انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: هیولایی کوچکی به نام FX Bobcat
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
40ژولKhansariha (226) . . .!!!همه چیزش به صفت هیولا میخوره به جز قدرتش! هرچند میشه تیونش کرد ولی ازنظر من اگر 55ژول کارخونه ای بود بهتر بود البته شاید با این قدرت شات منظمش رو خراب میکرد.
از وجود و قيمت اين جور تفنگ ها توي ايران خبري هست؟
(2014-11-14 07:12 PM)drivyyy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول :با سلام.
شرکت اف ایکس یه سری ساچمه مخصوص لول های Smoothtwist تولید کرده که در کالیبر در دو وزن و 16 و 18 گرین ارائه میشه.به نظرتون با این ساچمه ها و این هیولا چی کارها میشه کرد؟یا بهتره بگیم چه کارها که نمیشه کرد ؟!!! خخخ

شاید باور نکنید ولی همون ساچمه های JSB خودمونه

ساچمه های rangemaster-sovereign شرکت Daystate ساچمه های Filed شرکت Air Arms و یک مارک دیگه هم بود که یادم رفته همه شون در وزن 16 و 18 گرین همون JSB Exac خودمونه که حتی مستقیما توسط خود JSB تولید می شه ولی به سفارش شرکت های مذکور

شاید باور نکیند ولی حقیقته تفاوتشون اغلب توی سایز قطر ساچمه است از 5.49 و 5.50 و 5.51 تا 5.54 متغیر هست

جدیدا هم توی فروم های خارجی می خوندم کیفیت ساچمه های خود JSB پایین اومده از پس کارشون پر کردن سفارش شرکت های دیگه شده !?

بهترین کیفیت هم می گن متعلق به rangemaster-sovereign هست که برای Daystate تولید می شه Khansariha (8)

یک کلیپ هم هست که Ted در فاصیله 150 متری یک کبوتر را با کالیبر 6.35 این Bobcat میزنه سعی می کنم امشب حتما آپلودش کنم !

با سلام.
من فکر نمیکنم به این شکلی باشه که شما میفرمایید.به نظرم شرکت هایی در این سطح اگر نتونن برای تفنگ هایی که خودشون میسازن ساچمه تولید کنن یکم عجیبه.
ضمن اینکه همین شرکت اف ایکس ساچمه برای مدل هایی معمولی هم داره اما انحصارا اومده و برای لول های مخصوص خودش،ساچمه مخصوص تولید کرده.
شاید این کار برای شرکتی مثل هاتسان خوب باشه اما قطعا اف ایکس نمیاد یک نوع ساچمه توی دو نوع قوطی بریزه و طرفا با عوض کردن عناوین قوطی ها اقدام به فروش کنه و با آبروی چندین و چند سالش بازی کنه.
البته این موضوع جای تحقیق بیشتر داره و اگر شما هم محبت کنید و منبع صحبتتاتون بفرمایید قطعا دوستان بیشتر استفاده خواهند کرد.
Khansariha (8)
نقل قول : البته این موضوع جای تحقیق بیشتر داره و اگر شما هم محبت کنید و منبع صحبتتاتون بفرمایید قطعا دوستان بیشتر استفاده خواهند کرد.

یک ویدئو از AIR gun REAPORTER هست که یک نقد از اسلحه S510 ultimate sporter انجام میده و از ساچمه های AirArms استفاده می کنه و تاکید می کنه این ساچمه ها تولید JSB هست این تنها نمونه ای هست که می شه ویدئو معتبر آپلود کرد که بزودی آپلود می کنم

منبع خبری مثل سایت های خبری در زمینه AIRGun به اون صورت نداریم که مثلا لینک بدم هر خبر دیگه ای بود مثلا می شد از reuters یا یک خبر گزاری معتبر لینک گذاشت این جور اطلاعات معمولا از فروم هایی مثل دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بدست میاد

