولو توسط چکش ایجاد میشه !؟
در این زمینه دوستان حتی در مورد ضربه های چکش وایرخ دست به تست هایی بسیار دقیق همراه با فیلمبرداری هم زده بودند ! چیزی که مورد توجه رضا هم قرار گرفته و در پست قبلی خود به آن اشاره ای هم کرده بودند.

درود صادق جان
در مورد وایرخ که بحثی نبود
در مورد ای تی موردی رو که گفتم جهت این بود که در ادامه صحبت رضا به عنوان یک نکته فنی اشاره ای به سیستم چکش شده باشه که دقیقا همینطوره که اشاره شد و چکش پس از برخورد به والو قفل میشه و تا زمانی که سیستم قفل چکش درست عمل کنه و مستهلک نشده باشه دقیقا فقط یک ضربه به والو میزنه .
البته ای تی یه طراحی انگلیسیه که بعدها توسط هاتسان خریداری و تولید شده و علی رغم قیمت پایینش نقاط قوت زیادی داره و تو دیدگاه طراحی باید به چشم یه سلاح انگلیسی دیده بشه نه ترک. البته اینجا تاپیک وایرخه و بیش تر از این اگه لازم بود تو تاپیک مربوطه میشه راجع بهش دوستان بحث کنند.

موفق باشید
رضا جان ممنون بابت توضیح تکمیلی شما , اتفاقا به ارشیو قدیمی خودم در مورد at44 مراجعه و دانسته هایم را در این مورد چک کردم و البته پرتی زیاد هوای مخزن در شات های کلی مدل مزبور برام شد ؟؟؟؟
اما این موضوع ارزش کار بخصوص روی سلاح وایرخ 100 داره و در تجربه اخیر شما و دوستانی که روی مکانیسم وایرخ کار کردنذ تجربیات مفیدی هست که حتی کمپانی سازنده هم تا این حد. پیش نرفته!!!

رضا جان تو این مورد ایمیلی برات فرستادم , منتظر جوابت هستم
باسلام و درود
رضا جان این موضوعی که شما مطرح کردین و رفع این مشگل خیلی وقته فکر منروهم درگیر کرده .
کارهای انجام دادم که بعد از نتیجه قطعی به اشتراک میگذارم.
کلیپی که من با دوربین480 فریم گرفتم و خیلی واضح مشگل
اشکاره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
انصافا عالی بود
البته آقا رضا روشی که هاتسان استفاده کرده کاملا ساده و کارامده . من تو پی سی پی دستساز خودم استفاده کردم و خیلی خوب جواب داده .
مغایرتی هم با قانون بقای انرژی نداره . فکر کنم همه پارامترها رو در نظر نگرفتین . البته من رشته تحصیلیم هم تا حدودی به این مسایل مربوطه و خیلی نا آشنا نیستم .
یه نکته که بد نیست اشاره کنم این جمله معروفه که بعضی وقتا موفقیت در سادگی هست .
در کل ببخشید پا برهنه وارد بحث شدم !
کلا هم لازم نیست تعداد ضربات بعدی رو صفر کنیم همین که ضربات بعدی آنقدر کوچیک باشه که نتونه ولو رو باز کنه کفایت میکنه حالا ده بار هم ضربه بزنه مهم نیست چون ولو باز نمیشه . روشی که هاتسان استفاده کرده اینه که مثلا پنج ضربه بزرگ رو تبدیل به بیست ضربه کوچیک میکنه و چون این ضربه ها اونقدر کوچیکن که نمیتونن ولو رو باز کنن تاثیری تو پرتی هوا ندارن .Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
لینک مرجع