انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی ساچمه های خانواده JSB
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
(2016-01-24 04:15 PM)Emadziyaghami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان به نظر شما کدوم ساچمه بیشتر بدرد شکار میخوره با تفنگ ای تی 44
کراسمن هالوپویت یا جی اس بی 18 گرین.لطف کنید یه راهنمایی کلی بفرمایید و در اخر بگم که معذرت میخوام اگر این تاپیک جای درستی برای این سوال نیست

دوست عزیز من مسلما این تاپیک جای این سوال نیست.شما باید این پرسش رو یا در تاپیک خود ای تی 44 یا تاپیک ساچمه مناسب بپرسید.در کل کراسمن هالوپوینت شکاری تر از جی اس بی 18 هست.Khansariha (48)
ممنون استاد گرامی.ببخشید دیگه تازه وارد هستم.ممنونم و بازم معذرت میخوام
با توجه به اختلاف زياد قيمت jsb خصوصا jsb 18 ديروز رفتم در اين مورد تحقيقاتي داشته باشم و موضوعاتي جالبي مطرح گرديد كه بد نيست گزارشي بدم خدمت دوستان:

ابتدا رفتم دفتر گجت کمپ چون رو سایتشون jab 18 رو قیمت پایین زده بودند تصورم این بود که با دفتری مواجه میشم که پر از اسلحه و ساچمه و... باشه! حالا کاری به ساختمون درب و داغون و طبقه چهارم بودن بدون آسانسور و راه پله های کثیف و ... ندارم، حتی یک بسته ساچمه هم آنجا موجود نداشتند! يك قفسه و آنهم خالی! خالي از هر چيزي! يك دفتر لخت با چند اتاق و تعداد زيادي پرسنل!! دقیقا 4 تا تفنگ گذاشته بودند اونجا كه احتمالا مربوط به بخش گارانتي بوده (البته انبارشون جای دیگه ای هست) قیمت های سایت هم همه پرت و پلا و متاسفانه آپديت نشده! ساچمه jsb 18 رو میگفت 60 که سری 4 بود که نداشت البته. این از گجت... رفتم فردوسی دنبال jsb 18 و crossman premier که jsb رو بعضی ها داشتند يعني از كل مغازه هاي فردوسي حدود 60 درصد موجود داشتند كه درصد كمي از اونها هم فقط 15 گرين داشتند، همه کالیبر 5/52 و قیمت ها از 55 تا 65. کراسمن هم فقط هالو پوینتش بود (سر سوراخ مخصوص شکار) از 65 تا 75 تومن كه من دنبال نوع سرگنبدي دقتي بودم كه متاسفانه گفتند فقط نوع هالو پوينت در بازار موجود است! ديسكاوري هم فقط يك مغازه داشت. اما چند نکته در مورد JSB برند اول ساچمه هاي دقيق بازار: فروشنده اي فرمود: اعداد پشت jsb ها در چند سری از 0 شروع میشه تا 6 که اعداد پایین تر نشونه پهن تر بودن دامنه ساچمه هست و در نتيجه دقتی تر و سریال پشت در انتهای عدد 013 و 014 و 015 که پخش اصلیشون 2014 سری 2 رو را به قیمت 37 در بازار ارائه كردند كه در بازار تک و توک ازش مونده. اكثر jsbهاي مغازه هاي غيرمعتبر و كوچك جعبه های درب و داغون داشتند که داخلشون ساچمه های دفرمه شده بود! به هر حال من از جای معتبری jsb 18 رو 55 خریدم و باراکودا مچ رو هم از مغازه معتبر ديگري در پاساژ سیما به قیمت 40 (بدليل تبليغ نام مغازه را ذكر نمي كنم). گامو پرو هانتر اصلا تو بازار نیست و گفتند مدت زیادی هم نبوده و نایابه. Ts22 رو 15 خریدم. شايد بپرسيد چرا TS22 به اين دليل كه ساچمه تخريبي خوبي در فواصل بالا مي باشد و بنظرم خريد اين ساچمه صرفاً براي تفريح در فواصل بالا و تخريب زياد لذت بخش است. ولی کیفیت اين ساچمه در بسته های مختلف متفاوت بود یعنی دقیقا هر بسته یك جور بود برخي درخشان، برخي كدر، برخي با پيليسه زياد و ... pro magnum رو هم دوبسته خریدم هر بسته 10 تومن. اين ساچمه رو هم صرفاً براي فواصل كم.
اميدوارم مفيد بوده باشد.
آقا کاویان آفرین به این همه جستجو و دقت ...
جهت اطلاع تا جایی که می دونم ساچمه های JSB اگزاکت در وزن 18.13 گرینی تنها در کالیبر 5.52 تولید و عرضه می شوند! در لینک زیر که مربوط به سازنده است ، می توانید این موضوع را مشاهده کنید :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