کانال Field sport تو یوتوب یک قسمت خبری داره که اطلاعاتی اونجا پیدا می کنید که توی هیچ سایت دیگه ای نیست
مثلا کمپانی Daystate متعلق به Diana هست و خود Diana هم تحت مدیریت کمپانی مادر ایتالیایی به اسم دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فعالیت می کنه

گفتم احتمالا باور نمی کنید ولی JSB کارش ردیفه Khansariha (8)
در مورد ساچمه های Rangemaster Sovereign که گفتم تولید JSB هستدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رو مطالعه کنید
در زمینه ی FX هم این مورد رو پیدا کردم
نقل قول :Many manufacturers market their own branded pellets, which are made for them by JSB; with such companies as Daystate, Air Arms, and FX all getting in on the act. Daystate’s FT and Select labels, Air Arms’ with their Diablo Field, and FX pellets, as well as JSB’s own label ‘Exact’, are all remarkably similar when viewed alongside each other.

ترجمه :
نقل قول :بسیاری از تولید کننده ها برند های ((ساچمه)) خود را بازاریابی می کنند که تولید آن توسط JSB صورت می گیرد کمپانی هایی همانند Daystate , AirArms,و FX همه این عمل را انجام می دهند Daystate با FT و برند های مخصوص خود AirArms با DiabloField و FX با برند Pellet های خود و ساچمه های برند Exact ساخنه JSB همه مشابه هم هستند وقتی کنار هم نمایش داده می شوند

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان
همونطوری که میدونیم تفنگهای fx از لوله با تکنولوژی Smooth twist استفاده میکنند و اتفاقآ مدتی پیش که تازه بحث تکنولوژی Smooth twist barrels داغ شده بو ، تو فرومهای خارجی درمودش مطالعه میکردم یکی از نکاتی که تیراندازان از این نوع لوله انتقاد میکردن عدم سازگاری با ساچمه های متداول مطرح میشد و طرفداران این تکنولوژی هم ادعا داشتند برای حصول نتیجه برتر باید از ساچمه های تایید شده استفاده کرددیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب عملآ هم وقتی در دونوع لوله ، یکی از ابتدا تا انتها خان دار و دیگری فقط 10 الی15 سانتیمتر خان داره ماهیتآ نمیتونند از درگیری و تاثیر پزیری خان مشابه هم برخوردار باشند و بنظر من میزان سفتی سرب نوع آلیاژ جرم حجمی و.... کلآ فاکتور هایی که تمایز بصری نداره حتی با وجود شکل یکسان در ساچمه FX و JSB ممکنه متغیر باشه و در کالیبر یکسان حتی با HEAD SIZE برابر نتیجه ای متفاوت ایجاد بکنه و روی تفنگ تعریف شده خودش مناسب باشه
یکسان بودن پرسپکتیو ساچمه و وزن اون نمیتونه ملاک عملکرد کاملا یکسان در تفنگ باشه
نقل قول :خب عملآ هم وقتی در دونوع لوله ، یکی از ابتدا تا انتها خان دار و دیگری فقط 10 الی15 سانتیمتر خان داره ماهیتآ نمیتونند از درگیری و تاثیر پزیری خان مشابه هم برخوردار باشند و بنظر من میزان سفتی سرب نوع آلیاژ جرم حجمی و.... کلآ فاکتور هایی که تمایز بصری نداره حتی با وجود شکل یکسان در ساچمه FX و JSB ممکنه متغیر باشه و در کالیبر یکسان حتی با HEAD SIZE برابر نتیجه ای متفاوت ایجاد بکنه و روی تفنگ تعریف شده خودش مناسب باشه
یکسان بودن پرسپکتیو ساچمه و وزن اون نمیتونه ملاک عملکرد کاملا یکسان در تفنگ باش

