انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی بنجامین دیسکاوری
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
دوستان عزيز تر از جان سلام

در مورد بنجامين ديسكاوري

دقتش در فاصله 60 تا 80 متر چطوره؟

ايا در اين فاصله قدرت كشتن يه غاز رو داره؟
Khansariha (8)
سلام عمو حسین شما که خودتون استادین، دیسکاوری دقت خوبی تا ۵۰ متر داره ولی برادر بزرگترش مارادور هم نمیتونه تو این فاصله غاز رو بکشه،
دیسکاوری بخاطره بالانس و وزنه پایین و مخزن کوچک ۱۳۰ باری که زود شارژ میشه محبوبه و البته بیرقیب، منتها نه واسه اون فاصله و نه واسه اون شکار اصلا مناسب نیست،
من تا به حال این تفنگ خوش دست رو دست نگرفتم
ولی بر طبق ریویو هایی که دیدم فکر میکنم نکته ای که هر همشون مشترک بود
ماشه غیر قابل تنظیم هست البته فکر میکنم بشه آپگریدش کرد و کیت آپگرید داشته باشه مثل بنجامین تریل
این ماشه جنس پلاستیکیه نسبتا بد فورمی هم داره البته یه موضوع دیگه صدای بلند تفنگ هست که اگر بخواید از صداخفه کن استفاده کنید یا باید صداخفه کن خاصی طراحی کنید یا این که درپوش پلاستیکیه سیلندر رو بر دارید چون در غیر اینصورت صدا خفه کن سره لوله جا نمیره
البته نسبت به قیمتش تو بازار های جهانی تفنگ قابل قبولیه مخصوصا این که سیلندر و گیجش قابلیت تغذیه از دی اکسید کربن رو هم داره
دیانا ۳۵۰ قیمت ۵۰۰ دلار
بنجامین دیسکاوری قیمت ۲۵۰ دلار
.
دیانا ۳۵۰ قیمت ۱/۴۰۰ تومان
بنجامین دیسکاوری ۲/۴۰۰ تومان
اینجا ایران است
وطنم پاره ی تنم ...
در ایران یک دیانا ۳۵۰ تقریبا ۳/۵ برابر یک دیسکاوری ارزش دارد
(2015-07-13 02:17 AM)saheb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیانا ۳۵۰ قیمت ۵۰۰ دلار
.
اینجا ایران است
وطنم پاره ی تنم ...
خیلی جالبه که دیسکاوری های موجود کیفیت و پرداخت کار دیانا رو ندارن و من روشون عبارت made in usa رو ندیدم
با این حال قیمت کاذب دارن
(2015-07-13 12:50 AM)damoon_61 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من تا به حال این تفنگ خوش دست رو دست نگرفتم
ولی بر طبق ریویو هایی که دیدم فکر میکنم نکته ای که هر همشون مشترک بود
ماشه غیر قابل تنظیم هست البته فکر میکنم بشه آپگریدش کرد و کیت آپگرید داشته باشه مثل بنجامین تریل
این ماشه جنس پلاستیکیه نسبتا بد فورمی هم داره البته یه موضوع دیگه صدای بلند تفنگ هست که اگر بخواید از صداخفه کن استفاده کنید یا باید صداخفه کن خاصی طراحی کنید یا این که درپوش پلاستیکیه سیلندر رو بر دارید چون در غیر اینصورت صدا خفه کن سره لوله جا نمیره
البته نسبت به قیمتش تو بازار های جهانی تفنگ قابل قبولیه مخصوصا این که سیلندر و گیجش قابلیت تغذیه از دی اکسید کربن رو هم داره
برای نصب سایلنسر اگر برشی به مازل بدید درست مانند فابریکش و جای آن را دربیارید مشکل درپوش پلاستیکی نیز حله Khansariha (214)
[تصویر: 13503246092.jpg]
ماشه درسته که غیر قابل تنظیم هست و هانتینگی در نظر گرفته شده که البته اونم برای تیرانداز و کاربر عادی خواهد شد ولی باز برای علاقه مندان به ماشه نرمتر با تعویض یک فنر کوچک ماشه نرمتر خواهد شد
[تصویر: mYBLycwUbJnTLdYEw6vBTxA.jpg]
و باز برای علاقه مندان به ماشه حساستر و یا تارگت زنی جای پیچهای مختلفی د ردستگاه ماشه تعبیه گردیده است (آدرس زیر)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

