انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: مقايسه و انتخاب با توجه به قيمت
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
اگه مسئله قيمت رو بزاريم كنار و بخواييم فنري و pcp رو مقايسه كنيم بهتره بريم سراغ كسايي كه فنري داشتن و حالا pcp خريدن به جرات ميشه گفت فنريشون گوشه خونه خاك ميخوره . مثل اينه كه شما پرايد داري و حالا ميري يه BMW ميخري خوب معلومه كه خرجش بيشتره ولي تندتر ميره و لذتي كه بهتون ميده متفاوته . هر دوتاشون راه ميرن ولي اين كجا و اون كجا
در كل اگه بخواييم واقع بين باشيم فنري براي مسافتهاي زير ٤٠ متر و حيوانات با جثه كبوتر به پايين خوبه و pcp تا مسافت ٧٠ -٨٠ متر و پرنده هاي بزرگتر و خرگوش مناسبه
دقت فنري ميشه گفت 30 تا 35 درصد كمتره به خاطر ارتعاش فنر و لگد و البته فنريها عمدتا سنگين تر هستند
در نتيجه بايد ببينيم چه استفاده اي ميخواييم از تفنگ بكنيم و هدفمون چيه
Khansariha (8)Khansariha (8)
با این مقایسه شما در مورد فنری ها و پی سی پی ها مخالفم. فنریها اینقدر که شما می گویید هم در به در نیستند.
من با یه چینی ابتدایی چندین خرگوش زدم. درسته که پی سی پی ها خیلی خوب هستند اما فنری ها هم خوبی های خودشون را دارند.
الان که ۵۴ دارم فقط حیف که کرگدن گیرم نماد وگرنه ... خخخخخخخخ
[تصویر: 13607763031.jpg]
[تصویر: 13607763032.jpg]
با سلام
من يكي دو صفحه از اين تاپيك رو خوندم ،يكي از ايراداتي كه به اين نوع مقايسه مي شه گرفت اينه كه جهت مقايسه بتيد يك سري فاكتور هاي مشترك رو در نظر گرفت و سپس مقايسه كرد مثلا شركت سازنده ، مقايسه pcp ديانا با فنري اون و يا قيمت البته فاكتور قيمت بايد در شرايط مساوي باشه مثلا تو سايت پيراميد اير باشه كه عرضه محصولات بدون محدوديته در اين صورت مي شه مقايسه صحيحي انجام داد مثلا يه فنري 600 دلاري با گازي 600 دلاري
اگه اصرار به دقت pcp باشه تفنگ هاي فنري مثل فينورك بائو 300 فنري رو هم داريم كه در حد المپيكه شايد بگن اون موقع pcp نبوده ولي دقت سيبل رو كه ديگه نمي شه انكار كرد اگه منظور قدرت باشه كه مدل هاي وايرخ و ديانا رو ميشه مثال زد در حد 30 ژول كه براي شكار پرنده مناسب هستند
ولي وقتي اسم فنري به ميان مياد شايد چيني كمر شكن تصور بشه و وقتي pcp باشه طرف تو ذهنش اوانيكس يا دي استيت نقش ببنده و آيا مقايسه يه تفنگ 200 تومني با يه تفنگ 4 ميليوني صحيحه؟(زياد به اعداد و ارقام دقيق نشين و از من ايراد نگيرين چرا كه اينا رو من تقريبي گفتم)
من نقد دوست عزيز romel رو خوشم اومد ولي متاسفانه بيش از دو تا لايك نخورده بود
غرض از اين عرايض بنده اينه كه مقايسه ها بايد تمامي جوانب رو در بر بگيره و جوي تو سايت ايجاد نشه كه اون مسي كه يه فنري ارزون قيمت داره بخواد سرخورده شه و يا از مدل يا مارك خاصي براي خودش كوه بسازه و اگه نتونه اونو تهيه كنه دچار عذاب روحي بشه
من خودم يه شادو1000 قديمي دارم و ازاون كپ فلزي هاست خيلي هم دوستش دارم زياد هم با هاش تير نينداختم
ولي نظر من در تفنگ بادي بيشتر دقته و اون رو هم البته يه نظر شخصي منوط به سلاح هاي جديد سالني 10 متري مثل فينورك بائو 700 يا آنشوز 9002 است كه البته پول تهيه اونو ندارم و يه مطلب ديگه كه يه تفنگ بادي حداكثر در محدوده 100 ژول انرژي داره و نبايد توقع داشته باشيم كه با اون گراز بزنيم و 100 ژول يعني يه تفنگ خفيف در رنج پايين (فشنگهاي جديدش تا 350 ژول انرژي دارند)
خواهشي كه از دوستان دارم اينه كه سعي كنن مطالبي كه مينويسن از دقت علمي و فني برخوردار باشه هر چند ساده و مختصر باشه با بزرگنمايي مطالب فقط خودمون رو توجيه ميكنيم و حقايق اونطوري كه هستند خواهند موند
يا حق باقي بقايتان
(2013-02-13 09:12 PM)mehrdadjan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (8)Khansariha (8)
با این مقایسه شما در مورد فنری ها و پی سی پی ها مخالفم. فنریها اینقدر که شما می گویید هم در به در نیستند.
من با یه چینی ابتدایی چندین خرگوش زدم. درسته که پی سی پی ها خیلی خوب هستند اما فنری ها هم خوبی های خودشون را دارند.
الان که ۵۴ دارم فقط حیف که کرگدن گیرم نماد وگرنه ... خخخخخخخخ

من نگفتم فنری ها در به در هستن هر کدوم کاربرد خودشو داره و هر کدوم محدودیتهایی دارن و انتخابمون باید بر اساس نیازمون باشه . خرگوش رو هم مثال گفتم . مسلما خرگوش رو با چینی از 80 متری نزدین که.
قیمت دیانا 21 چنده
یه جا هست 300 میده نو هست
دینا 21 تفگ خوبه یا نه بدرد نمیخوره
سیصد تومن؟!!! نو؟!
الان شادو هزار هم نوش سیصد تومن نیست
دوست عزیز منظورتون از دیانا 21 پنتر هست درسته؟ قنداق سنتیک که تکنولوژی دیانا 240 رو داره با قدرت کمتر از 12 ژول (البته دقیقترش 580 اف پی اس تو کالیبر 4.5 هستش که اساتید مقدار ژولیش رو می تونن بگن )
لینک مربوط به خود سایت دیانا :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

قیمت آکش این بود ؟
بله سیاه رنگه 30 متر فکر کنم میزنه

الان میرم میخرمش
اقا جو گیر شدم خریدم ولی فروشنده گفت 350 مجبور شدم دادم الان هم دستمه
5.5 هستش
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
لینک مرجع