از بحث تاپیک کلا خارج می شیم امیدوارم خیلی بی راهه نشه

Smoot Twist توسط یک مخترع و تولید کننده انگلیسی اختراع شده به اسم Ben Taylor از بنیانگذازان کمپانی theoben که الان تو Milbro فعالیت می کنه
این حاجی از مخترعان درجه اول دنیای تفنگ بادی محسوب می شه
FX و Ben taylor بیشتر اطلاعات مربوط به Smoot Twist رو مخفی نگهداشتن ولی مهمترین موردی که توی تبلیغاتشون هم مطرح هست Twist Rate هست که لوله روی ساچمه اعمال می کنه و هر ساچمه با وزن های متفاوت مثل 18 یا 21 گرین سرعت چرخش متفاوتی بدست میارن

خودشون می گن هر ساچمه ای که از این لوله شلیک می شه Twist rate متناسب با سرعتش بدست میاره ؟

یک ویدئو هم آپلود می کنم ار بازدید از کارخانه FX البته واقعا بازدید کامل نیست ولی حرف های جالبی در مورد Smoot Twist می زنه
با سلام.
دوستان کسی عکس باز شده باب کت داره؟یا فیلمی که نشون بده چه جوری کپسول و لول و قنداق از هم جدا میشن؟
اگر دوستان راهنمایی بفرمایند خیلی خیلی ممنون میشم.Khansariha (8)
(2014-11-14 01:08 PM)AIRKING نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام.
شرکت اف ایکس یه سری ساچمه مخصوص لول های Smoothtwist تولید کرده که در کالیبر در دو وزن و 16 و 18 گرین ارائه میشه.به نظرتون با این ساچمه ها و این هیولا چی کارها میشه کرد؟یا بهتره بگیم چه کارها که نمیشه کرد ؟!!! خخخ

اینم عکسش[تصویر: smoothtwist_pellets-1024x830.jpg]

سلام
من در یک موقعیت مشابه با ساچمه های اف ایکس و جی اس بی تست دقت گرفتم
با جی اس بی گروپ بهتری داد
همون طور که میدونید اسلحه من اف ایکس رویال 400 هست با لوله اسموس
(2014-11-14 08:49 PM)rezajf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از وجود و قيمت اين جور تفنگ ها توي ايران خبري هست؟

فکر کنم با حدود 11 تا 12 میلیون میتونید تهیه کنید که البته هزینه بسیار بالایی هست

(2014-11-14 08:09 PM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
40ژولKhansariha (226) . . .!!!همه چیزش به صفت هیولا میخوره به جز قدرتش! هرچند میشه تیونش کرد ولی ازنظر من اگر 55ژول کارخونه ای بود بهتر بود البته شاید با این قدرت شات منظمش رو خراب میکرد.

شاید تجربه شما از 40 ژول مربوط به اسلحه هایی مثل هاتسان باشه
من وقتی اطلاعات مربوط به رویال رو از سایتش نگاه میکردم نوشته بود قدرت 48 ژول ولی وقتی دستم رسید و کورنو کردم دیدم قدرتش 41 ژول هست حسابی خورد توی ذوقم بعد از تحقیق بیشتر فهمیدیم اسلحه های رگوله اف ایکس همشون 40 ژول هستن و اونی که در سایت نوشته 48 ژول مربوط به مدل بدون رگلاتور هستش
تجربه عملی حدود 1 سال استفاده من از اف ایکس این رو میگه که قدرت 40 ژول برای شکار بسیار مناسب هست و اصلا نیازی به قدرت بالاتر نیست
جناب موحد بیشترین فاصله ای که باهاش هدف زنی کردید.چند متر بوده؟؟
(2014-12-17 11:51 PM)homayonfar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب موحد بیشترین فاصله ای که باهاش هدف زنی کردید.چند متر بوده؟؟

از اونجایی که این تاپیک بابکت هست به نظر درست نمیرسه بحث رویال اینجا مطرح بشه
ولی به احترام دوستمون پاسخ میدم
بیشترین فاصله 100متر بوده که گروپ 4 سانت گرفتم
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
لینک مرجع