از نظر قیمت درست میفرمائید (350 دلار ) با تلمبه که اگر به قیمت وارد بازار میشد الان جایگزین خیلی از تفنگهای ما شده بود. فعلا Khansariha (256)
(2015-07-13 10:40 AM)damoon_61 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-07-13 02:17 AM)saheb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیانا ۳۵۰ قیمت ۵۰۰ دلار
.
اینجا ایران است
وطنم پاره ی تنم ...
خیلی جالبه که دیسکاوری های موجود کیفیت و پرداخت کار دیانا رو ندارن و من روشون عبارت made in usa رو ندیدم
با این حال قیمت کاذب دارن
اینکه اون دوستمون میگه : در ایران یک دیانا ۳۵۰ تقریبا ۳/۵ برابر یک دیسکاوری ارزش دارد

من متوجه نشدم از نظر ریاضی و نسبیت چطور به این 3.5 برابر رسیده ؟!! Khansariha (214)
ولی خب بگذریم Khansariha (8)

دامون جان شما نوشته روی دیسکاوری را دقت کنید سمت چپ سلاح روی بدنه تفنگ
(Crosman Corp. E Bloomfield NY USA)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یعنی ساخت شرکت کراسمن . شرق بلومفیلد . نیویورک . ایالات متحده آمریکا
وقتی شرکتی مثل کراسمن حتی نام شهری که کارخانه در آن واقع شده را مینویسد بمعنی تاکید بر ساخت اون وسیله در محل خود شرکت هست Khansariha (214)

برای اینکه دوستان این بحث ساخت کجاست را تمام شده بدونند به این جمله نظر دوستان را جلب میکنم
Benjamin's Discovery precharged pneumatic air rifle was a watershed product for the airgun industry. It was the first precharged air rifle produced by the Crosman Corporation, and it's still being made in the U.S.A.

(..........این اولین تفنگ بادی pcp تولید شده توسط شرکت کراسمن بود، و هنوز هم در ایالات متحده آمریکا ساخته میشود)

البته برای معرفی و فروش نیز بعضی سایتها به وضوح عبارت Made in the USA می نویسند

و همچنین این سایت معرفی این تفنگ نیز در مقدمه دقیقا همین موضوع را اشاره میکند

حدااقل فکر کنم برای تولیدات تفنگ بنجامین دیسکاوری قطعی هست البته فعلا را عرض میکنم و برای اون دسته از تفنگهای که این عبارت را دارند چون از آینده خبر نداریم . مخلص دوستان Khansariha (8)
علی آقا راستش ساعت ۳ شب بود نمیدونم چطور حساب کردم به این نسبت رسیدمKhansariha (290) ولی اینجا ۳۵۰ با توجه به قیمت دلاریش خیلی بیشتر ارزش داره !!! حالا نسبت مهم نیست!!!
علی جان منظورشون برعکس بودن قیمتهای این دو تفنگ در ایران بود من متوجه اشتباهشون شدم ولی منظورشون رو گرفتمKhansariha (8)
از توضیحاتتون در مورد ماشه و صدا خفه کن ممنونم و میدونم که شرکت T.K.O سایلنسرهایی برای این تفنگ میسازه که احتمالا با همون درپوش قابل استفاده هستند
اصلا تو خود سایت پیرامید ایر زیره بنجامین دیسکاوری و مارادور نوشتهBUILT IN AMERICA -MADE IN USA
من منظورم دیسکاوری ای بود که تو بازار دیدم یه بار یه دونه تو فردوسی دیدم همون رو میگم دقیقا نمیدونم شاید دقت نکردم ولی تقریبا مطمئنم روش ننوشته بود
ولی در هر صورت این تفنگ با تمام سادگی و زیبایی و نقدهل و تعریف هایی که ازش میشه مطمعنا انتخاب اول ایر گانرها میشد اگر به قیمتش وارد بازار میشد
کما این که در کشورهای دیگه هم همینطوره البته اون کشورهایی که قوانین اجازه استفادش رو میده
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
[تصویر: oioi140.jpg]
این تاپیک جزو معدود تاپیک هایی هست که به لحاظ نقد و بررسی فنی خوبه و ادم لذت می بره از مطالعه اون. در بحث اخیر علی اقا به اندازه کافی توصیح دادند. اما پیرو ارسالی قبل توسط دامون عزیز , نکته ابی رو خاطرنشان کنم که کراسمن این مدل رو برای استفاده عمومی و پابلیک ساخته نه استفاده تخصصی و تارگت و پایین نگهداشتن قیمت آن با توجه به ساخت برخی از قسمتها مانند ماشه و قنداق از متریال کم کیفیت تر برای دسترسی و استفاده عمومی هست. مطمئنا با تیونینگ هایی عملکردش بهتر میشه ولی خوب پایه ساخت اون یه تفنگ با کاربری عمومی ست. انتظار ما هم باید در ین حد باشه.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
لینک مرجع