همچنین توصیه می کنم از خرید بسته هایی که به صورت معمول در حمل و نقل مشکل پیدا می کنند و ساچمه های داخلی آن ها آسیب دیده خودداری کنید. متاسفانه این مشکل سازنده نیست.
در رابطه با سری های پشت بسته بندی جی اس بی ها همون لیبل هایی که در رنگهای مختلفی هست و شماره هایی خاص خورده! خوب یک قسمت مربوط به سال ساخت هست و اعدادی هم مربوط به سری تولید ! خود وارد کننده و خریدار هم دقیقا در مورد آن اطلاعات ندارند چه برسه به دوستان فردوسی ! ولی در هر صورت بعد از سال 2013 قالب هایی از جی اس بی با دامنه ای ضخیم تر در بازار عرضه شد. به صورت گسترده و پخش بازار هم حدود 1.5 سال پیش ، وزن 18.13 گرین تولید 2014 در بازار با قالب های ضخیم تر عرضه شد. تولید های 2015 با قالب های متفاوت مواردی از شایعات را در بازار ایجاد کرده مبنی بر این اصل بودن و نبودن ! که حداقل برای بنده که در چند مورد از هر نوع قالبی با یک سلاح تارگتینگ و در شرایط نرمال تست گرفتم و همگی دقت قابل قبول از این ساچمه را داشتند ، این حرفهای بازاری مفهومی ندارد.
امیدوارم از تیراندازی لذت ببرید و خیلی خود را درگیر نوع ساچمه و وزن و لیبل نکنید. جی اس بی ها انتخاب 99 درصد تیراندازان بنچ رست در رشته بادی هستند و خیلی از تیراندازان هم در سطح دنیا از این ساچمه به صورت تفریحی هم استفاده می کنند به خاطر کیفیت و دقت خوبش ، البته وزن 18.13 گرینی با توجه به اقبال بازار داخل در 5 سال اخیر نسبت به سلاح های PCP و قدرت بالا موفقیت بیشتری در فروش داشته و این دلیلی بر بد بودن و یا ناسازگاری وزن های دیگری مانند 15.89 گرینی و حتی وزنهای 14.35 نداره! این موضوع باعث کمتر وارد شدن وزن های مختلفی در دوره های مختلفی به بازار داخل شده کما اینکه سال 87 از جی اس بی تنها می تونستید وزن 15.89 رو به مقدار کافی در بازار داخلی تهیه کنید. با توجه به تفنگ هر تیرانداز و هر تفنگ به صورت مجزا ساچمه سازگار برای تیرانداز مشخص میشه و نسخه از قبل آماده نیست که بگیم AT44 فقط با جی اس بی 18 گرینی خوب میزنه!
موفق و شاد باشید Khansariha (8)
با سلام خدمت اساتید محترم
امروز با اندازه گیری ابعاد سه نوع ساچمه به موردی برخوردم که برام علامت سوال شده
سوالم هم اینه که وقتی کالیبر ساچمه ای مانندjsb روی قوطی 5.52 خورده ، دقیقا کجای ساچمه باید اندازش 5.52 میلیمتر باشه؟
چون امروز با کولیس دیجیتالی به جان ساچمه های jsb و پرومگنوم و آذرخش افتادم و نا گفته نماند که همه کالیبر 5.5 بودند.
نتایج حاصله به این صورت بود که :
متوسط قطر قسمت گنبدی ساچمه jsb 18.13gr با بسته بندی پانصد تایی 5.48 میلیمتر
متوسط قطر قسمت دامنه ساچمه jsb 18.13gr با بسته بندی پانصد تایی 5.68 میلیمتر

قطر قسمت گنبدی ساچمه پرو مگنم از 5.42 تا 5.48
قطر قسمت دامنه ساچمه پرو مگنوم از 5.66 تا 5.74

قطر قسمت گنبدی ساچمه آذرخش 2 از 5.48 تا 5.52
قطر قسمت دامنه ساچمه آذرخش 2 از 5.60 تا 5.90

اساتید محترم لطفا راهنمایی بفرمایین
ممنونKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام دوستان
برای مگنوم 350 و شکار کدوم ساچمه JSB رو پیشنهاد می کنید؟
(2016-02-03 08:23 PM)masoudmozaffari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
برای مگنوم 350 و شکار کدوم ساچمه JSB رو پیشنهاد می کنید؟
ساچمه 15.89 و 18.13 گرینی هردوتاش خوبه.
با سلام
دوستان بار JSB 18 آقاي آقالو رسيد. پانصدتايي به قيمت40 هزار و پانصد تومان.
در اين بار، JSB 15/8 موجود نمي باشد.
چهارم اسفند نود و چهار
آخه چرا قوطی 50 تایی نمیزنن تا بتونیم تست کنیم ببینیم با تفنگمون سازگاره یا نه مثلا ای تی .چون من دیدم طرف گفته با جی اس بی بد میزنه ولی با باراکودا خوب میزنه یکی دیگه میگه با جی اس بی 18 گرین عالی میزنه اون میگه نه اینطور باشه باید 400هزار تومن پول ساچمه باید بدیم تا ببینیم کدوم سازگاره .آخه وقتی سازگار نباشه نمیتونی استفاده کنی مثلا من 4 بسته پرومگنوم دارم که اصلا استفاده نکردم
(2016-03-09 02:18 AM)bonjovi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آخه چرا قوطی 50 تایی نمیزنن تا بتونیم تست کنیم ببینیم با تفنگمون سازگاره یا نه مثلا ای تی .چون من دیدم طرف گفته با جی اس بی بد میزنه ولی با باراکودا خوب میزنه یکی دیگه میگه با جی اس بی 18 گرین عالی میزنه اون میگه نه اینطور باشه باید 400هزار تومن پول ساچمه باید بدیم تا ببینیم کدوم سازگاره .آخه وقتی سازگار نباشه نمیتونی استفاده کنی مثلا من 4 بسته پرومگنوم دارم که اصلا استفاده نکردم
بعضی شرکتهاpellet packe testerتولید میکنن که یک بسته شامل چند نوع ساچمه هست برای تست یکی دو نمونشو من دیدم دربازار خودمون.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
لینک مرجع