انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی ساچمه های خانواده JSB
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
امروز دوبسته جی اس بی ۱۸ گرین با کد ۰ گرفتم وقتی امتحان کردم دیدم خیلی سمت راست هدف میخوره در صورتی که با ۱۶ گیرین که دوربین تنظیم کرده بودم عالی میزد بنظر دوستان مشکل از چی میتونه باشه باید دوباره دوربین تنظیم بشه بعد برای اینکه به سمت چپ بکشیم کدوم پیچ دوربین باید بچرخونیم
(2018-01-04 11:48 AM)hamidhakami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان. آقا سینا هر تفنگی با هر ساچمه ای متفاوت جواب میده. شما فرمودین دوربین با ساچمه 16 گرین تنظیم یا صفر شده. پس قبل از تنظیم با ساچمه 16 گرین هم تفنگ شما یا چپ و راست میزده یا بالا و پایین و بعدش تنظیمش کردین. پس وقتی ساچمه عوض میشه تنظیم هم بهم میخوره. نمیدونم شما چه تفنگی دارید شاید به احتمال زیاد خان تفنگ شما راست گرد باشه یا اینکه پایه دوربین پیچهای روی ریل تفنگ مناسب بسته نشده. خلاصه دلایل مختلفی میتونه وجود داشته باشه. اما برای راست زدن تیر رو تصیح کنی دو تا کار میتونی انجام بدی. شما اگه دوربینت پارالکس بغل باشه 3 تا طبلک داری. طبلک سمت چپ مربوط به پارالکس - طبلک بالا مربوط به بالا و پایین بردن بعلاوه و طبلک سمت راست هم مربوط به چپ راست بردن. یا میتونی از طبلک سمت راست استفاده کنی و کلیکها رو جهت عقربه ساعت بچرخونی . مثلا 5 کلیک جهت عقربه ساعت بچرخون و یه تیر بزن و ببین چقدر به هدفت نزدیک شده و در صورت نیاز بیشتر به کلیک دادن باز همون مرحله رو ادامه بده تا بعلاوه دوربین دقیقا جایی قرار بگیره که تیر اصابت کرده. با این کار بعلاوه دوربین شما با لوله هم تراز میشه. مورد دوم هم استفاده از شیم گذاری است که این مورد دوم یه مقدار به آزمون و خطا نیاز داره و یه مقدار وقت گیر است. یعنی اینکه دوربین رو باز کنی و رو پایه عقبی سمت راستش شیم رو بذاری تا یه مقدار سر دوربین بیاد سمت چپ. امیدوارم مطالبم به دردت بخوره.
دستتون درد نگنه با راهنماییتون خیلی خوب تنظیم کردم ولی ساچمه ۱۸ گرین نسبت به ۱۶ احساس میکنم افتش خیلی زیاده و زود افت میکنه و باید از نقطه های پایینتر از رتیکل پایینی استفاده کنم خودم احساس کردم ۱۶ روی تفنگم بهتر جواب میده حالا باید با ۱۸ هم ش...کنم تا نتیجه قطعی رو بگم تفنگم ارتمیس پی ۱۵ هستش
با سلام به همگی دوستان امروز فرصتی شد تا با راهنمایی شما دوستان دوربین تفنگ با ساچمه ۱۸ گرین جی اس بی تنظیم کنم البته برای تنظیم جا کم بود و تقریبا تو ۲۰ متر صفر کردم و نتیجه مقایسه ساچمه جی اس بی در دو وزن ۱۸ گرین با اینکه سنگین تر بود و من انتظار داشتم بردش بیشتر باشه بردش نسبت به ۱۶ کمتر بود و افتشم بیشتر یعنی ۱۶ گیرین برد بیشتر داشت با خط سیر مستقیم تر از ۱۸ گیرین ولی ۱۸ گرین یه شوک و کشندگی محسوسی داشت تو ۷۰ متری به هدف زدم که انتظار نداشتم ولی افتاد چیزی که با ۱۶ گرین من ندیدم (البته همه این موارد برای تفنگ من پی ۱۵ بود ) شاید بین تفنگ های مختلف فرق باشه خوب حالا به نظر شما دوستان برای تفنگ من که نهایت ۷۰ متر در نظر بگیریم با ساچمه ۱۸ گرین من دوربین تو چند متر صفر کنم که بهترین نتیجه رو بده و مجبور نشم زیاد از میلداتها استفاده کنم قالبا هم فاصله شکار با من بین ۳۵ تا ۸۰ متر هستش
به نظر من شما تو حدود 50 متر صفر کن من خودم هم همینکارو کردم درضمن ساچمه هرچی سنگین تر باشه افت بیشتر و خط سیر منحنی تری خواهد داشت حالا تو هر تفنگی
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان سلام کسی تا الان از این ساچمه های سنگین استفاده کرده ؟میخواستم بدونم دقتشون و کاراییشون چطوره.
تو تصویر بالا ساچمه 16 گیرینی کالیبر 4.5 هست که ما ساچمه تقریباً با همین وزن با همین مارک کالیبر 5.5 داریم .دوستانیکه با نرم افزار چیرگان کار میکنن لطف کنند یه مقایسه به ما ارائه بدن که ما استفاده کنیم .میخوام بدونم در شرایط یکسان (یک تفنک با قدرت برابر و وزن این ساچمه ها که تقریباً یکسان هست )فقط با تفاوت کالیبر، آهنگ پرواز ساچمه چه تغییری خواهد کرد.
سلام به مردمان دنیای مردگان متحرک
امروز خواستم ساچمه 18 جی اس بی بگیرم 250 تایی شده حدود 100 تومان ناقابل
یعنی هر تیر 400 تومن بابا ی زمانی فشنگ ساچمه زنی رو اینقدر میخریدیم
دیگه برا ی تفریح سالمم باید چرتکه بندازیم
تا الان فکر نمیکردم ظرفیت مردممون اینقدر بالاست
علی برکت اللهKhansariha (256)
سلام دوستان
قبلا روی بسته های ساچمه ی JSB 18.13gr ، در خط آخری که مشخصات ساچمه قید شده بود، عبارت ,CZ,,, درج شده بود اما الان نوشته M 46/08 . البته MADE IN CZECH REPUBLIC روی بسته های قدیم و جدید تغییری نکرده و روی هردو نوشته شده است و بارکدی هم که زیر قوطی زده شده درست است. این ساچمه های جدید رو با تفنگم تست کردم و از لحاظ دقت مشکلی نداشت. اما میخواهم بدانم چرا در تولیدات جدید به جای CZ نوشته M 46/08 ؟؟ کسی از دوستان میدونه دلیلش چیه و این تولیدات جدید چه فرقی با قدیمی ها دارند ؟
[تصویر: khansariha%20(8).gif]
از لحاظ دامنه هردو ساچمه مثل هم هستند؟
سلام جناب میر هاشمی عزیز
از ساچمه های قدیمی الان ندارم تا بتونم مقایسه ظاهری بین دامنه و شکل ساچمه های جدید و قدیم داشته باشم اما به لحاظ مشخصات هر دو ساچمه جدید و قدیمی کد 0 و 5.52 بودند و الان که ساچمه های جدید رو با تفنگم شلیک کردم مشکلی به لحاظ دقت نداشتن و خوب بودند. فقط میخواستم بدونم کسی دلیل اینکه عبارت CZ تبدیل به M 46/08 شده رو میدونه ؟ این نوشته ها توی تصاویری که شما در همین صفحه قرار دادید هم دیده میشه...
[تصویر: khansariha%20(8).gif]
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
لینک مرجع